Uzyskiwanie domeny .ETH: kompletny przewodnik po ENS

Jeśli szukasz prostszego sposobu na otrzymanie ETH, to jest to artykuł, którego szukałeś.

W nim dam Ci znać, jakie kroki możesz podjąć, aby zabezpieczyć własną domenę .eth, która pozwoli Ci na otrzymywanie ETH do wybranego przez Ciebie portfela. Zamiast udostępniać długi ciąg losowych cyfr i liter, możesz udostępnić prostą i zrozumiałą nazwę domeny .eth.

Na przykład zarejestrowaliśmy bureaupay.eth. Możesz wysłać Ether, token używany w łańcuchu blokowym Ethereum, bezpośrednio do nas za pośrednictwem tej domeny. Zanim to zrobimy, odświeżmy szybko Twoją pamięć o nazwach domen Ethereum.

Co to jest nazwa domeny Ethereum?

Plik Usługa nazw Ethereum to bezpieczny, zdecentralizowany, czytelny dla człowieka system routingu adresów Ethereum. Można o tym myśleć jako o zdecentralizowanym kuzynie uznanego dzisiaj systemu routingu nazw domen (DNS).

Stworzy system, który będzie mapował czytelne dla człowieka adresy Ethereum na znane nam wersje numeryczne. ENS został uruchomiony w głównej sieci Ethereum w maju ubiegłego roku i od tego czasu stał się niezwykle popularny i wiele domen zostało sprzedanych w społeczności.

Krótko mówiąc, proces kupowania i używania domeny .eth jest podobny do kupowania i używania domeny w witrynie internetowej. Różnica polega na tym, że zamiast używać domeny do hostowania strony internetowej, używasz jej do odbierania Ether.

Jak zarejestrować domenę .eth

W przeciwieństwie do rejestracji domeny internetowej, rejestracja domeny .eth wymaga wykonania kilku dodatkowych czynności. Nie martw się jednak, nie jest to zbyt skomplikowane. Poniżej przedstawiam wszystkie czynności wymienione poniżej, aby proces rejestracji pierwszej domeny .eth był tak szybki i łatwy, jak to tylko możliwe.

Po pierwsze: utwórz portfel w MyEtherWallet

Będziesz potrzebował klucza publicznego, aby przypisać swoją domenę, więc pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest portfel kryptowalut. Jeśli masz już portfel, możesz pominąć ten krok i użyć istniejącego portfela, ale będziesz musiał uzyskać do niego dostęp z MyEtherWallet.

Aby to zrobić, przejdź do MyEtherWallet i kliknij link w lewym górnym rogu z napisem „Nowy portfel”.

Tworzenie portfela MEW

Tworzenie portfela w MyEtherWallet

Postępuj zgodnie z instrukcjami i pamiętaj, aby pobrać plik Keystore po wyświetleniu monitu. Gdy dojdziesz do końca procesu, otrzymasz klucz prywatny umożliwiający dostęp do portfela. Dbaj o bezpieczeństwo tego klucza prywatnego. W tym momencie możesz odblokować swój portfel, wprowadzając klucz prywatny lub przesyłając plik Keystore.

Po drugie: licytuj swoją domenę .eth

Teraz, gdy masz już portfel, pora na zdobycie domeny .eth.

Zaczyna się w Sekcja ENS MyEtherWallet. Tutaj możesz przeszukiwać domeny .eth i sprawdzić, czy są dostępne.

Domena dostępna .eth

Wpisz domenę i sprawdź, czy jest dostępna.

Pamiętaj, że od sierpnia 2018 r. Możesz licytować tylko domeny, które mają co najmniej siedem znaków. Istnieją plany, aby w przyszłości zezwolić na krótsze nazwy domen.

Jeśli Twoja domena jest dostępna, otrzymasz komunikat z informacją o tym. Jeśli nie, powie Ci, że domena jest już własnością. Aby licytować domenę, zacznij od wprowadzenia klucza prywatnego lub pliku Keystore (lub innej akceptowanej metody).

Spowoduje to dostęp do Twojego portfela i przeniesie Cię do ekranu licytowania domen .eth, który znajduje się na poniższym obrazku.

Parametry ofertowe domeny .eth

Podaj parametry stawki dla nazwy domeny .eth

Musisz wypełnić następujące trzy pola:

  1. Rzeczywista kwota oferty: maksymalna kwota ETH, jaką chcesz zapłacić za domenę. Jeśli wygrasz, zapłacisz tylko nieco powyżej drugiej najwyższej oferty, a pozostała kwota zostanie zwrócona.
  2. Maska oferty: kwota ETH wysłana do inteligentnego kontraktu, która może być publicznie postrzegana jako Twoja oferta. Musi być większa lub równa Twojej rzeczywistej ofercie. Oznacza to, że możesz sprawić, by wyglądało na to, że złożyłeś ofertę znacznie wyższą niż masz (będziesz musiał mieć te środki w portfelu).
  3. Secret Phrase: to jest hasło, które pomaga zabezpieczyć transakcję. Zapisz to i nie zgub tego.

