Wszystko, co musisz wiedzieć o zrzutach kryptowalut

Darmowe rzeczy są świetne, prawda? Ale kiedy dostajesz coś za darmo, zawsze zastanawiasz się „Jaki jest haczyk?” Dzieje się tak, ponieważ wiemy, że rzadko dostajesz coś za nic, a wszystko, co wydaje się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, zwykle jest.

Cóż, w świecie kryptowalut tradycyjne zasady rzadko mają zastosowanie, a twórcy nowych tokenów i monet znaleźli sposób, by rzucić wyzwanie idei, że darmowe rzeczy zawsze mają swoją własną sztuczkę i nazywa się to „zrzutem powietrza”.

Co to jest Airdrop?

Mówiąc najprościej, zrzut to nic innego jak darmowe monety rozdawane przez zespół programistów. Można to zrobić na wiele sposobów. W niektórych przypadkach monety po prostu pojawiają się w Twoim portfelu bez ostrzeżenia.

W innych przypadkach istnieją wymagania, które należy spełnić, aby otrzymać monety zrzucone w powietrzu. Być może wymaga to zarejestrowania się na kanale Telegram zespołu programistów i śledzenia lub interakcji z nim tam. Może to wymagać promowania monety na Twitterze lub w innym serwisie społecznościowym.

Być może będziesz musiał trzymać pewną ilość innej monety w portfelu, aby otrzymać zrzuty monet. Jest wiele wymagań i różnią się one w zależności od zrzutu, ponieważ na dzikim zachodzie kryptowalut nie ma reguł.

Zespoły programistów na bieżąco ustalają własne zasady, decydując, jakie wymagania najlepiej odpowiadają ich potrzebom, przed rozdaniem darmowych monet.

Skąd pochodzą monety zrzucone w powietrzu?

Zrzuty lotnicze na brzegu morza

Zwykłą metodą jest po prostu zrobienie „hardfork” istniejącego łańcucha bloków, stworzenie monet, a następnie ich bezpłatna dystrybucja. Jeden bardzo dobrze znany zrzut miał miejsce niedawno, kiedy bitcoin rozwidlił się, aby stworzyć gotówkę bitcoin.

W takim przypadku każdy posiadacz bitcoinów otrzymał taką samą ilość gotówki w bitcoinach, gdy nastąpił fork. Przy obrotach gotówki bitcoinowej około 1000 USD, to całkiem niezły „darmowy”!

W niektórych przypadkach zrzut odbywa się zamiast ICO, przy czym większość monet jest rozdawana, podczas gdy zespół programistów posiada 5% lub 10% wszystkich monet w celu sfinansowania przyszłego rozwoju.

Dlaczego to się robi?


Prawdopodobnie myślisz, że to szaleństwo, że zespoły programistyczne oddają do 95% kapitału w swoich projektach za darmo, ale w rzeczywistości ma to bardzo dobry sens.

Innym sposobem dystrybucji monet jest pierwsza oferta monet. Jeśli śledzisz kryptowaluty przez dłuższy czas, wiesz, że niektóre ICO odniosły ogromny sukces, zbierając setki milionów dolarów. Ale to raczej wyjątek niż reguła. Większość ICO nie odnosi takiego sukcesu.

Tak powstał nowy pomysł. Co by było, gdyby nowe projekty po prostu oddały swoje monety?

W rezultacie są w stanie szerzyć informacje o swoim projekcie znacznie dalej – ICO zazwyczaj nie widzą więcej niż 30 lub 40 000 kupujących. Zachęcają ludzi do dowiedzenia się więcej o projekcie, aw niektórych przypadkach stają się tak podekscytowani, że zaczynają o tym informować swoich przyjaciół, zmieniając zrzut i projekt w wirusowe zjawisko.

To naprawdę powód, dla którego zrzuty lotnicze są wykonywane. Rozpowszechnianie informacji o projekcie wśród jak największej liczby użytkowników w nadziei, że rozpowszechnią je dalej, generując ogromne zainteresowanie projektem i ostatecznie powodując dramatyczny wzrost ceny zarzucanego tokena.

Jednym z udanych przykładów jest eBitcoin (eBTC), który został zrzucony 28 września 2017 r. O wartości około 0,03 USD i obecnie kosztuje 0,80 USD za monetę. Innym przykładem jest OmiseGo (OMG), który został zrzucony z powietrza w lipcu 2017 r. O wartości około 0,20 USD za monetę i sprzedawany aż do 25 USD, a obecnie kosztuje 11,86 USD za monetę.

