Wyjaśnienie pozwu SEC kontra Ripple: pełny przegląd

Przestrzeń kryptowalut została uderzona bombą 21 grudnia, kiedy wiadomości się zepsuły że SEC pozwał Ripple, firmę stojącą za XRP. Następnego dnia SEC oficjalnie ogłoszone pozew przeciwko nie tylko Ripple, ale także dyrektorowi generalnemu Ripple Bradowi Garlinghouseowi i współzałożycielowi Ripple, Chrisowi Larsenowi.

Spowodowało to gwałtowny spadek ceny XRP, ponieważ wiele firm inwestycyjnych, giełd i partnerów rozpoczęło swoją działalność zdystansować się od Ripple i jego natywnej kryptowaluty. Dla przeciętnego obserwatora może nie być do końca jasne, dlaczego tak się dzieje, ani dlaczego ten pozew może mieć wpływ na całą przestrzeń kryptowalut. Jesteśmy tutaj, aby dać Ci TLDR.

Dlaczego pozew w sprawie Ripple jest ważny?

Pozew Ripple jest ważny, ponieważ jeśli SEC wygra sprawę, XRP będzie traktowany jako zabezpieczenie, a nie waluta w Stanach Zjednoczonych. Poszerzy to definicję testu Howey, ustanawiając precedens prawny, który może spowodować, że inne podobne kryptowaluty zostaną również sklasyfikowane jako papiery wartościowe.

Cena XRP

XRP: przejście od długiego do krótkiego. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Większość z was prawdopodobnie przeczytała jakąś wersję tego wyjaśnienia w różnych artykułach informacyjnych już. Jak możesz sobie wyobrazić, tak naprawdę nie dostarcza on żadnych wyjaśnień nikomu, kto nie jest zaznajomiony z tego rodzaju żargonem. Jednak nie ma możliwości obejścia tych terminów. Wiedza o tym, czym one są, jest niezbędna, aby zrozumieć ten przypadek i wszelkie inne, które mogą się pojawić, gdy hossa zwraca uwagę na kryptowaluty.

Co to są papiery wartościowe?

W prostym angielskim, ochrona to wszystko, co reprezentuje część wartości jakiegoś podmiotu. Obejmuje to takie rzeczy, jak akcje firmy lub dług rządowy za pośrednictwem obligacji rządowych. Papiery wartościowe podlegają znacznie bardziej rygorystycznym regulacjom niż waluty lub towary (pomyśl o złocie, ropie, żywności itp.). W Stanach Zjednoczonych przepisy dotyczące papierów wartościowych są ustalane i utrzymywane przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Objaśnienia dotyczące papierów wartościowych

Zdjęcie za pośrednictwem Saldo

Wiele kryptowalut to w rzeczywistości papiery wartościowe, a mianowicie te, które zostały sprzedane inwestorom w ramach pierwszej oferty monet (ICO). Dzieje się tak, ponieważ większość projektów kryptowalut z ICO nie ma na początku działającego produktu.

W związku z tym sprzedawane przez nich tokeny stają się rodzajem obietnicy dla ludzi, którzy je kupili – obietnicą, że firma stworzy technologię, którą twierdzi, że buduje, nadając w ten sposób wartość wydanym tokenom. Chociaż tokeny te nie są udziałami w akcjach per se, mają podobne właściwości i dlatego są uważane za papiery wartościowe zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych.

Ograniczenia Efforce ICO

Wiele oficjalnych dokumentów dotyczących kryptowalut na początku zwraca uwagę na kraje objęte ograniczeniami ICO, w tym przypadku Moc

Z tego powodu wiele ICO jest niedostępnych dla inwestorów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i kilku innych krajach, w których obowiązują surowe przepisy dotyczące papierów wartościowych lub których sprzedaż jest nielegalna (np. W Korei Północnej). Dla większości po prostu nie warto przeskakiwać przez obręcze wymagane do sprzedaży tokena inwestorom z USA, a tym bardziej przekonać giełdy kryptowalut z siedzibą w USA do wystawienia ich na sprzedaż..

Jednym z głównych zarzutów pozwu SEC przeciwko Ripple jest to, że XRP jest papierem wartościowym, a konkretnie niezarejestrowanym papierem wartościowym, który został nielegalnie sprzedany przez Ripple od czasu jego pierwszej dystrybucji wśród inwestorów prawie 8 lat temu. Wiele osób uważa, że ​​to oznaczenie bezpieczeństwa jest rozciągliwe i znacznie poszerzyłoby definicje znalezione w teście Howey.

Co to jest test Howey?

Test Howey jest tym, czego używają SEC i inne właściwe organy regulacyjne do określenia, czy składnik aktywów jest papierem wartościowym, czy nie. Test Howey’a sprowadza się do jednego prostego pytania: czy wartość pieniężna zainwestowanych aktywów zależy od wysiłków strony trzeciej??

