Strategie pasywnego inwestowania w kryptowaluty dla początkujących

>

Kryptowaluta to jeden z najszybciej rozwijających się rynków na świecie. Ponieważ miliony osób na całym świecie uczestniczą w systemie finansowym przyszłości, wiele osób będzie chciało zaangażować się w kryptowaluty w ciągu najbliższych 5 lat.

Niestety, większość ludzi nigdy nie miała interakcji z instrumentami finansowymi. Zwykle rzadko zdarza się, aby przeciętny konsument wchodził w interakcje ze złożonymi usługami, takimi jak giełdy, ale zmienia się to w przypadku kryptowaluty.

W świecie kryptowalut ludzie prawie wyłącznie kupują aktywa za pośrednictwem giełd. Oznacza to, że przeciętna osoba, która posiada kryptowalutę, ma przynajmniej podstawową wiedzę na temat jak funkcjonują giełdy. W pewnym momencie wielu z tych inwestorów kryptowalut mogło również eksperymentować z jakąś formą handlu lub zarządzania portfelem.

W tym artykule omówimy niektóre z najpopularniejszych strategii inwestowania w kryptowalutę. Każda z tych strategii jest łatwa do wdrożenia, nawet dla początkujących inwestorów, ale to nie znaczy, że nie są one używane przez profesjonalistów. Każda z tych strategii jest stosowana przez największe instytucje na świecie i przetrwała próbę czasu.

Zanim przejdziemy do tych popularnych strategii, nie zapomnij o tym zarejestruj się w Shrimpy. Shrimpy to wiodąca platforma na rynku kryptowalut, która oferuje wszystkie te strategie. Nie wspominając o tym, że jeśli nie podoba ci się żadna z tych strategii, zawsze możesz wdrożyć własną lub podążać za przywódcą, aby skopiować strategię kogoś innego.

Wybieranie alokacji

Wybór aktywów, które trafią do Twojego portfela, to poważna decyzja. Pod koniec dnia posiadane aktywa będą decydującym czynnikiem wpływającym na wyniki Twojej inwestycji. Chociaż istnieją sposoby na zwiększenie wydajności za pomocą handlu strategicznego, tak naprawdę liczą się wybrane przez Ciebie aktywa.

Dwa główne sposoby wyboru portfela to: Inwestowanie w indeks lub Inwestowanie selekcyjne.

Inwestowanie w indeks

Inwestowanie w indeksy przenosi odpowiedzialność za wybór aktywów na wzór matematyczny. Na podstawie wyników formuły aktywa zostaną alokowane w portfelu.

Najpopularniejsze strategie indeksowania zazwyczaj obejmują wybór kategorii aktywów, wagi dla każdego zasobu oraz liczby aktywów, które zostaną uwzględnione w indeksie.

Przykładem popularnego indeksu na giełdzie byłby S&P 500. Ten indeks po prostu śledzi kapitalizację rynkową 500 największych spółek i przypisuje procent wartości portfela do każdej akcji proporcjonalnie do kapitalizacji rynkowej.

Co ciekawe, nie wszystkie indeksy muszą uwzględniać wszystkie rynki. Byłoby możliwe znalezienie indeksu obejmującego tylko firmy biotechnologiczne, firmy internetowe lub firmy detaliczne. Warto podzielić rynek na podstawie kryteriów, które Twoim zdaniem będą dobrze funkcjonować w dającej się przewidzieć przyszłości.

Rynek kryptowalut nie jest inny. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego systemu finansowego, kryptowaluty można podzielić na różne kategorie. Istnieją żetony użytkowe, monety platformowe, żetony plonów, monety do przechowywania i nie tylko. Każda z tych kategorii aktywów ma swoje unikalne atrybuty i przeznaczenie.

Fundusze indeksowe

Fundusze indeksowe powoli stają się rozpoznawalnym znakiem towarowym powstającej klasy aktywów kryptowalut. Ze względu na ich…

Kategoria aktywów

Przed wyrzuceniem środków na rynek zdecyduj, jaką kategorię kryptowalut chcesz kupić. Wykonując własne badanie due diligence, zidentyfikuj poszczególne rodzaje aktywów, które będą najlepiej pasować do Twojej strategii portfela.

Numer zasobu

Po zidentyfikowaniu konkretnej kategorii aktywów, która pasuje do Twojej strategii, wybierz, ile kryptowalut chciałbyś mieć w swoim portfelu. Liczba może wynosić od 1 do ponad 100. Ponieważ istnieją tysiące różnych kryptowalut o różnych właściwościach, wybranie określonej liczby aktywów do przechowywania w portfelu może być trudne.

