SEC widzi pisanie na ścianie – implikacje dla ICO

Niedawno dyrektor Departamentu Finansów Przedsiębiorstw SEC wydał kilka ciekawe komentarze podczas konferencji Yahoo Finance All Markets Summit dotyczącej kryptowalut. Miło było zobaczyć, jak najwyższy urzędnik SEC przyznaje, że:

… To, co moim zdaniem może być najbardziej ekscytujące w technologii rozproszonych ksiąg rachunkowych – to znaczy potencjał do dzielenia się informacjami, przekazywania wartości i rejestrowania transakcji w zdecentralizowanym środowisku cyfrowym. Potencjalne zastosowania obejmują zarządzanie łańcuchem dostaw, licencjonowanie praw własności intelektualnej, przenoszenie własności akcji i niezliczone inne…

To mówi mi, że przyznają, że widzą napis na ścianie, że tak powiem, że kryptowaluta to przyszłość na wiele, wiele sposobów. Przepisy dotyczące zgodności kryptowalut ICO stają się coraz bardziej jasne z każdym dniem. Społeczność technologii kryptograficznych przygotowuje się na ogromne zakłócenia na rynku.

Ponieważ ścieżka staje się mniej niejasna i łatwa do przejścia zarówno dla emitentów, jak i inwestorów Niedawno dyrektor Departamentu Finansów Korporacyjnych SEC opublikował kilka interesujących komentarzy podczas szczytu Yahoo Finance All Markets Summit na temat kryptowalut.

Fajnie było zobaczyć, jak najwyższy urzędnik SEC przyznaje, że To mówi mi, że przyznają, że widzą napis na ścianie, że tak powiem, że kryptowaluta to przyszłość na wiele, wiele sposobów.

Co to znaczy

Biura SEC w Nowym Jorku

Biura SEC. Źródło obrazu: nypost

Zarówno społeczność kryptowalut, jak i osoby nie kryptowalutowe wspólnie odetchną z ulgą. Opinia publiczna została karmiona łyżką ideałów, które są „nielegalne” jako „pieniądz z ciemnego rynku” lub narzędzie „terrorystyczne”, ale raczej jako legalna technologia. Oczywiście nie powiedziałby, że ta nowa technologia rozproszonego rejestru ma potencjał, aby wyeliminować nowoczesną bankowość, jaką znamy.

Jak na ironię, jest to rozwiązanie tego „żetonu fiducjarnego”, który jest drukowany z niekończącymi się dostawami przez półanonimowy zespół, który nazywa siebie „Rezerwą Federalną”. Neoklasyczny system niewolnictwa za długiem dobiega końca. Kod to prawo.

Nie wspomniał również, że jest to rozwiązanie dla tego tajemniczego żetonu „Fiat”, który jest drukowany z niekończącymi się dostawami przez zespół, który nazywa się „Rezerwą Federalną”, egzekwowaną przez inne instytucje pozarządowe. Moim zdaniem Satoshi chciał zrzucić na bok jarzmo niewolnictwa za długi.

Niesławne pytanie o „bezpieczeństwo”

Hinman jednak od razu podjął się ponczu i poruszył kwestię liczby drużyn, które zaprzeczały, że ich moneta jest aspektem „bezpieczeństwa” w kontekście zbierania funduszy w ICO. W szczególności zajmuje się głównym pytaniem: „… czy zasób cyfrowy oferowany jako zabezpieczenie może z czasem stać się czymś innym niż zabezpieczenie”.

Odnosi się do tego, czy ICO może zebrać fundusze jako token użyteczności, aby uniknąć reguł ICO i czy mogą one później „z czasem” faktycznie stać się „czymś innym” – ewoluując od tego, co jest początkowo sprzedawane (technicznie zabezpieczenie) w to, co może z czasem uznawane za token użyteczności.

Dyrektor Hinman kontynuuje wykorzystanie tego pytania w kontekście testu Howey. Dla tych, którzy go nie znają, przedstawia fakty ze sprawy Howey’ego i dotyczyło to przepisów dotyczących papierów wartościowych. Powiedział:

Operator hotelu sprzedał swoim gościom udziały w cytrusowym gaju i twierdził, że sprzedaje nieruchomości, a nie papiery wartościowe. Chociaż transakcja została zarejestrowana jako sprzedaż nieruchomości, zawierała również umowę o świadczenie usług w zakresie uprawy i zbioru pomarańczy. Nabywcy mogli sami zorganizować obsługę gaju, ale w rzeczywistości większość była bierna, polegając na wysiłkach firmy Howey-in-the-Hills Service, Inc. w sprawie zwrotu. Wyrażając test dla umowy inwestycyjnej, Sąd Najwyższy podkreślił: „Forma [jest] pomijana ze względu na treść, a nacisk [jest] kładziony na rzeczywistość gospodarczą.” [5] Zatem rzekomy zakup nieruchomości uznano za umowę inwestycyjną – inwestycja w gaje pomarańczowe była w tych okolicznościach inwestycją w papier wartościowy.

Dyrektor Hinman wykorzystuje to pytanie w kontekście testu Howey. Dla tych, którzy nie są jej zaznajomieni, stosuje analogię do monety i kontynuuje:

Jeśli była to moneta sprzedana z oczekiwaniem zysku, zespół nie może po prostu nazwać tego transakcją dotyczącą nieruchomości i obejść przepisy dotyczące transakcji inwestycyjnych. Jest to szczególnie ważne w przypadku promowania inwestorów, że mogą z pewnością oczekiwać zwrotu z istniejących na nieruchomościach plantacji pomarańczy. Sprzedaż gaju pomarańczowego była umową inwestycyjną, a nie tylko działką podlegającą przepisom dotyczącym obrotu nieruchomościami.

