Robinhood vs Coinbase: co jest lepsze do kupowania kryptowalut?

>

Robinhood vs Coinbase – Czy powinieneś cieszyć się elastycznością handlu zarówno kryptowalutami, jak i akcjami, czy po prostu trzymać się zdecentralizowanego rozwiązania natywne dla blockchain? Niedawne dramatyczne spotkanie między zagorzałymi traderami Reddit i Robinhood powinno raz na zawsze wyjaśnić tę debatę. Należy jednak pamiętać, że istnieje również wiele funkcji, które sprawiają, że jedna platforma handlowa jest lepsza od drugiej.

Po tym, jak społeczność WallStreetBets z Reddit wywróciła świat inwestowania do góry nogami dzięki manii GameStop, Aplikacja handlowa Robinhood traci użytkowników.

Dlaczego? W tym, co z pewnością stanie się jednym z najgorszych ruchów na własną rękę w historii, Robinhood ograniczył handel między innymi na GameStop, AMC, Blackberry i Dogecoin – a nawet zmusił traderów do sprzedaży swoich pozycji.

Ten ruch ustawił Robinhood przeciwko WallStreetBets ruch i powoduje, że miliony ludzi usuwają tę aplikację. Podczas chaosu Elon Musk złożył bardzo publiczną sugestię, gdzie WallStreetBets powinien inwestować, zmieniając jego biografię na Twitterze, aby przeczytać #bitcoin.

Gotowy do zakupu Bitcoinów, ale nie masz pewności, gdzie się zwrócić?

Coinbase to idealna alternatywa dla Robinhood. Poniżej znajdziesz wszystkie różnice między nimi i co sprawia, że ​​aplikacja Coinbase jest lepsza niż Robinhood do kupowania kryptowalut.

Coinbase vs. Robinhood: szybkie porównanie

Funkcje aplikacji: Zarówno Coinbase, jak i aplikacja Robinhood obsługują proste rynkowe zlecenia kupna i sprzedaży. Różnią się, ponieważ Robinhood pozwala również na zamówienia z limitem, podczas gdy musisz pobrać plik Aplikacja Coinbase Pro aby uzyskać funkcjonalność zlecenia z limitem.

Zarabiaj odsetki: Po prostu trzymając kryptowalutę w aplikacji Coinbase, automatycznie zarabiasz na swoich zasobach. Natomiast posiadanie kryptowalut w portfelu aplikacji Robinhood nie przynosi odsetek.

Obsługa klienta: Reputacja Robinhood w zakresie obsługi klienta nie jest zbyt gorąca. Przez strony takie jak TrustPilot, Better Business Bureau i Reddit, Robinhood jest rutynowo krytykowany za słabą obsługę klienta, szczególnie w świetle zmuszania inwestorów do sprzedaży swoich akcji. Coinbase ma znacznie lepszą reputację w zakresie obsługi klienta i rutynowo aktualizuje klientów za pośrednictwem Twittera.

Depozyty: Zarówno Robinhood, jak i Coinbase umożliwiają wpłaty gotówki za pośrednictwem przelewu ACH. Ale na tym kończą się podobieństwa. Coinbase dodatkowo pozwala klientom zasilać swoje konta za pomocą karty debetowej i przelewów bankowych.

Wypłaty: Po zakupie kryptowaluty za pomocą Coinbase możesz bez ograniczeń przesłać swoje tokeny do innego portfela. Jeśli chcesz, możesz również wypłacić gotówkę na konto PayPal. Z drugiej strony Robinhood ogranicza wypłaty kryptowalut, co oznacza, że ​​gdy kupisz kryptowalutę za pomocą Robinhood, twoje tokeny utkną tam, dopóki nie sprzedasz.

Łatwy w użyciu: Robinhood i Coinbase są podobnie łatwe w użyciu, z niewielką przewagą w Coinbase w celu uproszczenia kupowania szerokiej gamy aktywów kryptograficznych.

