Opcje CryptoCurrency – alternatywny sposób handlu kryptowalutami

Czy nie chciałbyś mieć możliwości spojrzenia na kryptowalutę bez ryzyka związanego z pozycją?

W tym miejscu pojawiają się opcje kryptowalut, które zapewniają cały szereg możliwości maksymalnego wykorzystania zmienności rynku kryptowalut.

Gdzie możesz handlować tymi opcjami i jakich strategii możesz użyć? Czy moglibyśmy w końcu zobaczyć opcje kryptowalut trafiające na giełdę, taką jak CME lub CBOE?

To wszystkie pytania, na które postaramy się odpowiedzieć w tym utworze.

Czym są opcje kryptowalut?

Opcje to instrumenty pochodne, które dają posiadaczowi prawo do zakupu lub sprzedaży kryptowaluty po z góry określonej cenie (cena wykonania) w przyszłości (czas wygaśnięcia).

Opcje były częścią ogólnych rynków finansowych od dziesięcioleci i były pierwotnie wykorzystywane przez rolników w celu zabezpieczenia ceny swoich upraw w momencie wprowadzenia ich na rynek. Od tego czasu rynki opcji niemal przyćmiły tradycyjne rynki finansowe.

Opcje to świetny sposób na zabezpieczenie ryzyka finansowego przed nieprzewidzianymi zdarzeniami. Są również regularnie używane przez handlowców opcjami w celu osiągnięcia zysku na bardzo zmiennych aktywach finansowych. Dlatego byłyby idealne do handlu kryptowalutami.

Zanim będziemy mogli dogłębnie przyjrzeć się opcjom kryptowalut, musimy omówić kilka podstawowych teorii opcji.

Podstawy opcji

Istnieją dwa rodzaje opcji, które można kupić. Są to opcje CALL i PUT. Opcja CALL daje posiadaczowi prawo do Kup składnik aktywów po cenie wykonania. PUT daje posiadaczowi prawo do Sprzedać składnik aktywów po z góry określonej cenie.

Koszt zakupu opcji nazywany jest premią opcyjną, a cenę tę determinuje szereg czynników. Należą do nich takie zmienne, jak cena wykonania, cena bieżąca, czas wygaśnięcia i zmienność. Pełny przegląd tych czynników wykracza poza zakres tego tekstu, ale możesz przeczytać więcej o wycenie opcji tutaj.

Ważne jest, aby zrozumieć, że ktoś, kto kupuje opcję CALL, ma nadzieję, że cena aktywa kryptowaluty wzrośnie i będzie wyższa od ceny wykonania w momencie wygaśnięcia opcji. Odwrotnie można powiedzieć o kupującym opcję PUT.

Aby dowiedzieć się, jak działa wykres wypłat opcji, spójrz na poniższy obraz. Jak widać, wartość Twojej pozycji wzrośnie wraz ze wzrostem cen z opcją CALL lub spadkiem z opcją PUT.

Schemat wypłat opcji long CALL

Diagramy wypłaty PUT i CALL. Źródło: wikipedia.org

Najważniejsze jest jednak to, że w przypadku obu opcji twój minus jest ograniczony tylko do kwoty, którą zainwestowałeś w premię opcji. Jest to maksymalna strata dla inwestycji opcyjnej i daje kupującemu pewność co do potencjalnych strat.

Jednak korzyść z pozycji, w której kupiłeś opcję, jest nieograniczona. W związku z tym możesz zwiększyć swoją inwestycję. To oczywiście zakłada, że ​​masz kupiony danej opcji i nie sprzedałem jej. To drugie oznaczałoby coś przeciwnego.

Czym się różnią od przyszłości

Bez wątpienia dużo słyszałeś o kontraktach terminowych na kryptowaluty, którymi możesz handlować. Są one stosunkowo podobne do opcji w tym sensie, że oba są instrumentami pochodnymi bazowego aktywa kryptowalutowego.

Główna różnica między nimi polega jednak na tym, że przyszłość nie daje posiadaczowi możliwości wykonania kontraktu. Muszą rozliczać kontrakt niezależnie od ceny aktywów. Oznacza to zatem, że strata posiadacza nie jest ograniczona.

Poniżej znajduje się prosty wykres kontraktu futures. Jak widać, pozycja jest nieograniczona w górę, ale jest też nieograniczona wada. Możesz być długi lub krótki kontrakt futures.

