Baseny górnicze Siacoin: Najlepsze miejsca do kopania SIA

Dzisiaj przyjrzymy się basenom wydobywczym dostępnym dla Siacoin (zwanego również w skrócie „Sia”).

Platforma Siacoin to oparta na blockchain alternatywa dla przechowywania w chmurze. Jest to zdecentralizowana pamięć masowa w chmurze, która konkuruje z tradycyjnymi dostawcami usług Dropbox, Google, Amazon i Microsoft.

Zaletą korzystania z Sia jest to, że każdy może hostować zaszyfrowaną pamięć masową lub uzyskać do niej dostęp, a wszystko, co jest przechowywane i wszystkie transakcje, można zweryfikować w publicznym łańcuchu bloków. Wszystkie usługi w sieci są płatne w Siacoin, a wszystkie transakcje w ekosystemie Sia są zabezpieczone poprzez składanie umów i dowody przechowywania.

Pool Mining lub Solo Mining Siacoin

Zawsze są tacy, którzy chcą iść samemu i zaryzykować jako górnik solo, ale lepszą drogą jest połączenie kopalni Siacoin. Powodem tego jest trudność w znalezieniu bloku, co oznacza, że ​​potrzebujesz dużej ilości mocy haszującej lub dużo szczęścia, jeśli spodziewasz się znaleźć blok jako górnik solo.

Wydobywając zasoby, łączysz swoje zasoby z zasobami wielu innych górników. Musisz podzielić nagrody z innymi osobami, gdy zostaną znalezione bloki, ale otrzymasz także bardziej regularne nagrody.

Wydobywanie z wydobyciem w basenie lub solo Siacoin

Idź solo czy dołącz do puli? Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

W tym miejscu należy również zauważyć, że nie można już używać swojego GPU do opłacalnego wydobywania Siacoin. Od czasu wypuszczenia Antminera A3 w styczniu 2018 r. Szybkość mieszania i trudność sieci wzrosły do ​​tego stopnia, że ​​jeśli chcesz wydobywać Siacoin, po prostu musisz mieć platformę ASIC. Jeśli spróbujesz wydobywać za pomocą GPU, nawet najpotężniejszego GPU, będziesz czekać miesiące, aby wygenerować wystarczającą ilość Siacoin, aby wycofać się z puli.

Dlatego przyjrzymy się basenom wydobywczym Siacoin i tym, które są najlepsze, ale pamiętaj, że jeśli interesuje Cię wydobywanie Siacoin, musisz kupić platformę ASIC. Bitmain sprzedaje nowe zestawy Antminer A3 za jedyne 145 USD (bez zasilacza) i można je również znaleźć na eBayu za jedyne 70 USD. Witryna Siacoin zawiera instrukcje dotyczące konfiguracji platformy A3 tutaj.

Czego szukać w basenie górniczym Siacoin

Jeśli przeczytałeś którykolwiek z naszych poprzednich artykułów o basenach wydobywczych, wiesz, że funkcje, których należy szukać w basenach wydobywczych, są bardzo podobne od monety do monety. Mając to na uwadze, podam skróconą wersję, ale jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat funkcji, których należy szukać w puli wydobywczej, możesz zapoznać się z częścią puli wydobywczej Bitcoin Gold, aby uzyskać bardziej szczegółowy opis każdej funkcji.

Kup Nicehash SIA

Opłaty: Średnie opłaty to zazwyczaj 1%, ale jeśli znajdziesz pulę z niższymi opłatami, zwiększysz własne zyski.

Lokalizacja serwera: Wybrana pula powinna mieć serwery w Twoim regionie świata. Jeśli jesteś w Ameryce Północnej, poszukaj serwerów w Ameryce Północnej. To samo dotyczy tych zlokalizowanych w Europie czy Azji. Zasadniczo im bliżej serwera, tym większa moc mieszania i zyskowność zobaczysz.

