Widelec EtherZero Ethereum – wszystkie twoje tokeny należą do nas

W ubiegłym i tym roku mogły istnieć setki forków bitcoin, ale Ethereum wkrótce otrzyma swój własny hard fork. Rozwidlenie, które zostało ogłoszone 6 stycznia na oficjalnej stronie Weibo EtherZero, będzie wykorzystywać migawkę sieci Ethereum, która miała miejsce 19 stycznia..

Czym więc jest EtherZero i czy powinno Cię to obchodzić?

Czytaj dalej, zagłębiając się w ten niezwykle niezwykły i dziwnie podejrzany widelec Ethereum.

EtherZero: wyprodukowano w Chinach

Podczas, gdy oficjalna strona internetowa nie mówi tego wprost, istnieją obszerne dowody wskazujące, że EtherZero pochodzi z Chin kontynentalnych. Obecnie oficjalna strona internetowa jest dostępna tylko w języku angielskim (z licznymi błędami i pomyłkami) oraz w uproszczonym języku chińskim, standardowym języku Chin kontynentalnych. Ponadto witryna zawiera linki do grup czatowych w języku chińskim w aplikacjach społecznościowych w Chinach kontynentalnych, WeChat i QQ.

Przyjrzeliśmy się grupie WeChat i znaleźliśmy niecałe 350 członków. Jednak nikt nie wydawał się nic mówić. Wygląda na to, że na oficjalnej stronie lub profilu Weibo nie ma żadnych oficjalnie zatwierdzonych grup czatu w języku angielskim ani pokojów..

Dodatkowo na oficjalnej stronie deweloperzy zapomnieli o przetłumaczeniu jednej sekcji, która jest nagłówkiem części giełdowej.

Nieprzetłumaczona strona EtherZero

Nieprzetłumaczony nagłówek na angielskiej stronie EtherZero

Co to jest oferta EtherZero?

Oficjalne źródła podają, że istnieje wiele różnic między EtherZero a standardowym Ethereum. Na przykład czas blokowania zostanie skrócony do 10 sekund, podobno nie będzie opłat transakcyjnych, będzie funkcja o nazwie „natychmiastowa płatność”, a EtherZero twierdzi, że w pewnym momencie będzie obsługiwać węzły główne. Aby zakwalifikować się do węzła głównego, musisz mieć 20 000 jednostek EtherZero.

Osoby, które trzymają Ethereum w momencie migawki widełek serca, otrzymają EtherZero w stosunku 1 do 1. Jednak całkowita podaż jednostek EtherZero będzie mniej więcej dwukrotnie większa niż w przypadku Ethereum.

Więc dokąd zmierzają te wszystkie dodatkowe jednostki? Oficjalne FAQ stwierdza:

„Początkowa całkowita podaż wynosi około 194 milionów ETZ. Każdy posiadacz ETH otrzymuje 1 ETZ za każdy 1 ETH, łącznie 97 milionów ETZ i kolejny 97 milionów ETZ jest zarezerwowanych dla późnego rozwoju i operacji fundacji przez zespół.”

Innymi słowy, twórcy tego rozwidlenia zachowają niewiarygodne 50% wszystkich jednostek. Byłoby to tak samo, jak gdyby Satoshi Nakamoto tworzył bitcoiny, zatrzymał dla siebie 10 i pół miliona z nich, gdy tylko uruchomił platformę.

Podczas gdy programiści Bitcoin Gold zostali oskarżeni o chciwość za ich pre-minowanie ich waluty wideł, ilość wcześniej wydobytych jednostek blednie w porównaniu z tym, co programiści EtherZero chcą żądać dla siebie.

Strona EtherZero Weibo

Strona EtherZero Weibo

Jaki jest (określony) cel projektu?

Odkładając na bok nasze podejrzenia, że ​​jest to po prostu ogromny chwyt pieniędzy, opierając się wyłącznie na fakcie, że deweloper ma zamiar odebrać połowę wszystkich jednostek od samego początku, EtherZero twierdzi, że ma kilka celów projektowych. Przede wszystkim ich deklarowane cele to wsparcie rozwoju DAPP poprzez wykorzystanie systemu opartego na masternode, który teoretycznie pozwoliłby na dużą przepustowość transakcji, a także oferował darmowe transakcje.

