Umowa depozytu ETH 2.0 została wydana – czy powinieneś postawić na ETH?

>

Wprowadzenie

Vitalik Buterin, słynny założyciel i główny naukowiec Ethereum, wywołał fale tsunami po nieoczekiwanym wydaniu umowy depozytowej Ethereum 2.0 w zeszłym tygodniu.

Początkowo planowany na dużo wcześniejszy rok, zwolnienie umowy depozytowej kończy się miesiącami oczekiwania wśród wiernych Ethereum.

Jednak nie tylko znawcy Ethereum są zadowoleni z gigantycznego skoku w kierunku obstawiania. Wydaje się, że wszyscy zacierają ręce, myśląc o słodkich zyskach z obstawiania, które można osiągnąć na drugim w kolejności aktywu kryptowaluty.

Cofnijmy się na chwilę. Dużo się tu dzieje i może potrzebujesz podsumowania Ethereum 2.0, dlaczego to ma znaczenie i czym jest umowa depozytowa ETH.

Zajęcie się tym jest niezbędne przed szybko zbliżającą się datą premiery 1 grudnia 2020 r. Dla wydarzenia związanego z łańcuchem beacon Ethereum 2.0 – więc przewiń dalej!

Najlepsze pule do obstawiania Ethereum 2.0

Ponieważ obstawianie jest stosunkowo nową koncepcją, możesz nie wiedzieć, jak to działa. Przejdź do artykułu, aby się dowiedzieć.

Szybkie podsumowanie Ethereum 2.0

Aby zrozumieć znaczenie zwolnienia umowy depozytu ETH, musisz wiedzieć, dlaczego Ethereum 2.0 ma znaczenie.

Od lat programiści Ethereum sygnalizują znaczącą aktualizację na horyzoncie, która ma zasadniczo zmienić sposób działania Ethereum. ETH 2.0 zrobi wiele rzeczy różniących się od obecnej wersji Ethereum, ale co najważniejsze, wprowadza dowód stawki.

Dowód stawki

Obecnie Ethereum używa algorytmu dowodu konsensusu pracy – podobnie jak Bitcoin.

Wydobywanie na skalę potrzebną do globalnych sieci, takich jak Ethereum, jest nieefektywne energetycznie, kosztowne i tworzy barierę wejścia dla mniejszych potencjalnych uczestników sieci. Jeśli celem blockchain jest szerzenie decentralizacji, wydobywanie tworzy sztywny limit, który ogranicza, kto i ile osób może się przyłączyć.

PoW nie tylko zachęca do centralizacji zasobów, ale także słabo wykorzystuje te zasoby, tworząc wąskie gardła transakcyjne, które sprawiają, że skalowanie sieci jest prawie niemożliwe.

Program Proof of Stawka rozwiązuje te problemy, obniżając wymagania dotyczące zasobów obliczeniowych i energetycznych, a także wprowadzając szybszą weryfikację transakcji.

skalowanie

Skalowanie jest złotym biletem dla blockchain, aby nie tylko przetrwać w przyszłości, ale także stać się preferowaną siecią infrastruktury technologicznej jutra.

Słaba wydajność skalowania oznacza dłuższy czas oczekiwania na potwierdzenie transakcji, wyższe opłaty za gaz i mniejszą ogólną użyteczność wraz ze wzrostem ruchu. Wszystkie te negatywy opisują wrażenia z używania Ethereum, gdy popularny DApp, taki jak Uniswap, jest w pełnym użyciu.

Aby zwalczyć słabą wydajność skalowania, Ethereum 2.0 wprowadzi rozwiązanie skalujące zwane sharding. W skrócie, sharding umożliwia równoległe przetwarzanie transakcji w różnych wątkach (shardach).

Z czasem Ethereum 2.0 ma nadzieję przewyższyć standard przepustowości transakcji Visa.

Nagrody

Spójrzmy prawdzie w oczy – każdy chce nagród. To może być również największy wyciąg z tegorocznego szaleństwa DeFi. Mantra w przyszłości brzmi: kryptowaluty powinny zarabiać więcej kryptowalut – a Ethereum 2.0 będzie się do tego stosować.

Na początku wdrożenie łańcucha sygnałów nawigacyjnych ETH 2.0 nagrodzi użytkowników obstawiających ETH w umowie depozytowej w dowolnym miejscu do 20%, a może nawet więcej. Biorąc pod uwagę, że minimalna stawka wynosi 32 ETH, przy obecnych cenach (~ 450 USD), daje to prawie 3 000 USD rocznie za zarabianie tylko za posiadanie ETH.

Dlaczego umowa depozytowa ETH 2.0 ma znaczenie

Zwolnienie umowy depozytowej Ethereum jest istotne z kilku powodów.

  1. Oznacza to, że Ethereum 2.0 jest tutaj. Nie minęło wiele lat ani nie jest to nieznane. Nie, programiści są wystarczająco pewni wyników testów sieci, aby dać zielone światło dla uruchomienia łańcucha beacon fazy 0.

