Jak kopać Burstcoin: przewodnik dla początkujących krok po kroku

Jeśli chodzi o wydobywanie kryptowalut dzisiaj, ludzie inwestują w najbardziej zaawansowane procesory graficzne i układy ASIC, aby konkurować.

Nawet wtedy, gdy dokonali znacznych inwestycji w sprzęt, toczą ciągłą walkę z niektórymi z większych gigantów górniczych, którzy prowadzą działalność na skalę przemysłową. Może to być przygnębiający fakt dla tych, którzy rozważają dziś wydobycie monet.

Istnieje jednak konkretna kryptowaluta, którą możesz teraz wydobywać na dysku twardym. To jest Burstcoin i wykorzystuje unikalny i genialny algorytm konsensusu, który nie wymaga mocy mieszania.

W tym poście przeprowadzimy Cię przez przewodnik krok po kroku, który pozwoli Ci wydobyć burstcoin. Przejdźmy od razu do tego z krótkim przeglądem protokołów wydobywania Burstcoin.

PoW vs. PoS vs. PoC

Większość z was prawdopodobnie zna protokół Proof of Work używany do wydobywania bitcoinów. Ten rodzaj wydobycia wymaga, aby Twój komputer używał swojego procesora do dostarczania mocy obliczeniowej i rozwiązywania problemów kryptograficznych lub skrótów.

Ci, którzy mają szczęście rozwiązać hash i znaleźć blok, otrzymają nagrodę i opłaty transakcyjne z tego bloku.

Celem tego protokołu jest zapewnienie, że jedna osoba nie stanie się zbyt ważna dla sieci. Górnicy muszą zużywać energię elektryczną i moc obliczeniową, aby znaleźć monety, ale potrzebują również coraz więcej energii elektrycznej, aby stać się większą częścią sieci.

Dlaczego to jest ważne?

To prawie gwarantuje, że istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że którykolwiek górnik będzie kontrolował większość mocy mieszania i będzie w stanie przeprowadzić 51% ataku. Jest to po prostu zbyt kosztowne.

Nawet jeśli górnik mógłby kontrolować więcej niż 50% sieci, jest prawdopodobne, że chroniłby sieć, aby utrzymać swoje źródło przychodów z wydobycia. Tak właśnie stało się z innymi monetami.

Kup Nicehash teraz

Przez lata istnienia Bitcoin ten system okazał się dość wydajny, ale także niezwykle marnotrawny. Protokół Proof of Work spowodował zużycie energii elektrycznej wartej dziesiątki milionów dolarów.

Ale teraz są inne mechanizmy konsensusu. Proof of Stake to taki, który jest dobrze znany.

Różne algorytmy konsensusu

Algorytmy Bitwy o Konsensus. Źródło obrazu: Fotolia

Innym mniej znanym protokołem jest Proof of Capacity. Ten protokół jest używany z Burst (BURST) i okazał się znacznie mniej kosztowny.

Dlaczego jest to mniej kosztowne?

Ponieważ Proof of Capacity zależy od miejsca na dysku twardym komputera, a nie od mocy obliczeniowej. Te z większą przestrzenią HDD, które są stosowane w sieci, mają większy udział w swoich wysiłkach wydobywczych. Nie jest to sprawdzone w czasie, jak Proof of Work, ale jest o wiele bardziej przyjazne dla środowiska i długoterminowe.

Wydobywanie seryjne może przeprowadzić każdy, kto ma wolne, nieużywane miejsce na dysku twardym. Możesz nawet zbudować zestawy dysków twardych, aby zwiększyć swoją rentowność podczas wydobywania. Ma to dodatkową zaletę w porównaniu z wydobywaniem GPU i procesora, oprócz obniżonego zużycia energii elektrycznej. Dyski twarde mają również znacznie dłuższą żywotność, gdy są młotkowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, więc nie musisz ich wymieniać tak często, jak procesory graficzne i procesory.

Bez względu na to, czy masz tylko kilka GB wolnego miejsca, czy kilka TB, możesz znaleźć Burst, więc zacznijmy uczyć się o wydobywaniu Burst!

Część 1 – Zainstaluj Burst Wallet

Portfel Burst jest dostępny jako portfel online, portfel mobilny i lokalny portfel komputerowy. Podczas wydobywania, ze względów bezpieczeństwa, zaleca się używanie lokalnej wersji desktopowej. Jest dostępny dla systemów Windows, Linux i Mac, a wszystkie portfele można pobrać z witryny Burst tutaj.

Użytkownicy systemu Windows mają do wyboru portfel z rdzeniem Burst lub portfel QBundle. Najłatwiejszym wyborem dla początkujących w systemie Windows jest pobranie Qbundle, programu uruchamiającego, który umożliwia zainstalowanie lokalnego portfela Burst za pomocą kilku kliknięć. Możesz po prostu podążać za kreatorem, który przeprowadzi Cię przez konfigurację. Qbundle zawiera również oprogramowanie do tworzenia wykresów i wyszukiwania, które ułatwia rozpoczęcie wydobywania.

Wybierzmy więc tę drogę, ponieważ jest najłatwiejsza.

Najnowsza wersja QBundle jest dostępna na GitHub i można ją pobrać tutaj. Aktualna wersja w chwili pisania tego tekstu to 2.5.0 i jest dostępna jako plik .zip. Kliknij łącze i zapisz plik .zip na swoim komputerze. Po otwarciu folderu .zip musisz go wyodrębnić przed uruchomieniem.

