Wydobywanie Monero z procesorami: Przewodnik krok po kroku post RandomX

Ci z Was, którzy śledzili Monero w ciągu ostatnich kilku miesięcy, wiedzą, że zaktualizowali algorytm wydobywania RandomX.

Intencją tego ulepszenia była walka z ciągłym zagrożeniem, jakie platformy górnicze ASIC stwarzają dla ekosystemu Monero. Co więcej, po aktualizacji do RandomX oznacza to, że możesz teraz wydobywać Monero za pomocą swojego procesora. Nie są wymagane drogie platformy i sprzęt górniczy!

Więc być może zastanawiasz się, jak byś to zrobił?

Cóż, w tym szczegółowym przewodniku przeprowadzę Cię przez dokładne kroki wymagane do wydobywania Monero z procesorem. Podam ci również kilka wskazówek dotyczących górnictwa.

Dlaczego aktualizacja?

Dla tych, którzy śledzili historię Monero od dłuższego czasu, bez wątpienia słyszeliście o ich walce z układami górniczymi ASIC. Wydobywanie ASIC może prowadzić do centralizacji sieci, co może zagrozić prywatności Monero.

W zeszłym roku Monero rozwidliło łańcuch bloków i wprowadziło drobne zmiany w kodzie. Wydawało się, że to działało przez chwilę, gdy opracowane układy ASIC zostały poddane dyskusji. Jednak problem ponownie podniósł się ostatnio, gdy stało się jasne, że ASIC wciąż haszuje Monero.

Monero Anti ASIC

Postawa Monero Anti ASIC. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Problem tkwił w starym algorytmie wyszukiwania, którego używał Monero. To był algorytm kryptonitu, dla którego dość łatwo było opracować układ ASIC. Dlatego Monero może kontynuować rozwidlanie kodu lub szukać zupełnie nowego rozwiązania.

Wpisz RandomX

RandomX to algorytm wydobywczy, który przenosi walkę z układami ASIC o krok dalej. Jest w stanie to osiągnąć dzięki zastosowaniu losowego wykonywania kodu i twardych technik pamięci.

Co więcej, RandomX został zoptymalizowany pod kątem bardziej ogólnego wykorzystania procesora. Oczywiście może to mieć przewrotny wpływ na niektórych górników GPU, którzy haszowali stary algorytm. Rzeczywiście, zwrot wydobywczy dla tych, którzy używają GPU, znacznie spadł po aktualizacji.

Jednak strata jednego górnika jest zyskiem innego. Biorąc pod uwagę, że RandomX został zoptymalizowany pod kątem wydobywania procesora, oznacza to, że możesz użyć swojego domowego komputera, aby rozpocząć wydobywanie Monero. Przyjrzyjmy się więc, jak dokładnie to się robi.

XMR RandomX Mining: krok po kroku

Teraz przygotujmy się do rozpoczęcia wydobywania XMR z procesorem w komputerze. To szybki i łatwy proces.

Jeśli nie masz jeszcze portfela obsługującego Monero, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest pobranie portfela, aby mieć gdzieś odebrać XMR, który wydałeś. Niedawno dokonaliśmy przeglądu najlepszych portfeli Monero, których możesz użyć, aby pomóc Ci zdecydować, którego portfela użyć.

Mógłbyś samemu kopać Monero, ale prawie na pewno będziesz musiał długo czekać, aby znaleźć blok. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z jednego z wielu basenów górniczych. Jest łatwy w konfiguracji i stabilizuje Twoje zarobki z wydobycia. Wcześniej przygotowaliśmy przewodnik po Monero Mining Pool, ale jest też wiele innych dobrych basenów, z których możesz wybierać.

Kiedy już zdecydujesz, z której puli wydobywczej będziesz korzystać, musisz pobrać oprogramowanie do wydobywania Monero. Dwie najlepsze opcje to XMR-STAK-RX i XMRIG.

Korzystanie z XMR-STAK-RX

Oto instrukcje użytkowania XMR-STAK-RX. Zauważ, że całe oprogramowanie do wydobywania jest identyfikowane jako wirus przez Windows. Kliknij „Więcej informacji” i zezwól na pobieranie.

Pobieranie plików RandomX

Krok 1: Pobieranie plików

Po pobraniu odpowiedniej wersji XMR-STAK-RX należy ją rozpakować, a następnie uruchomić xmr-stak-rx.exe. Możesz otrzymać podobny komunikat z systemu Windows, że oprogramowanie jest wirusem podczas próby uruchomienia oprogramowania, ponownie zechcesz dodać je jako wyjątek i pozwolić mu działać.

Uruchamianie RandomX

Krok 2: Uruchomienie wybranych plików

Otworzy się okno wiersza polecenia i zapyta, czy chcesz użyć prostej metody konfiguracji. Naciśnij „Y”, a następnie wprowadź.

Prosta konfiguracja RandomX

Krok 3: Prosta konfiguracja

Zostaniesz zapytany, jaką walutę chcesz kopać. Wpisz „monero” i naciśnij Enter.

Wybór Monero XMR-STAK

Krok 4: Wybierz Monero

Następnie zostaniesz poproszony o podanie adresu puli. Używamy 2Miners jako naszej puli. Po wprowadzeniu odpowiedniego adresu puli wydobywczej naciśnij Enter.

Wybór puli XMR-STAK

Krok 5: Wprowadzanie informacji o puli wydobywczej

Następnie zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika, czyli adresu Twojego portfela lub loginu do puli. Jeśli korzystasz z adresu portfela, skopiuj / wklej, a następnie naciśnij Enter.

