SushiSwap (SUSHI): bufet DeFi „All You Can Eat”

Obecny stan przestrzeni DeFi można podsumować dwoma słowami: walka na żywność. To jest jak nowe śmieszne o tematyce żywnościowej Protokół DeFi jest dodawany do tej kulinarnej rzezi co drugi dzień. Najnowsza wybrana broń? Sushi.

Dla niektórych z Was wprowadzenie SushiSwap zasygnalizowało, że DeFi oficjalnie posunęło się za daleko. Kontrowersyjne wydarzenia wokół projektu, które miały miejsce w ciągu krótkich tygodni od jego wydania, również zepsuły apetyt wielu osób w przestrzeni DeFi..

Logo SushiSwap

Jednak w przypadku SushiSwap jest znacznie więcej niż na pierwszy rzut oka (lub nos). Początkowe 2500% + roczne zwroty zdeponowanych środków to tylko wierzchołek tilapii. SushiSwap był tymczasowo największym protokołem DeFi na rynku i nadal znajduje się w pierwszej piątce (chociaż nie został oficjalnie sklasyfikowany).

Token SUSHI pozostaje również wymieniony na Binance, a sam protokół został niedawno przejęty przez renomowanego gracza w przestrzeni kryptowalut. Pod koniec tego artykułu dowiesz się, dlaczego SushiSwap może po prostu zasłużyć na gwiazdkę Michelin.

Kto stworzył SushiSwap?

SushiSwap zostało założone przez dwóch anonimowych programistów o nazwie 0xMaki i Chef Nomi. 26 sierpnia wypuścił Chef Nomi średni post szczegółowo opisujący protokół SushiSwap. To zachęciło 0xMaki do dołączenia do SushiSwap Discord.

Będąc jednym z pierwszych uczestników, 0xMaki długo rozmawiał z Szefem Kuchni Nomi iw konsekwencji został współzałożycielem SushiSwap. Uważa się, że w momencie wydania w sumie nad projektem pracowało około 5 programistów.

Twórcy SushiSwap

0xMaki (po lewej) i Chef Nomi (po prawej), twórcy SushiSwap. Zdjęcie za pośrednictwem Unchained Podcast

Chociaż niewiele wiadomo o 0xMaki czy Chef Nomi, w niedawny wywiad 0xMaki potwierdził, że Chef Nomi ma siedzibę gdzieś w Azji. Fakt, że gra karciana Hearthstone, z której pochodzi pseudonim Chef Nomi, jest popularna w Chinach, co sugeruje, że Chef Nomi jest Chińczykiem.

Biorąc pod uwagę francuski akcent, wygląd i wskazówkę dotyczącą strefy czasowej 0xMaki prawdopodobnie mieszka gdzieś we Francji lub francuskojęzycznym kraju na Bliskim Wschodzie. 0x odnosi się do numeru początkowego i litery wszystkich adresów Ethereum, a Maki to popularne danie sushi.

Podejrzana historia SushiSwap

Historia SushiSwap

Zdjęcie za pośrednictwem Aktualności Bitcoin 

Oprócz tego, że został stworzony przez dwóch anonimowych programistów, SushiSwap nie był audytowany przed wydaniem. Biorąc to pod uwagę, szef kuchni Nomi otwarcie zaprosił niektóre z najbardziej renomowanych firm, w tym Quanstamp i Consensys, do przeprowadzenia audytu kodu SushiSwap w pierwszym poście Medium o projekcie.

W ciągu pierwszego tygodnia od premiery SushiSwap zgromadził ponad 1 miliard USD w zablokowanych funduszach i tymczasowo przekroczył Aave jako największy protokół DeFi. Oprocentowanie zablokowanych funduszy przekraczało 2500% rocznie.

Szef kuchni SushiSwap Nomi

Oszustwa wyjściowa transakcja szefa kuchni Nomi w dniu Etherscan.io 

5 września szef kuchni Nomi nagle zlikwidowany ponad 14 mln USD tokenów SUSHI, które zostały zgromadzone jako fundusze rozwojowe zgodnie z protokołem. W serii Posty na Twitterze zauważył, że czuł się uprawniony do otrzymania funduszy. To wywołało ogromne oburzenie ze strony społeczności kryptowalut, w szczególności twórcy yearn.finance Andre Cronje.