Po wypełnieniu tych trzech pól możesz nacisnąć przycisk „Rozpocznij aukcję”. Otrzymasz wiadomość ze wszystkimi szczegółami oferty i tekstem w polu z instrukcją „Skopiuj i zapisz”. Upewnij się, że tak. Możesz nawet zrobić zrzut ekranu. Następnie kliknij „Tak, na pewno! Dokonaj transakcji ”.

Oferta potwierdzająca dla nazwy domeny .ETH

Ekran potwierdzenia dla nazwy domeny .ETH

Rozpoczyna się aukcja i Twoja oferta jest złożona. Aukcja trwa trzy dni, podczas których inni również mogą licytować domenę. Po trzech dniach każdy ujawnia swoją ofertę, a zwycięzca zostaje określony. Więcej o tym później.

Po trzecie: upewnij się, że transakcja została przetworzona

Nazwij mnie paranoikiem, ale lubię się upewnić, że wszystko działa zgodnie z planem. Oznacza to podwójne sprawdzenie, czy oferta została przetworzona. Robisz to o godz Etherscan.io gdzie możesz przeszukać adres .eth. Poniżej znajduje się przykład naszej domeny bureau.eth.

Potwierdzenie oferty Etherscan

Potwierdzenie oferty na Blockchain

Otrzymasz szczegóły aukcji, a na dole zobaczysz listę transakcji, w tym Twoją, która pokaże podjęte działanie jako „startAuctionandBid”. Pamiętaj, że pojawienie się szczegółów może zająć 5–10 minut.

Po czwarte: ujawnij swoją ofertę

Po upływie trzech dni i zakończeniu aukcji każdy musi ujawnić swoje oferty w ciągu 48 godzin. Jeśli tego nie zrobisz, stracisz aukcję i wszystkie licytowane fundusze.

Aby ujawnić swoją ofertę, wróć do sekcji ENS na MyEtherWallet i przeszukaj swoją domenę, tak jak robiłeś to podczas składania pierwszej oferty. Otrzymasz z powrotem wiadomość z informacją, że czas ujawnić swoją ofertę.

Ujawnianie oferty w MEW

Oferta ujawniająca w dziale ENS MEW

Aby ujawnić ofertę, zaloguj się do MyEtherWallet za pomocą swoich danych logowania, a zostaniesz poproszony o wprowadzenie szczegółów oferty. To są informacje skopiowane i / lub zrzut ekranu podczas składania oferty. Po wprowadzeniu szczegółów kliknij „Pokaż swoją ofertę”, aby upublicznić swoją ofertę.

Potwierdzenie oferty na MEW

Potwierdzenie szczegółów oferty

Ten etap ujawniania trwa 48 godzin. Jeśli w tym czasie nadal jesteś licytantem z najwyższą ofertą, wygrywasz aukcję, a domena należy do Ciebie!

Po piąte: sprawdź, czy ujawnione informacje zostały przetworzone

Ponieważ i tak musisz poczekać 48 godzin, warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie, czy ujawnione informacje zostały przetworzone. Wróć do Etherscan.io i wyszukaj swoją domenę.

Domena została przeniesiona do etapu ujawnienia

Domain przeniosła się, aby ujawnić scenę na etherscan.io

Zobaczysz, że domena została przeniesiona do etapu „Reveal Stage”, ile czasu pozostało na etapie Reveal Stage oraz transakcja, w której zostanie wyświetlone działanie „unsealBid”.

Po szóste: Sfinalizuj aukcję

Po zakończeniu etapu ujawniania będzie można zakończyć. Aby to zrobić, wróć do sekcji ENS w MyEtherWallet i wyszukaj swoją domenę .eth. Otrzymasz komunikat „Czy to Twój adres? Sfinalizuj aukcję, aby uzyskać nowe imię. ” Poniżej znajdują się opcje dostępu do portfela.

Finalizowanie aukcji domen

Zakończenie aukcji domeny na MEW

Upewnij się, że korzystasz z tego samego portfela, którego użyłeś do licytacji, a po jego odblokowaniu otrzymasz komunikat „Finalize xyz.eth” (gdzie xyz to nazwa Twojej domeny). Kliknij przycisk, aby zakończyć. Następnie pojawi się monit o potwierdzenie, w którym należy kliknąć „Tak, na pewno! Dokonaj transakcji ”.

