Wraz z rozwojem szaleństwa kryptowalut, konsekwencje podatkowe również się zwiększają: krótki podkład podatkowy

Gdy rynek altcoinów odbija się wraz z nieokreślonym anulowaniem kontrowersyjnej aktualizacji Bitcoin SegWit2x, wielu z nas w społeczności kryptowalut jest „na zielono” – nasze portfele zaczęły dostrzegać zyski na całej planszy.

I chociaż te zyski w naturalny sposób podekscytowały nas w perspektywie krótkoterminowej, mają one również średnioterminowy i długoterminowy bieg instytucji podatkowych, takich jak US Internal Revenue Service (IRS) i HM Revenue and Customs (HMRC) w Wielkiej Brytanii. ).

Rzeczywiście, organy podatkowe na całym świecie przyglądają się kryptowalutom bliżej niż kiedykolwiek wcześniej. Konsekwencje są ogromne dla użytkowników kryptowalut.

Teraz przyjrzyjmy się aktualnym dominującym trendom regulacyjnym.

Na razie dominuje kryptowaluta jako „własność”

Jeśli chodzi o ramy regulacyjne, to niektóre z najważniejszych i najbardziej wpływowych krajów świata prawnie rozważ kryptowaluty być „własnością”, a nie walutami jako takimi.

Dotyczy to takich krajów, jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Izrael, Brazylia i tak dalej.

Ta dynamika „własności” wymaga, aby inwestycje w kryptowaluty w tych krajach zostały uderzone podatek od zysków kapitałowych. Na przykład w Stanach Zjednoczonych użytkownicy kryptowalut płacą krótkoterminowe lub długoterminowe podatki od zysków kapitałowych – od 0% do 25% w zależności od okoliczności.

Ale obecnie na świecie stosuje się szereg klasyfikacji podatkowych do kryptowalut.

Na przykład Holandia uważa bitcoiny za instrumenty „barterowe”. Szwajcaria uważa je za waluty obce. Włochy w ogóle nie opodatkowują kryptowalut.

Czy nowa klasa aktywów? Tak myśli prezes CME

Platforma handlowa CME

Wizerunek Źródło

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania mogą prawnie uważać kryptowaluty za własność, ale Chicago Merchant Exchange – jedna z największych giełd futures na świecie – uważa, że ​​kryptowaluty są wyraźnie zupełnie nową klasą aktywów, jakiej nigdy wcześniej nie widzieliśmy.

Godne uwagi wyróżnienie CME w tym miejscu może stać się bardziej popularne w nadchodzących latach, w miarę dojrzewania podatków w kosmosie.

W ostatnich komentarze do Reutersa, Prezes CME Leo Melamed był optymistą:

[To] bardzo ważny krok w historii bitcoina… Będziemy regulować, sprawić, że bitcoin nie będzie dziki ani dziki. Oswoimy go jako zwykły instrument handlowy z regułami.

Anioł na jednym ramieniu, diabeł w następnym: Podatki od kryptowalut dyskutowane w USA.

Kongres Stanów Zjednoczonych ma obecnie w trakcie przeglądu dwie ustawy o podatku od kryptowalut: jedną łagodną, ​​drugą ponad rygorystyczną.

I chociaż nic nie wskazuje na to, że te rachunki w najbliższym czasie gdziekolwiek pójdą, najlepiej jest poznać ich ogólny zarys.

Łagodnym rachunkiem jest ustawa Cryptocurrency Fairness in Taxation Act (CFTA), która zwolniłaby transakcje kryptograficzne poniżej 600 USD z opodatkowania.

Z drugiej strony istnieje znacznie bardziej rygorystyczna ustawa o zwalczaniu prania pieniędzy, finansowania terroryzmu i fałszerstw z 2017 r. Niektórzy obawiają się, że ustawa ta nałoży na indywidualnych użytkowników kryptowalut obciążenia sprawozdawcze na poziomie instytucjonalnym.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​na razie nie ma on żadnej przyczepności w amerykańskim prawodawstwie.

Sytuacja w Wielkiej Brytanii wśród najbardziej łagodnych

Brytyjscy użytkownicy kryptowalut cieszą się obecnie jednym z najbardziej łagodnych i otwartych obciążeń podatkowych kryptowalut na całym świecie.

Rząd Wielkiej Brytanii zapewnia entuzjastom kryptografii w kraju rozszerzenie zwolnienie do kwoty 11 100 GBP do opodatkowania zysków kapitałowych z kryptowalut.

Jest to oczywiście znacznie więcej niż potencjalnie przyszłe zwolnienie podatkowe w wysokości 600 USD w Stanach Zjednoczonych.

Australia nixes podwójny podatek

Rząd Australii wyeliminował „podwójny podatek” za pomocą rachunku, który dotychczas negatywnie wpływał na australijskich użytkowników kryptowalut.

Wcześniej ci użytkownicy byli opodatkowani zarówno przy zakupie kryptowalut, jak i przy ich wydawaniu, zgodnie z wcześniejszymi wytycznymi dotyczącymi podatków od towarów i usług (GST) w kraju.

Ale australijski ustawodawca już przemówił, a bitcoiny i inne kryptowaluty będą teraz zwolnione z drugiego podatku GST w kraju.

Ten rozwój sytuacji pokazuje, że wiele krajów podchodzi do przepisów dotyczących kryptowalut z perspektywicznym myśleniem, a inne rządy z pewnością pójdą za przykładem Australii, aby wprowadzić prawa „właściwe” dla zwykłych użytkowników..

Narody patrzą na krajowe kryptowaluty do celów podatkowych

Rosja oficjalnie posuwa się naprzód w tworzeniu narodowego „kryptowaluty” i krążą plotki, że inne wpływowe kraje, takie jak Chiny i Szwecja, również obecnie chcą stworzyć własne krajowe kryptowaluty.

Jednak wielu ekspertów w kosmosie uważa, że ​​te narody próbują „przechwycić” adopcję kryptowalut – dostając się na tyle wcześnie, aby mogły wykorzystać te innowacyjne technologie na swoich własnych urządzeniach podatkowych.

Oczywiście kraje takie jak Rosja i Chiny mogą bardziej efektywnie wykorzystać opodatkowanie kryptowalut, jeśli ich własne, sponsorowane przez państwo waluty cyfrowe prowadzą program.

IRS Going Detective on The Blockchain

Uważaj na siebie… ponieważ IRS obserwuje Twój blockchain.

Nowe raporty wskazują, że amerykański urząd skarbowy to wykorzystując oprogramowanie Chainanalysis aby odkryć obywateli USA, którzy nie zgłaszają lub zaniżają swoje inwestycje w kryptowaluty.

Tak więc, podczas gdy kryptowaluty mogą być dla wielu anarchicznym marzeniem, użytkownicy z USA będą musieli być bardziej skrupulatni w zgłaszaniu swoich aktywów, aby nie narazili się podatnikowi.

Jak powinni postępować użytkownicy Crypto?

Zespół w Coinbureau radzi przestrzegać wszystkich przepisów obowiązujących w Twojej jurysdykcji. Księgowanie transakcji kryptograficznych teraz pozwoli Ci uniknąć martwienia się o problemy prawne w przyszłości.

Polecamy stronę rozliczeniową kryptowalut, taką jak cointracking.info. Pomoże to w zorganizowanym śledzeniu wszystkich transakcji.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me