Baseny górnicze Monacoin: najlepsze miejsca do kopania MONA

Więc jesteś górnikiem i chcesz zwiększyć swoją rentowność? Dołączenie do basenu górniczego może mieć sens.

Dzisiaj chciałbym przyjrzeć się najlepszym basenom wydobywczym Monacoin. Monacoin to pierwsza japońska kryptowaluta, która powstała w 2014 roku. Jest dość popularna w kraju wschodzącego słońca, ale nie tak dobrze znana na Zachodzie..

Monacoin został stworzony jako zdecentralizowana sieć płatności peer-to-peer i alternatywna waluta przy użyciu algorytmu Scrypt dla uzyskania konsensusu. Później zmienił algorytmy w bloku 450000 i teraz używa algorytmu konsensusu Lyra2REv2. Ta zmiana została wprowadzona, aby zachować odporność Monacoin na ASIC w tamtym czasie.

Co ciekawe, na początku września 2018 roku pojawiły się pogłoski o platformie ASIC zdolnej do wydobywania Algorytm Lyra2REv2. Monacoin nie wykonał jeszcze hardfork do innego algorytmu, ale jest to możliwe. Nie było również żadnych doniesień o narastaniu problemów z siecią, co byłoby pewnym znakiem wkraczania górników ASIC w przestrzeń.

Pool Mining lub Solo Mining Monacoin

Jest za wcześnie, aby to stwierdzić na pewno, ale z pewnością wygląda na to, że górnicy z ASIC odbierają swoje żniwo na rentowności wydobycia solo w Monacoin, jak widać tutaj na WhattoMine.com. Mając to na uwadze, nie polecałbym wydobywania solo (chyba że masz jeden z tych zestawów ASIC Lyra2REv2), a zamiast tego powinieneś skoncentrować się na wydobywaniu zasobów Monacoin. Nadal nie będziesz opłacalny, ale przynajmniej będziesz regularnie dostawać monety.

Widzisz, wydobywanie puli pozwala łączyć zasoby z zasobami innych górników. Przy całej tej mocy obliczeniowej jest większe prawdopodobieństwo, że pula wydobywcza będzie częściej znajdować bloki. Następnie nagrody blokowe są dzielone między górników w puli.

Kup Nicehash teraz

Nagrody można podzielić na kilka różnych sposobów, ale na koniec dnia wszystkie one są równoważne na dłuższą metę. Dzięki wydobywaniu z basenu Mondacoin będziesz otrzymywać monety bardziej regularnie, nawet jeśli jest to niewielka kwota.

I nawet jeśli wydobycie Monacoin może nie wyglądać teraz opłacalnie, jeśli rynki kryptowalut ponownie wzrosną, a Monacoin zauważy znaczny wzrost cen, wszystkie monety, które teraz wydobywasz, będą opłacalne.

Poniżej omówię kilka basenów Monacoin, aby zobaczyć, co oferują i jak wyróżniają się na tle innych. Ale najpierw chcę krótko wyjaśnić, czego należy szukać, wybierając basen wydobywczy Monacoin, a właściwie każdą pulę wydobywczą dla dowolnej monety.

Czego szukać w basenie MONA

Jeśli przeczytałeś którykolwiek z naszych poprzednich artykułów na temat wydobywania innych monet, wiesz, że funkcje, których należy szukać w basenach wydobywczych, są bardzo podobne w zależności od monety. Mając to na uwadze, podam ci skróconą wersję, ale jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat funkcji, których należy szukać w puli wydobywczej, możesz sprawdzić część puli wydobywczej Bitcoin Gold, aby uzyskać bardziej szczegółowy opis każdej funkcji.

Opłaty: Im niższy, tym lepiej. 1% to średnia, ale jeśli możesz uzyskać niższą opłatę, zatrzymasz więcej monet dla siebie.

Lokalizacja serwera: Bliżej znaczy lepiej. Pula powinna mieć przynajmniej serwery na tym samym kontynencie co Ty. Generalnie większe pule są globalne, więc rzadko staje się to problemem.

Godna zaufania: Chcesz mieć pewność, że pula zapłaci ci i że uczciwie zapłacą za moc mieszającą, którą dodajesz do puli. Zapoznaj się z recenzjami online i zobacz, co myśli społeczność, zanim wskoczysz do jakiejkolwiek puli wydobywczej.

Schemat wypłat: Jak wspomniałem powyżej, istnieje kilka schematów wypłat, ale na dłuższą metę wszystkie są równe tej samej ilości monet w twoim portfelu.

Czas działania puli: Poszukaj basenu z uptime tak blisko 100%, jak to możliwe. Basen, który jest w dół, to basen, który nie jest wydobywany.

Minimalna wypłata: Niższe minimum jest zawsze lepsze, ponieważ oznacza to, że szybciej otrzymasz zapłatę.

Pool Hash Power: Niektórzy ludzie szukają najwyższej możliwej mocy mieszania, zakładając, że jest to pula znajdująca najwięcej bloków. Może to prawda, ale jest też więcej górników, z którymi można podzielić nagrody. Co gorsza, jeśli każdy wybierze największą pulę wydobywczą, staje się ona coraz większa i ostatecznie kontroluje sieć. To jest złe dla decentralizacji i złe dla sieci. Jeśli to możliwe, trzymaj się pul wydobywczych, które mają 25% lub mniej mocy mieszania sieci.

Najlepsze baseny górnicze Monacoin

Teraz, gdy już wiesz, czego należy szukać przy wyborze odpowiednich basenów, przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych, do których możesz dołączyć. Niektóre z tych pul dadzą ci możliwość wydobywania monet Monacoin, podczas gdy inne pozwalają ci wybrać algorytm wydobywania i wybrać najbardziej dochodowe monety.

