Baseny kopalniane Komodo: Znalezienie najlepszego basenu do wydobycia KMD

Poniższy artykuł zawiera kilka pomysłów na najlepsze baseny wydobywcze Komodo. Jeśli nie znasz Komodo, oto krótki opis projektu:

Komodo to zorientowana na prywatność zdecentralizowana kryptowaluta typu open source, która wyewoluowała z Bitcoin Dark, ale jest rozwidleniem ZCash. Głównym programistą jest James „jl777” Lee, ten sam programista, który stworzył Bitcoin Dark.

Stworzył Komodo przy użyciu rozwidlenia Zcash, aby uwzględnić technologię z-snark, a Komodo działa na platformie SuperNET, korzystając z aplikacji i infrastruktury tej platformy.

Kup Nicehash ZEC

Komodo korzysta z protokołu Delayed Proof of Work (dPoW), aby anonimowe, prywatne i przejrzyste transakcje były wyjątkowo bezpieczne. Aby dowiedzieć się więcej o Komodo, możesz przeczytać naszą recenzję platformy Komodo.

Pool Mining vs. Solo Mining Komodo

Do stycznia 2018 r. Nadal możesz mieć szansę jako górnik solo, gdybyś miał potężny sprzęt GPU, ale od tego czasu samodzielne poruszanie się jako górnik solo stało się coraz trudniejsze ze względu na wprowadzenie górników ASIC dla algorytmu Equihash (którego używa Komodo ). W dzisiejszych czasach potrzebujesz dużej mocy haszowania lub dużo szczęścia, jeśli myślisz, że znajdziesz blok podczas wydobywania solo.

Zamiast tego znacznie lepiej jest po prostu dołączyć do kopalni Komodo i połączyć swoje zasoby z innymi górnikami z Komodo. Jasne, że nie otrzymasz pełnej nagrody za blok, musisz podzielić ją z towarzyszami z puli wydobywczej, ale przynajmniej otrzymujesz nagrody i otrzymujesz je również z ładną równą i regularną dystrybucją.

KMD Solo lub Pool Mining

Wydobywanie w pojedynkę czy dołączanie do globalnej puli? Źródło: Fotolia

Chcę również wspomnieć, że jeśli nie masz platformy ASIC do kopania, nawet jeśli wydobywasz basen, nie będziesz opłacalny, chyba że w jakiś sposób otrzymasz darmową energię elektryczną, a nawet wtedy nie będziesz zarabiać znacznie więcej niż 0,25 USD dziennie. Ale jeśli chcesz tylko zebrać trochę Komodo i myślisz, że cena wzrośnie, nadal możesz iść dalej i użyć swojego GPU do wydobywania.

W przeciwnym razie zdobądź platformę Antminer A9, ale uważaj, że nowy Antminer A9 kosztuje prawie 3000 USD od Bitmain, a nawet jednostka A9 Mini kosztuje 745 USD.

Zagadnienia dotyczące basenu górniczego Komodo

Funkcje puli wydobywczej są bardzo podobne od monety do monety, a Komodo nie jest inny. Poniżej znajduje się krótkie omówienie funkcji, których będziesz chciał szukać w basenie wydobywczym Komodo, aby uzyskać najlepsze wrażenia i

Opłaty: Opłaty za wydobycie mogą wynosić od 0% do 2%. Oczywiście mniejsza opłata sprawi, że będziesz bardziej opłacalny, a wszystko inne będzie równe.

Lokalizacja serwera: Wybrana pula powinna mieć serwery w Twoim regionie świata. Jeśli jesteś w Ameryce Północnej, poszukaj serwerów w Ameryce Północnej. To samo dotyczy tych zlokalizowanych w Europie czy Azji. Zasadniczo im bliżej serwera, tym większa moc mieszania i zyskowność zobaczysz.

Godna zaufania: Upewnij się, że wybrana pula ma historię dokonywania płatności oraz ogólnie jest godna zaufania i wiarygodna. Baseny, które istnieją od kilku lat, na ogół nie mają problemów z zaufaniem.

Schemat wypłat: Istnieją różne systemy wypłat, z których niektóre są bardziej ukierunkowane na szczęście, a inne oparte są wyłącznie na równym dzieleniu się nagrodami. To, co wybierzesz, jest osobistą preferencją, ponieważ w dłuższej perspektywie wszystko się wyrównuje.

Pool Uptime: 100% jest najlepsze. Jeśli serwery puli nie działają, nie wydobywasz.

Minimalna wypłata: Wartości minimalne są zwykle ustawione na tyle nisko, aby zapewnić przeciętnemu górnikowi dzienną wypłatę. Warto jednak dowiedzieć się, jakie jest minimum, ponieważ naprawdę nie chcesz czekać miesiąca na wypłatę.

Pool Hash Power: Zawsze kusi wybranie kopalni o największej mocy mieszania, ponieważ wiesz, że będą one również znajdować najwięcej bloków. Spróbuj jednak złagodzić to z pewnym rozsądkiem. Za każdym razem, gdy wybierzesz pulę, która ma więcej niż 25% całkowitej mocy mieszania, promujesz również centralizację wydobycia tej monety. Lepiej dla sieci, jeśli wybierzesz pulę o mniejszej mocy mieszania, aby zachować jak największą decentralizację.

