Shrimpy vs CCXT: które interfejsy API są łatwiejsze do handlu kryptowalutami

>

W przestrzeni kryptowalut znajduje się dysk, aby wszystko było otwarte, zdecentralizowane i bezpłatne. To jest naprawdę świetne. Lista rzeczy, które powinny należeć do tych kategorii, jest długa, chociaż obecna lista jest krótka. Jako deweloperzy z zawodu kochamy używanie i wspieranie projektów open source. Zapewniają potężny zestaw narzędzi, z których każdy może skorzystać, aby ułatwić sobie życie osobiste i zawodowe.

To niefortunne, kiedy ludzie zaczynają się krzywić na wszystko, co nie jest zdecentralizowane. Prawda jest taka, że ​​nie wszystko można zdecentralizować. Nie wszystko może być całkowicie otwarte. Może tak się zdarzyć w odległej przyszłości, ale na razie postęp wymaga pewnej centralizacji, aby pchnąć rynek do przodu. Weź pod uwagę Coinbase lub Binance, dwie z najbardziej znanych i renomowanych firm kryptowalutowych. Bez tych firm przestrzeń kryptograficzna nie byłaby tam, gdzie jest dzisiaj. Rynek byłby smutnym stanem rzeczy.

Powinniśmy przyjąć centralizację, gdy popycha branżę do przodu. Postęp przyniesie zmianę, której potrzebujemy. W przyszłości nastąpi decentralizacja tych scentralizowanych usług. To po prostu jeszcze nie jest możliwe. W branży, w której modne słowa dotyczą decentralizacji i sieci rozproszonych, musimy cofnąć się o krok i ocenić rzeczywiste koszty i korzyści z tego wynikające.

Jeśli chodzi o usługi finansowe, funkcje takie jak handel, realizacja zleceń i zarządzanie portfelem bezwzględnie wymagają pewnego stopnia centralizacji, aby działały prawidłowo. Rozwój zdecentralizowanej i rozproszonej infrastruktury od podstaw będzie niezwykle złożony i czasochłonny. Niezlokalizowane prędkości sieci są nieodpowiednie do handlu w czasie rzeczywistym i nie rozwiążą głównych problemów, z którymi borykają się twórcy aplikacji.

Universal Crypto Exchange API firmy Shrimpy to rozwiązanie do napędzania innowacji w zdecentralizowanej gospodarce. Ułatwiając budowanie platform handlowych innych firm, Shrimpy jest w stanie ułatwić programistom na rynku tworzyć nowe i przełomowe produkty do handlu kryptowalutami, które pomogą pchnąć przestrzeń do przodu

Shrimpy Universal Crypto Exchange API: wiodące w branży API do handlu kryptowalutami, gromadzenia danych w czasie rzeczywistym i zarządzania kontami giełdowymi.

Reakcje

@philkode

Gdybyś mógł w jakiś sposób opracować architekturę, aby umożliwić użytkownikowi końcowemu uruchamianie twojego oprogramowania, przy kluczach API nigdy nie opuszczających systemów, które kontrolują, wtedy byłbym bardziej niż chętny, aby to sprawdzić. Wiem, że to prawdopodobnie nierealna prośba…

To jeden z pierwszych komentarzy, jakie zazwyczaj otrzymujemy. Chociaż koncepcja jest ekscytująca, wdrożenie jest znacznie bardziej złożone niż na pierwszy rzut oka. Podczas interakcji z giełdami wnioski muszą być podpisane w celu wykonania transakcji. Uproszczony proces obejmuje zbieranie informacji o koncie, uzyskiwanie danych o cenach i faktyczne wykonywanie transakcji. Jeśli transakcja się nie powiedzie, należy ją ponownie wysłać po ponownym podpisaniu. Każde zapytanie jest przetwarzane w szybkim tempie, aby zapewnić optymalną realizację zamówienia.

Cały proces może zająć nawet setki żądań w celu ukończenia złożonego procesu, takiego jak przywrócenie równowagi. Przeładunek operacji do klienta, który ma zostać podpisany i odesłany, oznaczałby znaczną ilość narzutów, powodując wolniejsze prędkości ponownego równoważenia i utracone okazje handlowe.

Oprócz logistyki wykonywania złożonych operacji istnieją pewne strategie, które wymagają scentralizowanego sprzętu. Strategie handlu algorytmicznego w czasie rzeczywistym, wysokiej częstotliwości wymagają, aby sprzęt znajdował się jak najbliżej giełdy. Te strategie nie działają w skali mil od lokalizacji silnika giełdy, ale w stopach. Możesz zobaczyć, jak liczy się każda stopa niedawny artykuł o sporze między traderami o wysokiej częstotliwości.