Projekt wspomina również o funkcji, którą nazywa „płatnością natychmiastową”. Przypuszczalnie jest to próba wykorzystania masternodów w celu uzyskania natychmiastowego efektu transakcji, podobnego do tego, co oferuje Dash. Choć brzmi to wystarczająco szlachetnie, nadal bardzo trudno jest ominąć dewelopera, który chce przejąć połowę wszystkich jednostek, które kiedykolwiek będą istnieć.

Wyciąg ze strony internetowej EtherZero

Całkowicie anonimowy rozwój

Zespół programistów Etherzero

Kto stoi za projektem?

Podczas gdy bitcoin gold i bitcoin cash miał zespół programistów, który był otwarty, EtherZero wydaje się nie mieć żadnych informacji o tym, kto stoi za tym forkiem. To dodatkowo wzbudza podejrzenia co do celów projektu.

w biały papier, pozostała część opisująca, kim jest zespół. Jednak jest tak mało informacji i powszechne użycie pseudonimów i pseudonimów, że po prostu nie ma sposobu, aby ktokolwiek mógł zidentyfikować, kim są ci ludzie.

Firma wymienia CEO jako „Gary Lou”. Według białej księgi:

Ciągle przedsiębiorcy, porzucający studia i zakładający start-upy, zaangażowali się w marketing internetowy, shareware, gry mobilne i kryptowaluty, odpowiedzialni za rozwój i obsługę kilku tokenów i DAPP. Lider projektu w koncepcji projektu EtherZero, kierunku rozwoju, dzięki któremu EtherZero stanie się powszechną platformą programistyczną DAPP w ciągu 5-10 lat.

Ponownie, nie ma dalszych dostępnych informacji i nie mamy możliwości dowiedzenia się, kim naprawdę jest ten „Gary”. Nie ma zdjęć, połączonych stron w mediach społecznościowych ani niczego, co można zweryfikować. Gary Lou równie dobrze mógłby być Johnem Doe.

Ponieważ świat kryptowalut oferuje tak wiele możliwości oszustw, większość renomowanych projektów jest wyjątkowo przejrzysta, jeśli chodzi o to, kto stoi za ich projektami. Idealnie EtherZero nie powinien być wyjątkiem. Jest jednak oczywiste, że celowo ukrywają tożsamość tego, kto za tym stoi.

Jest to bardzo podobne do innego chińskiego hard forka, który pojawił się w zeszłym roku, Bitcoin Diamond. Zespół Bitcoin Diamond również odmówił określenia, kto za tym stoi. Wielu podejrzewało również, że Bitcoin Diamond był tylko zdobyciem gotówki, a nie poważną próbą stworzenia prawdziwej kryptowaluty.

Wnioski

Chociaż zawsze kusi, aby pomyśleć o tym, jak uzyskać zasadniczo darmowe pieniądze za pomocą twardych wideł, w tym projekcie jest po prostu zbyt wiele sygnałów ostrzegawczych, aby był on godny zaufania. Przynajmniej jeszcze nie. Fakt, że EtherZero pochodzi z Chin, nie stanowi problemu.

Istnieje wiele bardzo udanych i godnych zaufania projektów kryptowalutowych i powiązanych firm, które pochodzą z tej części świata. Problem polega na tym, że programiści chcą wstępnie odebrać 50% wszystkich tokenów. Najwyraźniej odmawiają też podania swojej tożsamości w jasny i przejrzysty sposób.

Dlatego sugerujemy, aby osoby zainteresowane EtherZero poczekały kilka miesięcy po rozwidleniu, zanim spróbują odebrać jednostki EtherZero lub zaangażować się w ekosystem. Nawet wtedy należy zachować dużą ostrożność i każdy powinien dołożyć należytej staranności przed zaangażowaniem się.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Bitcointalk.org

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me