Popularny YouTuber Ivan on Tech również ważył się i zauważył, że „[SushiSwap] jest tak samo złe jak prawdziwe sushi”. Ivan również zauważyć że nagła wyprzedaż SUSHI prawdopodobnie spowodowała załamanie na rynku kryptowalut następnego dnia ze względu na jej wpływ na całą DeFi Space.

Uchwyty na portfel SushiSwap

Etui na adresy portfeli SushiSwap multi-sig. Zdjęcie za pośrednictwem Świergot.

Szef kuchni Nomi następnie odszedł od Sushiswap i wręczył go Sam Bankman-Fried, CEO giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych FTX. Andre Cronje został również uznany przez programistów SushiSwap za nowego lidera protokołu defacto.

Społeczność SushiSwap zagłosowała za wybraniem 9 osób z przestrzeni DeFi, takich jak założyciel Compound Finance, Robert Leshner, jako kluczowi do portfela wielosigowego, w którym znajdują się fundusze rozwojowe SushiSwap.

SushiSwap Uniswap Drain

Łączna wartość Uniswapa spadła 9 września. Zdjęcie za pośrednictwem Świergot

9 września Uniswap został pozbawiony tytułu największej zdecentralizowanej giełdy po migracji użytkowników SushiSwap ponad 1,14 mld USD z 1,9 mld USD zablokowanych aktywów kryptowalutowych Uniswap na nowej platformie SushiSwap.

Chociaż ta migracja była planowana od czasu ogłoszenia protokołu, 0xMaki wierzył, że nie zostanie przeniesionych więcej niż kilkaset milionów dolarów kryptowaluty. Ten nagły transfer płynności z jednego protokołu do drugiego został nazwany a atak wampira.

Szef kuchni Nomi powraca

Szef kuchni Nomi przeprasza na Twitterze po zwrocie skradzionych środków na rozwój. Zdjęcie za pośrednictwem Świergot

11 września szef kuchni Nomi nagle wrócił skradzione fundusze na rozwój do SushiSwap. Niektórzy uważają, że miało to na celu zwrócenie większej uwagi na projekt. Jednak we wspomnianym wywiadzie dla 0xMaki zauważył, że wydał ultimatum na Twitterze szefowi kuchni Nomi, mówiąc mu, aby odpowiedział na jego wiadomości, w przeciwnym razie ujawni poufne szczegóły dotyczące SushiSwap (prawdopodobnie prawdziwą tożsamość szefa kuchni Nomi).

Szef kuchni Nomi nie jest już zaangażowany w protokół i teraz określa się na Twitterze jako „były szef kuchni” w SushiSwap.

Co to jest SushiSwap?

SushiSwap jest zdecentralizowaną giełdą kryptowalut zbudowaną na blockchainie Ethereum. Ma to być ewolucja Uniswap, najpopularniejszy DEX oparty na Ethereum na rynku kryptowalut. Jest prawie identyczny z Uniswap zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcji.

Klasyczny interfejs SushiSwap

Klasyczny interfejs SushiSwap.

SushiSwap nagradza tych, którzy zdeponowali kryptowalutę, aby zapewnić płynność protokołowi za pomocą SUSHI, token ERC-20 przekazywany dostawcom płynności na SushiSwap, który może być używany do zarządzania protokołem.

Chociaż SushiSwap ma kontrowersyjną historię, był i nadal jest silnie napędzany przez społeczność i zaangażowany w otwarte źródło etosu kryptowaluty. Wszystkie inteligentne kontrakty i kod są łatwo dostępne dla każdego za pośrednictwem GitHub firmy SushiSwap i Średnie posty.

SushiSwap zostało również poddane audytowi PeckShield i sprawdzone przez Quantstamp. SushiSwap pożycza większość swojego kodu z innych popularnych protokołów DeFi, w tym Uniswap, Compound Finance i niesławnych Yam Finance.

SushiSwap kontra Uniswap

Biorąc pod uwagę, że Uniswap właśnie wydał ich własny token UNI, SushiSwap i Uniswap, są jeszcze bardziej podobne niż wcześniej. Jest jednak jedna ważna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, i jest to problem, który ma Uniswap, a SushiSwap nie.

SushiSwap kontra Uniswap

Zdjęcie za pośrednictwem Publikuj0x

Dostawcy płynności uzyskują obniżkę opłat transakcyjnych za oba protokoły. W Uniswap, im większa płynność ktoś zapewni, tym większa obniżka opłat transakcyjnych z puli, którą otrzyma.

