Co to jest Ripple XRP?

Jeśli ktoś pomyślał, że zrozumienie Bitcoina i innych kryptowalut jest skomplikowane, to Ripple z pewnością rzuci wyzwanie Twojemu postrzeganiu zaawansowanej technologii blockchain.

Więc czym dokładnie jest Ripple i dokąd zmierza?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw położyć podwaliny pod kilka podstawowych cech, które sprawiają, że jest to coś zupełnie innego niż Bitcoin. Jasne, jest to również waluta cyfrowa, ale jest to również protokół płatności.

Jest to podstawowa infrastruktura typu open source, której celem jest ułatwienie przepływu pieniędzy. Jest to rozproszony protokół płatności w czasie rzeczywistym dla wszystkiego, co ma wartość pieniężną. Aby najlepiej zrozumieć Ripple, warto przyjrzeć się modelowi biznesowemu, który działa od lat.

To jest branża przekazów pieniężnych.

Podobieństwa między Ripple a płatnikiem

Kiedy ktoś myśli o zagranicznych przekazach pieniężnych, Western Union jest prawdopodobnie jedną z najbardziej znanych firm w tej dziedzinie. Były używane przez emigrantów na całym świecie od wielu lat.

To, co jest najwygodniejsze w tej firmie, to stosunkowo zdecentralizowany charakter operacji. W przeciwieństwie do płatności Swift w tradycyjnych bankach, gdy dokonujesz płatności w oddziale Western Union, Twoje pieniądze nie opuszczają tego oddziału.

Załóżmy na przykład, że chcesz wysłać coś do krewnego w innym kraju. Wpadałeś do lokalnego Western Union, dawałeś im pieniądze i mówiłeś, gdzie mieszka odbiorca. Podasz im również pełne imię i nazwisko.

Twój oddział poinformowałby wtedy oddział w lokalizacji odbiorcy, że dana osoba musi otrzymać zapłatę. Gdy ta osoba otrzyma zapłatę, zostanie zawarte nieformalne porozumienie, które Twój lokalny Western Union był winien drugiej osobie. Zostałby on rozliczony w przyszłości lub odliczony z innymi płatnościami.

Należy również zauważyć, że jest to nieodłącznie oparte na zaufaniu. Ufasz swojemu lokalnemu oddziałowi, twój przyjaciel ufa swojemu, a oddziały też muszą sobie ufać.

Chociaż jest to naprawdę nowatorski sposób myślenia o tym, jest to ogólna koncepcja Ripple. Jednak dzięki temu protokołowi można sobie wyobrazić znacznie więcej.

Rozproszony protokół

Ripple ma być systemem płatności, w którym każdy może szybko i przy minimalnych opłatach przesłać coś wartościowego na całym świecie. Charakter protokołu Ripple ma na celu kierowanie płatności od jednej osoby do drugiej w najtańszy możliwy sposób.

Główna różnica między protokołem Ripple a powyższym przykładem nadawcy pieniędzy polega na tym, że obaj agenci w sieci Ripple nie muszą tak naprawdę ufać sobie nawzajem, aby dokończyć transakcję.

Protokół Ripple pozwala dwóm agentom znaleźć osobę trzecią, która ufa im obu w celu sfinalizowania transakcji. Rzeczywiście, nie musi to być tylko jeden agent, może istnieć łańcuch agentów, którzy ufają sobie nawzajem.

Protokół przeszuka całą zdecentralizowaną sieć Ripple, aby spróbować ustanowić łańcuch zaufania, który można wykorzystać w tej konkretnej transakcji.

Najbardziej fascynujące w tej koncepcji jest to, że wszystko, czemu przypisuje się wartość, może zostać przeniesione.

Na przykład może to obejmować aktywa fizyczne, takie jak towary. Nie ma ograniczeń co do tego, co można przekazać, o ile obaj agenci podłączeni do sieci Ripple chcą wymienić te towary.

Wpisz XRP

Token Ripple (XRP) to zasób cyfrowy używany w sieci jako opłata transakcyjna. Koszt tych transakcji to około 0,00001 XRP. Po zapłaceniu są one niszczone przez sieć w celu generowania kosztów i zapobiegania spamowaniu transakcji w księdze.

Geniusz XRP polega na tym, że umożliwia również ułatwienie transakcji, nawet jeśli nie ma łańcucha zaufania między uczestnikami.

W powyższym przykładzie z operatorem przekazu, jeśli sieć Ripple nie może ustanowić tego łańcucha zaufania, wówczas tokeny XRP mogą być używane w zamian. Bramka płatności poda cenę transakcji w XRP.

Chociaż działanie jako waluta ostatniej szansy jest jednym z celów tokena XRP, istnieje szereg innych zalet, które sprawiają, że transakcje z XRP są o wiele bardziej wydajne.

