Wyłaniające się trendy: pięć walut do obejrzenia w 2018 r

Wybierając kryptowaluty do inwestowania w tym roku, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, jakie będą główne trendy i dokąd zmierza branża.

Przedstawiliśmy kilka trendów, które naszym zdaniem mają duży wpływ, oraz kilka projektów, które ilustrują idealną realizację tych koncepcji. Przeczytaj więc nasze sugestie, na które pięć kryptowalut warto zwrócić uwagę w 2018 roku.

Na tej liście zamierzamy unikać tych, które znajdują się w pierwszej dziesiątce kapitalizacji rynkowej i zamiast tego skupić się na tych, które mają dużo miejsca na wzrost.

Prywatność w świecie Blockchain

Ponieważ IRS i inne agencje rządowe na całym świecie opracowują technologie analizy blockchain, dla inwestora coraz ważniejsze staje się skupienie się na prywatności jako kluczowej kwestii.

Nie tylko podatnik jest problemem, ale złodzieje mogą również używać podobnych technik do identyfikowania dużych honeypot kryptowalut, które mają być celem. Z tego samego powodu, dla którego trzymamy drzwi na kabinach łazienkowych, prywatność jest tylko podstawowym prawem człowieka, a ponieważ coraz więcej osób inwestuje w blockchain, będą szukać opcji prywatności.

PIVX

Recenzja PIVX Privacy Coin

Źródło obrazu: pivxmasternode.org

PIVX to nieco nowy łańcuch bloków oparty na dobrze ugruntowanej i wysoce przetestowanej technologii X11. Jest to również pierwsza i obecnie jedyna kryptowaluta, która jednocześnie obsługuje absolutną prywatność i eksplorację stawki.

Jest nie tylko prywatny, ale obsługuje i jest w pełni zgodny z protokołem Zero Coin, który jest bardzo szczegółowym zestawem standardów, które opisują, jak teoretycznie działałaby doskonała waluta prywatności.

PIVX nie jest jednak pozbawiony wad. Na przykład, jeśli chcesz przeprowadzić eksplorację stawki, nie będziesz mógł korzystać z funkcji prywatności, ponieważ nie są one jeszcze wzajemnie kompatybilne.

Funkcja prywatności działa poprzez wybicie waluty podrzędnej o nazwie ZPIV można je traktować jak żetony w kasynie. Kiedy wyślesz ZPIV, dotrze do miejsca przeznaczenia jako zwykłe tokeny PIVX. Możesz trzymać zarówno tokeny PIVX, jak i ZPIV w tym samym portfelu, ale obecnie żetonów ZPIV nie można obstawiać.

Ta waluta oferuje również węzły główne. Jednak przy obecnych cenach, aby wziąć udział, wymagana jest duża początkowa inwestycja przekraczająca 100 000 USD. Wiele raportów wskazuje, że obsługa węzła głównego nie zapewnia dużo więcej korzyści niż zwykłe obstawianie.

Pomijając te wprawdzie małe problemy, PIVX ma oddanych obserwujących i wysoce bezpieczną sieć, która powinna zaspokoić potrzeby każdego, kto szuka całkowitej prywatności, a także rozsądnie dobrej wartości sklepu.

Rampy do Crypto Highway

Ważną kwestią w nadchodzących latach będą tzw. Rampy do kryptowaluty. Jak opisał Andreas Antonopoulos, rampa to usługa, która umożliwia zwykłym ludziom wymianę czegoś, na przykład waluty fiducjarnej na kryptowalutę. Ponieważ coraz więcej osób chce wejść do tej przestrzeni, rampy będą miały coraz większe znaczenie.

W tej kategorii wybraliśmy dwa ciekawe projekty kryptowalutowe.

Celcius

Sieć pożyczkowa Celcius

Źródło obrazu: celsius.network

Celsjusz ma na celu zapewnienie wszelkich usług finansowych milionenialsom i innym młodym ludziom, które często są dla nich niedostępne z powodu braku historii kredytowej lub po prostu są ignorowane przez tradycyjny system bankowy.

Celsius pozwoli użytkownikom zarówno pożyczać walutę fiducjarną, jak i pożyczać kryptowalutę. Platforma działa w sposób przejrzysty. W przeciwieństwie do banku, pozwala on swoim użytkownikom czerpać największe korzyści z systemu poprzez niskooprocentowane pożyczki i wysokooprocentowane oszczędności.