Wybór portfela XMR-STAK

Krok 6: Wprowadzanie adresu XMR

Następnie zostaniesz poproszony o podanie hasła. Możesz po prostu wpisać „x” i nacisnąć Enter.

Wprowadzanie hasła XMR-STAK

Krok 7: Wprowadzanie adresu XMR

Następnie pojawi się pytanie, czy pula obsługuje TLS / SSL. Jeśli nie masz pewności, możesz po prostu wpisać „n” i nacisnąć Enter. Jeśli używasz 2Miners, takich jak my, wpisz „n”.

TLS SSL XMR-STAK

Krok 8: Pula obsługuje TLS / SSL?

Otworzy się kolejne okno poleceń i może poprosić o ponowne uruchomienie. Nie uruchamiaj jeszcze ponownie. Możesz po prostu nacisnąć klawisz Enter, a wiersz polecenia powinien przejść do następnego kroku. Oryginalne okno również będzie otwarte, ale można je zamknąć teraz, gdy skonfigurowałeś oprogramowanie do wydobywania.

Nie uruchamiaj ponownie XMR-STAK

Krok 9: nie uruchamiaj ponownie

W drugim oknie powinieneś zobaczyć, że teraz wydobywasz. Możesz zobaczyć kilka komunikatów o błędach, ale ostatecznie oprogramowanie zacznie wykorzystywać twój procesor do wydobywania i rozpocznie wykrywanie bloków.

Wydobywanie XMR-STAK zakończone

Krok 10: Wydobywanie XMR na XMR-STAK

Teraz wydobywasz monero za pomocą procesora. To da ci aktualizację ilości znalezionych bloków i XMR, które wydobyłeś.

Korzystanie z XMRIG

Jeśli wolisz, możesz również użyć oprogramowania do wydobywania XMRIG dla Monero, jednak jest ono objęte domyślną opłatą programisty w wysokości 5%. Możesz to zmienić w pliku konfiguracyjnym, ale nie możesz zejść poniżej 1%, więc górnik XMRIG nie jest darmowy.

Oto instrukcje dotyczące pobierania i uruchamiania XMRIG.

Najpierw pobierz odpowiednią wersję górnika z Github.

Pobieranie XMRig

Krok 1: Pobieranie XMRIG

Po pobraniu plików należy je rozpakować do wybranej lokalizacji. Pliki prawie na pewno zostaną oznaczone jako wirusy i będziesz musiał dodać wyjątek, aby zapisać, a później uruchomić koparkę.

Uruchom pliki XMRIG

Krok 2: Zezwól na uruchamianie plików

Po rozpakowaniu plików możesz przejść do folderu i zobaczyć pliki. Będziesz musiał otworzyć plik config.json za pomocą Notatnika lub innego edytora tekstu (nie Worda), aby móc ustawić parametry.

Ustaw parametry wydobywania XMRIG

Krok 3: Ustawianie parametrów wydobycia

Po otwarciu pliku config.json przewiń w dół w dół do sekcji o nazwie „pule”. Tam dodasz „rx / 0” dla algo, „monero” dla monety, adres puli dla adresu URL, adres portfela dla pola użytkownika i „x” dla pola przepustki. Będziesz także chciał zmienić ustawienie utrzymywania aktywności z fałszywego na prawdziwe. Nie zapomnij o nawiasach lub górnik nie będzie działał poprawnie.

Ustaw ustawienia konfiguracji XMRIG

Krok 4: Optymalne ustawienia konfiguracji XMRIG

Zapisz i zamknij plik, a następnie kliknij dwukrotnie plik xmrig.exe, aby uruchomić koparkę. Otrzymasz wiersz polecenia, który zostanie otwarty, a górnik będzie działał.

Wydobywanie XMRIG Running

Krok 5: Uruchomienie XMRIG & Górnictwo XMR

Masz to. Możesz teraz pozostawić XMRIG uruchomiony i wyśle ​​on nagrody blokowe do wybranego portfela. Oczywiście zostanie to zmniejszone o 5%, ponieważ będziesz musiał oddać trochę twórcom oprogramowania – więc zalety i wady.

Wniosek

I masz to, mój prosty przewodnik o tym, jak wydobywać monero za pomocą procesora. Oczywiście, jeśli wydobywasz XMR ze swoich platform GPU, możesz odkryć spadek ROI, który jest niefortunnym skutkiem ubocznym tego ulepszenia RandomX.

Jeśli jednak chcesz zwiększyć zyski z wydobycia za pomocą procesorów, możesz zainwestować w niektóre wysokiej jakości. Bez wątpienia będą one tańsze niż koszt zakupu procesorów graficznych lub zaawansowanych układów ASIC.

Na przykład możesz kupić plik Intel i5 7600 albo Intel i7 8700k. Oba te procesory powinny dać ci dodatkowy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki. I5 ma został przetestowany wytwarzać około 1,63 kh / s, podczas gdy i7 może wytwarzać około 2,36 kh / s. Oczywiście to tylko dwa przykłady i istnieje wiele innych procesorów, które mogą działać.

Rzeczywiście, teraz może być najlepszy czas na rozpoczęcie wydobywania XMR za pomocą procesora. Im więcej górników zacznie dołączać do sieci, tym trudność wzrośnie, a zwrot z inwestycji spadnie. Pamiętaj, aby wykonać odpowiednie obliczenia na tej liczbie przed zakupem nowego procesora.

Miłego haszowania! &# 128521;

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me