Unikaj oszustw związanych z kryptowalutami dzięki tym 24 czerwonym flagom (zaktualizowane 2019)

>

Ten artykuł jest częścią ciągłej serii, którą udostępniamy, aby pomóc Ci ulepszyć portfolio i zmniejszyć ryzyko. Pod koniec tego artykułu powinieneś mieć do dyspozycji kilka nowych narzędzi, które pomogą Ci podejmować lepsze decyzje dotyczące zarządzania portfelem. W innych artykułach skupiliśmy się na:

Realizacja strategii równoważenia progu

10 wskazówek dotyczących tworzenia portfela kryptowalut Killer i

Rebalancing portfela dla kryptowaluty.

Zachęcamy innowacyjnego użytkownika kryptowalut do przeczytania również tych przewodników, aby uzyskać pełniejszy obraz tego, jak najlepiej wykorzystać możliwości kryptowalut.

Rynek kryptowalut stał się wylęgarnią programów szybkiego wzbogacenia się. Tysiące monet zalało rynek i czasami określenie ważności tych aktywów może być przytłaczające. Aby ułatwić proces oceny, w tym artykule skupimy się na sygnałach ostrzegawczych, które mogą pomóc w szybkim wyróżnieniu ryzykownych aktywów. Niekoniecznie są to oznaki, że moneta jest oszustwem, ale powodują niepewność, która może oznaczać niestabilną przyszłość, która może zakończyć się utratą środków.

Ocena sygnałów ostrzegawczych może nie tylko zaoszczędzić dużo pieniędzy, ale także lepiej poświęcić czas na ocenę aktywów bez tak wielu sygnałów ostrzegawczych. Należy przyznać, że są wyjątki od każdej reguły. Są to typowe czerwone flagi, które średnio przedstawiają problematyczne sytuacje dla przyszłości monety.

Repozytorium

Zauważyłem, że jest kilka typowych przypadków, które nadal nękają społeczność kryptowalut. Są rażąco oczywiste i niezwykle łatwe do uniknięcia.

1. Brak publicznego repozytorium kodów

Jeśli zespół reklamuje produkt jako taki, który będzie miał repozytorium publiczne, musi mieć repozytorium publiczne. To takie proste. Bez publicznego repozytorium nie ma żadnego dowodu na to, że kod produktu w ogóle istnieje. Nie ma dowodów na to, że nad produktem pracuje nawet zespół inżynierów. Przy powszechnych oszustwach w przestrzeni kryptograficznej łatwiej jest zachować nadmierną ostrożność podczas dokonywania takich ocen. Pozostawanie po bezpiecznej stronie podczas obstawiania długoterminowych zmniejszy szansę, że w przyszłości odkryjesz problemy z zabijaniem produktów. Publiczne repozytorium jest jednym z tych potencjalnie niebezpiecznych sygnałów.

2. Niska / Brak aktywności

Większość kryptowalut to obiecujące przekształcenia na ogromnych rynkach finansowych. To ekscytujące, z wyjątkiem tego, że wiele monet nie pokazuje, że będą miały wytrwałość, aby osiągnąć swoje wizje. Jeśli moneta ma odnieść sukces, musi stale się rozwijać. Przesuwając do przodu wizję. Kiedy moneta od lat nie wypycha ani jednej aktualizacji do ich publicznego repozytorium, nie wzbudza to zaufania w umysłach użytkowników. Istnieją monety, które przekroczyły pułap rynkowy o wartości ponad miliarda dolarów i nie miały ani jednego zobowiązania do repozytorium od ponad 2 lat. To jest niepokojące.

Drużyna

Powiedzieliśmy to już wcześniej i powtórzymy. Zespół jest jednym z najważniejszych aspektów każdej kryptowaluty.

3. Mały zespół

Ogólną zasadą przy próbie zmiany branży jest to, że nie da się tego zrobić samodzielnie. Potrzeba brygady pełnych pasji ludzi, żeby choćby zmienić status quo o cal. Podczas oceny zespołu w zespole powinno być więcej niż dwóch lub trzech członków.

