Wywiad z Paulem Schmitzerem z Particl – The Privacy Focused Marketplace

Prywatność jest niezbywalnym prawem człowieka, które jest często przyjmowane za pewnik.

Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o finanse i Twoje prawo do wydawania środków na to, co chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz.

Istnieje wiele kryptowalut, dla których prywatność stała się główną tezą. Większość z nich skupiła się na potrzebie stworzenia niemożliwej do śledzenia i zdecentralizowanej gotówki cyfrowej.

Particl (PART) jest jednym z takich projektów, ale podczas gdy większość innych monet zatrzyma się na kryptowalutach, Particl opracował cały prywatny rynek, który będzie również krypto agnostyczny.

Projekt zaintrygował nas i postanowiliśmy skontaktować się z zespołem, aby sprawdzić, czy mogą odpowiedzieć na niektóre z bardziej szczegółowych pytań, które mieliśmy na temat Particl.

Wywiad z Paulem Schmitzerem

Paul Schmitzer Particl

Paul Schmitzer na ostatnim spotkaniu. Źródło obrazu: Youtube

Paul Schmitzer jest szefem marketingu projektów i strategii w Particl. Jest dość zaangażowany w społeczność i regularnie uczestniczy w wydarzeniach, aby szerzyć wiedzę na temat platformy i szerszego projektu.

Kiedy skontaktował się z biurem monet, z przyjemnością odpowiedział na naszą listę pytań. Zagłębili się w szereg tematów, od technicznych aspektów protokołu po szerszy ekosystem monet i kryptowalut..

Poniżej pełny wywiad:

Przegląd siebie, Particl

Czy możesz nam opowiedzieć o sobie i o tym, jak zaangażowałeś się w kryptowaluty i projekt Particl?

Jestem człowiekiem rodzinnym. Mam piękną żonę i 2 śliczne córki. Z zawodu jestem architektem i projektuję budynki od ponad 20 lat.

W 2011 roku przeczytałem Artykuł WIRED autorstwa Benjamina Wallace’a zatytułowany „The Rise and Fall of Bitcoin” i to właśnie wpędziło mnie do króliczej nory. Podobnie jak wielu innych wtedy i od tamtej pory, wczesny ekosystem Bitcoin na forach i kanałach IRC doprowadził mnie coraz głębiej do pełnego hobby.

Obecnie zajmuję się architekturą jako hobby i spędzam większość czasu w przestrzeni kryptowalut.

Nigdy nie definiowałem siebie jako maksymalizatora bitcoinów, ale uważam ten projekt za szczyt i najważniejszy istniejący projekt open source. Moje wsparcie dla projektów altcoin / open source jest skierowane w stronę znaczącego rozwoju i aplikacji skoncentrowanych na prywatności. Miałem okazję być zaangażowanym w przestrzeń kryptograficzną przez 8 lat i uczestniczyłem we wszystkich projektach związanych z prywatnością o jakimkolwiek znaczeniu.

Z Particl związałem się około 6 miesięcy przed upublicznieniem projektu. Oczywiście nie wywodzę się z zaplecza technicznego, ale mój stopień naukowy i ekspozycja w tej dziedzinie sprawiły, że dobrze nadawałem się do kierowania marketingiem i komunikacją projektu. Particl miał szczęście wciągnąć wielu naszych pełnych pasji wolontariuszy ze społeczności do większych ról, a ja zarządzam zespołem składającym się z 7 najlepszych współpracowników w przestrzeni.

Particl koncentruje się na wielu różnych inicjatywach. Tym, którzy właśnie o tym słyszeli, czy możesz wyjaśnić dążenie do rozwiązania Particl i jego szerszą wizję?

Particl to ambitny projekt, nie ma prostego sposobu, aby to wyjaśnić. W uproszczonej definicji Particl jest monetą chroniącą prywatność denominowaną jako PART. Jednak wizja projektu wskazuje na niezależną ekonomię rówieśników korzystających ze zdecentralizowanych aplikacji skupiających się na prywatności.

Rok 2019 zaczyna się właściwie od zmiany w projekcie – od projektu monety prywatności do bycia platformą prywatności z produktem rynkowym. Nasz Open Marketplace jest z założenia prywatny i jest miejscem do kupowania lub sprzedawania rzeczy na kryptowaluty.

