Stellar Lumens (XLM): projekt, na który warto zwrócić uwagę w 2018 roku

Kiedy przebijesz się przez cały szum i szyling, Stellar Lumens (XLM) jest jednym z bardziej imponujących i mniej znanych projektów w ekosystemie kryptowalut.

Zespół Stellar poczynił oczywiście spore postępy w 2017 roku, ale wielu użytkowników w przestrzeni kryptowalut wciąż niewiele o tym wie.

Nasza wstępna ocena? XLM to zdecydowanie kryptowaluta, którą warto rozważyć w nowy rok. Wyjaśnimy, dlaczego.

Po pierwsze, nomenklatura…

„Stellar” = sieć, np. sieć Bitcoin.

„Lumenów” = kryptowaluta sieci Stellar, np. bitcoiny.

Co robi Stellar Lumens?

Projekt jest rozliczany jako „zdecentralizowana platforma konsensusu” i jest wynikiem forka z 2014 r. Firmy Ripple (XRP). Platforma jest niezależna od waluty i może obsługiwać transakcje dowolnego rodzaju waluty.

Jak pytasz? Poprzez wbudowaną zdecentralizowaną giełdę kryptowalut sieci Stellar.

Oficjalny dokument XLM

YouTube’s Boxmining rozmyślający w białej księdze XLM – obraz za pośrednictwem YouTube

Poza tymi podstawowymi punktami specyfikacje platformy są interesujące i różnorodne:

 • Transmisje potwierdzają się w nie więcej niż 5 sekund
 • Może przetwarzać tysiące przesyłek na sekundę (np. Jak VISA)
 • Może ułatwiać transakcje między dowolną walutą (tokenami, aktywami itp.)
 • Używa Stellar Consensus Protocol (SCP), a nie Proof-of-Work (POW)
 • Samotny, zoptymalizowany interfejs API zapewniający maksymalną łatwość użycia
 • Funkcjonalność dla inteligentnych kontraktów i portfeli z wieloma podpisami
 • Bez wydobywania; Od samego początku istnieje 100 miliardów lumenów
 • Roczna inflacja (stała) na poziomie 1 proc

Wydaje nam się, że całkiem imponujące rzeczy. Należy jednak pamiętać, że w przypadku każdego projektu kryptowalutowego są pewne kompromisy. Wydaje się, że Stellar Lumens zamienia odrobinę decentralizacji na niesamowitą szybkość transakcji. Więc przynajmniej warto to rozważyć.

Unikanie Proof of Work

POW jest wypróbowany i prawdziwy, jeśli chodzi o budowanie konsensusu w sposób pozbawiony zaufania, zdecentralizowany dla rodzimej sieci kryptowaluty.

SCP Stellar Lumens pomaga w tworzeniu księgi Stellar, która jest podobna do „księgi rachunkowej” Bitcoina, z wyjątkiem tego, że SCP jest wspomagany przez „każdy serwer, na którym działa oprogramowanie Stellar”, jak podaje strona internetowa projektu, a każdy „podmiot może obsługiwać serwer Stellar” . ”

Te serwery synchronizują się co kilka sekund, co ustanawia konsensus.

Do czego służy Stellar Lumens?

Projekt może ułatwić rozwiązanie niektórych ważnych problemów, w tym:

 • płatności transgraniczne
 • mikrotransakcje
 • funkcja waluty pośredniej

Do ostatniego punktu powiedzmy, że ktoś chce zamienić funty brytyjskie na dolary amerykańskie. Sieć Stellar mogłaby ułatwić konwersję, wyszukując, a następnie dopasowując odpowiednie oferty. Lumeny byłyby wtedy używane do szybkiej zamiany.

Ta dynamika może być niezwykle przydatna w konwersjach łańcuchowych, w których trzeba zamienić rzadką walutę na bardziej popularną.

Bardzo przydatne możliwości są powodem, dla którego IBM niedawno nawiązał współpracę z zespołem Stellar w zakresie płatności transgranicznych; gigantyczne partnerstwo na każdym odcinku wyobraźni.

Gdzie kupić & Sklep XLM

Jeśli zdecydujesz, że chcesz zdobyć jakiś XLM, będziesz musiał udać się na jedną z giełd, na których są wymienione. Biorąc pod uwagę, że Stellar Lumens to dość dobrze znana moneta, są one notowane na wielu różnych giełdach.

Niektóre z najpopularniejszych, które możesz wziąć pod uwagę, to Binance i Bittrex. Wymagają one najpierw konwersji Bitcoin lub innej kryptowaluty na XLM. Możesz jednak użyć Kraken, który jest bramą wymiany. Dzięki temu możesz wysłać walutę fiducjarną i bezpośrednio kupić XLM.

Gdy już będziesz mieć swój XLM, będziesz chciał znaleźć portfel, w którym możesz je przechowywać. Pozostawienie monet na giełdzie jest nierozsądne, biorąc pod uwagę zagrożenie ze strony hakerów i inne nadużycia. Omówiliśmy obszerną listę najlepszych portfeli Stellar Lumens, w których możesz bezpiecznie przechowywać swój XLM.

Czy warto zainwestować w XLM?

Nie można zaprzeczyć, że XLM ma kilka interesujących specyfikacji i przypadków użycia.

Nie możemy udzielać porad finansowych tutaj w CoinBureau, ale uważamy, że ekosystem Stellar będzie miał większy rok w 2018 niż w 2017. Wychodząc z tego, będziesz musiał osobiście zdecydować, co jest odpowiednie dla Twojego portfela.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me