Godna zaufania: Poszukaj informacji na temat pul, aby sprawdzić, czy inni uznali je za niezawodne i godne zaufania, jeśli chodzi o płatności.

Schemat wypłat: Istnieją różne schematy wypłat, z których niektóre są bardziej ukierunkowane na szczęście, a inne oparte są wyłącznie na równym dzieleniu się nagrodami. To, co wybierzesz, jest osobistą preferencją, ponieważ w dłuższej perspektywie wszystko się wyrównuje.

Czas działania puli: 100% jest najlepsze. Jeśli serwery puli nie działają, nie wydobywasz.

Minimalna wypłata: Zwykle są one wystarczająco niskie, aby zapewnić dość regularne wypłaty, ale sprawdź minimalne stawki, aby upewnić się, że nie będziesz czekać miesiąc lub dłużej na wypłatę.

Pool Hash Power: Chociaż możesz ulec pokusie, aby wybrać pulę z największą mocą mieszania, naprawdę powinieneś spróbować wybrać pule z mniejszą mocą mieszania, aby pomóc w promowaniu decentralizacji. W przypadku Siacoin, F2Pool i Siamining.com kontrolują prawie 80% mocy obliczeniowej sieci na koniec września 2018 r. Tych 2 należy unikać, jeśli chcesz pomóc w decentralizacji i bezpieczeństwie sieci.

Baseny górnicze Sia

Wydobywanie Siacoin stało się nieco scentralizowane od września 2018 r., Ale możesz pomóc, wydobywając z basenów, które mają mniejszą moc mieszania. Poniżej znajdują się najlepsze baseny górnicze, których możesz użyć do wydobywania Siacoin:

Luksor

Jeśli chcesz mieć prostą, szybką pulę wydobywczą Luksor może być idealnym rozwiązaniem. Nawet lepsze niż fakt, że jest gruby, godny zaufania i niezawodny jest to, co obiecuje zespół stojący za Luxorem przekazać 10% swoich zysków do społeczności Sia. Ten gest ma pomóc społeczności osiągnąć większy sukces. Oznacza to, że nie tylko będziesz zarabiać, ale także będziesz dawać coś społeczności Sia.

Baseny górnicze Luxor Tech Siacoin

Luxor Tech Siacoin Mining Statystyki puli

Możesz dwukrotnie sprawdzić obietnicę 10% darowizny, patrząc na eksploratora blockchain Sia. Luxor wysyła 10% na adres chłodni Nebulous Labs, która jest firmą zatrudniającą wszystkich głównych programistów Siacoin.

Jedną z wad korzystania z Luxoru jest mała liczba górników. Obecnie pula ma tylko 1% całkowitej mocy mieszania. W pewnym stopniu zrównoważyli to za pomocą schematu płatności PPS i musisz pamiętać, że wspierasz również Siacoin i decentralizację za pomocą Luxor.

Siamining.com

Siamining.com jest zdecydowanie najpopularniejszą pulą wydobywczą Siacoin, kontrolującą 55,5% mocy mieszania w sieci. To właściwie zła rzecz, ponieważ promuje scentralizowany łańcuch bloków. Jeśli możesz uniknąć korzystania z Siamining.com, będzie to bardzo dobre dla sieci.

Siacoin.com Statystyki puli wydobywczej

Siamining.com statystyki puli wydobywczej

Jeśli musisz podążać za masami, możesz spodziewać się opłaty w wysokości 3% PPS na Siamining.com, ale możesz również oczekiwać optymalnych wyników z ich puli wydobywczej zoptymalizowanej pod kątem ASIC. Siamining.com była pierwszą w historii kopalnią dla Siacoin i możesz kopać anonimowo, mając jedynie adres portfela.

Pula wydobywcza jest niezawodna i godna zaufania, a nie znajdziesz żadnych ukrytych opłat. Ponadto minimalna wypłata wynosi 500 SC, a płatności są dokonywane codziennie.