Awaria akcji Nikoli

Przykład strony trzeciej wpływającej na cenę składnika aktywów. Zdjęcie za pośrednictwem Finanse yahoo 

Jeśli czujesz, że unosisz brew, poświęć chwilę i zastanów się, co powoduje, że cena akcji rośnie lub spada. W teorii to działania firmy, którą reprezentuje giełda. Oznacza to, że akcja cenowa składnika aktywów (akcji) jest powiązana z wysiłkiem strony trzeciej (firmy).

Chociaż tego rodzaju próg działa w przypadku zwykłych aktywów, prawdopodobnie widać, jak staje się to nieco problematyczne, gdy zaczniesz stosować go do walut cyfrowych. Dzieje się tak, ponieważ trudno powiedzieć, że kryptowaluta nie jest zależna od strony trzeciej, skoro wiele z nich ma płodni twórcy za nimi, które mogą prawdopodobnie wpłynąć na cenę tego aktywa (Bitcoin, Ethereum, Cardano, Litecoin itp.).

Przewodniczący SEC Bitcoin

SEC nie uważa Bitcoina za zabezpieczenie. Zdjęcie za pośrednictwem Investopedia

Argumentem ze strony kryptowalut jest to, że w przeciwieństwie do akcji, własność i obsługa sieci takiej jak Bitcoin jest rozproszona i zdecentralizowana – technicznie rzecz biorąc, za projektem nie stoi żaden pojedynczy podmiot. Mimo że sieć XRP jest bardziej scentralizowana niż inne kryptowaluty, niektórzy twierdzą, że jest wciąż na tyle zdecentralizowana, że ​​gwarantuje umieszczenie jej w tej samej kategorii prawnej co Bitcoin.

Jednak w pozwie SEC zarzuca się, że XRP jest zabezpieczeniem opartym na wewnętrznej korespondencji i działaniach marketingowych Ripple, Brada Garlinghouse’a i Chrisa Larsena. Wszyscy trzej zdawali sobie sprawę, że XRP jest niebezpiecznie bliski zaklasyfikowania jako zabezpieczenie w teście Howey’a, ale zaczęli angażować się w praktyki, które stanowią wysiłek strony trzeciej w odniesieniu do wartości aktywów (XRP).

Co to jest precedens prawny?

Większość systemów prawnych na całym świecie podejmuje decyzje w oparciu o precedens prawny. Oznacza to, że przyglądają się wcześniejszym orzeczeniom w podobnych sprawach (jeśli takie istnieją), aby dojść do wniosku w bieżącej sprawie. Chociaż było już wiele pozwów SEC przeciwko różnym projektom kryptowalutowym, sprawa przeciwko Ripple jest nieco inna.

Ripple Precedent

Prosta wizualizacja precedensu prawnego. Zdjęcie za pośrednictwem LawGovPol

Jak wspomniano w poprzedniej sekcji, wyznaczenie XRP jako zabezpieczenia może nastąpić w wyniku działań firmy Ripple i dwóch jej dyrektorów najwyższego szczebla. Niektórzy uważają, że jeśli tak się stanie, to na tyle poszerzy próg testu Howey, że będzie uczciwa gra po inne kryptowaluty podobne do XRP. Ale jak się tu dostaliśmy? Konieczne jest szybkie podsumowanie.

Historia pozwów Ripple SEC

Wiadomość o dochodzeniu pozwu z SEC została złamana przez Brada Garlinghouse’a w tweecie 21 grudnia. W tamtym czasie niewiele było wiadomo o garniturze, a niektórzy zauważyli, że to niezwykłe, aby firma ujawniła pozew SEC przed samą SEC..

Garlinghouse SEC Tweet

Brad Garlinghouse Uwagi dotyczące SEC. Zdjęcie za pośrednictwem Twittera.

22 grudnia Ripple opublikował podsumowanie ich poddania Wells. Jest to dokument przekazany SEC w odpowiedzi na coś, co nazywa się Wells Notice, dokument wyjaśniający, że SEC będzie ubiegać się o podjęcie działań prawnych i na jakiej podstawie to robi.

SEC Ripple Tweet

SEC tego nie ma. Zdjęcie za pośrednictwem Twittera

Poddanie Wellsa sprawiało wrażenie, że kombinezon SEC był bezpodstawny i że Ripple wygrałby slam dunk, gdyby SEC miał czelność iść do przodu. To było do SEC wypuścił pełny garnitur kilka godzin później. Zawierał kilka bardzo wyraźnych szczegółów, które od tego czasu podały w wątpliwość, czy Ripple może faktycznie wygrać tę sprawę, w konsekwencji wysyłając XRP do królestwa cieni.