Nie zapomnij wziąć pod uwagę aspektu zarządzania związanego z utrzymaniem każdego zasobu. Im więcej posiadasz zasobów, tym bardziej skomplikowany jest proces zakupu i przechowywania każdego z nich. Idealnie byłoby, gdyby osoba, która inwestuje po raz pierwszy, kupiłaby szereg aktywów, którymi mogłaby swobodnie zarządzać.

Waga aktywów

Ostatnim aspektem naszego indeksu, który musimy wziąć pod uwagę, jest waga każdego zasobu. Zasadniczo, ile chcesz kupić każdego zasobu. Czy chcesz kupić taką samą wartość każdego zasobu, czy będzie obowiązywać ważenie, w którym kupujesz więcej jednego zasobu niż inny?

Niektóre z najbardziej powszechnych strategii ważenia obejmują ważenie kapitalizacji rynkowej, ważenie kapitalizacji rynkowej pierwiastkiem kwadratowym i równe ważenie.

Inwestowanie selekcyjne

Zamiast polegać na modelu matematycznym przy wyborze aktywów w portfelu, niektórzy inwestorzy woleliby samodzielnie wybierać swoje inwestycje. Chociaż proces studiowania samej inwestycji może być żmudny, wyniki mogą być satysfakcjonujące.

Wybierając niestandardową alokację kryptowalut, inwestorzy zdecydowanie zalecają „Przeprowadzanie własnych badań (DYOR)”. To zdanie zostanie powtórzone po korytarzach każdego forum kryptograficznego, jeśli inwestor zostanie przyłapany na pytaniu o radę, które aktywa kupić.

Pod koniec dnia sentyment do DYOR wzmacnia się. Idea, że ​​każdy z nas indywidualnie bada rynek i dochodzi do własnych wniosków, nakłada odpowiedzialność na nas samych i tylko na nas. Jeśli przegapimy coś, wykonując należytą staranność, która kończy się powrotem, aby nas ugryźć, to była to decyzja, którą sami podjęliśmy i możemy winić tylko siebie.

Chociaż wierzymy w prowadzenie własnych badań, wierzymy również w dostarczanie materiałów, które pomogą Ci zacząć. W poniższym artykule przedstawiamy kilka pomysłów, jak zacząć wybierać zasoby, które trafią do Twojego pierwszego portfela.

Wybór aktywów

Podstawą każdego portfela jest podjęcie decyzji, które aktywa należy kupić do swojego portfela. Przede wszystkim wybór aktywów to…

Strategie handlowe

Po wybraniu alokacji dla portfela aktywów kolejnym zagadnieniem dotyczącym pełnej strategii inwestycyjnej jest określenie, w jaki sposób alokacje będą utrzymywane lub sprzedawane w czasie.

Jak wspomniano wcześniej, strategia handlowa nie będzie głównym czynnikiem określającym wydajność portfela, ale odgrywa ważną rolę w zmniejszaniu ryzyka i tworzeniu portfela, który może wytrzymać próbę czasu.

Równoważenie portfela

Równoważenie portfela to strategia portfelowa stosowana przez inwestorów instytucjonalnych od dziesięcioleci. Ponowne zbilansowanie portfela pomaga utrzymać pożądany zestaw przydziałów. Ponieważ wiadomo, że kryptowaluty ulegają gwałtownym wahaniom w krótkich okresach czasu, przywrócenie równowagi może zmniejszyć ryzyko, czerpiąc zyski z aktywów działających dobrze i rozdzielając te zyski na pozostałą część portfela.

Podobnie, gdy składnik aktywów osiąga słabe wyniki, można do niego wstrzyknąć dodatkowe fundusze, aby przywrócić go do pożądanej alokacji procentowej. Ze względu na charakter rynków kryptograficznych często widzimy, że aktywa, które któregoś dnia pompują, są porzucane wkrótce potem lub odwrotnie. Równoważenie może pomóc w uchwyceniu wartości tych wahań.

Ponowne zrównoważenie w celu osiągnięcia pożądanej alokacji procentowej oznacza, że ​​każdy składnik aktywów w portfelu powinien mieć docelową wagę procentową dla portfela. Przykładem może być sytuacja, w której Bitcoin ma wagę 30% w portfelu. Oznaczałoby to, że pod koniec przywracania równowagi portfel powinien składać się z 30% wartości Bitcoinów.

Uwaga: alokacje procentowe są obliczane na podstawie wartości, a nie kwoty. Ponieważ ceny kryptowalut mogą się znacznie różnić, alokacja portfela na podstawie liczby aktywów byłoby niepraktyczne. Na przykład próba zakupu 1 Bitcoina za każdy 1 XRP, który posiadasz, oznaczałaby, że Twój portfel utrzymywałby wartość prawie wyłącznie w Bitcoinach, ponieważ cena Bitcoina jest ponad 10 000 razy wyższa niż XRP.

