Wydarzenie Crypto Black Swan: Ethereum sklasyfikowane jako zabezpieczenie

Ostatnio na rynkach kryptowalut pojawiło się dużo szumu na temat tego, czy Ethereum jest zabezpieczeniem, czy nie.

To jest rzeczywiście doskonały przykład wydarzenia „czarnego łabędzia”. Są to wydarzenia, których nikt tak naprawdę nie spodziewa się i nie są prawdopodobne mieć miejsce. Oni są ryzyko ogona zdarzenia, na które wielu inwestorów i handlowców nie przywiązuje dużej wagi do swoich obliczeń.

Ale dlaczego to ma znaczenie? Dlaczego po prostu nazwanie Ethereum „zabezpieczeniem” mogłoby spowodować załamanie całego rynku kryptowalut? W tym artykule przyjrzę się dogłębnie aktualnej dynamice na rynku kryptowalut, aby rozbić prawdopodobny wpływ.

Miejsce Ethereum na rynku kryptowalut

Ethereum to najpopularniejsza zdecentralizowana platforma aplikacji i druga najcenniejsza kryptowaluta. W jakim celu stosuje się Ethereum?

Krótko mówiąc, programiści aplikacji mogą tworzyć swoje aplikacje na łańcuchu blokowym Ethereum, zamiast przechodzić przez kłopoty z budowaniem własnych. To trochę jak aplikacje w Apple App Store.

Dlaczego nie każda aplikacja tworzy własny system operacyjny do działania? Po prostu nie jest wykonalne i wymaga innego zestawu umiejętności. Zamiast tego programiści aplikacji koncentrują się na robieniu tego, w czym są dobrzy, i opierają się na wcześniejszych systemach operacyjnych.

Ethereum daje również projektom kryptowalut możliwość uruchomienia ich początkowej oferty monet w sieci Ethereum. Oznacza to, że projekty kryptowalut mogą wydawać zbywalne tokeny ERC-20, podczas gdy budują swój produkt lub usługę. Spośród ponad 1600 kryptowalut znajdujących się obecnie w kosmosie, ponad 500 projektów wydało token ERC-20 zbudowany na Ethereum.

Wystarczy spojrzeć na liczbę tokenów ERC20 i odpowiadające im kapitalizacje rynkowe wszystkich tych tokenów. Poniżej znajduje się zaledwie próbka 10 najlepszych tokenów na CMC. Jak widać, 8 z 10 to tokeny ERC20. Łączna kapitalizacja rynkowa tych 8 najlepszych monet wynosi blisko 36 miliardów dolarów.

Listy tokenów ERC20

Zdjęcie za pośrednictwem Kapitalizacja rynkowa monet

Niezależnie od tego, czy lubisz Ethereum, czy nie, nie ma wątpliwości, jak ważny jest projekt dla całej przestrzeni kryptowalut. Gdyby coś się stało z tą kryptowalutą, prawie na pewno miałoby to dramatyczny wpływ na całą przestrzeń kryptowalut.

Co może oznaczać klasyfikacja bezpieczeństwa?

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) decyduje, czy Ethereum jest papierem wartościowym, czy nie. Jeśli Ethereum zostanie sklasyfikowane jako zabezpieczenie, będzie to oznaczać, że tylko akredytowani inwestorzy będą mogli kupować i sprzedawać Ethereum w USA, a także poddawać projekt ostrzejszym przepisom.

W Stanach Zjednoczonych definicja pliku akredytowany inwestor jest:

  • Majątek netto powyżej 1 000 000 USD
  • Lub dochód w wysokości ponad 200 000 USD rocznie w ciągu ostatnich dwóch lat finansowych

Przy tak wysokim progu uzyskania statusu akredytowanego inwestora prawie wszyscy inwestorzy w kryptowaluty w USA nie mogliby kupować lub sprzedawać Ethereum. To brzmi jak koszmar i tak naprawdę jest. Co gorsza, następnym prawdopodobnym krokiem SEC byłoby pytanie, czy każdy pojedynczy token ERC-20 również był zabezpieczeniem. To ponad 500 z 1600 projektów kryptowalut, na które może mieć wpływ.

Gdyby Ethereum zostało sklasyfikowane jako papier wartościowy, to nie tylko większość obywateli USA nie byłaby w stanie kupować ani sprzedawać ETH, ale także zastanowić się, co zrobiliby mieszkańcy USA, gdyby trzymali tokeny ERC-20? Większość z nich porzuci je za fiat, jeśli będą mogli, ze strachu, że one również zostaną sklasyfikowane jako papiery wartościowe.

Wielu z Was może pomyśleć, że Stany Zjednoczone to jeden kraj, a rynki kryptowalut są globalne. Z pewnością wykluczenie większości obywateli USA nie może mieć tak dużego wpływu na cały rynek.

Dlaczego rynki w USA są ważne?

Stany Zjednoczone są najbogatszym krajem na świecie, a badania z witryn takich jak Finder.com wykazały, że około 8% populacji USA posiada kryptowalutę. To może nie wydawać się dużo, ale jest znacznie wyższe niż poziomy adopcji w innych krajach.

