Niedźwiedź na BTC? Ostateczny przewodnik po skracaniu bitcoinów

Handel Bitcoinem może być dość ryzykownym przedsięwzięciem. Jest znany jako jeden z najbardziej niestabilnych aktywów na świecie. Mimo że coraz więcej handlowców wchodzi na pokład i zwiększa adopcję, nadal cierpi z powodu dużych wahań cen.

Ogólnie rzecz biorąc, kiedy większość ludzi inwestuje w Bitcoin, patrzą z perspektywy czasu. Inwestują w nadziei, że cena Bitcoina wzrośnie w dającej się przewidzieć przyszłości. Ten handel sprawdził się dobrze dla wielu inwestorów, którzy określają się jako „Hodlers”.

Jednak może się zdarzyć, że trader będzie chciał przyjąć przeciwny pogląd na temat Bitcoina. Zasób często cierpi z powodu korekt, które mogą być dość poważne. Zdarza się również, że trader będzie chciał zająć krótką pozycję, aby zabezpieczyć pozycję długą.

Shorting Bitcoin jest również nieco bardziej zaangażowany niż inwestowanie w aktywa. W przypadku zwarcia składnika aktywów trader często będzie używał instrumentu pochodnego lub aktywa zastępczego. To ostatnie jest atutem współzależny z Bitcoinem, a to pierwsze jest atutem pochodny z Bitcoin.

Przejdziemy przez ostateczną listę aktywów i instrumentów, z których przedsiębiorca może korzystać podczas skracania bitcoinów, a także miejsc, w których może uzyskać do nich dostęp.

Instrumenty pochodne

Instrumenty pochodne to takie, które będą się zmieniać w pewnej proporcji do ruchu aktywów referencyjnych. Istnieją od ponad wieku i były używane nie tylko przez spekulantów, ale także przez tych rolników i producentów.

Instrumenty pochodne są zasadniczo aktywami papierowymi w tym sensie, że są zakładami na wartość aktywów. Są to również generalnie instrumenty lewarowane, co oznacza, że ​​są w stanie poruszać się po wielu wielokrotnościach ceny samego Bitcoina.

Przyjrzyjmy się trzem najważniejszym instrumentom pochodnym.

Bitcoin Futures

Bitcoin Futures był ostatnio w wiadomościach. Wynika to głównie z wiadomości, że CME uruchamia kontrakty terminowe na Bitcoin. Po tym nastąpił podobny ruch ze strony CBOE. Istnieje również wiele innych giełd, które chcą w tym roku zamieścić kontrakty terminowe na Bitcoin, takie jak Nasdaq.

Co to jest przyszłość?

Kontrakty terminowe to umowy kupna / sprzedaży aktywów po określonej z góry cenie w przyszłości. Jest to przyszła cena, na którą zgodziłeś się kupić lub sprzedać składnik aktywów. Jeśli zgadzasz się na zakup danego aktywa w przyszłości, jest to pozycja „długa”, a jeśli zgadzasz się na sprzedaż, jest to pozycja krótka.

Z góry określona data w przyszłości jest datą dostawy kontraktu futures, kiedy musi on zostać rozliczony. Kiedyś były one rozliczane poprzez fizyczną dostawę towarów, ale obecnie są rozliczane tylko gotówką.

Aby zawrzeć kontrakt futures z kontrahentem, będziesz musiał złożyć u brokera początkowy depozyt zabezpieczający i depozyt zabezpieczający. Są to zazwyczaj procent wartości całego zamówienia (wartość nominalna). W związku z tym mogą być w dużym stopniu lewarowane.

Gdzie możesz zdobyć kontrakty terminowe na Bitcoin?

Przegląd kontraktów terminowych CME Group

Przegląd kontraktów terminowych CME Group – Zdjęcie za pośrednictwem Grupa CME

Istnieją dwie opcje, aby wejść w przyszłość Bitcoin. Jeśli chcesz handlować kontraktami futures, które były na giełdach, takich jak CBOE i CME, potrzebujesz konta u brokera, który ma dostęp do tych instrumentów.

Są one korzystne, ponieważ są regulowanymi instrumentami notowanymi na renomowanych giełdach. Kiedy handlujesz nimi za pośrednictwem swojego brokera online, skutecznie kupujesz je na giełdzie CBOE lub CME.