Okresowe równoważenie

Równoważenie oparte na czasie to strategia ponownego dostosowania portfela do jego docelowych alokacji w określonym przedziale czasu. W kryptowalutach ten okres może być dowolny, od godzinnych do miesięcznych, w zależności od zmienności rynku i płynności giełdy.

Możemy podzielić ten proces na 4 różne etapy.

 1. Alokacja portfela – Portfel jest alokowany na podstawie docelowego zestawu alokacji. Oznacza to początek okresu równoważenia.

 2. Odchylenie aktywów – Aktywa mogą zmieniać się w czasie, gdy zmieniają się warunki rynkowe.

 3. Zaplanowane równoważenie – Portfel jest równoważony na podstawie wcześniej określonego harmonogramu. (Przykład: jednodniowy okres równoważenia skutkowałby ponownym równoważeniem portfela każdego dnia o tej samej porze). Podczas równoważenia aktywa są kupowane i sprzedawane w taki sposób, aby każdy składnik aktywów osiągnął docelową alokację. Ogólnie oznacza to, że najlepiej działające aktywa będą miały pewną wartość sprzedaną w celu zakupu aktywów, które osiągnęły gorsze wyniki.

 4. Portfel dostosowany do alokacji docelowych – Portfel ponownie osiągnął docelowe alokacje, więc rozpoczyna się następny okres równoważenia.

Przeczytaj przewodnik po okresowym równoważeniu

Równoważenie progu

Równoważenie oparte na progach wykorzystuje przedziały odchyleń w celu określenia, kiedy należy przeprowadzić równoważenie portfela. Przedziały odchyleń zapewniają maksymalną i minimalną alokację, jaką każdy składnik aktywów może posiadać w portfelu. Po przekroczeniu progu cały portfel zostanie ponownie zbilansowany w celu ponownego dostosowania każdego aktywa do docelowych alokacji.

Podobnie jak w przypadku okresowego równoważenia, możemy podzielić etapy równoważenia progu na następujące 5 kroków.

 1. Alokacja portfela – Portfel jest alokowany na podstawie docelowego zestawu alokacji.

 2. Odchylenie aktywów – Aktywa mogą zmieniać się w czasie, gdy zmieniają się warunki rynkowe.

 3. Przekroczono próg – Gdy składnik aktywów przekroczy próg procentowy odchylenia, nastąpi ponowne zrównoważenie portfela.

 4. Równowaga – Portfel został zbilansowany. Podczas równoważenia aktywa są kupowane i sprzedawane w taki sposób, aby każdy z nich osiągnął swoją docelową alokację. Ogólnie oznacza to, że najlepiej działające aktywa będą miały pewną wartość sprzedaną w celu zakupu aktywów, które osiągnęły gorsze wyniki.

 5. Portfel dostosowany do alokacji docelowych – Portfel ponownie osiągnął docelowe alokacje, więc portfel będzie czekał na ponowne zbilansowanie, aż próg zostanie ponownie przekroczony.

Przeczytaj więcej o równoważeniu progu

Uśrednianie kosztu dolara

Uśrednianie kosztu dolara (DCA) to proces okresowego wprowadzania nowego kapitału do portfela. Zamiast próbować mierzyć czas na rynku, czytając wykresy i wykonując precyzyjne transakcje, DCA kieruje się filozofią ciągłego inwestowania.

Portfel wykorzystujący uśrednianie kosztów w dolarach może przydzielać nowe fundusze do każdego aktywa w portfelu w oparciu o docelowe alokacje. W ten sposób portfel może osiągnąć docelowe alokacje bez konieczności ponownego równoważenia portfela. Może to ostatecznie zmniejszyć opłaty i zdarzenia podlegające opodatkowaniu.

Korzystanie ze strategii DCA dla swojego portfela można podzielić na następujące zestawy kroków.

 1. Alokacja portfela – Portfel jest alokowany na podstawie docelowego zestawu alokacji.

 2. Odchylenie aktywów – Aktywa mogą zmieniać się w czasie, gdy zmieniają się warunki rynkowe.

 3. Fundusze są zdeponowane – W regularnych odstępach czasu fundusze powinny być wpłacane do portfela. Korzystając z rozwiązania do zarządzania portfelem, te nowe fundusze mogą być automatycznie wykrywane i oznaczane do dystrybucji do portfela.

 4. Dystrybucja funduszy – Środki, które zostały zdeponowane, zostaną rozdzielone do portfela na podstawie procentowych alokacji docelowych dla każdego aktywa. Pod koniec DCA każdy zasób będzie bliżej swojej docelowej alokacji.

Dowiedz się więcej o uśrednianiu kosztu dolara

Portfolio Stop-Loss

Portfelowy stop-loss to strategia dla inwestorów mająca na celu zapobieganie spadkowi ryzyka. Na zmiennych rynkach, takich jak kryptowaluty, wartość portfela aktywów nierzadko spada o 10% w ciągu jednego dnia. Korzystanie z portfela stop-loss może ograniczyć ilość strat, jakie może wystąpić w portfelu, zanim cały portfel zostanie sprzedany fiat.