Konsekwencją tego jest to, że korzyści dla mniejszych dostawców płynności ulegają rozmyciu w miarę wzrostu puli. W rezultacie duże podmioty, takie jak giełdy kryptowalut, pule wydobywcze i fundusze venture capital, mogą i często otrzymują lwią część tych opłat handlowych.

I odwrotnie, SushiSwap zaprojektował SUSHI emisja w taki sposób, że pierwsi użytkownicy protokołu otrzymaliby 10 razy więcej SUSHI niż ci, którzy dołączą do protokołu później. To SUSHI może zostać wykorzystane do uzyskania obniżki opłat transakcyjnych ze wszystkich pul, nawet jeśli pierwsi użytkownicy przestaną dostarczać płynność do pul (więcej na ten temat później).

Jak działa SushiSwap?

Podobnie jak wiele innych DEX, SushiSwap składa się zasadniczo z kilku pul aktywów. Każda pula zawiera 2 zasoby, takie jak ETH i LINK (Chainlink). Dzieje się tak, ponieważ korzysta z automatycznego animatora rynku – inteligentnego kontraktu, który wykorzystuje stosunek dwóch aktywów w każdej puli do określenia ich ceny.

Zautomatyzowany Market Maker

Zdjęcie za pośrednictwem Youtube

W naszym ostatnim artykule o Curve Finance szczegółowo omówiliśmy automatycznych animatorów rynku i zalecamy, abyś najpierw przeczytał tę sekcję, jeśli nie znasz AMM lub ich działania..

Kiedy SushiSwap został wydany po raz pierwszy, koncentrował się wokół Uniswap LP (dostawcy płynności) tokeny. Tokeny LP na Uniswap to tokeny ERC-20 wydawane dostawcom płynności, gdy deponują aktywa w pulach w Uniswap.

Te tokeny można wymienić na bazowe zdeponowane środki, wykorzystać w innych protokołach DeFi, a nawet wymienić na inne tokeny LP. Dostawcy płynności otrzymują również część opłat transakcyjnych za aktywa w pulach, do których zapewniają płynność za pośrednictwem tokenów LP.

SUSHI Farming Uniswap

SUSHI na Uniswapie. Zdjęcie za pośrednictwem Dapp.com

SushiSwap nagrodziło dostawców płynności na Uniswap za obstawianie swoich tokenów Uniswap LP w protokole SushiSwap. Ich nagroda? Żetony SUSHI! W ciągu pierwszych 2 tygodni od uruchomienia protokołu 1000 tokenów SUSHI było wydawanych w każdym bloku Ethereum (~ 12 sekund) użytkownikom, którzy umieścili swoje tokeny Uniswap LP w różnych komediowych nazwach „pule”.

Biorąc pod uwagę wysoką wycenę rynkową SUSHI w tamtym czasie, w wielu z tych pul odsetki przekraczały 2500% rocznie. Najwyższe zwroty pochodziły (i nadal są) z puli Sushi Party, co dawało dodatkowe 2x nagrodę w SUSHI za obstawianie tokenów Uniswap LP dla parowania SUSHI-ETH.

Pod koniec dwutygodniowego okresu doszło do The Liquidity Migration ™. W ten sposób wszystkie tokeny Uniswap LP zostały automatycznie odesłane z powrotem do Uniswap, aby wymienić je na krypto bazowe i wysłać je do nowych pul SushiSwap. To wydarzenie, które w ciągu 24 godzin wyssało z Uniswap ponad 1,14 miliarda dolarów.

Nowy interfejs SushiSwap

Nowy interfejs SushiSwap jest prawie identyczny z interfejsem Uniswap.

Po tym, SushiSwap skutecznie stał się kopią Uniswap z dodatkowymi funkcjami. Nagrody SUSHI zostały również zmniejszone do 100 SUSHI na blok. Obecnie budowany SushiSwap składa się z czterech kluczowych elementów: SushiSwap Exchange, SushiSwap Liquidity Pools, SushiSwap Menu (Farms) i SushiSwap Sushi Bar.

Chociaż zarządzanie SushiSwap nie zostało jeszcze wdrożone, zostanie to również krótko przeanalizowane wraz z obecnym mechanizmem głosowania SushiPowah.