Igor Kroitor

Ponadto dzięki CCXT nie jesteś zależny od całodobowej dostępności systemu zaplecza Shrimpy, ponieważ CCXT w ogóle nie wymaga zaplecza kontrolowanego przez firmę zewnętrzną.

CCXT to oprogramowanie typu open source, użytkownicy zawsze mogą spojrzeć i zobaczyć, co się dzieje w środku. Nie wymaga zaufania i pozwala zweryfikować, czy jest rozsądny. Jest darmowy i ma 10 tysięcy gwiazdek na GitHubie, kilka tysięcy forków, dużą społeczność użytkowników, ponad 300 współpracowników i ponad 700 zależnych projektów.

CCXT to fantastyczna biblioteka dla programistów, którzy chcą zbudować aplikację opartą na danych z giełd. Zapewnia szybki dostęp do punktów końcowych, które będą potrzebne do zebrania tych danych z każdej wymiany.

Problem w tym, że CCXT nie ma głębi. Brakuje infrastruktury wymaganej do wykonywania transakcji, przechowywania i dystrybucji danych, testowania wstecznego, zarządzania użytkownikami, automatycznych aktualizacji wymiany i skalowalności. CCXT zapewnia rozwiązanie oparte wyłącznie na oprogramowaniu, które pomaga w konfiguracjach handlowych na małą skalę i osobistych, ale zawodzi jako gotowe do użycia zintegrowane rozwiązanie.

Opracowanie infrastruktury handlowej, która jest zawsze kontrolowana przez użytkownika, jest w teorii świetna, ale oznacza, że ​​zawsze muszą być online. Przejście w tryb offline powoduje, że infrastruktura przechodzi w tryb offline razem z nimi. Chociaż istnieje szansa, że ​​system zaplecza Shrimpy ulegnie awarii, jest to znacznie mniej prawdopodobne niż konfiguracja handlowa uruchomiona na komputerze osobistym lub urządzeniu mobilnym.

Korzyści ze scentralizowanych systemów

Oprogramowanie jest świetne. Nasz zespół to ponad połowa inżynierów oprogramowania, więc kochamy oprogramowanie. Nie jest to jednak jedyny ważny aspekt prowadzenia udanego biznesu w dziedzinie oprogramowania. Podam przykład. Wyobraź sobie, że jesteś inżynierem oprogramowania w Google i pobrałeś ich całość repozytorium zawierające ponad 2 miliardy linii kodu. Skończyłeś, prawda? Możesz teraz uruchomić własne Google!

Nawet nie blisko. Te dwa miliardy linii kodu nie działają same. one wymagają ponad 1 miliona serwerów. Nie ma osoby na świecie, która prawdopodobnie rozumie, jak wdrożyć całą infrastrukturę w Google i zarządzać nią. Wymaga koordynacji między zespołami, tysięcy ludzi pracujących razem, aby zrozumieć cały system.

Dlaczego więc oczekujemy, że ludzie będą tworzyć solidne aplikacje i usługi, udostępniając im kod typu open source, taki jak CCXT? Ten pomysł jest nierozsądny. Ilość infrastruktury, której nadal wymaga do prowadzenia tych biznesów, jest ogromna. Do uruchomienia nawet prostej aplikacji, która łączy się z giełdami, potrzeba setek do tysięcy serwerów. Nie jest to łatwy problem, więc nie udawajmy, że istnieje proste rozwiązanie.

Shrimpy ma na celu rozwiązanie całego problemu infrastruktury integracji i utrzymania giełd. Zamiast tysięcy serwerów można zarządzać wszystkim na kilku małych serwerach. Zamiast spędzać miesiące na integracji giełd, zarządzaniu sporadycznymi zmianami i dziwnymi dziwactwami, zintegruj się z jednym interfejsem API, który jest spójny na wszystkich giełdach.

Przyjrzyjmy się sprawie centralizacji naszej infrastruktury handlowej.

Prędkość & Małe opóźnienia

W sektorze finansowym, w którym szybkość i czas mają absolutne znaczenie, wykorzystanie lokalnego, scentralizowanego serwera jest jedynym skutecznym sposobem niezawodnego zakupu serwera w pobliżu każdej giełdy. Zmniejsza to czas realizacji zamówień w obie strony. Zwiększenie skuteczności strategii w pozyskiwaniu okazji handlowych.

Ta sama teoria dotyczy handlu kryptowalutami, w którym handlowcy szukają najmniejszej przewagi, która może postawić ich przed resztą konkurencji.