4. Brak doradców

Doradcy zapewniają zespołową pewność. Mówiąc najprościej, zespół bez doradców wykazuje brak umiejętności przekonania influencerów rynku, że ich wizja przyszłości jest cenna. Dotyczy to zespołów, które mają tylko jednego doradcę.

5. Brak różnorodności stanowisk

Aby odnieść sukces, firma potrzebuje więcej niż kilku inżynierów. Potrzebuje zgranego zespołu ludzi, którzy są mistrzami w swoich branżach. Aby zespół mógł odnieść sukces, potrzebuje inżynierów, ludzi biznesu, projektantów, marketerów, koordynatorów społeczności i nie tylko.

6. Zespół anonimowy

Wiele lat temu anonimowe zespoły mogły uciec z budowaniem kryptowaluty. Ze względu na tajemnicę związaną z Bitcoinem było to prawie mile widziane. To uczucie nie działało dobrze, ponieważ przestrzeń nadal rosła. Ponieważ kryptowaluty są nękane oszustwami i źle wyposażonymi zespołami, anonimowy zespół sygnalizuje teraz, że zespół jest zawstydzony swoimi kwalifikacjami. Trzymając ten sekret w tajemnicy, mają nadzieję, że opinia publiczna nie zauważy ich ignorancji. Zespoły anonimowe zawsze wydają się znajdować wiarygodne powody, dla których muszą pozostać anonimowe. Nie akceptuj tych twierdzeń bez przytłaczających dowodów.

7. Niskie zaangażowanie zespołu

Poza działaniami związanymi z repozytorium możliwe jest bycie nieaktywnym na innych frontach. Założyciele powinni być aktywni w blogowaniu lub tweetowaniu, programiści muszą angażować się publicznie lub uczestniczyć w konferencjach, a zespół musi mieć ogólne zaangażowanie w społeczność kryptowalut. Bez tego zaangażowania zespoły sygnalizują, że tracą rozpęd. Mogą nie mieć dużo pary, aby kontynuować pracę.

8. Publiczne walki drużynowe

Rzadko zdarza się, że zespoły wietrzą swoje brudne pranie, aby świat mógł je zobaczyć. Większość kompetentnych zespołów zda sobie sprawę, że publiczne walki wewnętrzne szkodzą wszystkim zaangażowanym w firmę. Dlatego jest tak interesujące, kiedy to się dzieje. Kiedy prywatne walki wewnętrzne zaczną się przedostawać do społeczeństwa, jest to wyraźny znak, że sytuacja jest znacznie gorsza niż to, co jest publikowane. Kiedy w małym start-upie toczą się spory wewnętrzne, nie jest łatwo je naprawić. Zespoły często się rozpadają, a wizja ostatecznie umiera.

Finansowanie

Finansowanie to nie wszystko, co widzieliśmy w przypadku Bitcoin, ale inne kryptowaluty nie powinny spodziewać się takich samych luksusów jak Bitcoin..

9. Brak finansowania

Istnieją pewne wyjątki od tej zasady ze względu na wieloletnie zaangażowanie zespołu, które zostało wykazane przez lata wsparcia. Niektóre z nich to Bitcoin i Litecoin. Poza tymi specjalnymi przypadkami większość monet wymaga finansowania w celu dalszego rozwoju. Gdy fundusze zaczną wysychać, zespoły na ogół zaczną się rozpraszać, ponieważ nie mają już motywacji finansowej do dalszego rozwoju.

10. Finansowanie tajemnic

W niektórych przypadkach monety będą twierdzić, że były wspierane przez prominentnych inwestorów venture capital lub wpływowe fundusze. Twierdzenia te są zaskakująco łatwe do zweryfikowania, więc jest zaskoczeniem, gdy ich zasadność zostaje zakwestionowana. Oprócz ogłaszania fałszywych inwestorów, ICO reklamują duże inwestycje anonimowych grup. Ta próba zdobycia zaufania opinii publicznej może sygnalizować, że fałszują oni swoją historię finansowania. Zespół powinien zawsze znaleźć źródła finansowania. Nie powinno być wyjątków od tej reguły.

