Światowa wymiana zasobów: kompleksowy przegląd wosku

Oprócz logistyki, organizacji charytatywnych i medycyny branża gier jest również dobrze przygotowana do wykorzystania zalet technologii blockchain.

Świat gier online zostanie zakłócony, ponieważ pionierzy branży wykorzystają blockchain do rozwiązywania bieżących problemów.

WAX oferuje zdecentralizowany protokół handlu peer to peer dla zasobów gier wideo online, a zespół WAX ma nadzieję obsługiwać ponad 400 milionów graczy online, którzy kupują, sprzedają i zbierają unikalne przedmioty w grze.

Co to jest wosk?

WOSK (Worldwide Asset Exchange) to zdecentralizowana platforma, która umożliwia każdemu tworzenie i prowadzenie własnego wirtualnego rynku. Bez konieczności inwestowania w protokoły bezpieczeństwa lub przetwarzania płatności, użytkownicy mogą prowadzić w pełni funkcjonujący wirtualny rynek zasobów cyfrowych.

WAX został opracowany przez założycieli OPSkins, wiodącego rynku zasobów gier wideo online, a platforma umożliwia również interakcję zarówno obecnym, jak i przyszłym rynkom za pomocą natywnego tokena WAX.

Projekt ma obecnie biura zarówno w Kanadzie, jak iw USA, a zespół WAX jest kierowany przez najwyższego kierownika w OPSkins.

Zespół WAX Digital Exchange

Członkowie zespołu WAX

Dyrektor generalny William Quigley jest również dyrektorem generalnym w OPSkins, a główny projektant John Brechisci Jr jest zarówno założycielem, jak i dyrektorem technicznym OPSkins. Jonathan Yantis zajmuje stanowisko dyrektora operacyjnego w obu firmach, a dyrektor ds. Informatycznych OPSkins, Malcom CasSelle, pełni również funkcję prezesa WAX.

Jaki problem rozwiązuje wosk?

Praktyka handlu wirtualnymi towarami lub „skórkami”, które można dostosować w wyglądzie gry, jest dobrze ugruntowana w społeczności graczy online.

Jednak do niedawna nie istniał jednolity rynek, który zapewniałby łatwy dostęp do sprzedawców różnych skórek, a wymiana wirtualnych towarów często wiązała się z odwiedzaniem forów internetowych o złej reputacji lub liczeniem na przypadkowe spotkania..

Transakcje wymagały również wysokiego poziomu zaufania, ponieważ wymiany często odbywały się na różnych platformach, a opłaty mogą się znacznie różnić w zależności od sprzedawcy.

Prezydent WAX Malcom CasSelle niedawno opracował:

Zdecydowana większość graczy, którzy dziś kupują i sprzedają wirtualne aktywa, prawdopodobnie zostanie skradziona lub uiści wygórowane opłaty w transakcjach transgranicznych, chyba że przejdą na scentralizowaną platformę handlową. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest globalne repozytorium wirtualnych aktywów, dostępne dla każdego, które zapewnia pełny katalog wszystkich przedmiotów dostępnych do sprzedaży w czasie rzeczywistym

Tradycyjnie w celu wymiany aktywów gry konieczne było przeprowadzenie wymiany, w ramach której jedna ze stron przesłała zapłatę w nadziei na otrzymanie przedmiotu.

Pozostaje krótka luka w czasie, w której każda ze stron może zostać oszukana w celu uzyskania pieniędzy lub przedmiotu. WAX usprawnia procedurę, zapewniając bezpieczną platformę, która gwarantuje dostawę za pośrednictwem zdecentralizowanego, pozbawionego zaufania systemu.

Przegląd wosku

Przegląd wosku

Steam stanowi alternatywę dla tego systemu w 2012 r., A rynek Steam okazał się popularny wśród graczy, jednak Steam obsługuje scentralizowaną platformę, która nie jest zintegrowana z alternatywnymi systemami, a wszelkie fundusze zarobione na platformie są ważne tylko na rynku Steam..

Jak opłacalny jest projekt?

WAX jest prowadzony przez założycieli OPSkins, który jest wiodącym rynkiem na świecie aktywów gier wideo online i pomimo rozpoczęcia niecałych trzech lat temu firma może pochwalić się transakcjami na poziomie około dwóch milionów tygodniowo i 100 milionów rocznie.

OPSkins ma również miliony obecnych użytkowników, podczas gdy najwyższa transakcja na platformie była warta 35 000 USD. W rezultacie WAX ​​jest legalnie skierowany na rynek ponad 400 milionów graczy o wartości około 50 miliardów dolarów w wirtualnych przedmiotach na całym świecie.

Potencjał WAX jest ogromny, a rynek może również obsługiwać więcej niż tylko wirtualne przedmioty. Użytkownicy mogą tokenizować przedmioty fizyczne i mogą utworzyć gildię, która będzie akceptować rzadkie przedmioty kolekcjonerskie, takie jak ubrania i zegarki, a następnie wydawać tokeny, które ich właściciel może wykorzystać. Właściciel może następnie wymienić tokeny na inne przedmioty na platformie WAX.