Moneta jest nadal zabezpieczeniem, gdy jest sprzedawana na poziomie ICO i niezależnie od tego, czy później zapewnia użyteczność, czy też jest sprzedawana w sposób sugerujący przyszły zwrot inwestorom z zysków z pomarańczy (lub masternodów w przypadku kryptowaluty jako przykład).

Następnie, ponieważ oczekuje się, że umowa przyniesie później korzyści ekonomiczne inwestorom, jest to wyraźnie umowa inwestycyjna w kontekście tego, jak SEC postrzega kryptowaluty. A w przypadku kryptowalut te tokeny / monety sprzedawane podczas ICO są papierami wartościowymi, a nie tokenami użytkowymi, przy czym pozyskiwanie funduszy podlega zasadom dotyczącym papierów wartościowych.

Hinman nadal wyjaśnia dalej:

Przez pewien czas niektórzy uważali, że takie oznakowanie może samo w sobie usunąć transakcję z przepisów dotyczących papierów wartościowych. Myślę, że ludzie zdają sobie teraz sprawę, że oznaczenie okazji inwestycyjnej jako monety lub token nie przynosi takiego rezultatu.

Artykuł jest bardzo jasny – to prawie tak, jakby Hinman dawał jasną ścieżkę i przewodnik dla przyszłych ICO, aby złagodzić ich obawy dotyczące tego, jakiego rodzaju instrumentu finansowego reprezentuje ich moneta i jakie zasady mają zastosowanie do pozyskiwania dla niej kapitału..

Jak to się rozegra

Konsultacje GoldSmith

Konsultacje GoldSmith

W Goldsmith nasza agencja przygotowuje się do zostania autorytetem w zakresie uruchamiania ICO, efektywnej zgodności kryptowalut z nowymi przepisami, jednocześnie ułatwiając i przyspieszając wdrażanie firm, które chcą pozyskać kapitał. Chcemy, aby zgodnie z nowymi przepisami mogli łatwo i bezpiecznie przyciągać inwestorów. To z kolei da nam przewagę nad innymi firmami, które nie stosują tego modelu.

Niedawno giełda Bittrex wycofała kilka monet, które były zobowiązaniem, a nowe przepisy zostały wprowadzone najprawdopodobniej i być może zagroziły ich statusowi jako giełdy działającej w USA. Modele te będą ewoluować, aby ułatwić zarówno inwestorom, jak i zespołom zajmującym się monetami, prawidłowe ujawnianie i rejestrowanie wszystkiego w razie potrzeby, a także sprawić, że proces pozyskiwania funduszy będzie skuteczny i łatwy..

Niezależnie od tego, czy jesteś portalem RegCF, czy dealerem brokera, który nie naciska na ICO online bez ograniczeń, jako deweloperzy i firmy fintech jesteśmy odpowiedzialni za stworzenie inteligentnego, bezpiecznego środowiska dla inwestorów do inwestowania w kryptowaluty. Musimy ustawić się równolegle, aby zapewnić najmądrzejsze systemy i najczystszy interfejs użytkownika na rynku.

To z kolei pomoże przyciągnąć na scenę więcej dużych inwestorów i puli prywatnych inwestycji. Adopcję możemy mierzyć na wiele sposobów, jednym z nich jest suma pieniędzy wypływających z banków i na giełdy kryptowalut w prawie każdym kraju.

Wszyscy obserwujemy, jak ten sektor zmienia się w wściekłym tempie. Znalezienie odpowiedniego punktu wejścia na te zakłócenia na rynku będzie bardzo opłacalną decyzją dla zespołów fintech, emitentów i inwestorów. Jednym z celów posuwających się naprzód jest utrzymanie krypto anarcho-kapitalistycznych korzeni przy jednoczesnym wejściu do głównego nurtu masowej adopcji w najlepszy sposób.

Regulacja musi nastąpić do pewnego stopnia w pewnym momencie. Mody w największych grupach kryptowalut doskonale znają ironię regulacji w tej przestrzeni. Najlepsze społeczności ciężko pracują, aby odfiltrować oszustwa i zapewnić bezpieczeństwo nowym użytkownikom.

Następnie możemy zobaczyć rynek aplikacji KYC / i aplikacji akredytacyjnych, które ułatwiają ten proces dzięki uniwersalnym loginom, podobnym do tych witryn, które umożliwiają logowanie za pomocą tożsamości Facebooka lub Google. Z biegiem czasu wszystko będzie łatwiejsze.

Będą to przejrzyste i legalne monety, płynne uruchamianie przyjaznych dla SEC ICO oraz poważne zespoły programistów zajmujących się kryptowalutą, publikujące poważne aplikacje kryptograficzne, które wprowadzą masową adopcję, na którą czekaliśmy.

Każdy dzień to przyszłość kryptowalut. Marzenie Satoshiego o nieuzasadnionych przesyłkach typu peer-to-per tx to kolejna ewolucja pieniądza i jedno z największych zakłóceń na rynku XXI wieku, jeśli nie największe. Spodziewaj się, co będzie dalej.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me