Podsumowanie pozwu Ripple SEC

Należy pamiętać, że pozew SEC przeciwko Ripple jest również przeciwko prezesowi Ripple Brad Garlinghouse i współzałożyciel Ripple Chris Larsen. SEC argumentuje, że XRP to niezarejestrowany papier wartościowy, który został sprzedany przez Ripple, Brada i Chrisa, i że wszystkie trzy strony zaangażowały się w złe praktyki biznesowe, aby wzbogacić się w tym procesie.

Żądania procesu Ripple

SEC chce trzech rzeczy: aby Ripple, Brad i Chris utracili 1,38 miliarda dolarów, które uzyskali ze sprzedaży XRP, aby wszystkie trzy strony zaprzestały sprzedaży XRP, a wszystkie trzy strony musiały zapłacić dodatkowe grzywny uznane przez sąd za odpowiednie.

Pozwani w procesie Ripple

Kilka pierwszych stron pozwu SEC przedstawia w zarysie wszystkie podmioty istotne dla argumentów w pozwie (Ripple, kilka spółek zależnych, Brad, Chris, inni współzałożyciele itp.). Zawiera również szczegółowe informacje na temat kilku przepisów dotyczących papierów wartościowych związanych z pozwem i zawiera zestawienie kluczowych terminów związanych z walutami cyfrowymi.

Ripple SEC Warned

Rzeź zaczyna się na stronie 8, gdzie skafander zawiera niewiarygodne szczegóły dotyczące historii Ripple i XRP oraz sposobu ich dystrybucji. W 2012 i 2013 roku, zanim jakikolwiek XRP został sprzedany, Ripple, Brad i Chris zostali ostrzeżeni przez swoich ekspertów prawnych, że XRP można sklasyfikować jako zabezpieczenie. Poradzili im również, aby skontaktowali się z SEC w celu uzyskania wyjaśnień, co nie zostało zrobione.

E-mail z pozwem Ripple

Zamiast tego wewnętrzna korespondencja sugeruje, że Brad i Chris przechytrzyli tę możliwość i kontynuowali normalnie, promując XRP i jego potencjał cenowy. Ripple zaczął również sprzedawać duże ilości XRP poniżej wartości rynkowej firmom bez warunków blokowania.

Ripple XRP Sales

Większość z tych firm natychmiast sprzedała kupiony XRP, gdy tylko go otrzymali. Ponieważ kupili XRP nawet o 30% poniżej cen rynkowych, byli w stanie odsprzedać go z niezłym zyskiem podekscytowanym inwestorom detalicznym, takim jak ty i ja, którzy byli całkowicie nieświadomi, że dzieje się to za kulisami.

Płatne wymiany Ripple

Ripple wykorzystywał również XRP do płacenia giełdom kryptowalut, aby wystawić je do handlu. Na stronie 14 SEC potwierdza długo utrzymywane przekonanie krytyków Ripple, że jego jedyne zyski pochodzą ze sprzedaży XRP za kulisami dużym inwestorom ze zniżką.

Ripple ukrywa sprzedaż XRP

Po szczegółowym opisie, w jaki sposób Chris Larsen i Brad Garlinghouse poradzili sobie z otrzymanym XRP, pozew SEC wyjaśnia, w jaki sposób Ripple, Brad i Chris trzymali inwestorów detalicznych w tajemnicy. Krótko mówiąc, reklamowali XRP jako najlepszą inwestycję w historii, jednocześnie sprzedając duże jego ilości pod stołem (lub dokładniej, bez recepty).

SEC XRP Security

Prawdopodobnie najważniejsze są strony od 34 do 56 skafandra. Tutaj SEC przedstawia liczne argumenty wyjaśniające, dlaczego XRP jest zabezpieczeniem, powołując się na słowa i działania Ripple’a, Brada i Chrisa jako dowód. Argument srebrnej kropki można znaleźć na stronie 44 i brzmi następująco:

„Rzeczywistość ekonomiczna mówi, że kupujący XRP nie mają innego wyboru, jak tylko polegać na wysiłkach Ripple, aby osiągnąć sukces lub niepowodzenie swojej inwestycji”

Wnioski pozwu Ripple SEC

Po ustaleniu, że XRP jest zabezpieczeniem, SEC następnie krótko wyjaśnia, że ​​Ripple nie zarejestrował XRP jako zabezpieczenia, a Ripple, Brad i Chris wszyscy odegrali rolę w sprzedaży XRP. Pozew kończy się powtórzeniem twierdzenia, które przedstawił na początku: XRP to niezarejestrowany papier wartościowy, który został sprzedany przez Ripple, Brada i Chrisa pod fałszywym pretekstem, by się wzbogacić.

Czy Ripple wygra proces SEC?