Bezpieczeństwo portfela: Portfele kryptograficzne Coinbase i Robinhood są ubezpieczone. Jednak przewaga tutaj idzie do Coinbase. Oprócz specjalizacji w kryptowalutach i budowaniu portfeli według wysokich standardów, portfele Coinbase są również ubezpieczone FDIC. W przeciwieństwie do tego portfele Robinhood obejmują ubezpieczenie od kradzieży z Aon, mniej znanym ubezpieczycielem Lloyd’s Insurance.

Wybór kryptowalut: Obecnie dostępne kryptowaluty w Robinhood są ograniczone do siedmiu, w tym Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin. W Coinbase liczba dostępnych kryptowalut jest nie tylko znacznie wyższa, ale znacznie lepsza pod względem jakości. W Coinbase znajdziesz Bitcoin i Chainlink, ale znajdziesz także poważne tokeny DeFi, takie jak Aave, Compound i Synthetix.

Opłaty: Robinhood słynie z tego, że nie pobiera żadnych opłat za handel – ta popularna polityka rozciąga się na kryptowaluty. Coinbase pobiera 0,99 $ za transakcję poniżej 10 $ i 1,49% za transakcję później.

Kopiuj najlepszych inwestorów na świecie

Kiedy twój lider handluje, handlujesz. Krewetki automatycznie zaktualizuje Twoje portfolio, aby zawsze pasowało do Twojego lidera. Przeglądaj setki handlowców kryptowalut do kopiowania.

Dlaczego Coinbase jest lepsze niż Robinhood do kupowania kryptowaluty

W porównaniu powyżej, Robinhood ma kilka zalet, takich jak darmowy handel kryptowalutami i zlecenia z limitem w aplikacji. Ta ostatnia jest sporą zaletą dla tych, którzy lubią mieć większą kontrolę nad handlem.

Jednak te zalety są niewielkie w porównaniu z tym, jak Coinbase przoduje w kupowaniu Bitcoinów i innych kryptowalut.

Dziś Coinbase ma 35 milionów użytkowników i jest uważany za de facto króla wszystkich giełd kryptowalut. Dzieje się tak, ponieważ Coinbase rozwinęło się, koncentrując się na wrażeniach użytkownika, bezpieczeństwie wymiany i jakości oferowanych zasobów kryptograficznych.

Baza użytkowników Robinhood gdzieś jest na północ od 13 milionów użytkowników, ale większość z nich handluje tradycyjnymi akcjami i aktywami, a nie kryptowalutami. W związku z tym brak skupienia się na doświadczeniu w handlu kryptowalutami jest namacalny, ponieważ Robinhood poważnie zwalnia z oferowanymi tokenami, a także podstawową możliwością ich wycofania po zakupie.

Coinbase bezproblemowo integruje swój portfel i samodzielną aplikację Coinbase Wallet z resztą środowiska kryptowalut. Po dokonaniu zakupu wycofanie tokenów do bezpieczniejszego portfela sprzętowego jest proste.

Podczas gdy zwykła rada od weteranów kryptowalut nigdy nie pozostawia twoich monet na giełdzie, portfele Coinbase są ubezpieczone FDIC, co oznacza, że ​​w przypadku włamania twoje ciężko zarobione kryptowaluty są bezpieczne. Co więcej, w ciągu prawie dziesięciu lat działania Coinbase nigdy nie zostało zhakowane ani w inny sposób przejęte.

Ponieważ Robinhood nie pozwala Ci na wycofanie Twojej kryptowaluty z aplikacji, rozsądnie jest sądzić, że w przypadku utraty telefonu istnieje zagrożenie bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o ubezpieczenie, portfele Robinhood są ubezpieczone od kradzieży na dużą skalę, ale polisa nie wydaje się być tak solidna, jak ochrona FDIC Coinbase.

