W awangardzie przepisów dotyczących kryptowalut Rosja zamierza wprowadzić kryptowaluty do użytku na własnych warunkach

Zaledwie nieco ponad dwa tygodnie temu przestrzeń kryptowalut wstrzymała oddech, gdy krążyły plotki, czy Rosja pójdzie za przykładem Chin w cofaniu licencji giełd kryptowalut, zakazaniu ICO itd..

Jednak w następnych dniach z Rosji wypłynęła fala wiadomości pro-kryptograficznych, pokazujących, że chociaż międzynarodowy łotr może znajdować się na końcu stawki, jeśli chodzi o globalną politykę, to teraz jest na pierwszym planie, gdy chodzi o narody, które poważnie przyglądają się kryptowalutom, aby zrewolucjonizować fintech.

Reszta świata byłaby mądra, gdyby nadrobiła zaległości. W międzyczasie jednak przedstawmy wam wszystkie ważne zmiany regulacyjne wychodzące z Matki Rosji.

Ogłoszono ramy prawne

Entuzjaści kryptowalut odetchnęli z ulgą w połowie października, kiedy po raz pierwszy ogłoszono, że rosyjski rząd oficjalnie zacznij regulować kryptowaluty.

Wcześniej społeczność miała poważne wątpliwości, czy najwyższe rosyjskie przywództwo podejmie działania w kierunku regulacji, a nie zakazu, kryptowalut.

Rzeczywiście, po spotkaniu prezydenta Rosji Władimira Putina z kliką przedstawicieli krajowych banków centralnych, zdecydowano, że regulacja otrzyma zielone światło.

Rosyjski minister finansów Anton Siluanov opisał wyniki spotkania:

Uzgodniliśmy co następuje: państwo powinno regulować proces wydawania kryptowalut, proces wydobywania, proces obiegu… Państwo powinno kierować tą sytuacją i regulować ją prawnie.

Utworzenie zestawu Cryptoruble, aby kontynuować

Przepisy dotyczące Cryptoruble RosjaPo ogłoszeniu ram regulacyjnych Rosji szybko rozeszły się kolejne wiadomości. Jedną z najbardziej znaczących rewelacji było zbliżające się stworzenie „kryptowaluty”, zdigitalizowanej wersji kryptowaluty rosyjskiej waluty fiducjarnej, rubla.

Podczas konferencji biznesowej za zamkniętymi drzwiami w Moskwie Nikolay Nikiforov – rosyjski minister komunikacji i środków masowego przekazu – przyznał, że Putin zaczął organizować tworzenie kryptowaluty:

Z takim przekonaniem deklaruję, że uruchomimy kryptowalutę z jednego prostego powodu: jeśli tego nie zrobimy, to za 2 miesiące zrobią to nasi sąsiedzi w Euroazjatyckiej Wspólnocie Gospodarczej

Nikiforov powiedział konkretnie, że nowe kryptowaluty zostaną zaprojektowane w celu „usprawnienia płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych”.

Regulatorzy skupiają się na górnikach kryptowalut

Rosyjskie organy regulacyjne nie zapomniały również o kopaczach kryptowalut, ponieważ chcą, by tak rzec, wprowadzić tę praktykę w światło dzienne regulacyjne, aby można było ją w pełni opodatkować.

Plan, według dyrektora Komitetu Rynków Finansowych Anatolija Aksakowa, ma na celu opodatkowanie rosyjskich kopaczy kryptowalut w oparciu o zużycie energii elektrycznej:

Jeśli mówimy o górnictwie, to jest to duże zużycie energii elektrycznej, oczywiste jest, że nie jest to trudne do śledzenia. Nie widzę tutaj żadnych problemów.

Agencja detektywistyczna kryptowalut

Czołowy rosyjski organ ustawodawczy zaproponował utworzenie „agencji krypto-detektywów”.

Według Komitetu Rynku Finansowego Dumy Państwowej agencja miałaby badać ICO i inne przedsiębiorstwa w kosmosie, aby chronić rosyjskich inwestorów przed złośliwymi, oszukańczymi działaniami.

Ta gloryfikowana grupa badawcza niewątpliwie zmaterializuje się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Wielki biznes w Rosji wymaga tylko krajowych kryptowalut

Duża rosyjska grupa biznesowa – Stowarzyszenie Przedsiębiorców na rzecz Rozwoju Patriotyzmu Biznesowego – obecnie lobbuje rosyjski rząd federalny, aby zezwolić tylko na krajowe kryptowaluty w Rosji.

Grupa ta postrzega zagraniczne kryptowaluty jako siły destabilizujące w Rosji. Sugerują, że tylko rosyjskie przedsięwzięcia kryptograficzne powinny mieć możliwość swobodnego działania w kraju.

Urzędnicy Dumy Państwowej zwrócili uwagę na swój sceptycyzm co do tego, czy oddzielenie kryptowalut zagranicznych od krajowych byłoby w ogóle technicznie możliwe.

Więcej informacji wkrótce

O dziwo, wszystkie te nagłówki pojawiły się w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Przyszłość kryptowalut jest ekscytująca w Rosji, ale jasne jest, że rosyjski rząd zaangażuje się w technologię blockchain i przestrzeń wokół niej na własnych warunkach.

Poszukaj innych narodów, aby nadrobić zaległości, podczas gdy Rosja nadal wyznacza trendy regulacyjne w dziedzinie kryptowalut.

Obrazy za pośrednictwem serwisu Fotolia i Wiadomości NBC

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me