Zlecenia limitowe – uniwersalne interfejsy API do wykonywania transakcji Crypto Exchange

>

Przestrzeń kryptograficzna to chaos. Czysty czysty chaos. To dziki zachód współczesnego świata, w którym konwencje wyrzucane są prosto przez okno. Zwłaszcza giełdy to chaotyczny bałagan. Jeśli spróbujesz wykonać zlecenie z limitem za pośrednictwem interfejsów API 16 różnych giełd, nie znajdziesz dwóch podobnych. Każda wymiana obsługuje dziwne dziwactwa, co sprawia, że ​​tworzenie aplikacji jest ciągłą walką. Wiemy to z doświadczenia – nasze interfejsy API dla programistów łączą 16 giełd w jeden ujednolicony interfejs API.

Handel kryptowalutami za pośrednictwem interfejsów API

Zespół Shrimpy z dumą ogłasza, że ​​rozwiązaliśmy ten problem. Koniec z koszmarem. Odzyskaj swój rozsądek dzięki pojedynczemu punktowi końcowemu, który może wykonać zlecenie z limitem na każdej większej giełdzie. Zamiast 16 różnych implementacji wystarczy zarządzać jednym prostym API, które jest spójne dla każdej giełdy. Opracowanie tej funkcji spotkało się z bolesnym bólem, ale wiemy, że przestrzeń doceni ujednolicony interfejs, który upraszcza proces tworzenia.

Zlecenia limitowane

Zlecenia limitowane są krytycznym aspektem rynku handlu kryptowalutami. Zlecenie z limitem to zlecenie złożone na giełdzie w celu kupna lub sprzedaży aktywów po określonej lub lepszej cenie. W związku z tym zlecenie kupna z limitem zostanie zrealizowane po cenie zlecenia z limitem lub niższej, a zlecenie sprzedaży z limitem po cenie zlecenia z limitem lub wyższej.

Jeśli chodzi o usługi handlowe, zlecenia z limitem są kluczowym typem zlecenia krytycznym dla budowania jakiejkolwiek funkcjonalności handlowej. Wiedząc o tym, mocno zainwestowaliśmy w zapewnienie bezproblemowego wykonywania zleceń limitowanych za pomocą Shrimpy. Każdy może gromadzić pełne dane księgowe zamówień w czasie rzeczywistym na każdej większej giełdzie, składać zamówienia i sprawdzać ich status za pomocą jednolitego zestawu interfejsów API. Istnieją dwa podstawowe typy zleceń z limitami, które zostały zintegrowane z wersją 1 naszych interfejsów API. Są to „Zamówienia natychmiastowe lub anulowane (IOC)” i „Zamówienia ważne do anulowania (GTC)”.

Przykładowa księga zleceń: W tym przykładzie najlepsza cena kupna to 5067.269 USD, a najlepsza cena sprzedaży to 5071,5 USD za Bitcoin. Źródło: Bittrex

Natychmiastowe lub anulowane zamówienie (IOC)

Zamówienia IOC mają być składane po cenie, która powoduje natychmiastową realizację zamówienia. Najczęściej używany jako sposób na precyzyjne przyjmowanie zleceń, które znajdują się po drugiej stronie spreadu bid-ask z Twojej aktualnej pozycji. Złożenie tego typu zamówienia gwarantuje, że będziesz „przyjmującym” w handlu. W ten sposób zlecenia mogą systematycznie kontrolować poślizg, spread i wykonanie strategii. Podczas realizacji zamówienia MKOl wszelkie niewypełnione części zamówienia są natychmiast anulowane. Żadna część zamówienia nie zostanie pozostawiona na giełdzie do zrealizowania w późniejszym czasie.

Przykład handlu Binance API

Spójrzmy na przykład, jak składasz zamówienie IOC na Binance za pomocą naszego ujednoliconego interfejsu API do zamówień limitowanych.

Żądanie: POST https://dev-api.shrimpy.io/v1/users//accounts//ordersRequest Body: {

"baseSymbol": "ETH",

"quoteSymbol": "BTC",

"ilość": "0.5",

"Cena £": "0,0344",

"bok": "KUP",

"timeInForce": "MKOl"}

Przykład handlu API Bittrex

Spójrzmy na przykład, jak składasz zamówienie IOC w Bittrex za pomocą naszego ujednoliconego interfejsu API zamówień limitowanych.

Żądanie: POST https://dev-api.shrimpy.io/v1/users//accounts//ordersRequest Body: {

"baseSymbol": "ETH",

"quoteSymbol": "BTC",

"ilość": "0.5",

"Cena £": "0,0344",

"bok": "KUP",

"timeInForce": "IOC"}

Być może zauważyłeś, że te dwa przykłady wyglądają identycznie. To dlatego, że są takie same! Używaj dokładnie tego samego wezwania do dokładnie tego samego celu na wszystkich giełdach.