Bez zamiaru przedstawiania zadowolenia z siebie, rynek prywatny jest zakorzeniony w problemie, na który Satoshi szczególnie wskazał w Oficjalny dokument dotyczący Bitcoin.

Handel w Internecie opiera się prawie wyłącznie na instytucjach finansowych, które są zaufanymi stronami trzecimi do przetwarzania płatności elektronicznych. Chociaż system działa wystarczająco dobrze dla większości transakcji, nadal cierpi z powodu nieodłącznych słabości modelu opartego na zaufaniu.

Podczas gdy rozwiązanie Bitcoin p2p ecash daje ludziom kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Nasze rozwiązanie e-commerce p2p daje ludziom pełną kontrolę nad tym, jak robią zakupy w Internecie.

Przestrzeń kryptowalut jest wciąż młoda. Wszyscy w tej przestrzeni jesteśmy odpowiedzialni za zbudowanie solidnych podstaw, na których będą mogli budować przyszłe pokolenia. Właśnie dlatego pozostajemy na bieżąco z każdą wersją Bitcoin Core i dlatego opracowujemy sprawdzone ulepszenia prywatności poza bazą kodu. Dlatego pracujemy nad zdecentralizowanym zarządzaniem i nieuzasadnionymi mechanizmami depozytowymi. Particl jest nieprzejednanie ambitny i cieszymy się z możliwości kształtowania całej naszej przyszłości.

Particl jest stosunkowo wyjątkowy w tym sensie, że nie ukończyłeś ICO ani nie wykonałeś pre-mine. Czy uważasz, że pomogło ci to wyróżnić się spośród tłumów, które to zrobiły?

Projekt został uruchomiony z już istniejącą aktywną społecznością. Projekty żyją lub giną w tej przestrzeni dzięki aktywnym codziennym użytkownikom. Jeśli mam być całkowicie szczery, nie sądzę, żeby wiele osób w całkowitej przestrzeni kryptowalut wiedziało o Particl. Mówię to, ponieważ przestrzeń jest nadal w dużej mierze typem inwestorów, a nasza mocna strona – rozwój – nie jest popularnym wskaźnikiem wśród tego tłumu.

Myślę, że na pewno wyróżniamy się dla tych, którzy zajmują się technologią. Chociaż projekt ma zaledwie 1,5 roku, mamy członków społeczności, którzy śledzą nasz zespół od ponad 4 lat. Integralność rozwoju, którą zespół wykazał w historii wspólnej pracy zdalnej, jest czymś, z czym trudno się równać.

Dla mnie to bardziej niż cokolwiek innego pokazuje nam, że jesteśmy na dobrej drodze, wizja jest dźwiękiem i jeśli ją zbudujemy, nadejdą.

Particl Technology

Powiedzieliście, że jesteście w finałowej wersji Alpha v 1.2 Particl Open Marketplace. Kiedy możemy zobaczyć wydanie tego? Kiedy możemy spodziewać się premiery beta rynku?

Tak, nasza ostateczna wersja alfa Open Marketplace kończy nas, a pierwsza wersja beta rynku zaczyna się bardzo szybko. Trzymamy kciuki, będzie przed końcem miesiąca.

Open Marketplace (Beta) jest planowany na koniec pierwszego kwartału 2019 roku lub na początek drugiego kwartału. W wersji Beta udostępnimy kandydatów do kompilacji, które są wydaniami funkcji. Dodajemy więcej funkcji po stronie sprzedawcy w markeplace, w tym zarządzanie zapasami, komunikację, opinie itp., Które będą pojedynczymi wersjami.

Strategia polega na tym, że z każdym nowym narzędziem dla sprzedawców coraz więcej sprzedawców wypróbowuje Open Marketplace i tworzy listy produktów.

Wspomniałeś również, że po wydaniu Alpha v1.2 każdy będzie mógł uzyskać do niej dostęp w sieci testnet z ograniczoną wybraną grupą obsługującą sieć główną. Czy zastanawiałeś się więcej nad sposobem wybierania tych użytkowników?

Prawdą jest, że ostateczna wersja Alpha będzie stabilną wersją testnetową i znacznym ulepszeniem w stosunku do wersji 1.1, która została wydana w maju 2018. Nikt nigdy nie spodziewał się, że Alpha będzie w sieci głównej, ponieważ była to weryfikacja koncepcji (PoC).

