Co to jest Kovri? Najnowsza funkcja zwiększająca prywatność Monero

Monero zawsze było jedną z najbardziej świadomych prywatności kryptowalut na rynku. Teraz jest prawdopodobne, że stanie się znacznie bezpieczniejszy dzięki wydaniu alfa implementacji routera Kovri.

Projekt, nad którym prace trwają od listopada 2015 roku, ma na celu dalszą poprawę prywatności sieci poprzez ukrycie adresów IP tych, którzy chcą wejść w interakcję z blockchain Monero.

Społeczność Monero była bardzo podekscytowana wydaniem Kovri. Nie tylko eliminuje możliwość identyfikacji adresu IP w sieci Monero, ale może również mieć znacznie większe konsekwencje dla ukrywania adresów IP w bardziej ogólnej komunikacji.

Przyjrzymy się krótko protokołowi Kovri, jego burzliwej historii i większej obietnicy anonimowości online.

Co to jest Kovri?

Kovri to darmowa i zdecentralizowana technologia anonimowości. Jest oparty na specyfikacjach określonych przez I2P, ale został opracowany w C ++, w przeciwieństwie do Javy. Oznacza to, że lepiej współpracuje z kryptowalutami, takimi jak Monero.

Kovri szyfruje ruch internetowy za pomocą szyfrowania Garlic i routera Garlic. Dla tych, o których być może nie słyszeli Trasa czosnkowa, jest to bezpieczniejsza wersja routingu Onion, w której wiele wiadomości jest szyfrowanych razem, aby utrudnić analizę ruchu. Dzięki temu Kovri może stworzyć całkowicie bezpieczną i prywatną sieć nakładkową w Internecie.

Obecnie projekt Kovri ma 48 współpracowników, a głównym deweloperem jest deweloper o nazwie Anonminal. Jest rozwijany w ramach projektu Monero. W jego Odcinek OpenHours, Anonimal opisał zalety Kovri dla sieci Monero.

Zasadniczo będziemy w stanie anonimizować transakcje monero nawet bardziej niż to, co monero jest w stanie zrobić teraz, technicznie mówiąc, w warstwie sieciowej

Kovri to w rzeczywistości rozwidlenie innego projektu o nazwie i2pd. Było to wynikiem kontrowersyjnego rozłamu wśród programistów w i2pd, który prawie doprowadził do śmierci projektu. Potem pojawił się Anonimal, który próbował utrzymać projekt C ++ przy życiu.

Wysłał otwarte zaproszenie do wszystkich programistów, którzy chcieli przyłączyć się do niego w realizacji projektu. To spowodowało, że pierwszy autor i2pd zareagował w sposób błędny i rozwinął kod poza gałęzią społeczności. Było to postrzegane jako wskazówka, że ​​muszą ruszyć naprzód z inną inicjatywą i to właśnie dało początek ochronie Kovri.

Projekt Kovri został sfinansowany przez a wysiłek w zakresie finansowania społecznościowego promowane za pośrednictwem strony internetowej Monero. Udało mu się zebrać nieco ponad 7200 XMR dla projektu, a około 2296 XMR zostało na rozwój.

Członkowie społeczności byli bardzo szczęśliwi, że sfinansowali ten projekt, biorąc pod uwagę korzyści dla prywatności, bezpieczeństwa i wartości Monero.

Korzyści dla Monero

Protokoły prywatności Monero

Protokoły prywatności Monero. Źródło: wolność węzeł

Monero jest już jedną z najbardziej zaawansowanych kryptowalut zapewniających prywatność. Dzięki wykorzystaniu ukrytych adresów, transakcji Ring CT i podpisów pierścieniowych, można ukryć wszystkie informacje o transakcji. Spowoduje to ukrycie danych osobowych, w tym dwóch adresów transakcji, a także kwoty.

Jednak zawsze istniała kwestia adresów IP tych, którzy wchodzą w interakcję z siecią Monero. Kiedy inicjujesz transakcję w łańcuchu blokowym Monero, ujawniasz swój adres IP. Chociaż nie jest to przechowywane w łańcuchu bloków, pozostawia cię otwartym na analizę metadanych.