Handlowy & Infrastruktura

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych rynków finansowych, rynki kryptowalut będą zdominowane przez strategie handlu o wysokiej częstotliwości i algorytmiczne, które wymagają scentralizowanych serwerów do szybkiego przetwarzania i wykonywania transakcji.

Gdyby takie algorytmy handlu o wysokiej częstotliwości były wykonywane za pośrednictwem zdecentralizowanych serwerów, przegrałyby na scentralizowanych rozwiązaniach. Realizacja zleceń o niskim opóźnieniu jest najwyższym priorytetem w tworzeniu zwycięskiej strategii.

Pozostaje jednak pytanie – w jaki sposób zespoły tworzą ogromną infrastrukturę handlową w coraz bardziej konkurencyjnej przestrzeni? Rozwój tej infrastruktury od podstaw jest prawie niemożliwy dla małych zespołów, dlatego Shrimpy zapewnia praktyczne rozwiązanie dla zespołów opracowujących produkty do handlu kryptowalutami.

Gromadzenie danych w czasie rzeczywistym & Przetwarzanie

Jeśli chodzi o gromadzenie i agregację danych, jak wypada porównanie systemów scentralizowanych i zdecentralizowanych?

Szybkie wykonywanie transakcji wymaga czegoś więcej niż zwykłego złożenia zlecenia na giełdzie. Najpierw należy zebrać dane z wymiany. Bez terminowego przetwarzania danych możliwości zostaną utracone. Wymaga to również serwerów, które są obsługiwane w pobliżu centrali.

Jedną z największych zalet gromadzenia danych dotyczących transakcji i księgi zleceń jest brak ograniczeń i ich otwarty dostęp. Dane z wymian są gromadzone za pośrednictwem publicznych punktów końcowych. Opracowanie zdecentralizowanego lub rozproszonego systemu gromadzenia danych z wymiany wymaga znacznie więcej pracy bez dodatkowych korzyści. Bez namacalnych korzyści dla zdecentralizowanego lub otwartego rozwiązania do gromadzenia danych, nasuwa się pytanie, czy istnieje rzeczywista konieczność lub uzasadnienie decentralizacji, na co obecnie nie ma wielu dowodów. W chwili obecnej scentralizowane usługi są zdecydowanie preferowane ze względu na ich wygodę, łatwość dostępu, szybkość i niezawodność.

Skalowalność

W tej chwili w przestrzeni kryptograficznej nie ma produktów, które ułatwiłyby opracowywanie aplikacji do handlu kryptowalutami innych firm dla scentralizowanych giełd. Shrimpy’s Crypto API zostało stworzone z myślą o skalowaniu produktu.

Skalowalność biznesowa

Chociaż systemy rozproszone są popularną koncepcją w przestrzeni kryptowalut, nadal mają do zrobienia wiele sposobów pod względem opłacalności ekonomicznej i biznesowej. Usługi open source i zdecentralizowane wymagają od uczestniczących podmiotów ciągłego aktualizowania i jednoczesnego kodowania. Zespoły programistów aplikacji kryptograficznych zwykle działają oszczędnie i często brakuje im zasobów, aby przejąć te obowiązki.

Inne aspekty, które należy wziąć pod uwagę, to różne interakcje podczas łączenia się z giełdami kryptowalut. Każda wymiana będzie miała różne konfiguracje, każda z własnymi unikalnymi punktami końcowymi, wynikami, obejściami i procedurami aktualizacji, co prowadzi do ciągłych aktualizacji kodu podczas próby nadążania za każdą wymianą.

Scentralizowana usługa może rozwiązać ten problem, wdrażając wspólny interfejs we wszystkich tych giełdach, obsługując konserwację infrastruktury i automatycznie wdrażając kod w celu skrócenia przestojów.

Shrimpy Universal Crypto Exchange APIs to solidne rozwiązanie do tworzenia skalowalnych aplikacji handlowych do użytku biznesowego. Przyjmując odpowiedzialność zarówno za infrastrukturę handlową, jak i za portal do zarządzania użytkownikami, API Shrimpy jest przystępną cenowo alternatywą dla szczupłych zespołów, które chcą szybko opracować i uruchomić własne aplikacje do handlu i zarządzania kryptowalutami.

Skalowalność użytkownika

Miliony użytkowników kryptowalut przekazało swoje klucze API tysiącom aplikacji innych firm. Każda z tych aplikacji implementuje własny sposób zarządzania użytkownikami. Czasami te techniki nie są bezpieczne. Widzieliśmy to niezliczoną ilość razy w przypadku innych usług.

