Rok Blockchain: 7 prognoz Bitcoin, Ethereum i Altcoin na 2021

>

Po prostu oczyśćmy powietrze naprawdę szybko: Rok 2020 był szalonym rokiem nie tylko dla Bitcoina, ale ogólnie dla życia. Nie musimy wchodzić w szczegóły w tej sprawie, ponieważ wraz z resztą 7,8 miliarda ludzi na Ziemi z pewnością odczuliście niektóre z konsekwencji.

Ale my błądzimy. Bitcoin również ucierpiał, przede wszystkim w wyniku niewiarygodnej zmienności rynku.

Jak niestabilny mówimy? Podczas marcowej krachu BTC spadł do regionu 4K USD. Teraz, pod koniec roku, Bitcoin jest znacznie powyżej 30 000 dolarów. Ditto, Ethereum, który osiągnął najniższy poziom w marcu na poziomie 112 USD, ale obecnie osiąga ponad 1000 USD.

Jednak akcja cenowa to tylko spekulacyjny aspekt branży kryptowalut. Wskocz na płot i wkrocz do znacznie bardziej czarującej przestrzeni rozwoju blockchain, w której tworzona jest prawdziwa wartość.

W 2020 roku deweloperzy – a nie spekulanci – stworzyli prawdziwą wartość, gdy świat wokół nich zaczął się rozpadać.

Najwyraźniejszym tego znakiem był niezwykły rozwój DeFi (zdecentralizowane finanse). Jak feniks powstający z popiołów wieloletniego rynku niedźwiedzi, DeFi oświetliło branżę kryptowalut w inny sposób niż kiedykolwiek wcześniej.

Nagle kryptowaluta + blockchain zyskały prawdziwą rację bytu, wokół której każdy mógł się zebrać. Jak na ironię, jako zdecentralizowane pieniądze, Bitcoin zawsze dotyczył DeFi – ale teraz mamy bardzo chwytliwą nazwę dla tej aplikacji.

Jeśli rok 2020 był rokiem Bitcoin i DeFi, co przyniesie następny rok? Oto, drogi czytelniku, 7 prognoz Bitcoin, Ethereum i Altcoin na 2021 rok.

Ostrzeżenie: te prognozy nie stanowią porady inwestycyjnej i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjne. Są wyłącznie opinią autora. Kryptowaluta jest niestabilna i ryzykowna, nie ma gwarancji, że rynek będzie nadal dobrze prosperował w 2021 roku. Traktuj te opinie z przymrużeniem oka.

KOPIUJ NAJLEPSZYCH HANDLOWCÓW NA ŚWIECIE

Kiedy twój lider handluje, handlujesz. Shrimpy automatycznie zaktualizuje Twoje portfolio, aby zawsze pasowało do Twojego lidera. Przeglądaj setki handlowców kryptowalut do kopiowania.

1. Bitcoin może zobaczyć kolejny wielki bieg byków

W marcu 2020 r. Niektórzy przeciwnicy Bitcoina przygotowywali pochwały podczas tego, co jak przypuszczali, było spadkiem Bitcoina do zera. Zamiast tego BTC odbiło się od krawędzi i stało się ulubieńcem świata instytucji finansowych.

Może wszystko zaczęło się od legendarnego inwestora Deklaracja Paula Tudora Jonesa BTC miał ogromny plus, lub że nazwał to lepszym zabezpieczeniem przed inflacją niż złoto.

Nie, czekaj, może to inni legendarni inwestorzy, tacy jak Stanley Druckenmiller i Larry Fink, wszyscy chwalili Bitcoina. A może było to połączenie Microstrategy, Mass Mutual, Ruffer Investment i Square, aby kupić BTC o wartości kilku miliardów dolarów.

Cokolwiek – i ktokolwiek – jest za to odpowiedzialny, instytucje finansowe w końcu zaakceptowały Bitcoin jako aktywa, które warto trzymać odtąd. Bitcoin to cyfrowy złoty slogan, który nie tylko utknął, ale dobrze i naprawdę łatwo zdefiniował BTC dla nowego pokolenia wierzących.

W związku z tym, z niezliczonymi zasobami czekającymi na skrzydłach, 2021 będzie rokiem, w którym instytucje finansowe w końcu FOMO wejdą na rynek. Upewnij się, że masz pod ręką trochę popcornu, ponieważ przejęcie ziemi prawdopodobnie będzie epickie.

Ponieważ nie-coiners zdają sobie sprawę ze swoich błędów, postarają się je zmienić tak szybko, jak to możliwe, podnosząc cenę BTC do oszałamiających wysokości prowadzących do 2022 roku.

2. Ethereum może zacząć wyprzedzać Bitcoina

Powszechnie wiadomo, że w 2017 roku, po tym, jak Bitcoin osiągnął poziom 20 000 USD, Ethereum ruszył własnym biegiem, którego kulminacją była 1400 USD ETH..