Obecnie dźwignia na kontraktach terminowych na Bitcoin na CME jest dość niska. Na przykład marża utrzymania na tych instrumentach wynosi około 40%, co oznacza, że ​​nie ma tak dużej dźwigni. Podobnie niewielu brokerów internetowych zaoferuje dostęp do tych instrumentów.

Inną opcją jest skorzystanie z giełdy internetowej, która działała jako animator rynku dla tych instrumentów. Być może jedną z najbardziej znanych z tych giełd jest giełda Bitcoin Mercantile (BitMex). Mają siedzibę w Hongkongu i mają wiele atrakcyjnych kontraktów futures na Bitcoin i coś, co nazywa się „kontraktem wieczystym”.

Umowa wieczysta działa bardzo podobnie do tradycyjnej przyszłości, ale nie ma wygaśnięcia, a przyszła cena jest ceną bieżącą. Możesz skrócić kontrakt wieczysty z tym samym efektem z dźwignią 100: 1. Na poniższym obrazku masz zrzut ekranu danej umowy. Sprzedałbyś kontrakt w przypadku zwarcia Bitcoina.

BitMex Perpetual Contract to Short Bitcoin

Interfejs umowy Bitmex Perpetual Contract. Źródło: Bitmex.com

Ponadto w Bitmex wymagany depozyt zabezpieczający to zaledwie 1% wartości nominalnej kontraktu futures. Oznacza to, że dźwignia finansowa kontraktu jest dość znaczna. Przesunięcie o 1 punkt w BTC spowoduje zmianę kontraktu o 100 punktów.

Oczywiście dźwignia może być mieczem obosiecznym. Na krótkich pozycjach Bitcoin można zarobić dużo pieniędzy, ale można też stracić znaczną kwotę, gdyby rynki poruszyły się przeciwko tobie. Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest poważne wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego i zamknięte pozycje z powodu braku płynności.

Opcje Bitcoin

Innym instrumentem pochodnym, który jest bardzo popularny w kręgach handlowych, są opcje. Są to instrumenty asymetryczne, które dają posiadaczowi prawo, ale nie obowiązek kupna lub sprzedaży składnika aktywów po określonej z góry cenie w przyszłości.

Stąd, w przeciwieństwie do przyszłości, przedsiębiorca nie musi wykonywać opcji, jeśli nie jest to opłacalne. Ta opcjonalność musi oczywiście wiązać się z kosztami dla posiadacza. To jest premia płacona za opcję. Jeśli chcesz skrócić Bitcoin, kupowałbyś opcję PUT.

Opcja PUT daje posiadaczowi prawo, ale nie obowiązek, do sprzedaży Bitcoinów po określonej z góry cenie w przyszłości. Oznacza to, że jeśli cena jest znacznie niższa od tej ceny (cena wykonania), wówczas kontrakt opcji wygasa przy forsie a posiadacz otrzyma za to zapłatę.

Jednakże biorąc pod uwagę, że jest to opcja, posiadacz może z niej zrezygnować. Innymi słowy, jeśli cena jest znacznie wyższa niż cena wykonania w momencie wygaśnięcia, opcja wygaśnie bezwartościowa, a posiadacz nie skorzysta z niej.

Aby porównać przyszłość z opcją, możesz spojrzeć na poniższy obrazek. Możesz zobaczyć profil wypłaty, którą masz. Opcja ma maksymalną stratę, jaką można ponieść.

Porównanie kontraktów futures i puts

Porównanie spłaty krótkiej przyszłości i długiej PUT. Źródło: theoptionsguide.com

Niektórzy wolą fakt, że nie muszą korzystać z opcji i jest to raczej „polisa ubezpieczeniowa” i dlatego określa się ją mianem premii opcyjnej. Dlatego opcje są często używane jako instrumenty zabezpieczające przez osoby, które posiadają aktywa bazowe.

Posiadacze opcji mają również możliwość wyboru ceny wygaśnięcia opcji, która najbardziej ich dotyczy. Dlatego nie muszą wybierać opcji „po cenie”.

Gdzie można handlować opcjami Bitcoin?