Platforma korzysta również z agentów transferowych, którym powierzono ułatwienie transferu wirtualnych towarów między kupującym a sprzedającym oraz pomoc w administrowaniu całym procesem. Agenci ci zajmują się weryfikacją i rozliczeniem transakcji, a także odebraniem i zatrzymaniem aktywa przed dostarczeniem go sprzedawcy.

Cały proces pozwala na tworzenie targowisk, które eliminują potrzebę transportu lub fizycznej sprzedaży przedmiotów na konwencjach i wystawach. Platforma jest dostępna na całym świecie, a gildie mogą być tworzone przez każdego, co pozwala na handel wszystkimi rodzajami aktywów na WAX.

W rezultacie tokeny WAX to tokeny użytkowe, które są używane do wszystkich rodzajów towarów wirtualnych, a także ułatwiają tanie, bezpieczne i pozbawione zaufania transakcje na platformie WAX.

Ekosystem WAX

Prezydent Malcom CasSelle postrzega projekt jako podobny do obecnych gigantów e-commerce

WAX umożliwi nowej generacji wirtualnych handlarzy aktywami, w podobny sposób, w jaki nowoczesne rynki umożliwiały przedsiębiorcom sprzedawanie energii online, prowadzenie wspólnych kierowców lub gospodarzy dla podróżnych (Alibaba, Amazon, Uber i Airbnb)

Czy wosk warto zainwestować?

Pomimo wielu pozytywów związanych z WAX, nadal istnieje pewne nieodłączne ryzyko związane z projektem. Na przykład użyteczność projektu jest ograniczona jego obecną bazą użytkowników, a nikt spoza społeczności graczy nie zostanie przyciągnięty do korzystania z tokena.

WAX mierzy się również z konkurencją ze strony Dmarket i Enjin i chociaż Dmarket ma również na celu ułatwienie handlu towarami wirtualnymi, Enjin działa jako platforma, która pomaga użytkownikom tworzyć i zarządzać wirtualnymi towarami i koncentruje się na wydawcach gier.

Jednak WAX nie pomaga wydawcom w tworzeniu przedmiotów i koncentruje się na rynku wtórnym, który umożliwia handel towarami online.

Istnieje również konkurencja w postaci scentralizowanych projektów, takich jak Steam czy IGXE w Chinach. Rynek Steam okazał się popularny wśród graczy, a fundusze zarobione na rynku Steam są ograniczone do tej platformy.

IGXE ma miliony graczy zaangażowanych w handel wirtualnymi aktywami gier, a chińscy gracze często chcą korzystać z Alipay do swoich transakcji. Ponadto Chiny prowadzą surową politykę kontroli walut obcych, a OPSkins nie ma obecnie niezbędnych licencji do przyjmowania płatności w Chinach, co zamyka chiński rynek.

Istnieje jednak możliwość, że lokalne rynki chińskie, takie jak IGXE, mogą założyć własne rynki, korzystając z systemu agentów transferowych i procesorów płatności WAX.

Przed ICO token WAX cieszył się dużym zainteresowaniem, a Pantera Capital, HyperChain Capital i Fenbushi Capital wyraziły zainteresowanie projektem. WAX jest również wspierany przez współzałożyciela Ethereum Anthony Di Iorio i szanowanych twórców gier Dave Anthony i Brian Fargo, a także przez znanego z branży Mike’a Novogratza.

Oprócz tego wsparcia zespół WAX ogłosił również partnerstwo z firmą płatniczą Xsolla. Gigant płatniczy jest globalnym dystrybutorem i wydawcą gier wideo, a jego klientami są firmy takie jak Steam, Twitch i Ubisoft. Xsolla potwierdziła, że ​​zaakceptuje token WAX jako formę płatności.

Mapa drogowa projektu WAX

Mapa drogowa projektu WAX

W wyniku poziomu optymizmu związanego z projektem token WAX działał wyjątkowo dobrze po zakończeniu ICO pod koniec ubiegłego roku.

Każdy token WAX został wyceniony na 0,32 USD podczas ICO, a pod koniec grudnia osiągnął wysoki poziom ponad 4,80 USD. Po szybkim spadku token zmniejszył się i przez ostatni miesiąc znajdował się w okolicach ceny ICO.

WAX nie był w stanie uniknąć spowolnienia, które dotknęło cały rynek, a mapa drogowa nakreślona w ich białej księdze pokazuje, że funkcjonalne wykorzystanie tokenów WAX nastąpi dopiero w czwartym kwartale 2018 r..

Zespół nie wypuści swojego produktu do czwartego kwartału 2018 r., A to długie oczekiwanie pomogło zabić wiele szumu i rozmachu, które wcześniej zyskał projekt.

Token WAX jest obecnie sprzedawany poniżej ceny ICO na poziomie około 0,21 USD i zachowuje kapitalizację rynkową wynoszącą około 104 mln USD; stanowi to dobrą okazję dla każdego, kto szuka dłuższego trzymania.

Pomimo słabej wydajności warto pamiętać, że WAX ​​wykorzysta istniejącą bazę użytkowników OPSkins, a po uruchomieniu powinniśmy zobaczyć szybkie wdrażanie użytkowników.

Ogólna przyszłość WAX wygląda obiecująco, chociaż może minąć do końca roku, zanim token znacznie wzrośnie na wartości.

Obrazy za pośrednictwem wax.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me