Gdy portfel zostanie przekształcony w stablecoin, przestanie on tracić na wartości z powodu spadającego rynku kryptowalut. Chodzi o to, że gdy rynek przestanie spadać, aktywa w portfelu można kupić po niższych cenach.

Stop-loss portfela jest wykonywany w 4 głównych krokach.

 1. Alokacja portfela – Portfel jest alokowany na podstawie docelowego zestawu alokacji.

 2. Odchylenie aktywów – Aktywa zaczynają tracić na wartości, powodując spadek wartości całego portfela.

 3. Przekroczono próg stop-loss – Po przekroczeniu progu stop-loss oznacza to, że wartość portfela spadła o więcej niż oczekiwano. W tym momencie uruchamiany jest stop-loss.

 4. Portfel został sprzedany – Wszystkie aktywa w portfelu zostaną sprzedane za walutę fiducjarną, aby powstrzymać utratę jakiejkolwiek dodatkowej wartości.

Dowiedz się więcej o Stop-Loss portfela

Kup & Utrzymać

Ostatnia ważna strategia stosowana przez inwestorów kryptowalutowych jest również najprostsza. W kryptowalutach strategia „kup i trzymaj” jest również nazywana „HODL”. HODLing to czynność polegająca na kupowaniu aktywów i utrzymywaniu ich przez dłuższy czas. W strategii HODL nie ma handlu.

Jeśli nie planujesz sprzedawać żadnego ze swoich aktywów przez lata, strategia HODL może być dla Ciebie dobrym wyborem.

Dlatego proces wykorzystania strategii HODL przebiega następująco:

 1. Kup składnik aktywów.

 2. Nie sprzedawaj aktywów.

 3. Czekać.

Wnioski

Inwestowanie w kryptowalutę nie musi obejmować skomplikowanych strategii handlowych. Każdą ze strategii zarządzania portfelem omówionych w powyższym artykule można wdrożyć kilkoma kliknięciami Krewetki. Każda z tych strategii przetrwała próbę czasu. Wiele z największych instytucji i najmądrzejszych inwestorów na świecie wykorzystuje te strategie w swoich własnych portfelach.

Więcej powiązanych artykułów

Najlepszy przewodnik po botach do handlu kryptowalutami

Handel społecznościowy – skopiuj najlepszych sprzedawców kryptowalut

Co to jest #DeFi? Przewodnik po zdecentralizowanych finansach

Handel kryptowalutami – co to jest rynek spot?

Krewetki to aplikacja do zarządzania portfelem służąca do tworzenia niestandardowych portfeli, równoważenia i zarządzania różnorodnymi zasobami cyfrowymi. Zautomatyzuj swoje portfolio, łącząc się z dowolną z 16 obsługiwanych przez nas giełd kryptowalut.

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w Telegram & Niezgoda.

Dzięki, że wpadłeś!

Zespół Shrimpy

Zrzeczenie się

Treść służy wyłącznie do celów informacyjnych, nie należy interpretować takich informacji ani innych materiałów, takich jak porady prawne, podatkowe, inwestycyjne, finansowe lub inne. Żadne informacje zawarte na naszej Stronie nie stanowią namawiania, rekomendacji, poparcia lub oferty od Shrimpy lub jakiegokolwiek zewnętrznego usługodawcy do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych w tej lub w jakiejkolwiek innej jurysdykcji, w której takie namawianie lub oferta byłyby niezgodne z prawem na mocy przepisy dotyczące papierów wartościowych tej jurysdykcji.

Cała zawartość tej witryny jest informacją o charakterze ogólnym i nie dotyczy sytuacji żadnej konkretnej osoby ani podmiotu. Żadne informacje zawarte w Witrynie nie stanowią porady zawodowej i / lub finansowej, ani żadne informacje w Witrynie nie stanowią wyczerpującego ani pełnego zestawienia omawianych spraw ani przepisów prawa z nimi związanych. Użytkownik samodzielnie przyjmuje na siebie wyłączną odpowiedzialność za ocenę zalet i ryzyka związanego z wykorzystaniem jakichkolwiek informacji lub innych Treści w Witrynie przed podjęciem jakichkolwiek decyzji na podstawie takich informacji lub innych Treści. W zamian za korzystanie z Witryny, zgadzasz się nie pociągać Shrimpy, jej podmiotów stowarzyszonych ani żadnego zewnętrznego usługodawcy do odpowiedzialności za jakiekolwiek ewentualne roszczenia o odszkodowanie wynikające z jakiejkolwiek decyzji, którą podejmiesz na podstawie informacji lub innych Treści udostępnionych Ci za pośrednictwem Witryny..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me