Wymiana SushiSwap

Plik Wymiana SushiSwap umożliwia łatwą wymianę pomiędzy ponad 100 tokenami ERC-20. Podobnie jak w przypadku Uniswap, KYC nie jest wymagane do korzystania z giełdy SushiSwap. Wszystko, czego potrzebujesz, to portfel Web 3.0, taki jak Metamask i niektóre Ethereum, aby uiścić opłaty za gaz w celu wykonania swapów.

Wymiana SushiSwap

Opłaty transakcyjne na giełdzie SushiSwap wynoszą 0,3%, czyli tyle samo, co w przypadku Uniswap. 0,25% tych opłat trafia do tych, którzy zapewniają płynność w puli płynności SushiSwap, a pozostałe 0,05% trafia do puli Sushi Bar (więcej o tym za sekundę).

Pule płynności SushiSwap

Po The Liquidity Migration ™ SushiSwap wprowadziło „formalne” pule wydobywania płynności. Dostawcy płynności mogą uzyskać 0,25% obniżkę opłat transakcyjnych na platformie, zdeponując równe kwoty dwóch kryptowalut w istniejącej puli na SushiSwap lub tworząc własną pulę.

SushiSwap Liquidity Mining

Dostawcy płynności otrzymują tokeny puli płynności SushiSwap (tokeny SLP), które mają te same funkcje, co tokeny LP Uniswap. Jak można się domyślić, są to żetony, które są teraz używane zamiast żetonów LP Uniswap do uzyskania farmy.

Menu SushiSwap (Farma)

SushiSwap’s Menu zawiera dawne „pule” hodowli plonów znalezione w początkowej wersji protokołu. Jednak zamiast tokenów LP Uniswap, własne tokeny SLP firmy SushiSwap są obstawiane, aby zarabiać różne kwoty rocznych odsetek.

SushiSwap Funny Menu

Obecnie pozycja „Menu” o najwyższym dochodzie to Sushi Party, która daje rozsądne 100% + RRSO na postawionych tokenach SLP z dostarczania płynności do puli SUSHI-ETH na SushiSwap. Te wysokie zyski pochodzą z tokenów SUSHI otrzymanych za obstawianie tokenów SLP otrzymanych z dostarczenia płynności do puli SUSHI-ETH.

SushiSwap Sushi Bar

SushiSwap’s Sushi bar to miejsce, w którym możesz postawić żetony SUSHI, aby zarobić więcej żetonów SUSHI. Jeśli zastanawiasz się, skąd pochodzą te nagrody, przypomnij sobie wspomnianą wcześniej 0,05% opłatę handlową. 0,05% wszystkich opłat transakcyjnych na SushiSwap jest dodawane do puli Sushi Bar w postaci tokenów SLP.

SushiSwap Staking

SushiSwap Staking

Staking SushiSwap: https://sushiswapclassic.org/staking

Przynajmniej raz na 24 godziny można wywołać kontrakt nagród, który likwiduje wszystkie tokeny SLP w puli Sushi Bar w zamian za automatyczne kupowanie tokenów SUSHI na giełdzie SushiSwap Exchange. Te tokeny są następnie dystrybuowane do wszystkich użytkowników obstawiających tokeny SUSHI w Sushi Barze w postaci tokenów xSUSHI, które można zamienić na zwykłe tokeny SUSHI w Sushi Barze.

Zarządzanie SushiSwap

Zespół SushiSwap obecnie się rozwija struktura zarządzania zwana Omakase DAO, która przekaże kontrolę nad protokołem społeczności. Każdy, kto posiada tokeny SLP otrzymane za zapewnienie płynności puli SUSHI-ETH lub posiadający tokeny xSUSHI (które również wymagają tokenów SUSHI-ETH SLP) będzie mógł głosować za zmianami w SushiSwap.

Chociaż szczegóły są wciąż dopracowywane, przewiduje się, że będziesz musiał postawić te tokeny przez określony czas, aby wziąć udział w głosowaniu.

SushiSwap SushiPowah Voting

Na razie, propozycje ulepszeń SushsiSwap (SIP) mogą być składane i głosowane przez każdego w SushiSwap’s Strona SushiPowah na migawce. Dla nieznajomych Snapshot to publicznie dostępne forum zarządzania używane przez protokoły DeFi, takie jak Aave, Stabilizator, i tęsknić za finansami.

Z SushiPowah, każdy token SLP do puli SUSHI-ETH odpowiada jednemu głosowi za lub przeciw propozycji, z 300 000 głosów SLP za plus 50% kworum do przyjęcia i wprowadzenia proponowanej zmiany, która musi zostać zatwierdzona przez wszystkich dziewięciu multi-sig posiadacze kluczy.