Nanopool

Nanopool jest również popularnym wyborem do wydobywania Siacoin, w którym działa ponad 1000 górników. Mimo to kontroluje mniej niż 1% całkowitej mocy mieszania, co w rzeczywistości sprawia, że ​​jest jeszcze lepszym wyborem, jeśli dopiero zaczynasz wydobycie, ponieważ wybór Nanopool rozłoży moc mieszania i pomoże zabezpieczyć i zdecentralizować sieć..

Statystyki puli wydobywczej Nanopool Siacoin

Statystyki puli wydobywczej Nanopool Siacoin

Opłata w Nanopool wynosi 2% przy schemacie płatności PPLNS. Wypłacają kilka razy dziennie przy minimalnej kwocie wypłaty 1000 SC. Pozwalają również na anonimowe wydobywanie i nie ma potrzeby tworzenia konta w Nanopool, aby wydobywać Siacoin.

F2Pool

F2Pool jest jednym z największych zintegrowanych basenów wydobywczych na świecie, a także drugim co do wielkości basenem wydobywczym Siacoin, kontrolującym około 30% mocy mieszania. Samo to sprawia, że ​​jest to zły wybór jako puli, ponieważ użycie F2Pool tylko zwiększy centralizację i zmniejszy bezpieczeństwo sieci.

F2Pool Siacoin Pool Hashrate i porty

F2Pool Siacoin Pool Hashrate i porty

Nie jest też super, jeśli chcesz pozostać anonimowy, ponieważ musisz zarejestrować konto, aby kopać w F2Pool.

Z drugiej strony minimalna wypłata w F2Pool to zaledwie 100 SC i wypłata następuje raz dziennie. Mimo to nie jest to zalecana pula do wydobywania Siacoin, a nawet sam zespół Siacoin prosi cię, abyś nie kopał w F2pool, aby pomóc sieci.

Antpool

Antpool jest jedną z większych pul wydobywczych Siacoin, ale nie jest zbyt duża, ponieważ kontroluje około 5% mocy sieciowej. To właściwie trochę zaskakujące, ponieważ Antpool jest własnością Bitmain, firmy, która produkuje platformę Antminer A3 ASIC używaną do wydobywania Siacoin.

Antpool Siacoin Pool Hashrate i statystyki

Antpool Siacoin Pool Hashrate i statystyki

Jako jeden z największych basenów Antpool ma solidną niezawodność i jest uważany za godny zaufania wśród społeczności zajmującej się wydobywaniem kryptowalut.

Niestety musisz zarejestrować konto w Antpool, więc anonimowość jest niewyraźna. Jedną z zalet jest to, że czasami prowadzą promocje, w których rezygnują z opłat. Ostatnia zakończyła się 18 września 2018 r. Obecnie opłata za wydobycie Siacoin wynosi 2%, a wypłaty są dokonywane codziennie przy minimum 100 SC.

Wniosek

Szkoda, że ​​nie możesz już dłużej z zyskiem wydobywać Siacoin z GPU. Jeśli masz niedrogą energię elektryczną i środki do uruchomienia platformy ASIC, to Antminer A3 może być używany do wydobywania Siacoin.

Decentralizacja jest z pewnością problemem w przypadku tej monety, ponieważ jedna pula obecnie kontroluje około 55% mocy mieszania sieci. Unikanie tej puli lub jakiejkolwiek puli z więcej niż 25% mocy mieszania sieci jest dobrym pomysłem.

Jeśli naprawdę chciałbyś wesprzeć twórców Sia, pula wydobywcza Luxor przekazuje część swoich zysków społeczności Sia.

Powinienem tutaj również zauważyć, że możliwe jest podwójne wydobywanie Ethereum i Siacoin w pulach wydobywczych, które obsługują obie kryptowaluty. Poza tym wydobywasz podwójnie za pomocą GPU, co nie będzie opłacalne.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me