MasterNodes: Co musisz wiedzieć, aby zarabiać pasywnie

Nie ma nic bardziej pożądanego niż inwestycja, która zapewni regularne źródło dochodów. Czy to w postaci dywidend, odsetek, czy w inny sposób, pojęcie przewidywalnych dochodów jest bardzo kuszące.

Do czasu wprowadzenia koncepcji hostingu masternode zarabianie pieniędzy za pośrednictwem kryptowalut wymagało posiadania samego zasobu i nadziei na wzrost ceny. Być może było to lukratywne, ale było też dość ryzykowne, biorąc pod uwagę, że cena mogła spaść.

Karta kredytowa IQ Option Trade

Jednak dzięki hostingowi masternode regularne zwroty kryptowalut, które są stosunkowo stabilne, są teraz rzeczywistością. Jeśli nie masz całkowitej jasności co do tego, czym jest masternoda, w tym obszernym poście wprowadzimy Cię na nowo.

Co to jest MasterNode

Masternode

Źródło obrazu: Slideshare

Masternode to w zasadzie serwer w zdecentralizowanej sieci. Ten główny węzeł wykona działania, które zwykle nie są możliwe w przypadku innych węzłów w sieci. Mogą to być takie funkcje, jak transakcje bezpośrednie lub transakcje prywatne.

Te masternody mogą być stosunkowo złożone i drogie w obsłudze, a zatem nie zawsze są otwarte dla zwykłych operatorów węzłów. Jednak są nagradzani za obsługę głównego trybu w postaci procentu nagrody za blok. Te czasy wypłat będą się różnić w zależności od danej kryptowaluty.

Główną zaletą opcji masternode jest to, że ci, którzy ją obsługują, mogą na bieżąco zarabiać kryptowaluty bez konieczności angażowania się w faktyczne wydobywanie monet. Chociaż konfiguracja masternode może być kosztowna, jest o wiele łatwiejsza niż konieczność konfigurowania platform wydobywczych.

„Koszt” uruchomienia głównego trybu to po prostu umieszczenie dużej ilości monet w sieci, co dałoby operatorowi status głównego trybu. Chociaż może to być całkiem spora liczba, postawili na zakład, a operator zawsze może je wydobyć i sprzedać, jeśli chce.

Wielu może pomyśleć, że brzmi to bardzo podobnie do monety Proof-of-Stake (POS), w której uzyskuje się dochód w oparciu o określoną ilość zasobów. Chociaż oba pozwalają ci regularnie zarabiać crytpo, masternody są również używane z monetami Proof-of-Work (PoW).

Więc teraz możesz być zainteresowany postawieniem własnych monet i skonfigurowaniem głównego trybu. Najważniejsze jest jednak to, jak opłacalne będzie to dla Ciebie.

Co może zarobić operator Masternode?

Istnieje wiele czynników, które wpłyną na Twoje zarobki jako główny tryb. Obejmują one wybraną konkretną monetę, wzrost ceny tej monety i określony protokół.

Masternode będzie wymagał od operatora rozejrzenia się i znalezienia monet, które oferują najbardziej potencjalny miesięczny zwrot z inwestycji. Jednak jedną z najważniejszych części tego równania jest oczekiwana aprecjacja ceny monety.

Ze względu na to, że stawiasz te monety, nadal jesteś narażony na wzrost cen w swoich zasobach. Co więcej, biorąc pod uwagę, że zarabiasz na samej kryptowalutach, zwrot fiat z inwestycji jest również zmienny.

Oznacza to, że chociaż bez wątpienia ktoś będzie obsługiwał masternod w oparciu o potencjalny stały zwrot z inwestycji, musiałby również wziąć pod uwagę swój pogląd na prognozy cen. Monety, które mają największy potencjał, mogą w dłuższej perspektywie zapewnić większy powrót do głównego trybu.

Wybór odpowiednich monet

Mając to na uwadze, jeśli chcesz dowiedzieć się, które monety oferują obecnie najbardziej atrakcyjne zwroty dla głównego trybu, możesz przyjrzeć się stronie porównawczej, takiej jak masternodes Pro. Poniżej znajduje się zrzut ekranu z najbardziej dochodowymi monetami w momencie pisania.

Zrzut ekranu witryny Masternodes.pro

Źródło obrazu: masternodes.pro

Jak widać, moneta NUMUS (NMS) ma najwyższy zwrot, niż można zarobić. Gdybyśmy przyjrzeli się bliżej zaawansowanym statystykom monety, zobaczylibyśmy dokładnie, ile by nas to kosztowało, a także nasze zyski.

Jak widać, aby obsługiwać ten masternode, musiałbyś posiadać 5000 tokenów NMS. Przy obecnych cenach rynkowych to około 32 539 USD. Przy postawieniu tych 5000 NMS zarabiałbyś 82 NMS dziennie, co przekłada się na dzienny dochód 534 USD.