Obecnie nie ma regulowanych giełd opcji, w które inwestorzy detaliczni mogą inwestować. Na rynku pozagiełdowym (OTC) istnieją animatorzy rynku opcji, tacy jak Ledger X. Jednak aby otworzyć konto w księdze Ledger X, potrzebujesz ponad 1 mln USD, ponieważ a także status „kwalifikującego się uczestnika wymiany”.

To sprawia, że ​​handel opcjami w Ledger X jest dość administracyjnym procesem dla zwykłego detalicznego handlowca kryptowalut. Jest jeszcze jedna opcja, która jest znacznie łatwiejsza i ma również szereg różnych opcji, którymi można handlować. Jest to giełda opcji poza Holandią o nazwie Deribit.

Są otwarte dla handlowców z wielu różnych jurysdykcji. Mają dość zróżnicowany wachlarz opcji, z których przedsiębiorca może skorzystać z wieloma różnymi uderzeniami i wygaśnięciem. W poniższym przykładzie jest opcja PUT 26 stycznia w Deribit, która będzie miała premię w wysokości 1785 USD.

Opcje Derabit PUT

Opcja Deribit PUT z wygaśnięciem 26 stycznia. Źródło: deribit.com

Skracanie Bitcoinów na Derebit wymaga jedynie wybrania przedziału czasowego, w którym byłeś zainteresowany, a następnie liczby Bitcoinów, które chciałbyś skrócić. Cena opcji w powyższym przypadku to około 12% kwoty Bitcoin Notional.

Kontrakty Bitcoin na różnicę

Kontrakty różnicowe (CFD) są zasadniczo instrumentami pochodnymi, które będą się zmieniać w zależności od różnicy w cenie aktywów bazowych. Są bardzo podobne do instrumentów typu spread betting, które są często oferowane w Wielkiej Brytanii.

W przeciwieństwie do kontraktów futures i opcji, są one wyceniane na rynek pod koniec każdego dnia, a trader będzie odpowiedzialny za różnicę, jeśli cena zmieni się przeciwko niemu lub otrzyma wypłatę, jeśli poruszy się w kierunku jego transakcji.

Kontrakty CFD nie są przedmiotem obrotu na giełdzie, ale są przedmiotem obrotu bezpośrednio z brokerem lub animatorem rynku. Będą zarabiać na spreadach, które mają na instrumentach. Podobnie jak opcje BitMex, kontrakty CFD są silnie lewarowane, co czyni je naprawdę niestabilnymi.

Są również znacznie prostsze w handlu i dostępie. Istnieje wielu brokerów, którzy oferują produkty CFD do handlu na wielu różnych aktywach kryptowalutowych. Inwestor będzie musiał po prostu wybrać, czy chce wejść na krótką, czy długą pozycję, kwotę, a następnie dokonać transakcji.

Na przykład, gdybyś miał skorzystać z produktu IQ Option CFD, miałbyś wymóg wstępnego depozytu zabezpieczającego. Po wejściu na krótką pozycję CFD, Twoja pozycja będzie stale zabezpieczana i na koniec dnia zostanie skonsolidowana.

Jak widać na powyższym przykładzie platformy na IQ Option, wymagana marża na tych kontraktach CFD wynosi 5%, co oznacza, że ​​cena twojego portfela zareaguje 20 na ruch ceny o 1.

Jedyną wadą kontraktów CFD jest to, że nie są one regulowane w USA. Będzie to oznaczać, że nie ma wielu brokerów, którzy będą oferować swoje usługi handlowcom w tej jurysdykcji. W takim przypadku amerykański przedsiębiorca ma najlepszą pozycję do handlu kontraktami futures na giełdzie CBOE lub CME z lokalnym brokerem.

Skorelowane aktywa handlowe

Jeśli chcesz zawrzeć krótką pozycję na Bitcoin bez faktycznego handlu instrumentem bazowym, a instrumenty pochodne nie są praktycznym rozwiązaniem (przepisy i inne), możesz handlować aktywami, które są silnie skorelowane z Bitcoinem.

Korelacja oznacza, że ​​aktywa poruszają się w tym samym lub przeciwnym kierunku niż Bitcoin i ma na nie wpływ cena Bitcoina. W przypadku Bitcoin rzeczywiście istnieje kilka akcji, które będą się zmieniać w zależności od wahań cen Bitcoin.

Są to albo firmy, które inwestują w biznesy związane z Bitcoinem, albo są to firmy, które obsługują branżę Bitcoin.