To również nie jest wyczerpująca lista i mogą istnieć inne baseny, które nie są uwzględnione, a które mają rozsądną moc mieszania Monacoin.

VipPool.net

Nic dziwnego, jeśli chodzi o monetę, która rozlicza się jako pierwsza kryptowaluta wyprodukowana w Japonii, VipPool.net to największy basen wydobywczy Monakoin z siedzibą w Japonii. Pula kontroluje prawie 50% mocy mieszania w sieci.

VIPPool MONA Stats

VIPPool Monacoin Pool Stats (przetłumaczone)

O ile wiem, w VipPool.net nie ma opłaty za wydobycie, ale jeśli nie potrafisz czytać po japońsku, będziesz musiał wybrać inną pulę, ponieważ strona VipPool.net jest tylko w języku japońskim. To jest w porządku, ponieważ przy prawie 50% mocy mieszania i tak chcesz wybrać inną pulę.

MiningPoolHub

MiningPoolHub jest obecnie drugą najpopularniejszą pulą wydobywczą w Monakoin, z około 25% szybkości mieszania puli. To trochę za wysokie, ale Monacoin jest dość zdecentralizowany, a biorąc pod uwagę liczbę basenów zaangażowanych w wydobywanie, prawdopodobnie można je przez nie przeszukiwać.

Monacoin Miningpoolhub Stats

Statystyki puli MONA w Centrum MiningPool

Istnieją globalne serwery, a opłata za wydobycie wynosi standardowe 0,9%. Minimalne wypłaty to zaledwie 0,1%, co sprawia, że ​​jest to dobry wybór dla górników domowych. Obsługuje również przełączanie wielu algorytmów, zmieniając na najbardziej dochodową monetę w algorytmie, jeśli chcesz. I możesz otrzymać wypłatę dowolną monetą, nawet podczas wydobywania Monakoin.

F2Pool

F2Pool jest jednym z największych zintegrowanych basenów wydobywczych na świecie, a także trzecim co do wielkości basenem wydobywczym w Monakoin, kontrolującym około 15% mocy mieszania. To właściwie sprawia, że ​​jest to całkiem dobry wybór, ponieważ pomożesz zdecentralizować sieć. Jest to również znak, że ASIC nie są jeszcze tak powszechne w górnictwie Lyra2REv2, ponieważ F2Pool ma siedzibę w Chinach i zwykle jest pod dużym wpływem górników ASIC.

F2Pool Mona Stats

Statystyki górnictwa Monacoin i połączenia z pulą F2Pool

Naprawdę negatywnym aspektem F2Pool jest wysoka 4% opłata za wydobycie. Nie jest to również najlepszy wybór, jeśli chcesz zachować anonimowość, ponieważ musisz zarejestrować konto, aby kopać w F2Pool. Z drugiej strony minimalna wypłata w F2Pool to zaledwie 10 MONA i wypłata odbywa się raz dziennie.

ZPool

Zpool.ca to duża pula, w której znajdują się dziesiątki algorytmów i ponad 100 różnych monet. Chociaż możesz zażądać płatności w MONA, a minimalna kwota to zaledwie 0,05 MONA, uzyskanie płatności może zająć trochę czasu, ponieważ pula może musieć poczekać, aż zostanie znaleziony blok Monacoin, zanim będzie można dokonać płatności.

Obecnie gwarantują tylko płatności BTC i możesz wydobywać Monacoin, ale jeśli chcesz, zarabiaj w Bitcoin. Zauważ, że w przypadku Zpool wybierasz algorytm, a Zpool decyduje, która moneta w algorytmie jest najbardziej opłacalna dla wydobycia. Oznacza to, że możesz nie wydobywać Monacoin przez cały czas, jeśli wydobywasz Lyra2REv2, ponieważ istnieje 13 różnych monet z tym algorytmem, a Monacoin rzadko jest najbardziej opłacalny.

ZPool Lyra2REv2 Pool Stats

Lyra2REv2 Mining Pool Stats at ZPool

Opłata za wydobycie puli wynosi rozsądne 1,25% i istnieją globalne serwery, więc nie musisz się martwić o lokalizację. Siła mieszania zmienia się wraz ze zmianą puli z monety na monetę, ale zwykle wynosi 10% lub mniej.

Aapool.org

Aapool.org to mniejszy basen wydobywczy w Monakoin z około 5% mocy mieszania. Opłata za wydobycie jest nieco zawyżona i wynosi 2%, ale minimalna wypłata 0,1 MONA jest dobra. Mają globalne serwery, więc każdy może uzyskać do nich dostęp.

AAPool Monacoin Mining Pool Stats

Informacje AAPool Monacoin / i>

Informacje na stronie są trochę rzadkie, więc jeśli nie jesteś zaznajomiony z konfigurowaniem oprogramowania do wydobywania, Aapool.org może nie być najlepszym wyborem.

Wniosek

Monacoin ma swoje korzenie w Japonii, ale w oparciu o działalność basenów górniczych rozwija skrzydła. Chociaż stara się pozostać odpornym na ASIC, wydaje się, że producenci ASIC poczynili pewien postęp, aby stworzyć platformę, która może wydobywać algorytm Lyra2REv2, co oznacza, że ​​wkrótce możemy zobaczyć widelec z Monacoin lub inną zmianę algorytmu.

Moneta nie jest obecnie opłacalna przy użyciu twojego GPU, ale przy znacznie obniżonej cenie od początku 2018 r. Wystarczy niewielki wzrost, aby monety wydobywane dziś były dość opłacalne w przyszłości.

Do wyboru jest wiele dobrych basenów wydobywczych Monacoin, więc nie ma powodu, aby nie rozpoczynać wydobywania pierwszej japońskiej kryptowaluty.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me