Po wspaniałym roku Bitcoina i 30 000 $, Ethereum jest przygotowane do wyjścia z cienia BTC, podczas gdy inwestorzy szukają gdzie indziej, aby ścigać najwyższe w historii.

Bitcoin może być cyfrowym złotem, ale Ethereum to cyfrowy olej.

Duże instytucje finansowe mogą jeszcze nie rozumieć, jakie to ma znaczenie, ale zrozumieją – och, czy kiedykolwiek. Szukasz powodu, by uwierzyć? 18 lutego 2021 r.Grupa CME wprowadza na rynek kontrakty terminowe na Ethereum.

W 2017 roku CME opracowało również kontrakty terminowe na bitcoiny, które były powszechnie uznawane za paliwo rakietowe napędzające start BTC. Czy historia się powtórzy? Musimy się dowiedzieć cały styczeń 2021 roku.

3. Całkowita zablokowana wartość DeFi może przekroczyć 30 miliardów dolarów i znacząco zakłócić tradycyjne finanse

W 2020 r. Wartość DeFi TLV (całkowita wartość zablokowana) wzrosła z 650 mln USD w lutym do 14,5 mld USD pod koniec roku. Taki gigantyczny wzrost był możliwy dzięki niesamowitym platformom i produktom DeFi, takim jak Uniswap, Compound, Yearn Finance, Aave, Maker, Synthetix, SushiSwap, Curve i Balancer.

Druga runda ulubieńców DeFi prowadzona przez C.R.E.A.M. & Harvest Finance przyniósł wartość. Mimo to ich urok został osłabiony przez trwające luki w zabezpieczeniach i straty poniesione przez projekty takie jak Cover Finance.

W 2021 roku DeFi wyciągnie wnioski z takich exploitów, aby zbudować i wzmocnić swoją ofertę w przyszłości. Wraz ze wzrostem bezpieczeństwa i wejściem branży DeFi do głównego nurtu (ośmielona przyjęciem kryptowalut z PayPal i Visa), spodziewaj się, że TLV gwałtownie wzrośnie. Jednocześnie scentralizowane finansowanie blockchain (Celsius, Nexo, BlockFi) jest liderem w handlu detalicznym.

Ludzie wkrótce zdadzą sobie sprawę, że prawdziwa wolność finansowa nie wymaga zgody bankiera – wystarczy mieć własny portfel i chęć zaakceptowania przyszłości pieniądza.

CO TO JEST DEFI?

Zdecentralizowane finanse to coś, o czym krypto-insektorzy namiętnie dręczyli przez wiele lat wyjaśniając Koncepcja.

4. Boom na kryptowaluty w Ameryce Łacińskiej poszerzy horyzonty blockchain

Zmienność waluty fiata jest realna. Podczas gdy Amerykanie często narzekają, że inflacja osłabia siłę dolara na przestrzeni wielu lat, nic nie może się równać z kryzysami walutowymi obserwowanymi w Wenezueli, Argentynie i Kolumbii.

Rynki Ameryki Łacińskiej i Afryki zanurzyły palce w wodzie, używając Bitcoin i Ethereum w miejscach ich zmiennych walut fiducjarnych. Ale są lepsze zdecentralizowane rozwiązania finansowe na drodze do 2021 roku.

rezerwować, zdecentralizowany stablecoin powiązany z pulą innych aktywów stablecoin przygotowuje uruchomienie aplikacji Reserve. Jest to podobna do Square Cash aplikacja mobilna do wysyłania i odbierania cyfrowych USD, która koncentruje się bezpośrednio na całym rynku Ameryki Łacińskiej.

Bitso, giełda kryptowalut z siedzibą w Meksyku, ale aktywna w Ameryce Łacińskiej, przetwarza już ponad 1 miliard USD w przekazach pieniężnych w całym regionie. W związku z problemami Ripple z SEC wykluczającymi go z rywalizacji na wielu rynkach, otworzyła się znacząca szansa dla innych graczy.

5. Ostra konkurencja między łańcuchami bloków warstwy 1, takimi jak ETH, DOT i ATOM

Ethereum narobił sporo hałasu w 2020 r., Ponieważ wskrzesił z proofa opartego na pracy ETH 1.0 do dowodu stawki ETH 2.0.

Aktualizacja nie została utracona przez deweloperów, spekulantów i obserwatorów. Niewiele, jeśli w ogóle, przejścia były tak znaczące, jak ewolucyjny ruch Ethereum w kierunku w pełni podzielonego i gotowego na przyszłość łańcucha bloków.

W chwili pisania tego tekstu w pule zakładów ETH 2.0 postawiono na ponad 1 miliard USD. Sama wielkość zdeponowanej wartości jest kryptograficznym odpowiednikiem owacji na stojąco i wyraźnym sygnałem, że ludzie oczekują, że Ethereum będzie nadal dominować w krajobrazie protokołów warstwy 1.

