Wskazówki dotyczące raportowania podatku od kryptowalut dla dużych i algorytmicznych handlowców kryptowalut

>

Podatek w USA ostateczny termin, 15 kwietnia jest tuż za rogiem. Dla większości ludzi rozliczenie podatku za cały rok jest bolesnym procesem. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób inwestujących w kryptowaluty, ponieważ dla każdej transakcji wymagane jest raportowanie zysków i strat w dolarach amerykańskich. W tym przewodniku omówimy różne wskazówki dotyczące sprawozdawczości podatkowej, z których mogą skorzystać ci, którzy wykorzystują boty do handlu kryptowalutami i zautomatyzowane strategie, aby ułatwić ich raportowanie podatkowe..

1. Weź pod uwagę wszystkie swoje giełdy kryptowalut

Raportowanie podatkowe staje się wykładniczo łatwiejsze, gdy masz zapisy zawierające szczegóły całej historii handlu kryptowalutami. W Stanach Zjednoczonych. i większości innych krajów, wymiana jednej kryptowaluty na inną wyzwala zdarzenie podlegające opodatkowaniu, które należy zgłosić Formularz 8949. Jeśli nie śledziłeś wszystkich swoich transakcji kryptowalutowych, nie martw się. Prawie wszystkie giełdy kryptowalut mają możliwość pobrania pliku CSV zawierającego pełną historię transakcji, które miały miejsce na tej giełdzie.

Zanim usiądziesz, aby zrobić swoje podatki od kryptowalut, zrób listę wszystkich wymian, z których korzystałeś w ciągu roku. Niezależnie od tego, czy korzystasz z określonego oprogramowania, programu Excel czy ręcznych obliczeń, pobranie historii transakcji z każdej z giełd kryptowalut pomoże w procesie sprawozdawczości podatkowej.

2. Przyjrzyj się zastosowaniu określonej metody obliczania identyfikacji

Po nowym Wytyczne podatkowe dotyczące kryptowalut IRS ukazał się w październiku 2019 r. i wyjaśnił, że przy obliczaniu zysków i strat z tytułu transakcji kryptowalutowych można zastosować określone metody kalkulacji kosztów identyfikacji, pod warunkiem, że posiadasz rekordy umożliwiające identyfikację kryptowalut.

Wydaje się to o wiele bardziej złożone niż w rzeczywistości. Zasadniczo przed 2019 rokiem większość inwestorów bitcoinowych i kryptowalutowych korzystała ze wspólnej metody obliczania First-in First-Out do obliczania zysków i strat z ich transakcji (kryptowaluty, które kupiłeś jako pierwsze, są sprzedawane jako pierwsze), ponieważ IRS jeszcze nie określił czy określony identyfikator był dozwolony. Teraz, gdy nowe wytyczne jasno to wyjaśniają, konkretna identyfikacja to świetny sposób na zmniejszenie zysków.

Korzystając z tej strategii, chcesz najpierw dokładnie zidentyfikować i „sprzedać” kryptowaluty, które kupiłeś po najwyższej cenie. Dla aktywnych handlowców ta niewielka zmiana może prowadzić do ogromnych oszczędności podatkowych.

Kalkulatory podatkowe kryptowalut podobnie jak CryptoTrader.Tax mają wbudowane algorytmy minimalizacji podatków, takie jak HIFO (najwyższe w pierwszym wyszło) i LIFO (ostatnie weszło, pierwsze wyszło).

Zanim będziesz mógł użyć określonej metody identyfikacji, musisz być w stanie konkretnie zidentyfikować jednostkę kryptograficzną zgodnie z wytycznymi IRS:

Aby konkretnie zidentyfikować jednostkę kryptowaluty, musisz mieć zapisy zawierające następujące informacje:

  • Data i godzina nabycia każdej jednostki,

  • Twoja podstawa i godziwa wartość rynkowa każdej jednostki w momencie jej nabycia,

  • Data i godzina sprzedaży, wymiany lub innego zbycia każdej jednostki oraz

  • Godziwą wartość rynkową każdej jednostki w momencie sprzedaży, wymiany lub zbycia oraz ilość pieniędzy lub wartość majątku otrzymanego za każdą jednostkę

Jeśli masz te dane do swoich transakcji, możesz korzystać z określonych metod identyfikacji, takich jak LIFO lub HIFO, które mogą drastycznie obniżyć podatki od zysków kapitałowych w kryptowalutach.