Jednak zespół przekształcił koncepcję barebone w dość stabilną i użyteczną zdecentralizowaną aplikację rynkową w ciągu ostatnich 6 miesięcy. W tym celu ostateczna wersja Alpha będzie również dostępna w sieci głównej i będzie dostępna dla każdego, kto będzie mógł kupować i sprzedawać rzeczy do kryptowalut!

Proszę, niech czytelnicy będą świadomi – podobnie jak w przypadku wszystkich produktów pierwszej generacji, tj .: bitcoin – Alpha Open Marketplace to eksperymentalna aplikacja, za pomocą której możesz stracić prawdziwe pieniądze, jeśli nie wiesz, co robisz.

Ponadto nowe funkcje Beta nigdy nie będą dostępne na rynku Alpha. Użytkownicy będą musieli czekać do marca-kwietnia na narzędzia takie jak import produktów i szyfrowana komunikacja kupującego / sprzedającego.

Wspomnieliście o zasięgu dostawców, kiedy Beta jest w pełni funkcjonalna. Jakich dostawców myślisz o kierowaniu? Czy istnieje typowy profil dostawcy, który Twoim zdaniem najlepiej pasuje do dołączenia na tych początkowych etapach??

Nasza grupa docelowa to użytkownicy kryptowalut na wczesnym etapie. W tej chwili technologia jest nadal zbyt skomplikowana dla zwykłych kupujących online. Widzimy więc wielu dostawców, którzy już korzystają ze zdecentralizowanych rynków, aby również korzystać z Particl. Widzimy dostawców internetowych, którzy już sprzedają na Amazon lub eBay, ale także zajmują się kryptowalutą, wykorzystując Open Marketplace jako sposób na sprzedaż rzeczy za kryptowaluty. Nie mogą tego zrobić na scentralizowanych rynkach.

Particl Open Marketplace to aplikacja do pobrania. Należy pamiętać, że większość sprzedawców i kupujących w internecie nie chce pobierać oprogramowania do robienia zakupów. Najczęściej korzystają z aplikacji internetowych lub mobilnych. Dlatego ważne jest, aby zachować zgodność z tym, gdy zwracamy się do dostawców. Adopcja nadejdzie z czasem. Open Marketplace oferuje atrakcyjny wybór dla użytkowników, którzy mają rzeczy i chcą kryptowaluty, ale nie jest produktem konkurencyjnym w stosunku do gigantów handlu elektronicznego w obrocie publicznym… jeszcze.

Particl Open Marketplace Wywiad

Źródło obrazu: oficjalne Blog Particl

Particl-Proof-of-Stake (PPoS) jest unikalny dla was i umożliwia obstawianie na zimno z portfela sprzętowego. Właśnie wydałeś zimne baseny do palowania z nowym interfejsem użytkownika. Jak to szło? Czy społeczność była aktywnie zaangażowana w proces obstawiania??

Wszyscy byli bardzo podekscytowani wydaniem zimnych basenów do stakowania. Cztery zdecentralizowane pule PART są na wolności, a obecnie obstawia się ponad 119 000 PART.

Nasza społeczność zawsze wierzyła w szerszy obraz projektu. Możesz zobaczyć, że w skąpstwie, które przejawiają pozbywając się swojej obstawionej CZĘŚCI. Nasza sieć stale obejmuje 40% -50% sieci reprezentowanej przez ponad 500 pełnych węzłów; teraz nieskończona liczba anonimowych węzłów wskazujących na zimne pule do obstawiania.

Pule do obstawiania powinny zwiększyć sieć obstawiania, ponieważ jest w 100% prywatna i zdecentralizowana oraz pozwala użytkownikom z mniejszymi kwotami przyczyniać się do konsensusu i zdobywać nagrody za swoją pracę.

Hardfork i uruchomienie Ring CT jest jest opóźniony aby można je było w pełni uruchomić za pomocą kuloodpornych. Jak się to rozwija?

Bulletproofs jest teraz w kodzie, ale nadal musi przejść przez odpowiedni audyt kodu i okres podwójnego sprawdzenia. Jeśli wszystko wyjdzie pozytywnie, użytkownicy PART mogą zaplanować to, że będą w sieci głównej z następnym planowanym hardforem.