Transakcje XRP zostaną rozliczone w mniej niż 4 sekundy. W związku z tym, gdy jest wysyłany do sieci, własność aktywa przechodzi z rąk do rąk prawie natychmiast. W przeciwieństwie do transakcji Bitcoin, które obecnie trwają zwykle kilka godzin. Na poniższym obrazku możesz zobaczyć porównanie transakcji na sekundę.

Ripple transakcji na godzinę

Co więcej, ponieważ Ripple jest zasobem cyfrowym o określonych weryfikowalnych właściwościach, nie można go w żaden sposób „podrobić”. Oznacza to, że w sieci Ripple istnieje nieodłączne zaufanie. Powstało też tylko 100 miliardów XRP. Zgodnie z protokołem Ripple nie można już wyprodukować ani „wydobyć” XRP.

Wierzchołek góry lodowej

Potencjał Ripple może mieć znaczący wpływ na charakter globalnego systemu finansowego.

Na przykład jedną z koncepcji, którą Ripple próbuje zniszczyć, są „Banki Nostro”. Są to zasadniczo rachunki bankowe prowadzone przez inne banki w obcej walucie. Są tam trzymane w celu ułatwienia dokonywania płatności dewizowych.

Ripple postrzega to jako zmarnowany zasób, który chce uwolnić. Ich celem jest stworzenie globalnego rynku dla tych kont, tak aby banki i uczestnicy wymiany walut mogli oferować ten „płynny kurs” do użytku przez innych.

Pozwoli to również na wysyłanie pieniędzy od lokalnego dostawcy, co oznacza, że ​​międzynarodowe firmy nie będą musiały radzić sobie z kosztownymi i powolnymi płatnościami SWIFT.

Ripple ma również na celu wstrząsnąć największym rynkiem na świecie, rynkiem walutowym. Przy transakcjach przekraczających 5 bilionów dolarów każdego dnia jest to naprawdę opłacalny cel.

Ripple współpracuje z procesorami płatności

Dążą do tego poprzez stworzenie kanału płatności XRP. To było ogłosił niedawno przez firmę, ponieważ wydali szereg nowych funkcji, które ulepszają ich protokół Ledger i XRP Interledger.

Pozwoli to na zwiększenie przepustowości transakcji do kilkudziesięciu tysięcy transakcji na sekundę, co ostatecznie przenosi skalowalność do poziomu Visa. Dzięki temu ludzie będą mogli przesyłać pieniądze za granicę tak szybko, jak tylko będą w stanie użyć karty kredytowej.

Ripple nawiązał również szereg ważnych relacji z firmami, takimi jak banki i firmy przekazujące pieniądze. Ci gracze są coraz bardziej świadomi ogromnego potencjału łańcucha bloków.

To, co sprawia, że ​​Ripple tak bardzo różni się od innych kryptowalut, takich jak Bitcoin, polega na tym, że nie ma na celu stworzenia całkowicie zdecentralizowanego świata, w którym banki i instytucje finansowe nie są potrzebne.

Twórcy Ripple rozumieją, że instytucje finansowe i rządy zawsze będą częścią naszego życia. Chcą jednak współpracować z globalnymi instytucjami, aby biznes był jak najbardziej płynny, łatwy i szybki.

Kupowanie XRP

Jako trzecia najcenniejsza kryptowaluta, Ripple XRP jest teraz dostępny w sprzedaży na wielu różnych giełdach kryptowalut. Na przykład możesz go zdobyć na giełdzie Krakena jako bramę fiat, w której możesz kupić tokeny za USD.

Możesz także handlować XRP jako instrument pochodny Future lub CFD. Pozwala to na handel tokenem z dźwignią, która może zwiększyć zwroty i straty. Jeśli zamierzałeś handlować nim jako przyszłość, możesz użyć kontraktów terminowych XRP Futures na giełdzie Bitmex. Alternatywnie, jeśli chcesz skorzystać z produktu CFD, możesz skorzystać z brokera, takiego jak IQ Option.

Kiedy już zdobędziesz XRP, musisz znaleźć najbardziej odpowiednie opcje przechowywania. Chociaż pozostawienie niewielkiej ilości XRP na giełdzie jest w porządku, najlepsze praktyki dotyczące kryptowalut sprawią, że będziesz przechowywać większość swoich monet offline.

Przechowywanie XRP

Dostępnych jest wiele opcji przechowywania Ripple XRP. Być może najbezpieczniejszą opcją jest skorzystanie z portfela sprzętowego kryptowaluty, takiego jak Ledger Nano. Umożliwi to przechowywanie tokenów i łatwe wysyłanie / odbieranie ich bez ujawniania kluczy prywatnych w Internecie lub w lokalnym środowisku komputera.

Prawdopodobnie jedną z najbardziej podstawowych opcji przechowywania jest użycie portfela papierowego Ripple. Dzięki temu wygenerujesz adres Ripple XRP, na który możesz następnie wysłać tokeny. Będziesz musiał zapisać klucz prywatny i adres publiczny. Po wysłaniu tokenów na adres musisz użyć swojego klucza prywatnego w dowolnym kliencie Ripple, aby ponownie wysłać tokeny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me