Staking PIVX: Przewodnik dla początkujących do zarabiania PIVX

Jeśli interesuje Cię zarabianie pasywne, to jest to wpis dla Ciebie.

W tym artykule omówię, jak stworzyć strumień pasywnego dochodu, stawiając PIVX, coraz popularniejszą znaną monetę skoncentrowaną na prywatności. Przyjrzymy się również niektórym z najważniejszych czynników, które musisz wziąć pod uwagę podczas obstawiania.

Zanim pokażemy, jak obstawiać PIVX, szybko przyjrzymy się ogólnemu przeglądowi PIVX, a także temu, czym jest Proof-of-Stake (PoS). Jeśli znasz je, możesz przejść bezpośrednio do przewodnika po stawkach i zacząć zarabiać PIVX!

Co to jest PIVX

PIVX to akronim oznaczający prywatną natychmiastową zweryfikowaną transakcję. PIVX blockchain i kryptowaluta zostały stworzone przez rozwidlenie z łańcucha blokowego DASH, ale z kluczową różnicą. Tam, gdzie DASH używa Proof-of-Work jako mechanizmu konsensusu, PIVX używa Proof-of-Stake jako mechanizmu konsensusu.

Przegląd PIVX Staking

Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

Dla tych, którzy chcą pasywnie zarabiać na kryptowalutach, jest to ogromna różnica. Nowe monety PIVX nie są wydobywane, a to oznacza, że ​​nie ma potrzeby kupowania drogiego sprzętu do wydobywania lub majstrowania przy oprogramowaniu i pulach wydobywczych. Zamiast tego posiadacze monet PIVX są nagradzani, gdy trzymają te monety w oficjalnym portfelu podstawowym PIVX i utrzymują portfel otwarty i uruchomiony z połączeniem internetowym.

Proof-of-Stake jest dużo bardziej ekologiczny niż Proof-of-Work, ponieważ nie zużywa dodatkowej energii.

Trochę historii PIVX

PIVX został uruchomiony 1 lutego 2016 r. Pod nazwą Darknet (DNET), ale później został przemianowany na PIVX na podstawie opinii społeczności. Zmiana marki miała na celu dokładniejsze odzwierciedlenie ideologii i intencji społeczności PIVX oraz jej ideałów.

PIVX koncentruje się na uzyskiwaniu prawie natychmiastowych transakcji prywatnych, a także na pracy z nadzorem, który utrzymuje sieć, przynosząc korzyści wszystkim użytkownikom PIVX.

Ponadto PIVX koncentruje się głównie na prywatności. Aby poprawić istniejącą prywatność, PIVX przeszedł na zwiększający prywatność protokół Zerocoin w listopadzie 2017 r. To uczyniło PIVX pierwszą monetą Proof of Stake, która przeszła na protokół Zerocoin.

Przejście na Zerocoin umożliwiło użytkownikom PIVX wysyłanie i otrzymywanie całkowicie anonimowych transakcji finansowych.

PIVX ma również ambitny plan działania, a przyszłe zmiany obejmują zdecentralizowaną wymianę, portfel iOS, głosowanie w portfelu, elastyczne rozmiary bloków, integrację z siecią I2P i wiele więcej.

Co to jest dowód stawki?

Teraz, gdy wiesz już o PIVX, przyjrzyjmy się dokładniej Proof-of-Stake jako protokołowi konsensusu.

Proof-of-Stake to jeden z wielu różnych mechanizmów konsensusu, które są używane do zabezpieczania sieci blockchain. Proof-of-Stake stał się preferowaną metodą, ponieważ jest przyjazny dla środowiska. Kontrastuje to bezpośrednio z najpopularniejszym mechanizmem konsensusu, jakim jest Proof-of-Work. Dzięki Proof of Work, używanym przez Bitcoin i wiele innych łańcuchów bloków, użytkownicy wnoszą moc obliczeniową swoich komputerów do rozwiązywania problemów kryptograficznych i znajdowania bloków.