Biała księga

Biała księga stała się ważnym dokumentem w przestrzeni kryptowalut. Przedstawia misję, która prowadzi zespół do sukcesu. Mówi nam, dokąd zespół chce się udać i jak planuje się tam dostać.

11. Brak białej księgi

Bez białej księgi inwestorzy nie mogą pojąć wizji monety. Przestrzeń kryptowalut narodziła się z myślą, że zrewolucjonizuje świat. Kiedy zespół zbiera się, aby rozwiązać problem, który może zmienić branżę, odkopuje się myśl, że może nawet nie wiedzieć, co mogą pociągnąć za sobą ich własne pragnienia dotyczące przyszłości. Brak białej księgi mówi inwestorom, że brakuje kierunku. Mogą budować rzeczy, które mają być zaangażowane w przestrzeń kryptograficzną, nigdy nie zastanawiając się, czego ludzie faktycznie potrzebują i jak ta nowa technologia pasowałaby do większego rynku.

12. Biała księga dotycząca plagiatu

Kto by pomyślał, że będziemy musieli porozmawiać o plagiacie białej księgi. Z pewnością nigdy nie sądziłem, że będzie to temat rozmowy. Plagiat jest odradzany w prawie każdej branży. Pokazuje brak zrozumienia, ale chęć wykorzystania. Jeśli chodzi o technologię, często oznacza to, że osoba nie rozumie, jak ta technologia działa, ani dlaczego korzysta z rozwiązań, na które się zdecydowała. Chociaż decyzja o plagiacie mogła być podjęta przez jedną osobę, odbija się to niekorzystnie na całej organizacji. Oznacza to, że w całej grupie nie było ani jednej kompetentnej osoby, która byłaby w stanie samodzielnie generować te pomysły.

13. Brak szczegółów technicznych

Chociaż biała księga powinna ilustrować wizję zespołu kierowniczego, powinna również szczegółowo określać pewien poziom technicznych twierdzeń, które wykazują zdolność do realizacji wizji. Chociaż szczegóły techniczne będą się zmieniać w czasie, wykluczanie wszystkich szczegółów technicznych ze względu na tę możliwość nie jest uzasadnione. Bez szkicu technicznego sugeruje, że w czasie ICO w zespole nie było technicznych członków. Plan był taki, że napiszą jakieś bzdury w białej księdze, a gdy będą mieli trochę pieniędzy, zatrudnią zespół inżynierów do ich opracowania. Nigdy nie zastanawiałam się, czy jest to coś, co można by w ogóle rozwinąć przy obecnym stanie rynku.

14. Brak osi czasu

Drużynie bez osi czasu brakuje kierunku. Myślenie o iteracjach produktów i dostarczanie ich inwestorom rodzi oczekiwania. Może to być również powód, dla którego niektóre zespoły wykluczają oś czasu. Oczekiwanie oznacza, że ​​zespół zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za zestaw produktów, które wpłyną na ich sukces.

Sklep & Szum

Marketing jest istotną częścią biznesu, ale istnieją wskaźniki, które ilustrują, że niektóre zespoły mogą być znacznie lepsze w marketingu niż w rzeczywistym budowaniu produktu. Kiedy odwiedzasz serwisy społecznościowe i zostajesz zbombardowany przez brygadę ludzi szykujących tę samą monetę, jest to czerwona flaga. Za kulisami dzieje się coś, co należy zbadać.

15. Over-Hype

Nadmierne projekty są powszechne w przestrzeni kryptograficznej. Wiele z nich to jednak projekty. To nie są firmy. Docierając do tych, którzy nie rozumieją technologii lub są podatni na ślepe promowanie monet, monety te gwałtownie rosną bez wiele do pokazania. Kiedy moneta zaczyna zyskiwać na wartości, dokładnie oceń, dlaczego tak się dzieje. Jeśli dzieje się tak z powodu nagłej fali szumu, spodziewaj się niestabilności w przyszłości tych monet.