Kryptowaluta SUSHI

SUSHI to token ERC-20 wydawany dostawcom płynności na zdecentralizowanej giełdzie SushiSwap. Jest zarabiany poprzez dostarczanie płynności do pul w SushiSwap i obstawiany w zamian za tokeny SLP, które są używane do zarządzania protokołem.

SushiSwap Token

Token został zaprojektowany, aby nagrodzić pierwszych użytkowników protokołu, umożliwiając im dalsze zarabianie na obniżce opłat za SushiSwap, nawet po zaprzestaniu dostarczania płynności do basenów SushiSwap. Można to zrobić, stawiając SUSHI, aby zarobić więcej SUSHI SushiSwap’s Sushi Bar.

Kryptowaluta SUSHI ICO

Nie było ICO dla SUSHI. Emisja SUSHI rozpoczęła się na bloku Ethereum o numerze 10750000. Jak wspomniano wcześniej, 1000 SUSHI było wydawanych w każdym bloku Ethereum (12 sekund) dla tych, którzy stawiają tokeny Uniswap LP na początkowym protokole SushiSwap.

SushiSwap SUSHI ICO

Blok Ethereum, który rozpoczął wydawanie tokenów SUSHI. Zdjęcie za pośrednictwem Etherscan.io

Po wystąpieniu The Liquidity Migration ™ nagrody SUSHI spadły do ​​100 SUSHI na blok Ethereum. To można zmniejszyć przez głosowanie społeczności. SUSHI jest obecnie kryptowalutą inflacyjną i nie ma ograniczonej podaży. Ma to zapewnić ciągłą zachętę dla dostawców płynności na SushiSwap.

Analiza cen SUSHI

Jak można się domyślić, SUSHI wszedł na rynek kryptowalut 28 sierpnia z wartością bliską zeru. Jednak do 1 września cena poszybowała w górę z kilku centów do ponad 12 USD, gdy rolnicy rzucili się, by wykorzystać szalone roczne plony procentowe oferowane przez SushiSwap..

Cena kryptowaluty SUSHI

Historia cen kryptowalut SUSHI. Zdjęcie za pośrednictwem CoinMarketCap

Zaledwie dzień później cena spadła o ponad 50% do poniżej 6 USD, a 5 września ponownie spadła o ponad 50% do około 2,50 USD, gdy współzałożyciel SushiSwap, szef kuchni, Nomi, zlikwidował SUSHI o wartości ponad 14 mln USD. Pomimo rozwiązania sytuacji tydzień później, ceny SUSHI nadal spadają.

Gdzie mogę zdobyć kryptowalutę SUSHI?

SUSHI jest prawie tak samo łatwe do zdobycia jak prawdziwe sushi. Binance wymienione SUSHI 1 września, co prawdopodobnie spowodowało niesamowity wzrost cen. Od tego czasu token wymieniono na innych renomowanych giełdach, w tym Huobi i OKEx.

Wymiana kryptowalut SUSHI

Rynki kryptowalut SUSHI. Zdjęcie za pośrednictwem CoinMarketCap

Jeśli wolisz zdecentralizowane wymiany, SUSHI jest nadal dostępne na Uniswap i można je oczywiście kupić na giełdzie SushiSwap. Płynność na wszystkich tych giełdach jest bardzo wysoka, a 24-godzinny wolumen obrotu dla SUSHI jest prawie dwukrotnie większy niż kapitalizacja rynkowa. W związku z tym nie powinieneś mieć problemów z dostaniem się w ręce (lub pałeczkami) na tym soczystym tokenie kryptowaluty.

Portfele kryptowalut SUSHI

Ponieważ SUSHI jest tokenem ERC-20, można go przechowywać na prawie każdym portfelu kryptowalut, który obsługuje aktywa oparte na Ethereum. Miejsce umieszczenia SUSHI zależy od tego, co zamierzasz z nim zrobić.

SUSHI Wallet Metamask

Portfel internetowy Metamask.

Jeśli jesteś zainteresowany użyciem SushiSwap, aby zapewnić płynność lub uczestniczyć w zarządzaniu, najlepszym rozwiązaniem będzie portfel Web 3.0, taki jak Metamask. Jeśli planujesz trzymać SUSHI do czasu, aż rynek będzie go bardziej głodny, bezpieczny portfel mobilny, taki jak Atomic Wallet lub portfel sprzętowy, taki jak Trezor portfel powinien załatwić sprawę!

