Rentberry: rozwiązanie Ethereum do wynajmu mieszkań i nie tylko

Wynajem mieszkania. To jest coś, co prawie każdy musi zrobić przynajmniej raz, jeśli nie wiele razy w życiu. Może to być zniechęcające, wyczerpujące i trudne zadanie, które potencjalnie może być pełne oszustw, fałszywych informacji i nieporozumień, delikatnie mówiąc.

Co by było, gdyby istniał lepszy sposób na znalezienie, wynajęcie i opłacenie mieszkania co miesiąc przy użyciu inteligentnych kontraktów Ethereum? Co by było, gdybyś jako inwestor mógł pomóc ludziom wprowadzić się do ich wymarzonego mieszkania i otrzymać w zamian stałą nagrodę? Takie są cele startupu technologicznego Rentberry.

Co to jest Rentberry?

Przegląd Rentberry

Przegląd Rentberry?

Rentberry.com to rozwijająca się witryna do poszukiwania mieszkań, do której dołączyło wielu nowych członków od czasu jej uruchomienia kilka lat temu. Po osiągnięciu sporego sukcesu, firma rozwija się teraz w kierunku nowej platformy opartej na blockchainie, która umożliwiłaby nie tylko znalezienie mieszkań, ale także opłacenie czynszu, a nawet pomoc w znalezieniu kaucji za wynajem..

System pomoże również śledzić historię najemców, opinie właścicieli i szereg innych ważnych wskaźników, które znacznie pomogłyby najemcom uzyskać jaśniejszy obraz tego, co naprawdę się dzieje przed podpisaniem umowy na linii przerywanej.

Rentberry Blockchain

Rentberry Blockchain

Rentberry Blockchain

Nowy system jest podzielony na kilka komponentów. Pierwszy komponent już istnieje w obecnym ekosystemie Rentberry na rentberry.com. Są to funkcje, które pomagają poszukiwaczom mieszkań znaleźć potencjalne miejsca do życia. Jednak sytuacja staje się interesująca, gdy blockchain zaangażuje się w nowe funkcje tego, co chce zbudować Rentberry.

Rentberry będzie działać z własnymi tokenami BERRY, które są kompatybilne z ERC-20. Tokeny będą wykorzystywane w jeden sposób do płacenia czynszu co miesiąc za pośrednictwem inteligentnych umów. Wyobraź sobie, że zamiast zajmować się płatnościami gotówkowymi, skomplikowanymi przelewami bankowymi lub innymi mylącymi systemami płatności, bez względu na to, gdzie chcesz wynająć mieszkanie na całym świecie, możesz to zrobić i zapłacić za to tylko kryptowalutą ERC-20.

W przyszłości może być możliwe wynajęcie mieszkania w dowolnym miejscu na świecie, nie martwiąc się o lokalne przepisy dotyczące wynajmu lub różnice walutowe. Wszystko byłoby zapisane w inteligentnej umowie, a wszystkie płatności odbywałyby się w tej samej standardowej walucie.

Nie tylko to, ale warunki wynajmu byłyby jasno określone i niezmienne. Za każdym razem, gdy płacony jest czynsz, byłoby to absolutnie możliwe do udowodnienia w łańcuchu bloków w przypadku sporu.

Pozyskiwanie depozytów zabezpieczających

Jednym z głównych problemów, na które napotyka wielu najemców, zwłaszcza nowych najemców mieszkań, jest płacenie wysokich kaucji. Kaucja to zazwyczaj płatność z góry na rzecz wynajmującego, która zazwyczaj jest równa jednomiesięcznemu oddaniu lub odebraniu czynszu. Depozyt ten ma na celu zmniejszenie ryzyka, na jakie wynajmujący jest narażony w wyniku uszkodzenia mienia lub niezapłaconego czynszu. Następnie, kiedy się wyprowadzisz, kwota ta powinna zostać Ci zwrócona.

Na przykład, jeśli wynajmujesz mieszkanie za 800 USD miesięcznie, prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić co najmniej 1600 USD, aby się wprowadzić. W niektórych krajach może być nawet konieczne opłacenie trzymiesięcznego czynszu z góry plus miesięczny depozyt. Dla tych, którzy nie są jeszcze ustabilizowani finansowo, może to sprawić, że znalezienie mieszkania będzie niezwykle trudne i może wymagać zabezpieczenia drogich, wysokoprocentowych pożyczek w banku przed wprowadzeniem się..

Rentberry ma fascynujące rozwiązanie tej zagadki.

Nowa klasa inwestycji w nieruchomości

Rentberry Flow of Tokens

Rentberry Flow of Tokens

Podobnie jak inne programy pożyczkowe peer-to-peer, takie jak Lending Club, Rentberry pozwoli każdemu na świecie zakupić tokeny Rentberry i zainwestować je w umowę najmu.

Na przykład, inwestor mógłby zainwestować nawet 50 USD w każdy kontrakt, w szeroką gamę kontraktów na depozyty zabezpieczające na całym świecie, a następnie uzyskać regularne odsetki lub wypłatę dywidendy jako nagrodę.

Oczywiście przy każdym rodzaju pożyczki społecznościowej istnieje ryzyko straty. Jednakże, ponieważ inwestycje mogą być rozłożone daleko i szeroko na wiele kontraktów i wiele regionów, ryzyko poważnych strat jest zminimalizowane. Już sama ta cecha mogłaby reprezentować zupełnie nową klasę inwestycji.

W zamian za usługę, najemca, zamiast płacić pełną kaucję, zamiast tego miałby znacznie niższą miesięczną płatność, która jest dokonywana w celu zapłacenia odsetek inwestorom depozytu zabezpieczającego.

Rentberry biały papier podkreśla również, że jest to nie tylko dla tych, którzy nie mają środków na depozyt zabezpieczający, ale może być również przydatne dla tych, którzy chcą zamiast tego wykorzystać swoje depozyty zabezpieczające na inwestycję, w biznesie lub po prostu zatrzymać gotówkę zamiast to związane w domu.

Końcowe przemyślenia

Rentberry z pewnością ma w ofercie fascynującą koncepcję. Parzysty Forbes uznał Rentberry za jeden z 10 najlepszych start-upów na rynku nieruchomości w 2018 roku. Nie wiemy jednak, jak opinia publiczna podejmie tę koncepcję.

Czy ludzie będą odporni na zamianę swoich dolarów lub funtów na tokeny ERC-20 BERRY? A co z wynajmującymi i właścicielami nieruchomości, czy będą skłonni zaakceptować swój dochód z najmu w postaci nowej kryptowaluty?

Mogą minąć lata, zanim Rentberry lub coś podobnego zobaczy powszechne przyjęcie, ale nie jest to niemożliwe. Korzyści oferowane przez Rentberry znacznie przewyższają ryzyko związane z radzeniem sobie z nim, a więc wraz ze wzrostem globalnej adopcji kryptowalut, popyt na takie usługi i akceptacja takich usług będzie rosła..

Pytanie tylko, jak długo to potrwa?

Źródła obrazu: Rentberry Whitepaper

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me