W ciemnej sieci Litecoin zyskuje popularność na Bitcoinie w zakresie płatności

Bitcoin był preferowaną kryptowalutą na rynkach Darknet od samego początku. Jednak zwiększone opłaty i długie czasy transakcji zmuszają użytkowników Darknet do rozważenia innych monet.

Rzeczywiście, Bitcoin stał się zbyt popularny dla przestępców, ponieważ ujawniono zakres uprawnień do śledzenia organów ścigania.

Często bardzo trudno jest ocenić, które monety są faworyzowane przez osoby działające w ciemnej sieci. Jednak ciekawy raport niedawno zagłębił się w podziemia Internetu i znalazł interesujące wyniki.

Przeprowadzili szeroko zakrojoną analizę, przeglądając wszystkie fora internetowe, rynki i tablice ogłoszeń. Wyniki ich badań mogą Cię zaskoczyć…

Niezadowolenie z Bitcoin

Jedną z rzeczy, które odkryli naukowcy, była powszechna tendencja ponad granicami i językami, to rosnąca trudność związana z używaniem Bitcoin. Biorąc pod uwagę rozmiar zwykłych transakcji w ciemnej sieci, wymagane opłaty sprawiły, że były one niewykonalne.

Oprócz podwyższonych opłat za realizację transakcji, znacząco wydłużył się także czas na potwierdzenia. W związku z tym sprzedawcy musieli ustanowić zasadę, że będą czekać na trzy potwierdzenia w sieci, zanim sfinalizują sprzedaż..

Długie czasy transakcji są frustrujące, ale są o wiele bardziej niepokojące dla tych użytkowników, którzy używają ich do zakupu czegoś nielegalnego w darkwebie.

Zapisane badanie przyszłości

Ankiety Darkweb dotyczące kryptowalut do wykorzystania

Wyniki ankiet DarkWeb. Źródło: registeredfuture.com

Badacze z Recorded Future podjęli następnie próbę ustalenia, które z tych monet zaczynają zastępować Bitcoin jako walutę wyboru w Darknet. Wyniki ankiety, którą przeprowadzili, są po prawej stronie.

Ta ankieta została przeprowadzona na forum hakerskim dla przestępców i wyraźnie pokazuje, że monety świadome prywatności są wiodącym pretendentem do następnej ciemnej wersji Bitcoina. Monero (XMR) i Dash zajęły pierwsze i drugie miejsce z odpowiednio 21,82% i 20,61%.


Jednak były to tylko wyniki jednego forum w darknecie i dlatego nie można ich uznać za kompleksową reprezentację. Po przeprowadzeniu dokładniejszej analizy zespół doszedł do wniosku, że Bitcoin nadal jest preferowaną monetą dostawcy w sieciach.

Podział akceptacji handlowców w DarkNet

Akceptowane monety przez dostawców. Źródło: registeredfuture.com

Wszyscy sprzedawcy, którzy byli ankietowani przez badaczy, nadal oferowali Bitcoin jako akceptowany środek płatniczy. Zaskakujące jest jednak to, że Litecoin jest drugą najczęściej akceptowaną monetą przez sprzedawców, a ponad 30% z nich akceptuje ją jako metodę płatności..

Trzecie miejsce zajął Dash z 20% udziałem dostawców, którzy zaakceptowali to jako metodę płatności. Pokazuje to, że chociaż istnieją inne kryptowaluty, takie jak Monero, które mają więcej protokołów prywatności niż Litecoin, sprzedawcy uwielbiali szybkie czasy transakcji i niskie opłaty transakcyjne Litecoin. Wyniki są na obrazku po prawej stronie.

Dla większej jasności podzielili również wyniki w oparciu o region operacji. Jak widać, osoby działające w anglojęzycznym świecie bardziej martwią się o prywatność i wybierają Monero. Rynki Europy Wschodniej są bardziej zaniepokojone przejrzystymi opłatami i faworyzują Litecoina.

Co oznaczają wyniki

Badania dostarczają nam dalszych dowodów na to, że w ciemnej sieci trwają w pełni innowacje i adaptacje. Biorąc pod uwagę problemy związane z zaległościami w transakcjach Bitcoin i audytami łańcucha bloków organów ścigania, zwracają się ku innym monetom.

Jednak pokazuje również, że wśród użytkowników darkweb nie ma jednolitego standardu co do tego, która moneta powinna ją zastąpić. Wydaje się, że użytkownicy chcą monety, która jest szybka w użyciu i stosunkowo tania, a także ma zaawansowane protokoły bezpieczeństwa.

Być może to dobrze, że monety takie jak Litecoin i Monero mają wysokie oceny w tej społeczności. Starsi programiści dwóch kryptowalut flirtowali z pomysłem krzyżowej wymiany atomowej.

Byłoby ważne, aby obserwować, jak postępują wskaźniki adopcji różnych kryptowalut w ciemnej sieci. Jeśli jest jedna rzecz, której możemy się nauczyć od Bitcoina, to to, że pierwsi użytkownicy ciemnej sieci mają wiedzę o tym, co może później zakłócić główny nurt..

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map