How to Mine Digibyte (DGB): kompletny przewodnik dla początkujących

Digibyte (DGB) to szybko rozwijający się i coraz bardziej popularny łańcuch bloków, który został zaprojektowany z myślą o szybkości i bezpieczeństwie dokonywania zdecentralizowanych płatności.

Obecnie używany w ponad 100 krajach, zawiera wiele nowatorskich funkcji dla kryptowalut. Obejmują one minimalne, a nawet nieistniejące opłaty, a także błyskawiczne prędkości transakcji.

W przeciwieństwie do innych kryptowalut, które mogą zająć wiele minut, a w niektórych przypadkach nawet godzin, możesz wysłać Digibytes na dowolny inny adres Digibyte w ciągu kilku sekund. Nie ma potrzeby rejestracji ani ukrytych opłat.

Aby uczynić blockchain jeszcze bardziej atrakcyjnym, Digibyte może być używany do zabezpieczania danych, w tym dokumentów i umów, w sposób, który nigdy wcześniej nie był możliwy.

Korzyści Digibyte

Korzyści z Digitbyte. Źródło: Digitbyte

Kolejną wspaniałą cechą Digibyte jest to, że nadal możesz go wydobywać za pomocą GPU komputera, zwłaszcza jeśli dołączysz do puli wydobywczej, aby połączyć swoją moc wydobywczą z mocą innych entuzjastów Digibyte. W rzeczywistości Digibyte poszedł w ślady Monero na początku tego roku, twardo rozwidlając łańcuch bloków, aby pozostać odpornym na wydobywanie ASIC na niektórych alogorytmach, które można wykorzystać do wydobywania Digibyte.

Co to jest Digibyte Mining?

Wydobywanie Digibyte polega na zabezpieczaniu sieci, sprawdzaniu poprawności bloków i wprowadzaniu do obiegu nowych tokenów Digibyte. Digibyte był pierwotnie rozwidleniem łańcucha bloków Bitcoin i podobnie jak Bitcoin wykorzystuje mechanizm konsensusu znany jako Proof of Work (PoW). PoW jest uważany za najbezpieczniejszy protokół konsensusu dla łańcuchów bloków.

Kup Nicehash teraz

Minng jest realizowany przy użyciu mocy obliczeniowej komputera do rozwiązywania problemów kryptograficznych. To weryfikuje transakcje blockchain, zabezpiecza sieć Digibyte i ostatecznie tworzy nowe bloki, jednocześnie nagradzając górników za pomocą Digibytes. Oprócz komputera z GPU będziesz potrzebować portfela Digibyte i specjalistycznego oprogramowania do wydobywania Digibyte.

Wybór algorytmu wyszukiwania DGB

Digibyte jest nieco wyjątkowy wśród kryptowalut, ponieważ umożliwia kopanie za pomocą pięciu oddzielnych algorytmów. Algorytmy obsługiwane do wydobywania to SHA-256, Skein, Groestl, Scrypt i Qubit. Wybór używanego algorytmu jest podyktowany przede wszystkim używanym sprzętem do wydobywania.

Algorytmy Digibyte Mining

Algorytmy wyszukiwania dla Digibyte

Algorytmy SHA-256 i Scrypt są zdominowane przez górników ASIC i nie nadają się do domowych platform wydobywczych. Qubit wykorzystuje kombinację wielu typów sprzętu i jest najlepszy dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Groestl i Skein są najlepsze do wydobywania na GPU.

Wydobycie solo lub zbiorcze

Kiedy zaczynasz wydobywać Digibyte, masz wybór między wydobyciem solo na własnej platformie górniczej lub wydobyciem zbiorczym, w którym dołączysz do grupy innych górników Digibyte. Metoda zbiorczego wydobywania jest zdecydowanie najpopularniejszą metodą.

W puli wydobywczej grupa osób dołącza do swoich zasobów lub mocy mieszania, co pozwala im znaleźć więcej bloków i zebrać więcej nagród górniczych. Nagrody są następnie dzielone równo między uczestników w puli wydobywczej na podstawie ilości mocy obliczeniowej, którą dodają do puli.