16. Funkcje wprowadzające w błąd

Jedną z najgorszych technik hipowania, które są częste na tym rynku, jest sytuacja, gdy zespoły wprowadzają na rynek funkcje, które w rzeczywistości nie istnieją. Należy zauważyć, że to nie to samo, co przedstawienie mapy drogowej z wizją. Jest to promowanie monety za pomocą materiałów brandingowych, oświadczeń i reklam za pomocą funkcji, które mogą nigdy nie istnieć.

17. Grand Vision

Kiedy zespół przedstawia wielką wizję, która zmieni każdy rynek, lepiej będzie, gdy będzie miał istotny dowód. Powinni mieć szczegóły techniczne określające, jak dokładnie osiągną coś tak szerokiego. Bez tych szczegółowych szczegółów technicznych zespół prawdopodobnie promuje marzenie, o którym nie ma pojęcia, jeśli jest to w ogóle możliwe.

18. Wyczyny reklamowe

Są zespoły, które wydają się bardziej skupiać na ogłaszaniu partnerstw, nowych funkcji, kampaniach marketingowych, wydarzeniach i nie tylko, gdy za tymi akrobacjami nie stoi żadna treść. Ogłoszenie bez celu jest jak klakson dla motocyklisty. Brzmi imponująco, ale większość ludzi powinna ignorować te transmisje.

19. Wielkość rynku

Jedną z pomijanych sygnałów ostrzegawczych podczas oceny kryptowaluty jest wielkość rynku. Istnieje wiele monet, które są specyficzne dla rynku docelowego. Chociaż zdobycie rynku niszowego nie jest problemem, stało się jasne, że wiele monet nakłada się w taki sposób, że w przyszłości preferowana byłaby bardziej ogólna moneta. Wyobraź sobie, że jest moneta na zakup chleba. Może się to wydawać dobrą inwestycją ze względu na duży rozmiar rynku, dopóki nie pomyślisz o konieczności używania oddzielnej waluty tylko do chleba. Dlaczego nie mieć bardziej ogólnej monety spożywczej lub jeszcze lepiej ogólnej waluty? Im bardziej uniwersalna moneta, tym często łatwiej będzie ją adoptować. Ludzie nie chcą przełączać się między setkami monet w ciągu dnia za każdym razem, gdy chcą kupić chleb, napić się kawy, pobrać wideo, odtwarzać muzykę, iść do myjni samochodowej lub kupić ubrania. Posiadanie innej monety na wszystko jest nie do utrzymania.

Cel

Przeznaczenie monety może zapewnić wiele informacji na temat tego, czy moneta została stworzona, aby zaspokoić potrzebę, czy po prostu dlatego, że twórcy chcieli być częścią tego szaleństwa. W przestrzeni kryptowalut jest dużo pieniędzy, więc nieuchronnie przyciągnie to twórców, którzy nie wiedzą, co zbudować, ale chcą coś zbudować tylko po to, by się zaangażować.

20. Potrzeba

Pierwsze z tych spostrzeżeń dotyczy monet, które nie muszą istnieć. Jeśli blockchain nie rozwiązuje problemu, nie musi to być moneta. Nie daj się zwieść zawiłym problemom, które są po prostu wymyślone, aby moneta mogła udawać, że rozwiązuje problem. Mówiąc najprościej, wiele rzeczy nadal wymaga scentralizowania. Większość rzeczy nie musi być prywatna.

21. Złożoność

Świat to złożone miejsce. Jeśli moneta sprawia, że ​​świat staje się bardziej złożony, a nie mniej złożony, jest to znak, że nie ma ona określonego celu. Przyszłość kryptowalut powinna być taką, która ujednolica rynki zamiast je dzielić.