Spójrzmy na przykład firmy, która inwestuje w biznesy związane z Bitcoinem, to Overstock Inc. Firma ta niedawno odeszła od prostego internetowego handlu detalicznego i uruchomiła ramię inwestycyjne kryptowalut. Byli także jednymi z pierwszych sprzedawców internetowych, którzy przyjęli Bitcoin.

Biorąc pod uwagę ekspozycję na cenę Bitcoin, prawdopodobne jest, że nadwyżka zapasów jest silnie skorelowana z Bitcoinem. W rzeczywistości, patrząc na poniższy wykres, możesz zobaczyć, jak bardzo cena akcji reaguje na ruchy cen Bitcoin.

Korelacja między bitcoinem a akcjami overstock

Korelacja między bitcoinem a akcjami overstock. Źródło: tradingview.com

W związku z tym, jeśli jesteś Niedźwiedziem na cenie Bitcoina, możesz po prostu skrócić akcje z nadwyżki u lokalnego brokera. Możesz to zrobić, wprowadzając krótkie przyszłe pozycje lub opcje na akcje OSTK, które są przedmiotem obrotu na Nasdaq.

Jeśli myślisz o skróceniu udziałów firmy oferującej usługi dla branży, to duzi producenci kart graficznych mogą być dobrą opcją. Firmy takie jak Nvidia i AMD mogą służyć jako dobre firmy do targetowania.

Produkują jednostki GPU, które są używane przez górników do wydobywania monet podobnych do Bitcoin. Monety te często reagują na cenę Bitcoina. Jeśli nastąpi spadek cen kryptowalut, sprzedaż tych żetonów spadnie i dlatego cena również powinna zareagować.

Jednak handel ten będzie prawdopodobnie mniej bezpośredni niż handel nadwyżkami. Istnieje wiele innych czynników, które wpływają na sprzedaż i ceny tych akcji, a reakcja ceny akcji może nie zmieniać się zgodnie z dokładną ceną Bitcoin w krótkim okresie.

Jeśli chcesz skrócić Bitcoin za pośrednictwem aktywów proxy, takich jak Overstock, możesz skorzystać z brokera online, którego możesz obecnie mieć. Istnieje szereg opcji i kontraktów futures na ceny akcji, ponieważ jest to rynek o ugruntowanej pozycji.

Więcej opcji w przyszłości

Jednym z najbardziej oczekiwanych działań będzie uruchomienie Bitocoin ETF (Exchange Traded Funds). Są to zasadniczo narzędzia zbiorowego inwestowania, które będą śledzić cenę Bitcoin jeden za jednego. Kiedy zostaną uruchomione jako instrument wymiany, można być pewnym, że kontrakty terminowe i opcje na ETF będą zgodne.

Pojawi się również szereg brokerów, którzy będą oferować liczne instrumenty pochodne na funduszach ETF. Ponadto uważa się, że uruchomienie ETF zwiększy wagę pojęcia przyjęcia na szeroką skalę. Prawdopodobnie moglibyśmy wtedy zobaczyć wiele innych instrumentów do skracania bitcoinów.

Na przykład egzotyczne opcje, takie jak opcje binarne, mogą być również opcjami dla handlowców z wystarczająco szerokim zastosowaniem. Jest to coś, co Cantor Fitzgerald rozważa również w 2018 roku.

Zarządzanie ryzykiem jest kluczowe

Bez względu na instrument lub aktywa, które dokonujesz zwarcia Bitcoin, musisz upewnić się, że masz odpowiedni protokół zarządzania ryzykiem. Ponieważ wiele z tych instrumentów jest lewarowanych, twój kapitał może zostać dość szybko zniszczony.

Podobnie, Bitcoin może być temperamentnym zasobem w handlu i już wcześniej był dla wielu traderów. Czasami może przeciwstawić się trendom i zareagować w ciągu kilku minut na praktycznie brak wiadomości. Jeśli handlujesz z depozytem zabezpieczającym, upewnij się, że zawsze umieszczasz automatyczne zatrzymania i osiągasz zyski na wygodnym poziomie.

Wreszcie, tak jak w przypadku każdego handlu, nigdy nie ryzykuj więcej na zwarciu Bitcoina, niż możesz sobie pozwolić na utratę.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me