Shrimpy zapobiega temu, umożliwiając programistom wykorzystanie naszej istniejącej infrastruktury bezpieczeństwa. Zamiast próbować budować zabezpieczenia od podstaw, programiści mogą korzystać z istniejącej zaufanej usługi bezpieczeństwa do zarządzania użytkownikami, zmniejszając złożoność i usprawniając działania związane z wprowadzaniem produktu na rynek.

Ponadto każdy użytkownik może łączyć się bezpośrednio z Shrimpy, aby wykonywać transakcje, zbierać dane i zarządzać kontami giełdowymi. Zmniejsza to obciążenie zasobów programistów związane z obsługą żądań użytkowników.

Wniosek

Jest miejsce i czas na wykorzystanie oprogramowania open source. Jednak w tym momencie dla ekosystemu kryptowalut jedynym sposobem na zapewnienie niezawodnej infrastruktury handlowej, która skaluje się na całym świecie, jest skorzystanie ze scentralizowanego dostawcy usług, który jest w stanie zmniejszyć tarcia programistyczne, wydłużyć czas pracy bez przestojów i pozwolić programistom skupić się na ich technicznych zasoby dotyczące rozwoju podstawowych produktów.

Nie oznacza to, że tak będzie zawsze. Ponieważ nasz zespół nadal rozwija naszą wizję przyszłości handlu kryptowalutami, będziemy badać możliwości integracji zdecentralizowanych giełd i platform płynnościowych. Naszym ostatecznym celem jest zapewnienie rzeczywistej wartości jak największej liczbie użytkowników kryptowalut, co może wymagać późniejszych zdecentralizowanych rozwiązań, ponieważ rynki kryptowalut wciąż dojrzewają.

O Shrimpy

Shrimpy to zautomatyzowany handel kryptowalutami & narzędzie do zarządzania portfelem, które pozwala użytkownikom zautomatyzować strategię portfela kryptowalut, podobnie jak tradycyjny fundusz indeksowy.

Krewetki dla Konsumentów

Użytkownicy mogą skonfigurować niestandardowy portfel kryptowalut i wdrożyć pasywną strategię zarządzania, eliminując kłopoty związane z aktywnym handlem kryptowalutami.

Podstawowa wersja Shrimpy zawiera w pełni zautomatyzowany handel, indeksowanie i funkcje równoważenia dla WSZYSTKICH użytkowników. Shrimpy oferuje również miesięczną subskrypcję premium za 8,99 USD / miesiąc. Subskrypcja premium obejmuje:

Shrimpy Social: Śledź, komunikuj się i udostępniaj strategie innym handlowcom Shrimpy.

Shrimpy Insights: Dowiedz się, jak inni użytkownicy Shrimpy konstruują i zarządzają swoim portfelem kryptograficznym.

Zaawansowane testy historyczne: Solidne narzędzie do testowania wstecznego do oceny niestandardowego portfela kryptowalut & strategie.

Aplikacja internetowa Shrimpy: Shrimpy – Zarządzanie portfelem kryptowalut

Shrimpy’s Crypto Trading API dla programistów

Poza aplikacją konsumencką, Shrimpy oferuje również Trading API dla programistów, którzy chcą zintegrować skalowalną funkcjonalność handlu giełdowego ze swoją aplikacją.

Interfejs API Universal Exchange API firmy Shrimpy został stworzony jako rozwiązanie w chmurze, aby rozwiązać kilka przeszkód dla programistów kryptowalut, w tym Handel giełdowy, Skalowalność produktu, i Zarządzanie użytkownikami. Mając API Shrimpy w ręku, programiści nie są ograniczeni, jeśli chodzi o tworzenie nowej ery przełomowych produktów, które ukształtują przyszłość kryptowalut.

Shrimpy’s API to API do handlu kryptowalutami, które jest łatwo kompatybilne ze wszystkimi następującymi giełdami i ich punktami końcowymi API: Binance API, CoinbasePro API, Bittrex API, Kraken API, Gemini API, Poloniex API, Huobi API, KuCoin API, Bibox API, BitMart API i HitBTC API. Zamiast zarządzać wszystkimi połączeniami z każdą giełdą, użytkownicy mogą po prostu wykorzystać istniejącą infrastrukturę handlu kryptowalutami Shrimpy i skupić się na rzeczywistym rozwoju produktu.

Shrimpy Crypto Trading API: Shrimpy | Crypto Trading API dla programistów

Dodatkowe linki:

Telegram

Świergot

Facebook

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me