Najlepsze baseny górnicze Komodo

Nie ma ogromnej liczby basenów Komodo, ale jest ich wystarczająco dużo, aby dać ci wybór. Poniżej znajduje się 5 najlepszych basenów, które możemy obecnie polecić. Prawdopodobnie jest jeszcze 10-15, które możesz rozważyć, ale kiedy szukałem, któryś z nich nie miał górników lub tak niewielu górników, że wydobywali z hashratem mniejszym niż 10 Ksol / s.

Basen górniczy Komodo

Basen górniczy Komodo to najstarszy i jeden z największych basenów górniczych Komodo. Konsekwentnie ma ponad 40% mocy mieszania, co czyni go jedną z pul, których należy unikać, jeśli chcesz utrzymać zdecentralizowaną i bezpieczną sieć.

Statystyki puli Komodo

Statystyki puli Komodo

Obowiązuje 1% opłaty za pulę, co jest średnią, i minimalna kwota wypłaty 0,5 KMD. Mają górników zlokalizowanych na całym świecie, a aby zachować prywatność, nie jest wymagana rejestracja, wystarczy użyć prawidłowego adresu Komodo i gotowe.

Suprnova.cc

Jeśli w ogóle zajmowałeś się wydobyciem w basenie, prawie na pewno słyszałeś Suprnova.cc ponieważ często są jednym z najlepszych basenów wydobywczych na dziesiątki monet. Jedną z fajnych rzeczy jest to, że istnieje ujednolicony login, którego można używać w prawie wszystkich tych pulach, więc nie musisz resetować danych logowania i informacji o pracowniku.

Statystyki puli Suprnova.cc

Suprnova.cc KMD Pool and Mining Statistics

Suprnova.cc ma standardową opłatę za wydobycie w wysokości 1% i przyjemną, niską, minimalną wypłatę 0,1 KMD. Posiadają około 15-20% całkowitej mocy mieszania, co czyni je dobrym wyborem, jeśli chcesz mieć solidną pulę, która nie zagraża decentralizacji sieci.

Luckpool

Luckpool.org to basen kanadyjski, dlatego najlepiej go używać w Ameryce Północnej. Różni się nieco od innych pul, ponieważ pobiera mniejszą 0,5% opłaty dla górników, ale oferuje także coś, co nazywają Miner’s Jackpot. Jest to premia wypłacana górnikowi, który faktycznie znalazł blok. W przypadku Komodo the Miner’s Jackpot wynosi 0,24KMD. Pozostawia to 2,76 KMD + nagrody za opłatę transakcyjną – opłata za pulę dla wszystkich górników.

Statystyki puli Luckpool Komodo

Luckpool Komodo Pool Hash-rate i statystyki

Różnią się także korzystaniem z systemu wypłat Pay Per Loyal Time Share (PPLTS). Minimalna wypłata to zaledwie 0,1KMD i jest to pula anonimowa, co oznacza, że ​​nie ma potrzeby rejestrowania się ani podawania jakichkolwiek danych osobowych. Wszystko, czego potrzebujesz, to adres Komodo. Kontrolują również zaledwie 10% całkowitej mocy haszowania, co czyni je solidną kopalnią, ale wystarczająco małą, aby utrzymać decentralizację.

Monety do monet

Monety istnieje od kilku lat, ale pozostaje jednym z mniejszych basenów Komodo, z około 1% całkowitej mocy mieszania sieci. Nie przeszkadza im to być dobrym wyborem na basen Komodo. Opłata za wydobycie wynosi 1% w Coinblockers, a minimalne płatności to bardzo niskie 0,01KMD.

Coinblockers KMD Pool Stats

Coinblockers KMD Pool i Komodo Network Stats

To anonimowa pula, która nie wymaga rejestracji, co jest idealne dla monety zorientowanej na prywatność, takiej jak Komodo. Mają również wsparcie dla NiceHash, jeśli uważasz, że chcesz wypożyczyć moc mieszającą i użyć jej do wydobywania Komodo.

Zpool

Zpool.ca to duża pula, w której znajdują się dziesiątki algorytmów i ponad 100 różnych monet. Chociaż możesz zażądać płatności w KMD, a minimalna kwota to zaledwie 0,05 KMD, uzyskanie płatności może zająć trochę czasu, ponieważ pula może musieć poczekać, aż zostanie znaleziony blok Komodo, zanim będzie można dokonać płatności. Obecnie gwarantują tylko płatności BTC i możesz wydobywać Komodo, ale jeśli chcesz, zarabiaj w Bitcoin.

Statystyki Zpool Equihash

Statystyki puli Zpool Equihash

Zauważ, że w przypadku Zpool wybierasz algorytm (Equihash w przypadku Komodo), a Zpool decyduje, która moneta w algorytmie jest dla mnie najbardziej opłacalna. Oznacza to, że możesz nie kopać Komodo przez cały czas. Oznacza to również, że moc mieszania Zpool zmienia się dramatycznie jako procent całości. Widziałem to poniżej 10% całości i powyżej 70% całości. Miej to na uwadze, jeśli chodzi o centralizację, kiedy decydujesz, której puli Komodo użyć.

Wniosek

Jak widać, do wyboru jest nie tylko kilka dobrych basenów wydobywczych Komodo, ale każdy z nich ma swoje własne unikalne cechy, które odróżniają je od siebie. Jedynym minusem jest to, że wydobywanie z GPU nie jest już opłacalne i naprawdę potrzebujesz platformy ASIC, aby przynosić zyski podczas wydobywania Komodo.

Jeśli jednak uważasz, że cena Komodo wzrośnie, brak rentowności teraz nie powinien być problemem, ponieważ zyskasz, gdy cena KMD wzrośnie.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me