Jednak czasy zakładania, że ​​ETH nie ma konkurencji, minęły. Polkadot, interoperacyjny, w pełni podzielony na fragmenty łańcuch bloków stworzony przez tę samą osobę, która współtworzyła Ethereum, szybko gromadzi nadzieje i wartość.

Ponad 63% dostępnego DOT jest obecnie obstawione za około 5 miliardów dolarów – prawie 5-krotność wartości postawionego ETH. Ponadto ponad 100 projektów zbliża się do końca w uniwersum Polkadot, z większą pewnością, gdy projekt rozpocznie aukcje slotów IPO (odpowiednik Polkadot ICO).

Cosmos od kilku lat dąży do swojego protokołu IBC (komunikacja między blockchain) w celu zapewnienia interoperacyjności blockchain. Cosmos ma nadzieję, że w 2021 roku programiści będą preferować suwerenne łańcuchy bloków zbudowane na jego protokole, a nie spadochrony połączone z łańcuchem przekaźników dostępne za pośrednictwem Polkadot.

Znane projekty, takie jak Band Protocol i Terra, zostały już przeniesione do Cosmos. Wraz z pojawieniem się Dfinity spodziewanym w I kwartale 2021 r., Jego udział w rynku może się nieco zmniejszyć wraz z udziałem Ethereum. W każdym razie przestrzeń łańcucha bloków warstwy 1 nagrzewa się, ponieważ konkurenci starają się wyprzedzić rozwój Ethereum 2.0 w fazie 1+.

POWINIENEŚ STAWIĆ ETH 2.0?

Spójrzmy prawdzie w oczy – każdy chce nagród. To może być również największy wyciąg z tegorocznego szaleństwa DeFi.

6. Uruchomienie Facebooka Diem wywoła przypływ stablecoinów & CBDC

Facebook zmienił nazwę swojego aktywa kryptograficznego stablecoin na Diem po tonie zmian regulacyjnych w stosunku do poprzedniej wersji na Libra. Dzięki kilku miliardom użytkowników Facebooka na całym świecie platforma jest przygotowana do zdobycia ogromnej publiczności w momencie premiery Diem.

Chociaż nie można oczekiwać, że użytkownicy zrównają Diem z mniej znanymi stablecoinami, takimi jak DAI, USDC i RSR, prawdopodobnie da im to znaczny impuls. Aktywa Stablecoin, takie jak Diem, stały się być może najbardziej znaną twarzą kryptowalut po Bitcoinie.

Spodziewaj się, że Stellar ($ XLM) wykona duże ruchy, gdy XRP wycofa się z powodu pozwu SEC. Rząd ukraiński ogłosił zawarł porozumienie MOU ze Stellar w celu opracowania rozwiązań w zakresie cyfrowej waluty banku centralnego.

Dodatkowy napęd wzrośnie na szczyt, gdy w końcu pojawią się cyfrowe waluty banku centralnego, takie jak chiński juan.

7. Regulatorzy będą próbowali ograniczyć kryptowaluty, ale decentralizacja zwycięży

W ogonie 2020 roku organy regulacyjne próbowały zaznaczyć przestrzeń kryptowalut – i to nie w dobry sposób. Na pierwszy plan wysunęły się nowe zasady dotyczące portfeli hostowanych samodzielnie, podobnie jak pozwy SEC przeciwko Ripple i BitMex.

Na szczęście żadna z nich nie jest zdecentralizowana, co oznacza niską tolerancję organów regulacyjnych dla scentralizowanych organizacji udających, że jest inaczej. Jednak niepewność wywołana niedawnym zainteresowaniem SEC kryptowalutą, wraz z filarami, takimi jak Coinbase, idącymi drogą IPO, oznacza, że ​​scentralizowane instytucje kryptograficzne staną w obliczu niepewności, jeśli chodzi o sposób działania..

Nowe oferty tokenów będą analizowane inaczej niż kiedykolwiek wcześniej, a niektóre z dzisiejszych aktualnych ofert prawdopodobnie zostaną wybrane z ksiąg zamówień w Coinbase, Kraken i Bitfinex. W związku z tym zdecentralizowane giełdy, protokoły płynności i AMM będą doskonale przygotowane do handlu w próżni.

We wrześniu Uniswap po raz pierwszy przekroczył wolumen Coinbase. W 2021 r. Będzie więcej wydarzeń, w których po raz kolejny stwierdzimy, że decentralizacja jest właściwym rozwiązaniem.

Nasza platforma handlu społecznościowego

Krewetki to społeczna platforma handlowa dla kryptowalut. Jest przeznaczony zarówno dla profesjonalnych, jak i początkujących traderów, którzy chcą dowiedzieć się o rozwijającej się branży kryptowalut. W Shrimpy użytkownicy mogą kopiować portfele i strategie handlowe innych handlowców.

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w witrynie Telegram & Niezgoda.

Dzięki, że wpadłeś!

Zespół Shrimpy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me