Wywiad z CEO Crypto.com, Krisem Marszalkiem – karty MCO, mapa drogowa i nie tylko

Crypto.com (MCO) stara się, aby zakupy kryptowalut były tak łatwe, jak przeciągnięcie karty.

Ta firma Fintech z siedzibą w Hongkongu jest jednym z pierwszych projektów, które w pełni wdrożyły kartę Visa połączoną z kryptowalutą. Umożliwi to posiadaczom korzystanie z kryptowalut do zakupów tak samo łatwo, jak w przypadku standardowych kart.

Wcześniej zwana Monako, firma zakończyła udane ICO w zeszłym roku, w której wydała swój token użytkowy MCO. Wcześniej w 2018 roku ponownie trafili na pierwsze strony gazet, kupując bardzo cenne produkty crypto.com Nazwa domeny.

Zaintrygowała nas zmiana marki i rozwój projektu.

Wywiad z Krisem Marszałkiem

Kris Marszalek Crypto.com

Kris Marszalek. Zdjęcie za pośrednictwem Świergot

Biorąc pod uwagę, że wcześniej zajmowaliśmy się Monako (MCO), a ostatnio zmienioną marką crypto.com, pojawiło się wiele pytań, które mieliśmy do zespołu.

Chcieliśmy lepiej poznać ich mapę drogową, przepisy, produkty i szerszą wizję przyszłości kryptowalut. Mieliśmy szczęście, że dyrektor generalny crypto.com, Kris Marszałek, odpowiedział na nasze pytania.

Tutaj są w całości:

Zacznijmy od najprostszego pytania… Dlaczego nazwa została zmieniona? Czy społeczność ogólnie to popierała?

Crypto.com daje nam nową, potężną tożsamość zgodną z naszą pierwotną wizją kryptowaluty w każdym portfelu. Ponieważ nazwa jest również reprezentatywna dla całej przestrzeni, noszenie pochodni wiąże się z dużą odpowiedzialnością.

Dołożymy wszelkich starań, aby wywrzeć wpływ godny tej nazwy i zbudować infrastrukturę, która umożliwi rozwój ekosystemu, spełniając obietnicę zdecentralizowanej przyszłości. Crypto.com jest prosta i przejrzysta, a teraz możemy wykorzystać potężną domenę, aby przyspieszyć przejście świata na kryptowalutę.

Mówisz, że w październiku 100 000 kart MCO zostało wysłanych do Azji. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy teraz w połowie listopada, ile zostało wysłanych?

Powiedzieliśmy, że planowaliśmy wysłać ponad 100 000 kart MCO na całym świecie, a obecnie wysyłamy je do klientów w Singapurze.

Porozmawiajmy o ekspansji geograficznej. Niedawno ogłosiliście partnerstwo z bankiem Metropolitan w USA, ile czasu minie, zanim zobaczymy, że mieszkańcy USA będą mogli zamówić swoje karty? Ile zamówień możemy się spodziewać?

Niedawno ogłosiliśmy, że nasz program kart MCO Visa otrzymał zielone światło w USA i obecnie przygotowujemy się z naszym partnerem, Metropolitan Commercial Bank, do wprowadzenia tych kart na rynek. Chcemy, aby karty pojawiały się tak szybko, jak to możliwe i przygotowujemy się do rozpoczęcia procesów, takich jak weryfikacja adresu wysyłki i tym podobne.

Czy są jakieś przeszkody regulacyjne, które nadal musisz pokonać, aby wprowadzić to w USA, lub czy prawidłowo zaznaczyłeś wszystkie swoje pola?

Jako firma, której podstawową kompetencją jest zgodność z przepisami, przed wprowadzeniem na rynek z pewnością zaznaczyliśmy wszystkie pola, tak jak zrobiliśmy to w Singapurze. Nie musimy zabezpieczać żadnych dodatkowych licencji przed rozpoczęciem wysyłki kart do klientów.

A co z Europą? Wydaje się, że jest to na Twojej osi czasu przed USA. Kiedy europejscy użytkownicy MCO będą mogli w końcu zamawiać swoje karty.

Europejscy użytkownicy mogą już rezerwować swoje karty w naszym portfelu Crypto.com & Aplikacja karty. Premiera w Europie pozostaje najwyższym priorytetem dla zespołu, ale nie możemy komentować dokładnych dat uruchomienia.

Niedawno dodałeś Ripple (XRP) jako opcję dla użytkowników portfela. Jakie inne tokeny są w przygotowaniu?

Skupimy się na dodawaniu wysokiej jakości, zgodnych tokenów. Zespół Crypto.com stale weryfikuje projekty monet. Jesteśmy również otwarci na nominacje do aukcji na crypto.com/en/listing.html

Kontynuując listę tokenów, jedną z funkcji, które zamierzasz dodać, jest to, że użytkownicy „głosują” na token, który chcieliby zobaczyć. Czy można głosować na dowolny żeton, czy też najpierw musi on spełnić jakieś minimalne kryteria?

Prawdopodobnie wymienimy kilka wysoce płynnych monet, a następnie przejdziemy do głosowania społeczności w celu uzyskania dodatkowych tokenów. Jest to na naszej mapie rozwoju i będzie widoczne w 2019 roku.