Wczesne wskazania wskazują na znaczną 70-procentową redukcję rozmiarów chronionych przed zasięgiem, a także zwiększoną prywatność dzięki pokryciu 64-bitowemu w porównaniu ze średnim 32-bitowym pokryciem. Będziemy mieli więcej do omówienia, gdy konsultant ds. Kodu zostanie zabezpieczony, a audyt będzie w toku.

W swojej mapie drogowej wspomniałeś również o System depozytowy MAD jako potencjalne rozwiązanie rozstrzygania sporów. Czy nie będzie trudno przekonać nowych użytkowników do korzystania z funkcji, która może spowodować utratę środków bez ich winy?

System depozytu MAD firmy Particl opiera się na teorii gier o wzajemnie zapewnianym zniszczeniu (MAD), w której zaufanie nie musi być obecne, aby dwie strony doszły do ​​porozumienia. Z pewnością nie jest to normalny sposób prowadzenia interesów między kupującym a sprzedawcą w Internecie i będzie to inne doświadczenie dla większości. Nie oznacza to, że jest to zły sposób prowadzenia interesów. W rzeczywistości uważamy, że będzie to wyzwalające, gdy ludzie zaczną go używać.

Każda sprzedaż i zakup na Open Marketplace spowoduje utworzenie 2-osobowej, bezzałogowej umowy depozytowej. Zbudowaliśmy to w ten sposób, ponieważ 2 osoby mogą dokonywać transakcji w prawdziwym życiu bez zaangażowanych stron trzecich, a korzyści dla sprzedającego (zarabianie więcej pieniędzy) i kupującego (kup po najniższej cenie) są największe przy zaangażowaniu tylko 2 osób.

Cały proces będzie wyglądał inaczej, gdy przejdą przez niego po raz pierwszy. Dzięki przepływowi zakupów modelowanemu w Open Markeplace zyskujesz większą własność i kontrolę. Piękno systemu polega na tym, że współpraca, nawet bez wzajemnego zaufania, jest konieczna, aby obaj użytkownicy nie stracili wpłaconych pieniędzy.

Czy wolałbyś oddać komuś 5% swoich zarobków (straty), czy też zablokować 5% swoich zarobków w umowie wzajemnej i odzyskać to?

Właśnie opublikowałeś swój protokół zarządzania z głosowaniem na wagę monet. Członkowie wyrazili obawy dotyczące możliwości manipulacji przez dużych dostawców. Chociaż jest to jeszcze wczesny etap, czy zastanawiałeś się nad jakąś przeciwwagą? Czy mógłbyś pożyczyć poprawki i zmiany z innych protokołów zarządzania?

Tak, nasze wersje Alpha Open Marketplace zawierają wersję 2 naszego protokołu zarządzania. Ta wersja zawiera głosowanie na wagę monet. Należy pamiętać, że wszystkie protokoły zdecentralizowanego zarządzania wymagają odpowiedniego użycia, zanim będziemy mogli zobaczyć, jak teorie przekładają się funkcjonalnie na rzeczywisty świat.

Na początek oznaczyliśmy 10% dostaw PART do usunięcia z listy. Zatem duży sprzedawca musiałby mieć dostęp do 10,1% całkowitej podaży, aby manipulować wynikami w jednym kierunku lub 10%, aby manipulować w drugim kierunku (na przykład w celu usunięcia z listy produktów konkurencji).

Pierwsza osoba, która oflaguje element, rejestruje pierwszy głos przeciw elementu i przechodzi do specjalnego okna, w którym inni użytkownicy mogą zatwierdzać lub odrzucać elementy. Gdy przedmiot przekroczy 10%, zostanie wycofany z aukcji, a sprzedający straci opłatę za wystawienie. Ponownie, jest to nasz mechanizm zarządzania v2, który można dostosować w zależności od tego, jak dyktuje rzeczywiste użycie.

Badacze z naszego zespołu Particl są zainteresowani innymi projektami rozwijającymi standardy zarządzania, prywatności i bezpieczeństwa. We wczesnych aplikacjach PoC ważna jest elastyczność i zdolność adaptacji.

Związki partnerskie

Niedawno nawiązaliście współpracę z PIVX, aby być częścią ich premiery zDEX genesis. Czy widzicie, jak wzmacniacie ten sojusz w inny sposób??