NUMUS Coin zwraca Masternode

Źródło obrazu: masternodes.pro

Możesz więc zobaczyć, dlaczego roczny zwrot z tej monety jest tak wysoki. Chociaż rzeczywiście wydaje się to atrakcyjne, będziesz musiał spojrzeć na kierunek NUMUS w przyszłym roku. Moneta wydaje się dość zawodna przy naprawdę cienkich tomach, jak pokazano na Coinmarketcap.

Monety Masternode do rozważenia

Chociaż monety o niższej kapitalizacji rynkowej mogą oferować bardzo atrakcyjne zyski, są one znacznie mniej stabilne, a zatem nie są tak niezawodne, jak jedna z bardziej uznanych monet na rynku..

Dziarskość

Jest jeden główny tryb, który obecnie znajduje się w 20 najlepszych monetach, a jest nim Dash. To sprawia, że ​​jest to jedna z najpopularniejszych monet do działania jako główny tryb. Operacje głównego węzła w Dash to takie, które obejmują „PrivateSend” i „InstantSend”.

Jednak biorąc pod uwagę zapotrzebowanie, uruchomienie masternodu na Dash jest jednym z najdroższych, ponieważ do postawienia wymaga 1000 Dash. To około 600 000 dolarów w chwili publikacji. To również sprawia, że ​​zwrot z inwestycji w ciągu roku jest raczej niski i wynosi obecnie zaledwie 7%.

Ma to jednak tę zaletę, że można podejmować ważne decyzje dotyczące zarządzania podczas głosowania nad aktualizacjami w sieci Dash. Te masternody mają zdolność kształtowania rozwoju w przyszłości.

Jeśli byłeś zainteresowany dodatkowymi informacjami o tym, jak zaangażować się w masternod Dasha, możesz odwiedzić urzędnika stronie internetowej.

VEChain

VEChain to rozwiązanie typu blockchain, które chce rozwiązać problem globalnych podróbek i podrabianych towarów. Chcą śledzić łańcuch dostaw w taki sposób, aby pochodzenie danych towarów można było potwierdzić z powrotem do zaufanego producenta.

Można to wykorzystać jako rozwiązanie do śledzenia łańcucha dostaw dla wielu produktów, w tym rolnictwa i dóbr luksusowych. Chcą zbudować wolny od zaufania i rozproszony ekosystem dla biznesu, aby potwierdzać autentyczność roszczeń.

Koszt uruchomienia masternode na VEChain wynosi obecnie 10 000 tokenów VEN, czyli około 42 000 USD.

PIVX

Moneta prywatności PIVX to kolejna interesująca kryptowaluta, dla której możesz rozważyć uruchomienie masternodu. Ten projekt jest wyjątkowy, ponieważ jest jedną z niewielu monet zapewniających prywatność, które obsługują algorytm konsensusu POS.

Moneta PIVX wykorzysta masternode, aby przyspieszyć prędkość transakcji, a także zwiększyć bezpieczeństwo prywatności. Jest to również bardzo interesujące, ponieważ nagroda nie jest statyczna i zadecyduje o niej sieć.

Jeśli chciałbyś obsługiwać PIVX masternode, musiałbyś postawić 10.000 tokenów PIVX, co przy obecnych cenach wynosi około 56 000 $. Chociaż jest to dość drogie, ma to również tę zaletę, że decyzje dotyczące zarządzania są głosowane przez masternody.

Jeśli chcesz obsługiwać masternod PIVX, potrzebujesz 24-godzinnego czasu pracy na serwerach, a także dedykowanego adresu IP. Jest o wiele więcej informacji na temat masternodów PIVX na ich stronie internetowej.

Uruchamianie MasterNode

Teraz, gdy już wiesz, jak działa masternode, możesz być zainteresowany hostingiem własnego. Jednak jak dokładnie byś się do tego zabrał?

Skonfigurowanie własnego masternodu może być dość złożoną procedurą, która wymagałaby znajomości poleceń powłoki systemu Linux. Jest to wymagane do skonfigurowania oprogramowania klienckiego na komputerach.

Jeśli jest to coś, z czym nie czujesz się całkowicie komfortowo, istnieją inne łatwiejsze opcje. Jednym z nich jest korzystanie z usług hostingowych stron trzecich. Będzie to jednak wymagało miesięcznych wydatków, które mogą pochłonąć Twój zwrot.

Niezależnie od wybranej trasy, uruchomienie masternodu może być atrakcyjną alternatywą dla zwykłego trzymania monet. Zapewni to dodatkową korzyść, że Twoje pieniądze będą pracować dla Ciebie i dostarczać Ci kryptowalut podczas snu.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me