Crypto Invest wygląda na rzeczywiście interesującą propozycję. Mówisz, że będzie wykorzystywać algorytmiczne strategie handlowe dla portfela użytkownika. Czy możesz rzucić więcej światła na to? Jakie konkretnie strategie można rozważyć? Czy użytkownicy mogą dostosowywać własne parametry ryzyka / zwrotu?

Crypto Invest wykorzystuje szereg strategii, z których jedną z podstawowych jest przełączanie się między stabilnymi monetami, a nawet zabezpieczanie krótkimi pozycjami, gdy rynek sygnalizuje spadkowy moment i przełącza się z powrotem na długie pozycje, gdy trend się odwróci.

Testujemy i dodajemy nowe strategie, które z czasem powinny przynieść poprawę wydajności. Użytkownicy zainteresowani produktem muszą przejść proces onboardingu i wybrać typ swojego portfolio (konserwatywne, zrównoważone lub rozwojowe).

Pozostając przy Crypto Invest, w jakich krajach zostanie to wdrożone? Istnieją ograniczenia dotyczące użytkowników z Europy, USA i Singapuru. Kiedy te jurysdykcje również będą mogły z tego skorzystać?

Nasze zespoły prawne nieustannie sprawdzają regulacje dotyczące jurysdykcji na podstawie jurysdykcji i jeśli to możliwe, udostępnimy tę funkcję użytkownikom. W tej chwili, za radą naszego prawnika, te jurysdykcje są wykluczone.

Porozmawiajmy o UDSM. Wygląda na to, że Twój własny alternatywny stablecoin zachowa wartość środków użytkowników w USD. Czy będą one w pełni zabezpieczone równowartością w USD?

USDM daje naszym użytkownikom możliwość przejścia do bezpieczeństwa opartego na wartości dolara, gdy rynki kryptowalut spadają. Nasza platforma zabezpiecza te transakcje, kupując koszyk stabilnych monet o solidnej reputacji. Użytkownicy nie mogą wypłacać ani wysyłać USDM, służy to wyłącznie do celów handlowych wyłącznie na platformie Crypto.com.

Chociaż Crypto.com zapewnia rewolucyjną usługę, mogą pojawić się obawy dotyczące centralizacji usług. Niektórzy użytkownicy powiedzą nawet, że wyglądasz jak zwykły bank lub scentralizowana giełda. Co byś im powiedział?

Zawsze, gdy jest to technicznie możliwe, oddanie kluczy prywatnych naszym użytkownikom, przy zachowaniu tej samej szybkości, kosztów i bezpieczeństwa naszej usługi, zrobimy to. To jeden z naszych ostatecznych celów.

Mówisz, że dla społeczności MCO mogą być ekscytujące zrzuty lotnicze. Czy możesz nam dać trochę więcej informacji na ten temat?

Wkrótce zaczniemy wymieniać nowe zasoby cyfrowe, a niektóre z nich będą nagradzać społeczność MCO zrzutami lotniczymi.

Niedawno ogłosiliśmy również comiesięczny zrzut tokenów Crypto.com Chain (CRO), który zostanie rozesłany do posiadaczy tokenów MCO w aplikacji Crypto.com, na podstawie migawki z pierwszego dnia miesiąca.

Airdrop okazał się rezonować ze społecznością MCO, a pierwsza migawka skutkowała przeniesieniem ponad 3 milionów tokenów MCO do aplikacji Crypto.com.

Czy jest coś, czym jesteście szczególnie podekscytowani, znajduje się na waszej mapie drogowej.

Niedawno wysłaliśmy karty do Singapuru, następne na mapie drogowej są Stany Zjednoczone i UE, zespół robi również postępy na innych kluczowych rynkach, takich jak Australia, Kanada i Azja. Bardziej szczegółowe informacje o datach premiery zostaną podane, gdy programy kart lokalnych będą gotowe do uruchomienia.

Co ogólnie postrzegasz jako największe wyzwania dla kryptowalut? W jaki sposób Crypto.com przeciwdziała tym zagrożeniom?

Aby rynek kryptowalut urósł z obecnych 50 mln użytkowników do 500 mln i więcej, musimy przejść od używania kryptowalut do spekulacji do faktycznego używania ich jako środka płatniczego. Na tym się skupiamy w 100%.

Wniosek

Biorąc pod uwagę, że Crypto.com już zaczął wysyłać swoje karty, osiągnęli ważny kamień milowy. Rzeczywiście, wygląda na to, że rok 2019 może być dość ekscytującym rokiem dla firmy, ponieważ wprowadzają swoje karty w innych jurysdykcjach.

Podczas gdy poruszanie się po licznych przeszkodach regulacyjnych będzie trudne, Crypto.com wydaje się mieć odpowiednią strategię prawną, aby rozwiązać te problemy i wprowadzić masę kryptowalut.

Jeśli chcesz być na bieżąco z wydarzeniami poza Crypto.com, są bardzo aktywni na swoich oficjalny blog jak również na ich konto Twitter. MCO można kupić na wielu giełdach, takich jak Binance i Bittrex.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia i Crypto.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me