Wydobywanie solo odbywa się na własną rękę, a ponieważ trudność wydobycia wzrosła tak bardzo, że często jest to porównywane do zakupu kuponu na loterię, ponieważ istnieje bardzo niskie prawdopodobieństwo, że będziesz pierwszym, który rozwiąże blok. Oczywiście nie musisz dzielić się nagrodą podczas wydobywania solo, ale znalezienie bloku może zająć miesiące lub dłużej.

Baseny górnicze są lepsze, ponieważ każdego dnia zarabiasz monety.

Pierwsze kroki Mining Digibyte

Poniższy przewodnik dotyczący wydobywania Digibyte na komputerze z systemem Windows 10 przy użyciu pliku Nvidia lub Karta graficzna AMD. Opiera się również na dołączeniu do puli wydobywczej, ponieważ jest to naprawdę najlepszy sposób na generowanie stałych dostaw tokenów Digibyte.

Algorytmy Digibyte Mining

Karty Nvidia i AMD używane do wydobywania DGB. Źródło: nvidia.com i amd.com

Zanim zdecydujesz się na pulę do wydobywania Digibyte, upewnij się, że masz portfel, ponieważ pula poprosi Cię o adres portfela (a mimo to potrzebujesz miejsca na przechowywanie Digibyte). Jeśli masz już portfel Digibyte, świetnie! Jeśli nie, możesz pobrać oficjalne portfele Digibyte i innych firm z witryny oficjalna strona Digibyte. I chociaż nie polecam tego, możesz również kopać bezpośrednio do portfela giełdowego, jeśli masz konto na jednym, który obsługuje Digibyte.

Nadszedł czas, aby wybrać pulę wydobywczą Digibyte. Twój wybór puli będzie podyktowany tym, jakiego algorytmu użyjesz do mojego. Jak wspomniano powyżej, najlepszym wyborem do wydobywania na GPU jest Skein (karty Nvidia) lub Groestl (karty AMD). Poniżej znajdują się pule wyszukiwania DGB dostępne dla każdego algorytmu:

Baseny górnicze Groestl

Baseny kopalniane Skein

Scrypt Mining Pools

Pule górnicze SHA256

Baseny kopalniane Qubit

Należy zauważyć, że DigiHash to pierwsza pula wyszukiwania wymieniona dla każdego algorytmu. Jest to zgodne z projektem, ponieważ DigiHash jest obsługiwany przez Fundacja Digibyte, a część nagród wraca do utrzymania sieci. Wiele osób unika jednak korzystania z puli ze względu na oszacowaną opłatę za wydobycie w wysokości 5%.

Zauważ również, że aby móc kopać w niektórych pulach, musisz zoptymalizować górników za pomocą Myriad-Groestl, który jest algorytmem DGB. Jest to również obecnie najbardziej opłacalny sposób wydobywania Digibyte. Możesz zdobyć zoptymalizowanych górników w The Blocks Factory

AMD – http://theblocksfactory.com/sgminer-5-0-1-windows-gr.zip

Nvidia – http://theblocksfactory.com/ccminer-1.2-myr-gr.zip

Ponieważ mam kartę Nvidia, do końca tego samouczka będę używać MiningField z algorytmem Skein.

Stwórz swojego pierwszego pracownika

Pierwszą rzeczą, którą musisz oczywiście zrobić, jest zarejestrowanie konta w MiningField, a następnie zalogowanie się. Następnie utworzysz pierwszego pracownika. Przejdź do łącza „Moje konto” po lewej stronie, kliknij je, a następnie kliknij „Moi pracownicy”, aby rozpocząć tworzenie nowego pracownika.

Tworzenie Digibyte Mining Worker

Tworzenie Digibyte Mining Worker

Przejdź na dół strony MiningField, a zobaczysz formularz zatytułowany „Dodaj nowego pracownika”. Wprowadź żądaną nazwę pracownika i hasło pracownika, a następnie kliknij przycisk „Dodaj nowego pracownika”. Masz teraz pracownika w puli wydobywczej (zobaczysz go w „Konfiguracji pracownika” po prawej stronie) i możesz pobrać i skonfigurować oprogramowanie do wydobywania.