Potwierdź finalizację domeny na MEW

Potwierdzenie finalizacji na MEW

Możesz wrócić do Etherscan.io, aby potwierdzić transakcję. Na dole powinna pojawić się transakcja z akcją „finalizeAuction”. Transakcja może pojawić się po 5–10 minutach.

Po siódme: ustaw Resolver

Domena należy teraz do Ciebie i pozostaje tylko przypisać ją do adresu Twojego portfela. Jest to dość szybki proces i przypomina skierowanie domeny internetowej do serwerów nazw.

Zacznij od powrotu do sekcji ENS w MyEtherWallet i wyszukaj swoją domenę. Powinien pojawić się komunikat „Czy to twój adres? Jest gotowy do skonfigurowania resolvera ”. a także instrukcje, jak to zrobić, na dole strony. Pozostaw instrukcje otwarte w karcie przeglądarki.

Otwórz nową kartę i przejdź do sekcji Wyświetl informacje o portfelu w MyEtherWallet. Musisz zalogować się przy użyciu kluczy publicznych i prywatnych, a otrzymasz komunikat „Twój adres”. Skopiuj ten adres i wróć do poprzedniej karty, aby wkleić go w polu „Wpisz adres, na który ma być rozwiązywana ta nazwa:”.

Ustawianie adresu dla resolwera ENS

Ustawianie adresu dla resolwera ENS

W innej nowej karcie otwórz sekcję Kontrakty w MyEtherWallet. Po prawej stronie znajduje się menu rozwijane, w którym chcesz zlokalizować i wybrać Rejestr ENS. Pozostałe pola powinny zostać wypełnione automatycznie.

Ustawienia rejestru ENS w MEW

Wdrażanie kontraktu z ustawieniami rejestru ENS w MEW

Naciśnij „Dostęp”, a poniżej pojawi się nowe okno. Z menu rozwijanego oznaczonego „Wybierz funkcję” wybierz „setResolver”.

Teraz musisz wypełnić pola „bytes32 węzła” i „adres przelicznika”. Informacje, które musisz wpisać w tych polach, znajdziesz w sekcji ENS w MyEtherWallet, którą nadal powinieneś otworzyć w innej karcie. Wklej te dane, a następnie odblokuj portfel za pomocą klucza publicznego.

Na koniec naciśnij przycisk „WRITE”.

Potwierdź zawarcie umowy na MEW

Potwierdzenie wykonania umowy na MEW

Pojawi się okienko z ostrzeżeniem. Nie martw się – zostaw kwotę jako 0 i naciśnij „Wygeneruj transakcję”.

Jesteś prawie gotowy.

Po ósme: Ustawianie adresu

Odczekaj kilka minut przed wykonaniem ostatniego etapu, aby upewnić się, że poprzednia transakcja została przeprowadzona.

Wróć do sekcji Kontrakty w MyEtherWallet i wybierz „ENS – Public Resolver” z menu rozwijanego, a następnie naciśnij „Dostęp”.

W następnej sekcji przejdź do menu „Wybierz funkcję” i wybierz „setAddr”. Tak jak poprzednio wypełnij pole „bytes32 węzła” i „adres adresu”, który jest Twoim publicznym adresem. Po wypełnieniu pól odblokuj portfel kluczem prywatnym.

Ustawianie adresu .eth w MEW

Ustawianie adresu w MEW

Po odblokowaniu portfela naciśnij „WRITE”. Pojawi się kolejny komunikat ostrzegawczy. Zostaw to tak, jak jest i naciśnij „Generuj transakcję”.

Ostatni krok ustawień domeny .eth

Wygeneruj transakcję w ostatnim kroku

Po kilku minutach możesz sprawdzić Etherscan.io i powinieneś zobaczyć informacje o nazwie i odwrotne wyszukiwanie nazw. Możesz teraz przetestować, wysyłając niewielką ilość ETH do nowej domeny. Jeśli to działa, możesz iść!

Wniosek

Idąc dalej, Ethereum Name Service pracuje nad stworzeniem nowego dApp do obsługi wszystkich zadań związanych z ENS. Usprawni to proces zarządzania domenami .eth, ponieważ obecnie zadania te są wykonywane przez różne witryny i aplikacje.

W planach jest również poprawa użyteczności systemu oraz rozszerzenie biblioteki ENS, aby ułatwić programistom integrację funkcjonalności ENS.

Obecny system aukcyjny jest rozwiązaniem przejściowym, a celem jest posiadanie stałego rejestratora do maja 2019 r. Trwają dyskusje na temat tego, jak zostanie to rozwiązane i jakie funkcje zostaną uwzględnione na Forum dyskusyjne ENS.

Chociaż posiadanie domeny .eth z pewnością nie jest koniecznością, uważamy, że praca z adresami Ethereum jest znacznie łatwiejsza i była logicznym krokiem w kierunku szerszego wykorzystania sieci.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me