Dowód stawki a dowód pracy nad PIVX

Proof-of-Work w porównaniu do Proof-of-Stake. Źródło: Blockgeeks

To zabezpiecza sieć i zapewnia jej funkcjonowanie, aw nagrodę osoby przetwarzające i weryfikujące, zwane górnikami, otrzymują nagrodę za każdy wykryty blok. Ponieważ wykrywanie bloków stało się trudniejsze, ilość energii potrzebnej do zasilania tego procesu dramatycznie wzrosła. Doprowadziło to do poszukiwania lepszego mechanizmu konsensusu, a niektórzy zdecydowali się na dowód stawki jako takie rozwiązanie.

Kryptowaluty typu „proof-of-stake” nie wymagają ogromnych ilości mocy obliczeniowej ani energii elektrycznej. Zamiast tego sieć blockchain jest zabezpieczona przez tych, którzy już posiadają kryptowalutę. Odbywa się to w procesie zwanym stakowaniem. Za obstawianie monet i dbanie o bezpieczeństwo sieci, ci użytkownicy są nagradzani nowymi monetami w miarę ich bicia. Ci z największymi stawkami otrzymują największe nagrody, co daje im również największą zachętę do utrzymania płynnie działającego łańcucha bloków.

Dlaczego dowód stawki jest dobry

Oczywistą odpowiedzią jest to, że Proof-of-Stake jest dobry dla użytkowników, ponieważ płacą im po prostu za posiadanie kryptowaluty. To tak, jakby otrzymywać płatności z tytułu odsetek lub dywidend za przechowywanie aktywów cyfrowych. Proof of Stake jest również dobry dla naszego środowiska, ponieważ nie wymaga nadmiernego zużycia zasobów (energii elektrycznej) do funkcjonowania.

I wreszcie, Proof-of-Stake jest dobry dla sieci blockchain, ponieważ pomaga w decentralizacji. Ponieważ nie ma dużych nakładów pieniężnych na wydobycie, wielu więcej użytkowników będzie obsługiwać węzły, dzięki czemu sieć będzie bardziej zdecentralizowana. Użytkownicy są również mniej skłonni do przejścia na inną monetę w celu wydobycia, jeśli obecna moneta stanie się mniej opłacalna, ponieważ mają motywację do dalszego obstawiania.

Stakowanie pasywnego dochodu PIVX

Ponieważ PIVX używa mechanizmu Proof-of-Stake, każdy, kto posiada monety PIVX w oficjalnym portfelu PIVX na pulpicie, może stawiać swoje monety i zarabiać nowe monety całkowicie pasywnie. Jeśli chcesz wiedzieć, ile możesz zarobić pasywnego dochodu, po prostu zajrzyj do urzędnika Kalkulator nagród PIVX.

Pierwszą rzeczą, którą musisz postawić na PIVX, jest pobranie oficjalnego portfela PIVX na komputer tutaj. Pobierz odpowiednią wersję dla swojego systemu operacyjnego, a następnie zainstaluj ją. Nie wybieraj Light Desktop Wallet, jeśli planujesz obstawiać.

Których klientów PIVX pobrać

Pobierz klientów PIVX

Instalacja będzie wymagała po prostu zgody na katalog instalacyjny i kilkukrotnego kliknięcia „Dalej”. To trwa mniej niż minutę.

Następnie zostanie wyświetlony ekran z pytaniem, gdzie przechowywać katalog danych. Tutaj przechowywane są dane łańcucha bloków. Wymaga co najmniej 1 GB wolnego miejsca. Domyślny katalog jest w porządku i możesz kliknąć „OK”. Jeśli otrzymasz wyskakujące okienko z programu Windows Defender lub innego programu antywirusowego, po prostu kliknij, aby zezwolić na dostęp.

Rdzeń portfela pulpitu PIVX uruchomi się i rozpocznie pobieranie łańcucha bloków. Pobieranie zajmie prawdopodobnie co najmniej kilka godzin, więc pozwól mu działać, aż się zakończy.