Zasadniczo zależy to od tego, jak powiązane są ze sobą dwa podstawowe oskarżenia w sprawie Ripple. Powtarzam, że XRP jest niezarejestrowanym zabezpieczeniem, a Ripple, Brad Garlinghouse i Chris Larsen wykorzystali XRP do wzbogacenia się.

Brad Garlinghouse Chris Larson

Zdjęcie za pośrednictwem Cryptonary

Biorąc pod uwagę niewiarygodną ilość dowodów na ten fakt, jest całkiem jasne, że Ripple, Brad i Chris zaangażowali się w złe praktyki biznesowe, które gwarantują pewien stopień reperkusji prawnych. Pytanie brzmi, czy ta kara zależy od tego, czy XRP jest papierem wartościowym, czy nie.

Tak jak odnotowany przez założyciela Cardano Charles Hoskinson, XRP nie jest zabezpieczeniem, mimo że niebezpiecznie zbliża się do tej klasyfikacji. Dzieje się tak, ponieważ księga XRP nadal istniałaby i działałaby, nawet gdyby Ripple został zamknięty, a zarówno Brad, jak i Chris zostali osadzeni w więzieniu.

Ripple SEC Counter Argument

Podsumowanie Ripple dotyczące ich zgłoszenia do Wells stwierdza również, że Departament Sprawiedliwości i FinCEN uważają XRP za wirtualną walutę jak na ich garnitur z 2015 roku przeciwko Ripple. Ripple twierdzi również, że ma dane empiryczne pokazujące, że wysiłki i zachowania sprzedażowe Ripple, Brada i Chrisa nie były wystarczające, aby wpłynąć na cenę XRP.

Najsilniejszym kontrargumentem Ripple jest to, że XRP nie różni się od Ripple niż ropa w stosunku do Exxon lub Bitcoin do Bitmain. Wszystkie trzy firmy są uzależnione od tych towarów, ale nikt nie powiedziałby, że posiadanie ropy oznacza udział w firmie naftowej.

Charles Hoskinson YouTube

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, przekazywał wiadomości o garniturze Ripple w czasie rzeczywistym, gdy pojawiły się wiadomości.

Jednak nawet jeśli Ripple z powodzeniem argumentuje, że XRP nie jest zabezpieczeniem, niekoniecznie zwalnia go ani jego szefa z jakiegokolwiek wykroczenia. Jak zauważył Charles Hoskinson, inne organy regulacyjne mogą wkroczyć i starać się o wniesienie oskarżenia za swoje działania. Wydaje się to prawdopodobne, biorąc pod uwagę głośny charakter sprawy i niewybaczalne działania jej oskarżonych.

Co się stanie z XRP?

Jest jedna rzecz, której inwestorzy nie lubią, a mianowicie niepewność. Ten pozew przeciwko Ripple prawdopodobnie potrwa rok lub dłużej. Dopóki sprawa SEC przeciwko Ripple nie zostanie rozwiązana, XRP będzie jedną z najbardziej niepewnych inwestycji w kryptowalutę.

Na razie luz został prawdopodobnie oswojony biorąc pod uwagę fakty odnotowane w garniturze. Dzieje się tak, ponieważ XRP jest jedną z najczęściej wymienianych kryptowalut i pośpiech, aby go usunąć, ponieważ wymiana jest w tym momencie złym wyborem. Jednak może się to zmienić w miarę upływu czasu.

Nie ma prawie wątpliwości, że SEC odkryje jeszcze więcej złych praktyk Ripple przed zakończeniem procesu. Wątpliwe jest, czy instytucje powiązane z Ripple mogą stawić czoła tej burzy. To było niedawno ogłoszone że Coinbase zamierza zawiesić obrót XRP z powodu akcji SEC przeciwko firmie.

Coinbase zawiesza XRP

Dreaded Tweet z Coinbase. Zdjęcie za pośrednictwem Świergot

Jak widać z reakcją cenową XRP, rynek zareagował negatywnie na wiadomości. Wydaje się, że jedyną rzeczą, która utrzymuje XRP przy życiu, jest oddanie fanów Ripple który to widział jako idealna okazja do zakupu XRP ze zniżką. Wątpliwe jest również to, czy nadal będą fanami Ripple, gdy wszystko zostało już powiedziane i zrobione.

Podsumowując, XRP nie spadnie do zera w najbliższym czasie, chociaż jest w formacie niezwykle wrażliwa pozycja z powodu pozwu SEC przeciwko Ripple. Do czasu zakończenia sprawy może nie być wystarczające zainteresowanie projektem, aby był on aktualny.

Aby XRP przetrwało, musi pozostać w pierwszej setce kryptowalut według kapitalizacji rynkowej – im wyższa, tym lepiej. Jeśli XRP wypadnie z pierwszej setki, może nigdy nie zostać poważnie odebrany przez inwestorów detalicznych podczas tej hossy, aw konsekwencji może stracić znaczenie..

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me