Spłata długich i krótkich kontraktów futures

Diagramy długich i krótkich przyszłych wypłat. Źródło: brilliant.org

W związku z tym, że kontrakty futures nie mają opcjonalności, nie są wymagane żadne inwestycje w zakresie premii opcyjnej. Tak więc w przyszłości nie musisz płacić premii, ale wiąże się to z dodatkowym ryzykiem większych strat.

Gdzie handlować opcjami kryptograficznymi

Pomimo tego, że opcje na kryptowalutach mają wiele sensu, istnieje tylko kilka miejsc, w których można handlować tego rodzaju instrumentami. Nadal nie ma regulowanych instrumentów dostępnych do handlu na żadnej z dużych giełd opcji na całym świecie.

Nie ma również wskazań ze strony CBOE czy CME, że rozważą to w najbliższym czasie. Dopiero niedawno zaczęli oferować kontrakty terminowe na Bitcoiny i próbują ocenić ich wpływ.

Jednak wciąż jest kilka miejsc, w których można handlować opcjami kryptowalut. Różnią się minimalnymi inwestycjami, a także rodzajem instrumentów, które można kupić.

Opcje OTC

Chociaż nie ma standardowych opcji kryptowalut, które można kupić na giełdzie, zawsze możesz skonstruować bardziej dostosowany instrument finansowy w handlu OTC. Te instrumenty pochodne będą miały określonego kontrahenta, który jest skłonny sprzedać Ci opcję.

Licencja LedgerX CFTC

Źródło: LedgerX & CFTC

Istnieje już wielu brokerów opcji kryptowalut OTC, którzy są w pobliżu. Na przykład masz firmy takie jak Księga X. Są to instrument realizacji transakcji swapowych (SEF) zarejestrowany w CFTC i Izba Rozliczeniowa Instrumentów Derywatywnych (DCO).

Potrafią skonstruować opcję dla klienta i znajdą kontrahenta w transakcji na rynku. Zajmie się również transakcją i upewni się, że wystawca opcji ma wystarczającą ilość pieniędzy na swoim koncie, aby sfinansować pozycję.

Więc jaki jest haczyk?

Aby handlować na LedgerX, musisz być „uprawnionym uczestnikiem wymiany”. Oznacza to, że musisz spełnić szereg wymagań. Najważniejszym z nich jest to, że potrzebujesz co najmniej 1 mln USD w aktywach, które można zainwestować (monety lub inne).

Jeśli jest to coś, co masz, możesz zadzwonić do LedgerX w celu omówienia ich usług. Jeśli nie, istnieje kilka innych opcji, które możesz rozważyć.

Giełda opcji Deribit

Jeśli nie masz nic przeciwko handlowaniu na nieco mniejszej giełdzie, możesz rozważyć takie odmiany jak Deribit. Jest to giełda z siedzibą w Holandii, która oferuje dość płynny rynek opcji Bitcoin. Wydaje się, że mają one dość solidną reputację i możesz przeczytać o nich więcej w naszej recenzji Deribit.

Poniżej możesz zobaczyć ich interfejs handlowy z szeregiem różnych opcji Bitcoin, ich datami wygaśnięcia i cenami wykonania.

Platforma wymiany opcji Deribit

Zrzut ekranu platformy wymiany Deribit. Źródło: Deribit

Platforma handlowa wydaje się być dość zaawansowana i ma wszystko, czego może potrzebować wymagający trader opcji. Na przykład, mają wszystkie opcje „greckie”, których użyje się do wyceny opcji. Możesz poczuć, jak niestabilny jest rynek według opinii aktywów, dzięki ich implikowanej zmienności.

Deribit oferuje również kontrakty terminowe, ale stara się wyrobić sobie miano czołowej giełdy opcji Bitcoin. Nie ma minimalnych wymagań dotyczących finansowania, ponieważ wielkość kontraktów zależy od rynku. Jeśli istnieje kontrahent, który jest skłonny przyjąć przeciwną stronę Twojego zamówienia, transakcja zostanie zrealizowana.

Deribit pobierze opłatę od sprzedawanej opcji w wysokości 0,04% instrumentu bazowego lub 0,0004 BTC / kontraktu opcyjnego. Możesz uzyskać 10% rabatu handlowego w Deribit na 6 miesięcy, rejestrując się tutaj.