Deklarowanym celem projektu, według jego głównego inwestora Alexa Mashinsky’ego, jest wprowadzenie na pokład kolejnych 100 milionów ludzi Ethereum (na którym opiera się Celsius). Żetony Celsjusza są wymagane, aby uzyskać członkostwo na platformie, więc mogą stać się dość popularne.

Klejnoty

Gems Decentralized Mechanical Turk

Źródło obrazu: gems.org

Oprócz używania pieniędzy do kupowania lub pożyczania kryptowaluty, co by było, gdyby ktokolwiek na świecie mógł je zarobić dzięki prostym zadaniom w Internecie? Taki jest cel Klejnoty projekt, który ma być konkurentem programu Amazon Mechanical Turk.

Jak to działa, osoby, które potrzebują wykonanych przez ludzi mikrozadań, mogą oferować pracę za pośrednictwem klejnotów. Następnie, gdy użytkownicy wykonują zadania, są nagradzani kryptowalutą Gems.

Może to nie tylko działać jako źródło dochodu, ale może również okazać się bardzo ważną bramą wejściową i wejściową, ponieważ pozwala użytkownikom zarabiać tokeny, a nie je kupować.

Tworzenie nowych gospodarek dzięki Blockchain

Zupełnie nowe gospodarki będą ekscytującym aspektem kryptowaluty w najbliższej przyszłości. Aktywa, których wcześniej nie można było handlować i moc, której nie można było wynająć, nagle można sprzedać w łańcuchu bloków i na skalę globalną.

Golem

Zdecentralizowany super komputer Golem

Źródło obrazu: golem.network

Szczególnie ekscytującym tego przykładem jest projekt Golem. Golem to platforma, na której ludzie mogą sprzedawać niewykorzystaną moc obliczeniową sieci żądających.

Na przykład hollywoodzkie studio, które musi renderować miliony klatek animacji 3D w wysokiej rozdzielczości, może zamiast inwestować fortunę w sprzęt, który szybko stanie się przestarzały, wypożyczyć moc obliczeniową z sieci Golem..

Ta moc może być również wykorzystana do nieograniczonej różnorodności projektów. Innym przykładem mogą być badania medyczne, naukowe, a nawet wydobywanie kryptowalut.

Platforma Golem zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku, a jej oddana rzesza fanów nie może się doczekać uruchomienia swoich systemów i rozpoczęcia sprzedaży lub wynajmu mocy obliczeniowej.

Rośnie popyt na elastyczne giełdy

Wraz ze wzrostem liczby kryptowalut rośnie również potrzeba ich wymiany. Witryny takie jak Shape Shift i Changelly odniosły sukces i zarabiają fortunę dla swoich właścicieli.

Dzieje się tak, ponieważ inwestorzy chcą bezpiecznych i szybkich sposobów zmiany jednego rodzaju kryptowaluty na inny bez ryzyka wystawienia ich na wymianę. Wymiana, która mogłaby być celem hakerów, na przykład to, co stało się z hackowaniem giełdy Youbit w Korei Południowej.

Podczas gdy niektóre usługi, takie jak Shape Shift, działają w sposób, który stale podnosi opłaty lub zmieniają opłaty bez ostrzeżenia, inne platformy zaczynają wydawać się, że nie tylko są prostsze w zasadach wymiany, ale oferują zwykłym ludziom sposób inwestowania i zarabiania co jest zasadniczo dywidendą za samo trzymanie ich tokena.

Flyp.Me

Platforma handlowa Flyp.me

Źródło obrazu: flyp.me

Giełda, o której chcielibyśmy dziś porozmawiać, nazywa się Flyp.Me. Od momentu uruchomienia usługa stale rośnie, ponieważ jest publikowana w jego witrynie i można ją obserwować w łańcuchu bloków. Witryna ma bardzo prostą opłatę w wysokości dwóch procent i pozwala na bardzo małe wymiany.

Obecnie obsługuje 15 kryptowalut, w tym wspomniany wcześniej PIVX. Posiadacze jego tokena FYP będą uprawnieni do kwartalnych dywidend w wysokości 50 procent opłat za wymianę zarobionych przez witrynę. Dywidendy z wymiany są wypłacane w Ether i są automatycznie dostarczane do portfela, w którym znajduje się token.

Chociaż Flyp.Me może nie okazać się najpopularniejszym, to model biznesowy jest przekonujący, ponieważ posiadacze tokenów prawie na pewno wolą używać Flyp.Me do własnych giełd, ponieważ zasadniczo będą płacić sobie część opłaty.

Zastrzeżenie: są to opinie autorów i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjne.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me