3. Wykorzystaj swoje straty, aby zmniejszyć dochód podlegający opodatkowaniu

2019 miał swój udział zarówno w wzlotach, jak i upadkach na rynkach kryptowalut. Pod koniec roku wszystko wydawało się spadać; jednak wcześniej latem bitcoin przeszedł fenomenalny bieg, przekraczając 12 000 USD za monetę. Chociaż celem zawsze jest osiągnięcie zysków, możesz wykorzystać wszelkie poniesione straty, aby faktycznie obniżyć swoje zobowiązanie podatkowe.

Załóżmy, że kupiłeś bitcoin za 10 000 USD i zacząłeś handlować aktywami. Załóżmy, że w wyniku tej działalności handlowej ponosisz około 2000 USD strat netto. Straty te są składane na formularzu 8949, tak jak byłyby to twoje zyski kapitałowe. Jednak zamiast dodawać do dochodu podlegającego opodatkowaniu, zmniejszają go. Oznacza to, że rozliczenie strat kryptograficznych w podatkach faktycznie oszczędza pieniądze!

4. Wypróbuj oprogramowanie Crypto Tax, aby zautomatyzować raportowanie

Narzędzia oprogramowania do opodatkowania kryptowalut, takie jak CryptoTrader.Tax zostały opracowane w celu zautomatyzowania całej kryptowaluty i raportowanie podatkowe bitcoin proces. W przypadku traderów o dużym wolumenie i algorytmicznych, narzędzia programowe mogą być ogromną oszczędnością czasu. Ponieważ zespół Shrimpy połączył siły z CryptoTrader.Tax, aby ułatwić użytkownikom zgłaszanie podatków, użytkownicy Shrimpy mogą otrzymać 20% zniżki na wszystkie raporty podatkowe z kodem KREWETKI2019.

CryptoTrader.Tax działa poprzez integrację ze wszystkimi głównymi giełdami kryptowalut, aby umożliwić użytkownikom automatyczne importowanie ich historycznych transakcji. Oprogramowanie może bez problemu obsłużyć dziesiątki tysięcy transakcji. Po połączeniu kont za pomocą kluczy API lub importu CSV, możesz wygenerować formularz 8949 i inne raporty podatkowe dotyczące kryptowalut za pomocą jednego kliknięcia. Raporty te można importować na platformy takie jak TurboTax lub PodatekAct, lub po prostu wysłać do specjalisty podatkowego, aby złożył wniosek w Twoim imieniu.

Masz jakieś szczegółowe pytania dotyczące Twojej sytuacji podatkowej związanej z kryptowalutami? Zapraszam do skontaktowania się z zespołem pod adresem CryptoTrader.Tax. Mają opcję czatu na żywo i mogą Ci pomóc za darmo 🙂

Dodatkowe czytanie

Chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu do obsługi kryptowalut? Możesz przeczytać więcej o najlepsze oprogramowanie podatkowe od kryptowalut których możesz użyć do obliczenia swoich podatków Bitcoin.

Blog gościnny autorstwa CryptoTrader.Tax zespół

Zastrzeżenie: poglądy, opinie i stanowiska wyrażone w tym poście gościnnym należą wyłącznie do autora i nie reprezentują poglądów Shrimpy. Nie gwarantuje się dokładności, kompletności i ważności jakichkolwiek oświadczeń zawartych w tym artykule. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy, pominięcia lub oświadczenia. Prawa autorskie do tych treści należą do autora i ponosi on wszelką odpowiedzialność z tytułu naruszenia praw własności intelektualnej.

Informacje podane na tej stronie nie stanowią porady inwestycyjnej, porady finansowej ani porady handlowej. Prosimy o przeprowadzenie własnej analizy due diligence i skonsultowanie się z doradcą finansowym przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. Shrimpy nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne, które podejmujesz na podstawie informacji podanych na stronie internetowej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me