Opcja syntetyczna z BitMEX Futures

Ci z Was, którzy handlowali kontraktami futures w przeszłości, bez wątpienia słyszeli o giełdzie BitMEX. Były prawdopodobnie jedną z pierwszych giełd, które oferowały kontrakty terminowe na Bitcoin.

Więc co to ma wspólnego z opcjami kryptowalut?

Podczas gdy BitMEX oferuje tylko kontrakty futures, jesteś w stanie skonstruować instrument futures, który może mieć wypłatę podobną do opcji waniliowej. Możesz wejść w wysoce lewarowaną pozycję futures i umieścić rynkowe stopery poniżej niej. Stworzyłoby to rodzaj „syntetycznej” opcji kryptograficznej.

Jeśli umieścisz te przystanki w strategicznej pozycji, nadal możesz ograniczyć ryzyko spadku o pewien procent. Na przykład, jeśli premia opcyjna wynosi zwykle 20% wartości nominalnej, możesz umieścić stop, które ograniczyłyby ujemną stratę do tej kwoty.

Na poniższym obrazku widać to w praktyce. Używamy kalkulatora do określenia 20% kosztu naszej pozycji z dźwignią 100x. To da nam cenę, po której musielibyśmy zamknąć się, aby stracić 20% naszej pozycji. Jest to syntetyczna „premia opcyjna”. Następnie po prawej stronie obrazu mamy formularz zlecenia stop, w którym będziemy wybierać ten poziom.

Opcja syntetyczna na BitMEX z kontraktami futures

Tworzenie opcji syntetycznej na BitMEX z dźwignią 100x

Nadal będziesz miał cały potencjał wzrostu, jeśli pozycja zmieni się na twoją korzyść. BitMEX jest prawdopodobnie jedną z najlepszych giełd futures, na których można wypróbować tę taktykę. Dzieje się tak, ponieważ są znani z niesamowicie zaawansowanego silnika handlowego, który szybko realizuje Twoje zamówienia.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o tym, jak działa giełda, jak zasilać konto i składać zamówienia, możesz przeczytać naszą kompleksową recenzję BitMEX.

Teraz, gdy znasz już kilka miejsc, w których możesz handlować opcjami, spójrzmy na strategie, które możesz z nimi zastosować.

Strategie opcji kryptograficznych

Wspaniałą rzeczą w opcjach jest to, że można je łączyć, aby ustrukturyzować szereg dobrze znanych strategii opcyjnych i spreadów. Pozwoli to inwestorowi czerpać korzyści nie tylko ze zmian ceny aktywów, ale także z ogólnych zmian zmienności instrumentu bazowego.

Chociaż istnieje wiele strategii, które można zastosować w przypadku opcji kryptowalut, przyjrzymy się niektórym z najbardziej znanych strategii i spreadów, którymi można dziś handlować na Bitcoin.

Spready byka i niedźwiedzia

Spready opcji to strategie, które próbują odsprzedać wzrost na CALL lub PUT, aby pomóc sfinansować pozycję. Nadal możesz zarobić, jeśli zasób kryptograficzny przesunie się w kierunku, na który miałeś nadzieję, ale będzie to ograniczone.

Bull CALL Spread

Bull CALL Spread. Źródło: Skarbiec dzisiaj

Istnieją dwa rodzaje spreadów i są to pliki byk i a Niedźwiedź rozpiętość. Obaj polegają na kombinacji długich i krótkich opcji przy różnych uderzeniach. Na przykład po prawej stronie znajduje się spread byka (C) z długim CALL na (A) i krótkim CALL’em sprzedającym wzrost na (B).

Nadzieja z tą strategią polega na tym, że cena Bitcoin wzrośnie, a Ty uzyskasz określony zysk. Chociaż ograniczyłeś swój wzrost, ograniczyłeś również potencjalną stratę na pozycji do mniejszej kwoty, niż gdybyś od razu kupił CALL.

Spread niedźwiedzi działa w przeciwnym kierunku i polega na sprzedaży opcji PUT z uderzeniem poniżej strajku twojego długiego PUT. Będziesz mieć nadzieję, że cena aktywa spadnie i chociaż straciłeś dużo na plusie, strategia kosztowała Cię mniej pieniędzy.

Straddles

Inną naprawdę interesującą strategią, której możesz użyć, jest coś, co nazywa się „straddle”. Zasadniczo jest to strategia polegająca na kupnie lub sprzedaży dwóch różnych opcji i tej samej cenie. Nazywa się to długim okrakiem lub krótkim okrakiem.