Patrząc na trendy Google dotyczące kryptowalut, Stany Zjednoczone konsekwentnie plasują się w 10 krajach najbardziej zainteresowanych kryptowalutą. Popularni YouTuberzy ujawnili również, że Stany Zjednoczone są dla niego najważniejszym krajem pod względem liczby widzów.

Wyszukaj kryptowalutę zainteresowań

Zdjęcie za pośrednictwem Trendów Google

325 milionów Amerykanów ma znaczenie w przestrzeni kryptowalut. Tak, mniejsze kraje mogą zajmować wyższe pozycje w Google, ale to wielkość populacji i bogactwo USA sprawiają, że jest to tak ważne dla rynków kryptowalut.

Co jeszcze by się stało?

Klasyfikacja Ethereum wpłynęłaby nie tylko na posiadaczy Ethereum i potencjalnie na tokeny ERC-20. Oznaczałoby to, że giełdy kryptowalut również byłyby w gorącej wodzie. Dlaczego? To dlatego, że handlowaliby papierami wartościowymi i byliby zmuszeni zarejestrować się w SEC, aby kontynuować legalną działalność.

Handel papierami wartościowymi bez licencji to wielka sprawa. Nie tylko giełdy kryptowalut mogą zostać ukarane grzywną, ale ludzie mogą skończyć w więzieniu. Amerykańska ustawa o papierach wartościowych z 1933 r. Może posłużyć do skazania sprawców na 5 lat więzienia. Wydaje się mało prawdopodobne, aby ludzie tacy jak bliźniacy Winklevoss chcieli zaryzykować. Giełdy kryptowalut, takie jak Gemini (należące do bliźniaków Winklevoss), prawdopodobnie zamknęłyby handel Ethereum i ERC-20.

To brzmi jak armageddon i tak jest. Ale sytuacja może się pogorszyć. SEC ma również uprawnienia do nakazania „wyrównania” niezarobionych zysków. Co to znaczy?

Zrzeczenie się to akt rezygnacji z czegoś, na przykład zysków uzyskanych w wyniku nielegalnych lub nieetycznych działań na żądanie lub pod przymusem prawnym. Sąd może nakazać winowajcom zwrot nielegalnych zysków, aby zapobiec bezpodstawnemu wzbogaceniu się

Nie jest tajemnicą, że giełdy kryptowalut zarabiają dużo pieniędzy i przechowują dużo kryptowalut. Jeśli SEC wdroży dezgorgencję, może to oznaczać zrzucenie znacznej ilości kryptowalut na rynek z giełd. Jest to bardziej niż prawdopodobne, że spowoduje to znaczną redukcję cen kryptowalut.

Czy Ethereum to tak naprawdę zabezpieczenie?

Logo SEC

Źródło obrazu: Wzgórze

Stanowisko SEC w sprawie Ethereum nie zostało jeszcze ustalone. Gary Gensler, były przewodniczący Commodities Futures Trade Commission, powiedział, że Ethereum spełnia kryteria określone w teście Howey (test określający, czy coś jest zabezpieczeniem, czy nie).

Problem w przypadku Ethereum polega na tym, że w czasie ICO token ETH nie mógł być używany do niczego. W związku z tym spełnia kryteria klasyfikacji jako papier wartościowy. Jak wielu z was wie, Ethereum jest dziś wyjątkowo przydatne i na pewno ma użyteczność. Wielu komentatorów twierdzi, że chociaż Ethereum mogło być zabezpieczeniem w ICO, z pewnością nie jest teraz.

Niestety nikt nie wie, jaki wyrok wyda SEC. Ale wydaje się prawdopodobne, że wynik będzie taki, że Ethereum było zabezpieczeniem, kiedy było ICO, ale teraz nie jest zabezpieczeniem. SEC mogła przeoczyć „nielegalną” sprzedaż papierów wartościowych lub nałożyć grzywnę na Fundację Ethereum.

W przeszłości SEC uderzyła Merrill Lynch w nadgarstek, nakładając na niego grzywnę w wysokości 1,8 miliona dolarów za sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. Podobny wynik prawdopodobnie wywołałby minimalną panikę na rynkach kryptowalut.

Wniosek

Gdyby Ethereum zostało sklasyfikowane jako zabezpieczenie, najprawdopodobniej spowodowałoby to awarię całego rynku kryptowalut.

Jednak wydaje się mało prawdopodobne, że SEC będzie chciała zasadniczo wykluczyć obywateli USA z rynków kryptowalut i innowacji zachodzących w kosmosie. Czas pokaże, ale jako inwestor kryptowalutowy to ryzyko jest czymś, o czym powinieneś wiedzieć.

Chociaż werdykt SEC jest obecnie niepewny, pytanie, które muszą sobie zadać, dotyczy tego, czy wspierają technologię US Tech i swobodę swoich obywateli do inwestowania w nią.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me