PIVX będzie prawdopodobnie jednym z najwcześniejszych kryptowalut, które zostaną dodane jako metoda płatności na Open Marketplace Particl. Produkt zDEX, który zbudował PIVX, może potencjalnie zostać udoskonalony, aby stać się bezpłatną zdecentralizowaną aplikacją skoncentrowaną na prywatności w ramach Particl Desktop.

Obie społeczności wokół PIVX i PART są bliskie i przyjazne nawet w przestrzeni, w której codzienni użytkownicy są zazdrośni o konkurencję. To są typy zespołów projektowych, z którymi chcemy pracować, oraz typy społeczności, które chcemy uwzględnić w naszych produktach.

Przestrzeń jest wciąż tak młoda, że ​​wszyscy budujemy przyszłość, po co marnować ją na kłótnie o to, kto jest pierwszy, a kto lepszy, kiedy możemy współpracować i tworzyć bardzo fajne rzeczy dla wszystkich.

Nawiązałeś współpracę z Mubiz, aby zapewnić bardziej przyjazny dla użytkownika interfejs na rynku. Chłopaki z Mubiz właśnie wydali swoje nowa strona internetowa. Jakie są twoje przemyślenia na temat tego? Czy uważasz, że Mubiz pomoże zwiększyć adopcję wśród bardziej tradycyjnych użytkowników??

Myślę, że to jest piękne! Absolutnie uważam, że interfejs sieciowy Clearnet dla Open Marketplace pomoże przyspieszyć adopcję. Większość zakupów online odbywa się za pośrednictwem internetu lub urządzeń mobilnych, więc to naprawdę kierunek, w którym powinniśmy podążać, aby szerzej wdrożyć i zwiększyć codzienną aktywność użytkowników.

Mubiz używa wywołań API Particl do udostępniania, wyszukiwania i wyświetlania list w Open Marketplace dla każdego, kto ma przeglądarkę internetową. To wspaniała inicjatywa długoletniego współtwórcy społeczności PART. Bardzo bym chciał, aby w tym roku pojawiło się więcej tego typu projektów.

Partnerstwo Mubiz Particl

Interfejs użytkownika Mubiz marketplace. Źródło obrazu: oficjalne Mubiz

W związku z tym, czy są jakieś inne potencjalne partnerstwa, które badasz z innymi projektami? Być może jakiekolwiek projekty, które wyraziły zainteresowanie budową aplikacji dApp?

Mamy dobre relacje z kilkoma projektami, w tym Bitcoin, PIVX i Komodo. Jesteśmy jednym z niewielkiej grupy projektów, które dostrzegają znaczenie rozwiązań obejmujących wiele łańcuchów, takich jak Decred atomowe swapy.

Zarówno PIVX, jak i Komodo mają zdecentralizowane giełdy, których jesteśmy wielkimi fanami. Podczas zeszłorocznego konsensusu w Nowym Jorku, Steve Lee z KMD i ja omówiliśmy przypadki użycia, które bezpłatny zdecentralizowany program wymiany, taki jak ich BarterDEX, przyniósłby codziennym użytkownikom Particl Desktop. Nasza platforma prywatności służy do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji skupiających się na prywatności – niezależnie od tego, czy jest to nasz zespół, czy inny zespół.

Dzięki DEX i zdecentralizowanemu rynkowi na tej samej platformie możesz mieć użytkowników, którzy lubią zamieniać się na DEX, a następnie przychodzić na rynek, aby świętować dobry dzień niewielkim zakupem. To jest niezależna gospodarka, którą widzę, rozwijającą się w miarę dojrzewania projektu i przestrzeni kosmicznej.

Mogłem zobaczyć jedno z tych partnerstw w pewnym momencie w przyszłości z którymkolwiek z tych lub innych projektów. Pierwszym dużym krokiem do wspierania rozwoju w Particl będzie wydanie naszego zestawu do tworzenia oprogramowania (SDK). To element z mapy drogowej, który będzie wymagał więcej siły i siły roboczej później tego lata.

Ogólne pytania

Wydajecie się być bardzo aktywni, jeśli chodzi o działalność programistów i GitHub zatwierdza. Popchnąłeś więcej zatwierdzeń niż projekty, które mają znacznie większe zespoły. Czy programiści śpią? Czy aktywnie zdobywasz talent inżynierski?