Oczywiście nie wszystkie monety zrzucane w powietrzu działają tak dobrze, ale są darmowe, więc nawet jeśli tylko 5% z nich rośnie w ten sposób, osiągnąłeś niezły zysk.

Jak odebrać zrzut?

Wiele monet zrzuconych w powietrzu jest opartych na protokole ERC20 i wymaga portfela zgodnego z ERC20, który nie podlega wymianie. Najpopularniejszym portfelem używanym do tego celu jest MyEtherWallet. W niektórych przypadkach monety są po prostu dodawane do Twojego portfela, nie musisz nic więcej robić. W innych przypadkach musisz wykonać jakąś akcję, aby odebrać monety, lub musisz już posiadać pewną ilość monety.

Prawdę mówiąc, każdy projekt ma swoje własne wymagania, aby otrzymać zrzut. Jedno dobre miejsce, aby dowiedzieć się o zrzutach, dołączając Telegram i śledzenie projektów, które lubisz. Innym dobrym źródłem informacji o zrzutach jest AirDropAlert.

Możesz też sprawdzić CoinAirdrops dla aktualnych i nadchodzących zrzutów. Wreszcie możesz dowiedzieć się o zrzutach na Forum BitcoinTalk lub poprzez liczne grupy i biuletyny na Facebooku i Twitterze.

Przykłady zrzutów z powietrza

Jednym trwającym zrzutem istniejącej monety jest projekt DeepOnion. Jest to w 100% anonimowa i niemożliwa do wykrycia moneta transmitowana przez sieć Tor, a teraz jest na 35. zrzutach. Obecnie moneta ONION jest warta 1,79 $ każda.

Jeden nadchodzący zrzut, który wygląda interesująco, jest przeznaczony Orbis (OBT), projekt, który będzie działał w sieci blockchain NEO i ma zapewnić bezpieczne, zdecentralizowane i otwarte sieci dla społeczności Bluetooth. Jeszcze bardziej interesujące jest to, że w białej księdze stwierdza się również, że w celu uniknięcia dewaluacji OBT zostaną wybite dodatkowe monety, aby przeciwdziałać inflacji. Dodatkowe monety zostaną następnie przesłane do posiadaczy Orbisu.

Dbaj o swoje bezpieczeństwo

Niebezpieczne zrzuty

Nic dziwnego, że istnieją źli aktorzy, którzy próbują wykorzystać zjawisko zrzutu, więc musisz też mieć trochę świadomości i zdrowego rozsądku, a także zachować bezpieczeństwo. Oto kilka wskazówek, jak unikać oszustw i phishingu:

  1. Nigdy nie wysyłaj nikomu swoich kluczy prywatnych z jakiegokolwiek powodu. Nie dotyczy to tylko zrzutów, ale wszystkiego, co dotyczy kryptowalut.
  2. Nigdy nie wysyłaj pieniędzy ani kryptowaluty na adres, aby wziąć udział w airdropie. Pamiętaj, zrzuty lotnicze to darmowe monety. Nie ma potrzeby ani powodu, aby wysyłać komukolwiek gotówkę lub kryptowalutę, aby wziąć udział w airdropie.
  3. Jeśli usłyszysz o zrzucie, sprawdź oficjalne źródła. Może to być kanał zespołu programistów Telegram, konto na Twitterze lub GitHub, a nawet oficjalna strona internetowa. Zbierz jak najwięcej informacji, zanim klikniesz udostępnione łącza. W kilku przypadkach oszuści podszywali się pod adres WWW projektu, zmieniając jedną literę lub używając tej samej nazwy z innym tld. Zawsze bądź ostrożny i spodziewaj się oszustwa.
  4. Zachowaj szczególną ostrożność w przypadku monet zrzuconych w powietrzu, które mają zastrzeżone portfele. Jeśli jednym z warunków zbierania monet zrzuconych z powietrza jest pobranie i zainstalowanie portfela, niekoniecznie jest to oszustwo, ale jest podejrzane. Hakerowi bardzo łatwo jest dołączyć złośliwe oprogramowanie do pobierania z portfela, a prawdopodobnie nigdy się o tym nie dowiesz.

Ostatnie słowa o zrzutach

Jest mało prawdopodobne, że wzbogacisz się dzięki airdropom, ale może to być szybki i łatwy sposób na dodanie nowego tokena do swojego portfela i uzyskanie niewielkich zysków.

W końcu są wolni. A jeśli dostaniesz się do jak największej liczby, może, tylko może, będziesz miał szczęście i zbierzesz monety, które będą dobrze działać na dłuższą metę.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map