Coinbase daje również zaawansowanym inwestorom możliwość korzystania z aplikacji Coinbase Pro lub wersji internetowej do wykonywania bardziej złożonych transakcji, takich jak zlecenia sprzedaży z limitem.

Wreszcie Coinbase obsługuje kupowanie i sprzedawanie ponad 45 kryptowalut, podczas gdy wybór Robinhood obejmuje zaledwie siedem dostępnych kryptowalut. Jeśli chcesz kupić najnowszy projekt kryptograficzny DeFi, Robinhood Cię nie obejmuje, ale Coinbase z pewnością tak.

Czy Robinhood oferuje jakąkolwiek przewagę nad Coinbase przy zakupie Bitcoin??

Ogólnie rzecz biorąc, Coinbase jest lepszy niż Robinhood do kupowania Bitcoinów. To jednak nie maluje całego obrazu.

Robinhood ma jedną istotną zaletę: handel kryptowalutami bez opłat.

Mimo że Coinbase ma lepszy wybór kryptowalut, lepszą aplikację do inwestowania w kryptowaluty i prawie 10-letnią historię jako firma, trudno się kłócić z zerowymi opłatami za handel.

Jeśli więc kupowanie Bitcoinów bez wydawania ani grosza na opłaty jest dla Ciebie decydującym czynnikiem, możesz spojrzeć na Robinhood jeszcze raz.

Dodatkowo, jeśli chcesz po prostu kupić Bitcoin, Ethereum Bitcoin Cash lub Litecoin w celu szybkiej wymiany, Robinhood może bardziej Ci się podobać. Nie możesz wycofać swoich aktywów, ale jeśli działasz szybko, nie powinno to mieć znaczenia.

Konfiguracja Coinbase a instalacja Robinhood

Zarówno Coinbase, jak i Robinhood można łatwo pobrać i zainstalować ze sklepu App Store lub Google Play.

Punkty trafiają do aplikacji Coinbase dla szybkości i łatwości konfiguracji.

Możesz łatwo kupić kryptowalutę za pomocą karty debetowej kilka minut po instalacji, podczas gdy Robinhood wymaga przelewu ACH. Oznacza to, że będziesz musiał połączyć swoje konto bankowe, co, choć łatwe, zajmuje więcej czasu niż wpisanie danych karty debetowej.

A co z Coinbase Pro?

Zainteresowany tym, jak Coinbase Pro Pracuje? Sprawdź naszą obszerną recenzję i dowiedz się, dlaczego inwestorzy tak bardzo chwalą Coinbase Pro.

Wniosek: Coinbase jest lepszy niż Robinhood do kupowania kryptowaluty

Bez względu na to, jak go pokroisz, Robinhood nie ma sobie równych z Coinbase, jeśli chodzi o kupowanie bitcoinów i innych kryptowalut. Ograniczony wybór, wątpliwa polisa ubezpieczeniowa i wysoce niewygodny brak wypłat sprawiają, że Robinhood jest złym wyborem dla handlowców kryptowalut.

Coinbase to idealne miejsce pomiędzy poważnymi handlowcami kryptowalutowymi a inwestorami detalicznymi poszukującymi najlepszego sposobu na bezpieczne i łatwe kupowanie Bitcoinów.

Poza tym ubezpieczenie FDIC obejmujące każdy portfel i imponująca gama tokenów pomagają z pewnością inwestować w przyszłość finansów.

Gotowy do zakupu Chainlink, Bitcoin lub dowolnej z ponad 40 kryptowalut na pokładzie w Coinbase? Pobierz aplikację na urządzenia z systemem iOS i Android.

Krewetki to społeczna platforma handlowa dla kryptowalut. Jest przeznaczony zarówno dla profesjonalnych, jak i początkujących traderów, którzy chcą dowiedzieć się o rozwijającej się branży kryptowalut. W Shrimpy użytkownicy mogą kopiować portfele i strategie handlowe innych handlowców.

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w witrynie Telegram & Niezgoda.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me