22. Schematy Ponzi

Jeśli brzmi to jak schemat Ponziego, to jest to schemat Ponziego. Nie ma czegoś takiego jak gwarantowane zyski, nie ma czegoś takiego jak darmowe pieniądze, wszystko ma swoją cenę. Kiedy zespół sprzedaje swoją monetę jako coś, co tylko zyskuje na wartości, biegnij tak szybko, jak możesz. Najbliższą rzeczą do darmowych pieniędzy w krypto są zrzuty i widelce. Chociaż wydają się darmowe, pamiętaj, że istnieje kompletny oddzielny zestaw zagrożeń i potencjalnych oszustw związanych z forkami.

Premine

Zrozumienie sposobu oferowania ICO / IEO jest ważnym aspektem wyboru monet do zakupu.

23. No Hard Cap

Istnieją oczywiste wyjątki od tej reguły, takie jak Tethers, ale co do zasady należy uważać na monety, które nie mają twardego kapsla. Kiedy drużyna może swobodnie bić nowe monety lub zwiększyć całkowitą podaż, twoje monety tracą na wartości. Powód jest dość prosty. Nie wiedząc, ile monet można wybić, nie ma podstaw do oceny przyszłego wzrostu. W każdej chwili podaż obrotu może wzrosnąć, osłabiając Twój udział i kradnąc wartość z Twoich zasobów. Zasadniczo zespół przekazał sobie część wartości, którą trzymałeś.

24. Podział środków

Ogólnie rzecz biorąc, zespół może przydzielić sobie część tokenów lub monet z ICO. Pod koniec dnia moneta będzie pracowała przez lata, aby wypełnić swoją misję. Zasadniczo rozwój nigdy się nie kończy. Zawsze jest coś nowego do zbudowania. To, co jest nie do przyjęcia, to sytuacja, gdy moneta ma dużą część całkowitej podaży przydzielonej zespołowi. Przydzielenie 10% zespołowi jest rozsądne. Przydzielanie 40% -50% całkowitej podaży zespołowi jest niezwykle nierozsądne. Wyobraź sobie, że Satoshi Nakamoto przeznaczyłby sobie 50% całkowitej podaży bitcoinów. Nie tylko miałby teraz najwyższą wartość netto na świecie, ale prawdopodobnie Bitcoin się zawiesiłby, ponieważ nikt nie chce posiadać aktywów, które są prawie w całości własnością jednej osoby lub jednej grupy osób.

Wniosek

Woah, gratulacje, że dotarłeś do końca! Mamy nadzieję, że nauczyłeś się czegoś nowego, czego możesz teraz użyć do szybkiego oszacowania żetonów pod kątem czerwonych flag.

Jeśli chcesz nadal oglądać więcej takich świetnych treści, daj nam znać! Śledź nas, aby otrzymywać nowe artykuły i udostępniać na swojej ulubionej platformie mediów społecznościowych. Zostaw komentarz informujący nas, które z powyższych punktów okazały się najbardziej przydatne lub czy jest coś, co chciałbyś, abyśmy bardziej szczegółowo omówili w innym artykule. Zawsze szukamy pomysłów na to, co jest dla Was najcenniejsze, nasi czytelnicy, abyście mogli jak najlepiej wykorzystać swoje inwestycje.

Oczywiście, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zapoznaj się z naszymi innymi artykułami z tej serii, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących oceny inwestycji w kryptowaluty:

Rebalancing portfela dla kryptowaluty

Boty do handlu kryptowalutami – kompletny przewodnik

Krewetki to aplikacja do tworzenia niestandardowych funduszy indeksów kryptowalut, równoważenia i zarządzania zróżnicowanym portfelem aktywów cyfrowych. Zautomatyzuj swoje portfolio, łącząc się z dowolną z 16 obsługiwanych przez nas giełd kryptowalut.

Shrimpy’s Universal Crypto Exchange APIs są przeznaczone dla programistów. Integracja z naszymi ujednoliconymi interfejsami API zapewnia natychmiastowy dostęp do jednolitych punktów końcowych w celu handlu, gromadzenia danych, zarządzania użytkownikami i nie tylko na każdej większej giełdzie kryptowalut.

Nie zapomnij śledzić nas dalej Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w witrynie Telegram & Niezgoda.

Zespół Shrimpy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me