Zamówienie Good ’Til Canceled (GTC) (aka Open Order)

Zlecenia GTC są często składane w punkcie cenowym, który pozwala przyjmującemu po drugiej stronie spreadu bid-ask z Twojej pozycji wykonać zlecenie. Dlatego tego typu zamówienie jest często stosowane przez „twórcę”. Po złożeniu zlecenia GTC na giełdzie pozostaje ono w mocy w księgach zleceń do czasu jego wypełnienia lub anulowania przez tradera. Nie ma gwarancji, że zlecenie GTC kiedykolwiek zostanie zrealizowane. Na przykład złożenie zlecenia GTC na giełdzie w celu zakupu Bitcoinów za cenę 1 USD prawdopodobnie nigdy nie zostanie zrealizowane.

Przykład handlowy Binance API

Spójrzmy na przykład, jak składasz zamówienie GTC na Binance za pomocą naszego ujednoliconego interfejsu API do zamówień limitowanych.

Żądanie: POST https://dev-api.shrimpy.io/v1/users//accounts//ordersRequest Body: {

"baseSymbol": "ETH",

"quoteSymbol": "BTC",

"ilość": "0.5",

"Cena £": "0,0344",

"bok": "KUP",

"timeInForce": "GTC"}

Przykład handlu API Bittrex

Spójrzmy na przykład, jak składasz zamówienie GTC w Bittrex za pomocą naszego ujednoliconego interfejsu API zamówień limitowanych.

Żądanie: POST https://dev-api.shrimpy.io/v1/users//accounts//ordersRequest Body: {

"baseSymbol": "ETH",

"quoteSymbol": "BTC",

"ilość": "0.5",

"Cena £": "0,0344",

"bok": "KUP",

"timeInForce": "GTC"}

Po raz kolejny punkty końcowe są identyczny. Nie tylko są one identyczne w zamówieniach GTC na giełdach, ale są identyczne z punktami końcowymi zamówień IOC. Jedyną różnicą jest zmiana pola „timeInForce” w celu określenia zleceń GTC.

Zamów dane książki

Zamówienia z limitem czasu rzeczywistego wymagają danych z księgi zamówień w czasie rzeczywistym. Zespół Shrimpy rozumie tę potrzebę, dlatego wspieramy również najbardziej niezawodną infrastrukturę czasu rzeczywistego do gromadzenia pełnych danych księgi zamówień na każdej większej giełdzie. Dowiedz się więcej o tych punktach końcowych w jednym z naszych najnowszych artykułów tutaj:

Książka zamówień – uniwersalne interfejsy API do wymiany danych kryptograficznych w czasie rzeczywistym

Podsumowanie

Te dwa proste typy zleceń są najczęściej występującymi zleceniami na giełdach kryptowalut. Nasz zespół uznał to za niesamowitą okazję, aby uprościć sposób, w jaki każda aplikacja wykonuje transakcje na giełdach.

Shrimpy | Crypto Trading API dla programistów

To nie wszystko. Shrimpy jest stworzony do zarządzania użytkownikami skalowalnych usług handlu kryptowalutami. Niezależnie od tego, czy masz 10 zaawansowanych użytkowników, czy 10 000 aktywnych traderów, nie stanowi to problemu dla naszych uniwersalnych interfejsów API. Skaluj bez utraty zmysłów. Nasze serwery komunikują się bezpośrednio ze wszystkimi użytkownikami w celu zarządzania gromadzeniem danych, realizacją transakcji i zarządzaniem kontami wymiany.

Które giełdy są obecnie obsługiwane?

Lista obsługiwanych przez nas giełd szybko rośnie. Dodaliśmy prawie 10 giełd w ciągu ostatnich kilku miesięcy i nie planujemy spowolnienia. Misją Shrimpy jest połączenie każdej wymiany w jeden jednolity interfejs. Obecnie interfejsy API Crypto Trading firmy Shrimpy obsługują następujące wymiany:

O Shrimpy

Shrimpy to zautomatyzowany handel kryptowalutami & narzędzie do zarządzania portfelem, które umożliwia użytkownikom automatyzację strategii.

Shrimpy oferuje również API handlowe dla programistów, którzy chcą zintegrować skalowalną funkcjonalność handlu giełdowego ze swoimi aplikacjami.

Nie zapomnij nas śledzić Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w Telegram, Niezgoda, & Reddit.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me