  2. Stakerzy są zobowiązani do zablokowania co najmniej 32 ETH w umowie depozytu. Dla posiadaczy ETH, niezależnie od tego, czy obstawiasz, czy nie, ta znaczna blokada krążącej podaży ETH oznacza mniejszą presję sprzedaży, większą wartość zablokowaną i prawdopodobieństwo wystąpienia silnej wartości waluty w przyszłości.

  3. Jako druga co do wielkości sieć blockchain na świecie, przejście Ethereum na dowód stawki dowodzi, że wydobywanie może być przestarzałym rodzajem konsensusu. Odtąd prawdopodobieństwo, że nadchodzące sieci blockchain wybiorą PoW, jest niskie, nawet jeśli Bitcoin to zaakceptuje.

Teraz, gdy umowa depozytowa jest aktywna, staker może rozpocząć wpłacanie kwot równych lub większych niż 32 ETH. W pokazie pewności siebie, Sam Buterin zdeponował 3200 ETH. CZ, popularna postać kryptowalut i założyciel Binance, zasygnalizował również wsparcie dla obstawiania ETH w ostatnim tweecie.

Po tygodniu ustalono adres umowy z ETH ponad 20 milionów dolarów w depozytach, pokazując silne poparcie społeczności dla czteroczęściowej aktualizacji Ethereum.

Jeśli postawisz na ETH 2.0?

Jeśli jesteś zainteresowany obstawieniem ETH na aktualizację 2.0, powinieneś znać swoje opcje. Poniżej omówimy dwa główne scenariusze.

jednak, pierwszy, powinieneś znać jeden istotny szczegół. Kiedy wpłacasz ETH na adres umowy, to ETH jest zablokowany, co oznacza, że ​​nie możesz go odzyskać, dopóki umowa nie zostanie odblokowana.

Zastanawiasz się, kiedy to będzie? Podobnie reszta świata.

Obecnie, nikt nie wie kiedy umowa depozytu zwolni Twój ETH, ponieważ uwolnienie jest uzależnione od następnej fazy wdrażania ETH 2.0. Niektórzy programiści szacują, że może to zająć dodatkowe 1-2 lata.

Jeśli zamierzasz teraz obstawiać ETH, wchodzisz na parter projektu ETH 2.0 – ale bądź przygotowany na czekanie. Chociaż oczekiwanie bez daty końcowej nie jest najbardziej atrakcyjną propozycją, bardzo przyzwoita wydajność w przedziale 8% -20% powinna złagodzić ból.

Masz co najmniej 32 ETH, które chcesz postawić

W tym scenariuszu nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdeponować co najmniej 32 ETH na adres umowy. Sprawdź oficjalną aktualizację ETH2 tutaj aby uzyskać najnowsze informacje, w tym prawdziwy adres umowy dotyczący wpłat.

Masz mniej niż 32 ETH, które chcesz postawić

Jest wiele osób takich jak Ty, którzy chcą wziąć udział, ale albo nie mają minimum 32 ETH, albo nie chcą stawiać tak dużej ilości swoich zasobów ETH.

Nie martw się – możesz połączyć swoje zasoby z innymi, aby uzyskać odpowiednią ilość! Pule do obstawiania pojawiają się jak pożar, dzięki czemu możesz obstawiać tylko ułamki ETH w pulach z innymi.

Jedną z najlepszych pul do obstawiania ETH jest Rocketpool, z innymi, jak Stakowany, zapewnienie dodatkowych opcji.

Zasoby do obstawiania ETH 2.0

Niezależnie od tego, czy jesteś podejrzliwy, ciekawy, czy też jesteś gotowy do postawienia ETH 2.0, najlepiej najpierw zająć się dodatkowymi czytaniami i badaniami.

Wydobycie płynności

Co to jest wydobywanie płynności? Jak to działa i jak użytkownicy zarabiają pieniądze, zapewniając płynność zdecentralizowanym giełdom?

Dodatkowe dobre lektury

Jak stworzyć bota handlowego Crypto za pomocą Pythona

Proste strategie handlowe z arbitrażem kryptowalut

Przewodnik po pożyczkach kryptograficznych – porównanie najlepszych pożyczkodawców

Skrypt Bitcoin Price Live Ticker (przy użyciu Websockets)

Nasza platforma handlu społecznościowego

Krewetki to społeczna platforma handlowa dla kryptowalut. Jest przeznaczony zarówno dla profesjonalnych, jak i początkujących traderów, którzy chcą dowiedzieć się o rozwijającej się branży kryptowalut. W Shrimpy użytkownicy mogą kopiować portfele i strategie handlowe innych handlowców.

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w witrynie Telegram & Niezgoda.

Dzięki, że wpadłeś!

Zespół Shrimpy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me