Mapa drogowa SushiSwap

SushiSwap ma jeden cel i tylko jeden cel: zostać najlepszym DEX-em w kryptowalutach. To dość szeroki cel i nie ma obecnie żadnych konkretnych przyszłych kamieni milowych wyszczególnionych przez nowy zespół SushiSwap.

Mapa drogowa SushiSwap

Kamienie milowe z przeszłości SushiSwap. Zdjęcie za pośrednictwem Świergot

Dokumentem najbliższym planowi działania jest SushiSwap ostatni post na Medium 12 września. Opisuje szereg celów, w tym naprawianie istniejących błędów, tworzenie partnerstw z innymi projektami DeFi, takimi jak Ren, dodawanie nowych funkcji, takich jak zlecenia limitowania i zatrzymywania strat oraz finalizowanie i wdrażanie nowego mechanizmu zarządzania. Los SushiSwap będzie w rękach jej społeczności po uruchomieniu DAO.

Dlaczego kochamy SushiSwap

Pomimo pozornej absurdalności projektu i chaosu, jaki wywołał w swojej krótkiej historii, SushiSwap nadal zdołał utrzymać około 800 milionów z początkowego 1,14 miliarda, który wyssnął z Uniswap. DEX też się utrzymuje około 200 milionów USD dziennego wolumenu.

Ikona SushiSwap SUSHI

Jednak nawet przy tych liczbach DEX nie jest obecnie notowany na Etherscan.io’s Rankingi DeFi ani na CoinMarketCap. Aby być uczciwym, SushiSwap nadal musi naprawić swoją reputację w społeczności DeFi.

Chociaż istnieje bardzo długa lista krytyki, którą można nałożyć na SushiSwap, być może najbardziej uzasadniona i paląca jest następująca: co się dzieje teraz, gdy Uniswap wydał własny natywny token?

SushiSwap będzie naprawdę musiał wprowadzać innowacje, jeśli chcą mieć jakąkolwiek szansę na pozostanie na rynku, zwłaszcza w konkurencyjnej przestrzeni, która rozwija się bardzo, bardzo szybko. Sprawa i uwaga, były już dwa widelce SushiSwap: Kimchi i Sashimi (jednak żaden z nich nie zyskał dużej przyczepności).

SashimiSwap Konkurent SushiSwap

SashimiSwap, widelec SushiSwap. Zdjęcie za pośrednictwem Średni 

Należy również zauważyć, że stosunkowo nieprofesjonalne nazewnictwo i interfejs użytkownika wielu protokołów DeFi, w tym SushiSwap, są prawdopodobnie nawet bardziej niesmaczne dla poważnych inwestorów detalicznych niż doświadczonych rolników. Kontrowersje, takie jak oszustwa związane z wyjazdem szefa kuchni Nomi, naprawdę zaszkodziły przestrzeni pod koniec dnia.

Biorąc to pod uwagę, SushiSwap wydaje się serwować smaczniejsze posiłki niż kiedykolwiek pod nowym kierownictwem. Ambicja i poświęcenie jej głównych programistów i społeczności są godne podziwu i mogą po prostu wystarczyć do kontynuowania projektu w przyszłość..

Inflacja kryptowalut SUSHI

Obecna stopa inflacji kryptowaluty SUSHI. Zdjęcie za pośrednictwem Glassnode

Na koniec, chociaż nie możemy udzielić żadnych porad finansowych ani inwestycyjnych, kryptowaluty nadające się do uprawy, takie jak token SUSHI SushiSwap, często lepiej zarabiać niż inwestować.

Podczas, gdy tokenomika SUSHI może i prawdopodobnie ulegnie zmianie w drodze głosowania społeczności, jego stosunkowo wysoki wskaźnik emisji prawdopodobnie utrzyma cenę żetonu na niskim poziomie, ponieważ ci, którzy go uprawiają, nadal będą sprzedawać coraz mniejszą pulę nabywców. Ostatecznie wszystko zależy od wymagań protokołu i na razie sushi nie jest w modzie.

Specjalne podziękowania dla @Infinity_UK za pomoc w wyjaśnieniu kilku szczegółów dotyczących wskaźnika głosowania SushiPowah w SushiSwap!

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me