Dodawanie pracownika Digitbyte

Dodawanie pracownika Digitbyte

Pobierz i skonfiguruj oprogramowanie górnicze

Następnie musisz pobrać oprogramowanie do wydobywania. Jeśli masz kartę Nvidia, najlepiej z niej korzystać CCMiner, ale jeśli masz kartę AMD, to Górnik Claymore jest najlepsza. Możesz pobrać dowolny z nich z GitHub. Po pobraniu odpowiedniego folderu zip z pakietem wydobywczym musisz rozpakować go do folderu na komputerze.

Pobieranie oprogramowania górniczego (CC Miner)

Pobieranie oprogramowania górniczego (CC Miner)

Następnie musisz utworzyć plik konfiguracyjny dla CCMiner, który powie mu, gdzie znajduje się pula wydobywcza i informacje o twoim koncie. Ten plik zostanie zapisany jako plik .bat, ale utworzysz go za pomocą Notatnika, więc naprawdę nie jest to zbyt skomplikowane. Śmiało i otwórz Notatnik. Teraz skopiuj i wklej następujące informacje, zastępując „nazwę użytkownika” swoją nazwą użytkownika, pracownik swoim imieniem i nazwiskiem pracownika, a „Twoje hasło” hasłem pracownika.

ccminer-x64 –algo = skein -o stratum + tcp: //eu.miningfield.com: 3398 -u nazwaużytkownika.worker -p twoje hasło

Przykład: nazwaużytkownika.pracownik

„Nazwa użytkownika” to nazwa użytkownika utworzona w Miningfield podczas rejestracji, a „pracownik” to nazwa pracownika utworzona wcześniej w tym samouczku.

Następnie zmodyfikuj adres URL do dowolnego z portów Stratum wymienionych w witrynie MiningField.

Przykład: „url”: „stratum + tcp: //us.miningfield.com: 3397”

Na koniec zapiszemy plik .bat w tym samym folderze, w którym rozpakowałeś oprogramowanie do wydobywania.

Stworzyć . bat, po prostu otwórz notatnik i zapisz plik w tym samym folderze co oprogramowanie do wydobywania z rozszerzeniem .bat (zmień „zapisz jako typ” z tekst na Wszystkie pliki. Nazwa pliku może być dowolna, ale musi zawierać rozszerzenie .bat). Kliknij „Zapisz”.

Zapisz plik .bat w tym samym katalogu

Zapisz plik .bat w tym samym katalogu

Rozpocznij wydobycie

Uruchom utworzony plik .bat, który uruchomi aplikację CCminer i jeśli wszystko jest skonfigurowane poprawnie, zaczniesz widzieć wiersze zaczynające się od „zaakceptowano” i kończące na „tak!”. Oznacza to, że wydobywasz i otrzymujesz DGB.

Wydobywanie DGB w wierszu poleceń

Wydobywanie DGB w wierszu poleceń

Wniosek

Wydobywanie Digibyte to doskonały sposób na rozpoczęcie wydobywania kryptowalut, ponieważ jest to jedna z niewielu najlepszych monet, które nadal można wydobywać za pomocą GPU i procesora na własnym komputerze. Jest to również doskonała moneta do wydobycia, ponieważ aplikacja górnicza może działać bez spowalniania komputera. Oznacza to, że możesz kontynuować pracę w innych programach, co nie zawsze jest prawdą w przypadku wydobywania kryptowalut.

Tak więc, teraz jesteś gotowy do wydobywania za pomocą swojego procesora graficznego, możesz również być zainteresowany, aby wiedzieć, że pula MiningField pozwoli ci również wydobywać za pomocą twojego procesora. Nie zamieściłem jednak instrukcji, ponieważ większość ludzi uważa, że ​​wydobywanie procesorów Digibyte nie jest opłacalne.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me