Ha! Tak, nasi programiści mają pełne życie poza Particl. Twoja obserwacja, bardziej niż cokolwiek innego, może być powiązana z ilością wykonanej pracy w porównaniu z wizją projektu i mapą drogową. Jak powiedziałem wcześniej, jest to projekt ambitny i trudny do zdefiniowania w jednym prostym stwierdzeniu. Mamy jasny plan, dokąd zmierzamy, a cała ciężka praca i współpraca jest widoczna na naszym Githubie.

Jesteśmy BUIDLersami i wszystko, co robimy, jest open source – w widocznych, publicznych repozytoriach. W przeciwieństwie do wielu projektów kryptograficznych, które rozwidlają kody, a następnie nigdy nie wracają do aktualizacji, lub kopiują dobre fragmenty z tego miejsca, nieustannie jesteśmy na bieżąco z zatwierdzeniami Bitcoin Core, które są pracą na pełny etat. Nasi programiści, w szczególności Tecnovert, wnieśli wiele „pierwszych” rozwiązań w zakresie prywatności w bazie kodu Bitcoin – zarówno w przeszłości, jak i obecnie – takich jak ukryte adresy, podpisy pierścieni, poufne transakcje, (nadchodzące) zabezpieczenia kuloodporne, które ostatecznie przyjmują również inne projekty.

Nawet jeśli większość młodych entuzjastów kryptowalut nie jest podekscytowanych technologią, myślę, że społeczność programistów zajmujących się kryptowalutą, szczególnie projekty dotyczące prywatności, szanuje zespół Particl i to, co budujemy – nie tylko dla użytkowników PART, ale dla całego ekosystemu.

W 2018 roku zatrudniliśmy około 10 osób, z czego połowa to stanowiska programistów. Zawsze korzystamy z aplikacji, a także zachęcamy do rozwoju społeczności, a także wspieramy tradycję tworzenia oprogramowania typu open source.

PPoS jest obsługiwany w portfelu sprzętowym Ledger Nano. Powiedzieliście również, że integracja Trezor Wallet może wkrótce być w drodze. Jak postępuje rozwój na tym froncie?

Dobrze idzie. Mamy działający PoC w Particl Core i czekamy na zespół Trezora, gdy przeglądają wniosek o wycofanie, który przesłaliśmy w okresie świątecznym. Żądanie polega na dodaniu możliwość wejścia PIN na samym urządzeniu, używając tylko dwóch przycisków. Deweloper Bitcoin zgodził się, mówiąc, że oni również chcieliby tej funkcji, ponieważ znacznie ułatwiłaby integrację z Core.

Odkryłem, że programiści z Ledger, Trezor, a nawet KeepKey są świetnymi współpracownikami, którzy zawsze starają się, aby krypto użytkownika było tak bezpieczne i proste, jak to tylko możliwe. Powiązane żądanie to tutaj z programistami z Bitcoin, Particl, Trezor i KeepKey pracującymi nad sugestią.

Oczywiście giełdy są zawsze trudnym tematem, biorąc pod uwagę charakter aukcji. Czy są jakieś duże giełdy, które okazały zainteresowanie? Czego idealnie szukasz u partnera wymiany?

Binance, Coinbase i Circle to trzej główni dostawcy usług, na których byliśmy skoncentrowani głównie dlatego, że podjęli kroki w celu prawidłowej walidacji projektów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nic nie jest gwarantowane podczas rozmowy z dostawcami, ale zapewniamy, że mają oni opinie prawne i dokumenty, aby mogli podjąć najbardziej świadomą decyzję.

Przy tak wielu wymianach pojawiających się w przestrzeni, co tydzień otrzymujemy e-maile z prośbą o dodanie nowych możliwości PART. Jeśli te firmy chcą dodać PART za darmo, pomagamy w integracji – jeśli proszą o opłatę, grzecznie odmawiamy.

PART jest łatwo dostępny w blisko 2 tuzinach usług. Nie ma logicznej korzyści dla projektu polegającego na opłaceniu nowej usługi, gdy 1) nie mamy kontroli nad dostawami monet i 2) ludzie mają już dziś wiele możliwości wyboru miejsca, z którego mogą uzyskać PART.