Na przykład złośliwi aktorzy mogą monitorować sieć Monero i próbować zidentyfikować Twój adres IP. Trzeba przyznać, że jest to dość trudne i będzie wymagało od aktora ciągłej obsługi węzła skanującego sieć w celu zidentyfikowania węzła inicjującego.

Jeśli jednak atakujący jest zdeterminowany i dysponuje dużymi zasobami, pozostaje wektorem ataku. Według głównego programisty Monero, Riccardo Spagni

jest to trudny do przeprowadzenia atak, zdarzało się to już wcześniej z bitcoinem, a może nawet mogłoby się to dziać z monero, nie wiedzielibyśmy…

Oczywiście możliwe jest wykorzystanie innej technologii anonimizacji, takiej jak VPN czy sieć TOR. Jednak problem z VPN polega na ryzyku, że Twój dostawca będzie przechowywać dzienniki Twojej aktywności. W przypadku sieci TOR rośnie obawa o ryzyko złośliwych węzłów wyjściowych.

Z drugiej strony, w przypadku Kovri, Twoja transakcja będzie kierowana przez anonimową sieć Kovri. Spowoduje to ukrycie pierwotnego adresu IP. Ostatecznym celem jest przekierowanie wszystkich transakcji Monero przez sieć Kovri.

Szersze przypadki użycia

Aby Kovri był wysoce skuteczny w ukrywaniu użytkowników monero, musi być używany również przez inne aplikacje i łańcuchy bloków. Dzieje się tak, ponieważ jeśli użytkownicy Monero są jedynymi, którzy uruchamiają demony Kovri, to inni po prostu skojarzą użytkownika Kovri z użytkownikiem Monero.

Jest to zdecydowanie niepożądany wynik i jeden z powodów, dla których osoby pracujące nad projektem Kovri chcą udostępnić go do innych zastosowań.

Deweloperzy zbudowali Kovri jako system agnostyczny, który może być używany w wielu innych przypadkach użycia. Może być używany dla tych, którzy chcieliby alternatywy dla TOR i innych protokołów zwiększających prywatność. Kovri jest w pełni kompatybilny z siecią I2P i jako taki może być używany do bezpiecznej komunikacji.

Jest to coś, co społeczność Monero doceniła na forach internetowych. Sugerowali szerszy nacisk społeczności, aby inne zespoły budowały wsparcie dla Kovri. Według użytkownika xmr_karnal na reddit:

Aby zrealizować nasze cele związane z decentralizacją i prywatnością, proponuję, abyśmy zidentyfikowali i skontaktowali się z zespołami programistów, co do których zakładamy, że są rozsądnie zainteresowani dodaniem obsługi i2p dla swoich użytkowników

W tej chwili nie ma innych aplikacji ani łańcuchów bloków, które zgłosiłyby zainteresowanie użyciem Kovri, ale może się to zmienić, gdy sprawdzi się w łańcuchu blokowym Monero.

Dokąd stąd?

To jest tylko początkowa wersja alfa Kovri i bez wątpienia będzie jeszcze wiele testów, które nadal trzeba wykonać. Zespół wciąż ma trochę 2000 XMR, aby przeznaczyć na projekt. Anonimal jest szanowany przez czołowe postacie w Monero, więc dodatkowe fundusze można zawsze zebrać, jeśli projekt tego wymaga.

Ponadto w ekosystemie Monero jest wiele osób kierujących się ideologią, a nie zachętami pieniężnymi. Dążą do tego, aby Monero było tak bezpieczne i prywatne, jak to tylko możliwe. Mogą być wielkim atutem, gdy Kovri będzie postępować na drodze do pełnej integracji.

Jest nadzieja, że ​​pewnego dnia Kovri będzie domyślnie używany w łańcuchu bloków Monero, ukrywając wszystkie adresy IP węzłów. Idealnie byłoby to mocno zaciemnione przez lawinę innych działań z innych blockchainów, które przyjęły Kovri z tych samych powodów co Monero.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me