Co to jest NEO (Antshares)?

Być może słyszałeś sporo o „China’s Ethereuem” io tym, jak interesujący nowy token był używany w chińskich ICO. Być może zainteresowała Cię również ekstremalna zmienność, którą ostatnio wykazał NEO. Ale czym dokładnie jest NEO i do czego został stworzony?

NEO, wcześniej nazwane Antshares, zostało uruchomione w 2014 roku. Zostało założone przez osobę o nazwisku Da Hongfei i Erik Zhang w Pekinie w Chinach. Następnie, w 2016 roku, zespół stojący za Antshares stworzył Onchain, który miał dostarczać rozwiązania blockchain.

W czerwcu 2017 roku Antshares zdecydował się na rebranding firmy i nazwanie jej gospodarką inteligentnych kontraktów NEO. Mają wielu ważnych partnerów, w tym platformę finansowania społecznościowego WINGS i Microsoft.

Inspiracja stojąca za NEO

Jest powód, dla którego NEO porównuje się do Ethereum. Dzieje się tak, ponieważ został opracowany w tym samym celu. Deweloperzy chcieli zdecentralizowanej platformy, na której można by budować inne aplikacje. Te „Dapps” lub zdecentralizowane aplikacje to cała idea stojąca za Ethereum.

NEO ma również znaczenie z innego powodu. Jest to pierwsza zdecentralizowana kryptowaluta typu open source, która została opracowana i uruchomiona w Chinach. Lubią postrzegać siebie jako rozproszoną sieć inteligentnej gospodarki. Zapewniają ramy dla digitalizacji zasobów świata rzeczywistego i udostępniają je wszystkim.

W podobny sposób jak Ethereum, NEO wykorzystuje inteligentne kontrakty, które są uruchamiane na maszynie wirtualnej NEO. Planują ostatecznie wypuścić swoją wizję „inteligentnej gospodarki”, którą wielu określiło jako znacznie ulepszoną wizję inteligentnych kontraktów.

Budowanie konsensusu

Inną operacją blockchain, którą wdraża NEO, jest delegowana bizantyjska tolerancja błędów (dBFT). Zasadniczo jest to metoda budowania konsensusu, która zapewnia lepsze bezpieczeństwo dla łańcuchów bloków. Inne inicjatywy, które wykorzystały tę technologię, to Hyperledger i Steller. Te węzły księgowe osiągają konsensus w drodze głosowania delegowanego. Aby uzgodnić obecny stan łańcucha bloków, potrzebna jest większość 2/3.

Współzałożyciel Antshares, Erik Iz stwierdził, że ta forma budowania konsensusu była jedną z najskuteczniejszych, na jakie natknęli się po latach studiowania blockchain. Twierdził, że zapewnia to szybkie transakcje i eliminuje motywację do wszelkich wektorów ataków. Istnieje również jedna wersja łańcucha bloków, która nie wiąże się z żadnym ryzykiem rozwidleń. Nawet przy brutalnych obliczeniach lub dużej ilości monet atakujący nie może zmienić łańcucha bloków.

Fundusz typu DAO

Jak wszyscy wiemy, Ethereum miało zdecentralizowaną organizację autonomiczną, która zebrała fundusze w zeszłym roku. Jest prawdopodobnie najbardziej znany z ogromnego hacka, który doprowadził do jego upadku. Próbując opracować własną, udaną wersję, NEO próbuje stworzyć podobny fundusz.

Inteligentny fundusz będzie nosił nazwę „Nest Fund” i będzie wykorzystywał technologię inteligentnych kontraktów NEO. Celem Nest Fund byłoby wyeliminowanie problemów, takich jak wysokie progi i niska wydajność. Zamiast wysyłać wniosek o wycofanie się z jakiejś organizacji, osoby fizyczne mogą po prostu wyjść, wykonując inteligentne kontrakty. Co więcej, byłby całkowicie demokratyczny i każdy, niezależnie od kwoty inwestycji, mógłby do niego przystąpić.

Rzut oka na tokeny NEO

Tokeny NEOPodobnie jak w przypadku Etheruem, istnieją dwa tokeny z NEO, GAS i NEO. Tokeny NEO są używane do tworzenia bloków, zarządzania siecią i wymagań konsensusu. Istnieje 100 milionów tokenów NEO, które zostały wstępnie wydobyte podczas tworzenia bloku Genesis. Ciekawym dziwactwem związanym z tokenem NEO jest to, że najmniejsza jednostka to 1. Nie możesz mieć ułamków NEO.

Te tokeny NEO dają posiadaczowi prawa głosu. Obecnie w obiegu znajduje się około 50 milionów NEO, które zostały zlicytowane na etapie finansowania społecznościowego. Pozostałe 50 milionów tokenów jest w posiadaniu fundacji i zostaną wykorzystane przez zespół programistów do rozwoju NEO. Jeśli chodzi o wzrost podaży NEO, zostanie to ograniczone do 15 milionów tokenów.

GAS służy do zasilania inteligentnych kontraktów w ekosystemie NEO. Łączna podaż gazu wynosi około 11 m, przy całkowitej cyrkulacji około 8,5 m. GAZ jest również generowany podczas wydobywania nowego bloku. Nastąpi również ogólne zmniejszenie nagrody za GAS na blok o 1 GAS rocznie. Ta redukcja nagrody i odpowiadającej jej podaży będzie trwała do momentu, gdy nagroda wyniesie 1 gaz na blok.

Całkowita ograniczona podaż tokenów GAS wynosi 100 milionów i zostanie osiągnięta za około 22 lata przy obecnych cenach. GAS zostanie rozdzielony w proporcji odpowiadającej całkowitej ilości udziałów NEO.

NEO Dapps

NEO ma uniwersalną lekką maszynę wirtualną (NeoVM), która ma wiele zalet dla programistów. Ma wysoką współbieżność, pewność i skalowalność. Kolejną zaletą NeoVM jest to, że jest kompatybilny z wieloma dobrze znanymi językami kodowania, w tym C ++ i Java. Dzięki Etheruem programiści będą musieli nauczyć się oficjalnego języka Solidity.

NEO korzysta również z interesujących modeli informatycznych w celu rozwiązywania problemów podobnych do Ethereum. Na przykład NEO zawiera współbieżność i fragmentowanie. Poniżej możesz zobaczyć graficzną reprezentację maszyny wirtualnej.

Przykład maszyny wirtualnej NEO

Źródło: NEO

Perspektywy NEO

Podobnie jak w przypadku Ethereum, istnieje wiele przypadków użycia NEO, od inteligentnych umów po tożsamości cyfrowe i zasoby cyfrowe. To obietnica, którą wielu widzi, rozważając inwestycję w NEO.

Jednak istnieje szereg ograniczeń, które mogą spowolnić globalne przyjęcie NEO. Biorąc pod uwagę, że NEO było całkowicie rodzimą chińską inicjatywą, jak dotąd nie ma wielu materiałów w języku angielskim. To faktycznie ograniczyło zakres, w którym można handlować tokenem.

Jednak wraz z dodawaniem większej obsługi języka angielskiego najprawdopodobniej więcej giełd doda NEO na swoich platformach. Może to rzeczywiście doprowadzić do większego przyjęcia na rynkach zachodnich, a NEO jest obecnie ósmą co do wielkości kryptowalutą na świecie według coinmarketcap.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me