Są to naprawdę skuteczne strategie, które pozwolą Ci zorientować się, czy istnieje zmienność, czy nie, niezależnie od tego, jak cena zdecyduje się poruszać. Są to strategie oparte wyłącznie na zmienności monet.

Long Option Straddle

Long Straddle. Źródło: Investopedia

Na przykład na wykresie po prawej mamy długą straddle. Jest to zorganizowane przez wprowadzenie długiego CALL i długiego PUT w tym samym uderzeniu. Jak widać, jedynym sposobem, w jaki inwestor straci, jest to, że cena nigdzie nie idzie.

Tak więc trader ma nadzieję, że cena monety gwałtownie wzrośnie lub spadnie. Nadal będzie zarabiać. Ten rodzaj strategii jest dość drogi, ponieważ kupujesz dwie opcje. Jeśli cena się nie zmieni, możesz stracić obie premie opcji.

Krótki straddle działa w drugą stronę, gdzie sprzedajesz CALL i PUT po tej samej cenie. Istnieje nadzieja, że ​​strategia ta pozostanie stabilna. Jest to jednak bardziej ryzykowne, ponieważ Twoje straty nie są ograniczone. Gdyby cena zareagowała gwałtownie, można by stracić znaczną ilość pieniędzy.

Opcja Motyle

Oczywiście możesz również połączyć straddle z dwoma innymi opcjami, aby stworzyć tak zwane „motyle”. Pozwalają one albo spojrzeć na widok podobny do tego z krótkiego siodła, ale chronić swoje wady, lub stworzyć tańsze, długie rozstawienie, sprzedając część zalet.

Długi motyl CALL

Długi motyl CALL. Źródło: Slideshare

Na przykład na wykresie po prawej mamy długi motyl CALL. Aby stworzyć tego motyla, trader musi sprzedać dwa połączenia w K2T, kupując połączenie w K1 i kupując kolejne w K3.

Zaletą tej strategii jest to, że nadal możesz przyjąć pogląd, że zmienność będzie względnie płaska aż do wygaśnięcia, ale chronisz się również przed nieograniczonym minusem. Oczywiście Twoja wypłata w środku zostanie zmniejszona.

Możesz także wejść w krótką strategię motylkową PUT, używając opcji PUT zamiast CALL. Taka transakcja mogłaby być tańszą alternatywą dla strategii long straddle, finansowanej poprzez sprzedaż części nieograniczonych zysków.

Inne strategie

Strategie, o których tutaj wspomnieliśmy, to tylko niewielki podzbiór różnorodności, które możesz zastosować. Możesz użyć różnych cen wykonania opcji lub ustawić je na różne „pieniądze”Stawki.

Możesz opracować strategie opcji, które używają różnych czasów wygaśnięcia, tworząc w ten sposób tak zwane „spready kalendarzowe”.

Jednak wiele z tych strategii może ograniczać się do zakresu opcji kryptowalut, które masz na giełdach. Nie jest pewne, czy znajdziesz opcję potrzebną do odtworzenia strategii na Deribit. To naprawdę będzie zależeć od tego, kto zechce spotkać się z przeciwną stroną handlu.

Wniosek

Opcje kryptowalut są obecnie w początkowej fazie. Nadal mają przed sobą wiele do zrobienia, zanim będą widoczne na tym samym poziomie, co inne aktywa pochodne, takie jak kontrakty futures i CFD (kontrakty różnicowe).

Istnieje jednak kilka innych alternatyw, dzięki którym możesz zaangażować się w opcje kryptowalut. Jeśli masz dostępne wymagane środki, należy rozważyć pośrednictwo OTC, takie jak LedgerX. Jednak dla zdecydowanej większości następnym najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z giełdy, takiej jak Deribit, która ma stosunkowo zdrowy rynek opcji Bitcoin.

Jeśli chcesz zorganizować własne opcje z innymi zasobami na BitMEX, jest to również alternatywa. Upewnij się jednak, że wiesz, jak ustawić stop na rynku i że jako środek ostrożności ustawiłeś również zlecenia likwidacji poniżej nich.

Na koniec powinieneś również uważać podczas handlu opcjami kryptowalut i upewnić się, że czujesz się z nimi w pełni komfortowo. Nigdy nie inwestuj więcej w handel opcjami, niż jesteś skłonny stracić. Jedyne, co jest pewne na rynkach opcji, to niepewność.

Wyróżniona Imaga przez Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me