Miejsca do kupienia PART

Niektóre giełdy i usługi do kupienia CZĘŚCI

Jak wypełnić koło, jeśli chodzi o nadzór regulacyjny i ułatwianie anonimowych rynków prywatnych?

Projekt Particl jest wspierany przez fundację non-profit Particl. Celem Fundacji jest promowanie i rozwijanie nowych technologii i aplikacji, zwłaszcza w dziedzinie nowych, otwartych i zdecentralizowanych architektur oprogramowania.

Particl Open Marketplace to zdecentralizowana aplikacja skupiająca się na prywatności, która wykorzystuje standardowe w branży szyfrowanie w taki sam sposób, w jaki aplikacja taka jak Signal używa szyfrowania. Utrzymując nasz kod otwarty, zachowujemy przejrzystość w zakresie integracji tej kryptografii. Podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy, których używamy na co dzień, odpowiedzialność za to, jak to zrobić, spoczywa na użytkowniku używają produktu.

Udostępniamy nasze oprogramowanie bezpłatnie, ale odpowiedzialnie zatrudniamy dwa zespoły prawne, które pomagają w zakresie warunków użytkowania, zastrzeżeń, przesyłania wiadomości i wszelkich innych obaw prawników, które mogą powrócić do projektu lub fundacji.

Jeśli jakikolwiek produkt, który tworzymy, nie zaznacza wszystkich pól niezbędnych do utrzymania pełnej kontroli przez użytkownika, natychmiast zaprzestalibyśmy nad nim pracy. Wizja projektu jest jasna i nie pójdziemy na kompromis w tworzeniu etycznego, wzmacniającego, prywatnego oprogramowania, jeśli oznacza to poświęcenie suwerenności jednostki.

Z czego osobiście jesteś najbardziej dumny z projektu Particl? Co najbardziej ekscytuje Cię w projekcie, gdy wkraczamy w 2019 rok i później?

Są dwie rzeczy, z których jestem najbardziej dumny z Particl. Po pierwsze, jestem dumny z tego, co stworzyliśmy przy minimalnych finansach i odchudzonych zespołach (w porównaniu ze start-upami wspieranymi przez venture) w ciągu około 18 miesięcy. Szybkie spojrzenie na nasz rok w recenzjach zarówno 2017, jak i 2018 daje czytelnikom przegląd mentalności BUIDL wolontariuszy i wspieranego zespołu. Dostarczyliśmy jeden z jedynych działających produktów w kosmosie i jest on bardzo potrzebny – nie tylko dla użytkowników PART, ale także jako przypadek użycia dla innych kryptowalut w miarę ich dodawania.

Po drugie, jestem dumny z naszego pierwszego produktu nadającego się do sprzedaży – otwartego rynku. Większość z nas skłaniała się ku Bitcoinowi Satoshi Nakamoto, ponieważ dał nam kontrolę nad naszymi pieniędzmi. To było objawienie, które doprowadziło do rewolucji.

Smutna prawda jest taka, że ​​gdy ludzie chcą używać kryptowalut do kupowania lub sprzedawania rzeczy, najczęściej muszą oddać kontrolę nad swoimi pieniędzmi dostawcom płatności, takim jak ich bank, PayPal lub Visa. Postrzegam Open Marketplace jako produkt, który pozwala użytkownikom kontrolować ich kryptowaluty. Dzięki niemu nie muszą opuszczać kryptowalut. Miejmy nadzieję, że nigdy więcej.

Wniosek

Wygląda na to, że rok 2019 będzie naprawdę pracowity dla projektu Particl. Zaczynając od zakończenia alfy Open Marketplace i późniejszej premiery ich wersji beta, wydaje się, że sprawy nabierają tempa.

Interesujące będzie również sprawdzenie, czy istnieją inne partnerstwa, które są w stanie nawiązać z innymi projektami i czy są w stanie zapewnić więcej notowań giełdowych. Oczywiście to drugie będzie w dużym stopniu zależało od partnera z wymiany, który będzie chciał współpracować z zespołem Particl.

Jeśli chcesz być na bieżąco z projektem Particl, pilnuj ich oficjalny blog a także na swoim koncie na Twitterze. Zespół jest dość aktywny, jeśli chodzi o aktualizowanie członków społeczności. Jeśli chcesz kupić PART, możesz je kupić na Bittrex.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia & Particl

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me