Klient PIVX Desktop

Podstawowy portfel biurkowy dla PIVX

Czekając na pobranie blockchaina, możesz kupić PIVX z Binance, Bittrex lub Trade by Trade. Po zsynchronizowaniu portfela możesz przenieść je do nowego portfela PIVX.

Następnie zechcesz zaszyfrować portfel, aby był bezpieczny. Robisz to, przechodząc do „Ustawień” i klikając „Zaszyfruj portfel…” Spowoduje to wygenerowanie hasła, którego używasz do odblokowania portfela. Upewnij się, że przechowujesz hasło w bezpiecznym miejscu.

Teraz możesz odblokować portfel za pomocą utworzonego hasła. Robiąc to, zaznacz pole „Do anonimizacji i obstawiania”. Portfel się otworzy i powinieneś zobaczyć małą zieloną strzałkę w prawym dolnym rogu wyświetlacza portfela, co oznacza, że ​​Twój portfel pomyślnie stawia.

Musisz mieć otwarty portfel i mieć połączenie z Internetem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jeśli chcesz otrzymać pełną nagrodę za stakowanie. Jeśli portfel jest otwarty tylko przez 30% dnia, otrzymasz tylko 30% nagrody.

Według Kalkulator nagród PIVX, jeśli posiadasz 1000 PIVX (na 30 sierpnia 2018 r. o wartości około 1240 USD), otrzymasz około 3,79 PIVX (o wartości ~ 4,7 USD) co ​​około 30 dni.

PIVX Masternodes

Inną naprawdę dobrą okazją do uzyskania większych zysków jest operowanie tak zwanym „masternodem” w sieci PIVX. Masternody to w zasadzie węzły autorytatywne w sieci, które będą wykonywać usługi, które nie są wykonywane przez inne węzły w sieci.

W sieci PIVX te masternody pomagają w anonimowych i natychmiastowych transakcjach, a także biorą udział w ważnych decyzjach dotyczących zarządzania. Aby zostać głównym trybem w sieci PIVX, musisz postawić 10000 PIVX. Zostanie to postawione jako zabezpieczenie, aby zachować „uczciwość” masternodu.

Przy obecnych cenach oznacza to, że potrzebujesz co najmniej 12400 USD, aby obsługiwać masternode. Chociaż może to wykraczać poza budżet tych, którzy dopiero zaczynają, znacznie zwiększa Twoje nagrody za obstawianie. Na przykład, jeśli postawisz minimum 10000 PIVX, nie tylko zdobędziesz 37,88 PIVX za obstawianie, ale także zdobędziesz 53,92 PIVX za nagrodę dla masternodów.

W związku z tym, jeśli już stawiasz ponad 7500 PIVX, bardziej opłacalne jest dodanie kolejnych 2500 PIVX i operowanie masternodem i zdobycie dodatkowej nagrody. Jeśli chcesz obsługiwać masternode, możesz postępować zgodnie z instrukcją konfiguracji tutaj.

Wniosek

Chociaż PIVX jest interesujący jako moneta zapewniająca prywatność i koncentruje się na prawie natychmiastowych transakcjach, wielu posiadaczy PIVX jest najbardziej zainteresowanych funkcją obstawiania. Jest to zrozumiałe, ponieważ zasadniczo stanowi dywidendę za zwykłe trzymanie monety w otwartym portfelu.

Brak silnego wpływu na środowisko metody konsensusu Proof of Stake prawdopodobnie spowoduje, że więcej monet wybierze ten protokół konsensusu. To da inwestorom jeszcze więcej możliwości obstawiania, ale jako jeden z pierwszych i najpopularniejszych PIVX ma obecnie zdecydowaną przewagę.

Gdyby moneta zyskała popularność jako system płatności, co ma sens ze względu na funkcje prywatności i błyskawiczne transakcje, cena mogłaby znacznie wzrosnąć. A to oznacza, że ​​każdy, kto wkroczy teraz, będzie zarabiał znacznie większe dywidendy w przyszłości.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia i PIVX

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me