Rozpakuj pliki wyszukiwania Burstcoin

Rozpakuj pliki

Po rozpakowaniu możesz przejść do nowego folderu i dwukrotnie kliknąć plik BurstWallet.exe, aby uruchomić portfel po raz pierwszy.

Możesz otrzymać komunikat, że program Windows Defender chronił Twój komputer i blokował otwieranie aplikacji. Jeśli tak się stanie, kliknij link „Więcej informacji”, a pojawi się przycisk „Mimo to uruchom”. Śmiało i kliknij ten przycisk.

Windows Defender Burstcoin

Uruchom aplikację mimo to w programie Windows Defender

Instalator wyszuka brakujące komponenty i poinformuje Cię, czy coś jest potrzebne. Jeśli tak, możesz kliknąć łącze „Pobierz brakujące składniki”, aby uzyskać potrzebne informacje.

Pobieranie brakujących składników BurstCoin

Kontynuuj pobieranie brakujących składników

Po pobraniu brakujących składników możesz kliknąć przycisk „Kontynuuj”. Spowoduje to rozpoczęcie pobierania i instalowania przeglądarki kieszonkowej Chromium potrzebnej do uruchomienia portfela Burst. Następnie otworzy się Burst Wallet i możesz kliknąć przycisk „Nowy? Utwórz swoje konto”.

Tworzenie nowego konta burstcoin

Utwórz nowe konto burstcoin

Natychmiast pojawi się Twoje hasło. Zapisz to i przechowuj w bezpiecznym miejscu. Jeśli zgubisz hasło, utracisz również dostęp do swojego konta Burst. Po skopiowaniu hasła kliknij „Dalej”.

Burst poprosi Cię teraz o podanie hasła. Ma to na celu zapewnienie, że faktycznie go skopiowałeś. Wpisz lub wklej go w polu i kliknij „Dalej”.

To przeniesie Cię do nowego portfela Burst. Gratulacje! Jak zobaczysz, portfel rozpocznie pobieranie łańcucha bloków.

Kompletny pulpit nawigacyjny Burstcoin

Pulpit nawigacyjny burstcoin

Aby zabezpieczyć swój identyfikator, musisz zasilić swój portfel i dokonać transakcji lub dowolnej czynności wymagającej opłaty BURST. Jest to wymagane, aby rozpocząć wydobycie.

Część 2 – Zasil swój portfel i zabezpiecz swój identyfikator

Masz dwie opcje, aby dodać do portfela trochę wybuchu, abyś mógł rozpocząć wydobycie. Pierwszym jest po prostu kupienie go na giełdzie. Burst jest dość niedrogi i nie będziesz musiał wydać więcej niż kilka groszy, aby uzyskać wystarczającą ilość Burst, aby rozpocząć wydobycie. Możesz kupić Burst od Poloniex lub Bittrex.

Inną opcją jest użycie kranu kryptowaluty, aby uzyskać impuls. Ta metoda jest darmowa, ale niestety jest to strzał w dziesiątkę, ponieważ wiele kranów Burst jest regularnie pustych. Możesz wypróbować te krany, aby uzyskać niewielką ilość Burst:

Jeśli planujesz użyć jednego z kranów, pamiętaj, aby użyć swojego identyfikatora serii (na przykład: BURST-H9EF-UEL5-4WPG-DJE6J), a nie Twoje hasło.

Po otrzymaniu Burstcoinów musisz dokonać transakcji i wydać minimum 0,1 BURST opłaty. Ponieważ wszystko, co musimy zrobić w tym momencie, to wydać 0,1 BURST opłaty, możemy śmiało ustawić odbiornik do wydobywania, który dogodnie kosztuje 0,1 BURST.

Odbiorcę ustawimy później, gdy będziemy konfigurować klienta wydobywczego.

Część 3 – Przygotowanie dysku twardego poprzez zapisywanie wykresów

Mining Burst używa twojego dysku twardego jako środka zapobiegającego sybil, aby zabezpieczyć sieć i aby to zrobić, musi utworzyć pliki wykresów na dysku twardym. Im więcej miejsca poświęcisz na te działki, tym większą liczbę BURST otrzymasz podczas wydobywania.

Aby rozpocząć, kliknij „Narzędzia” u góry, a następnie „Plotting”. Daje to wybór między „Ploter” i „Dynamicznym plotowaniem”. Możesz zignorować trzeci wpis „Plotconverter”. Aby uprościć sprawę, użyjemy „Plotera dynamicznego”, ponieważ automatycznie oblicza i kreśli twój dysk twardy.

Dynamiczny ploter Burstcoin

Dynamiczny ploter Burstcoin

Kliknij przycisk radiowy, aby włączyć dynamiczne drukowanie, a następnie kliknij trzy kropki po prawej stronie pola „Wybierz miejsce przechowywania plików ploterów” i wybierz lokalizację do przechowywania plików. Utworzyłem nowy folder o nazwie „Burst” do przechowywania mojego.

Następnie musisz wprowadzić numeryczny numer konta, który można znaleźć, klikając „Więcej informacji” w polu Konta w portfelu.

Wstawienie konta numerycznego burstcoin

Wstawianie konta numerycznego

Możesz pozostawić rozmiar plików wydruku i wolne miejsce jako domyślne i kliknąć przycisk „Zapisz”. Pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz pobrać i zainstalować XPlotter. Kliknij tak, a ten składnik zostanie dodany do twojego portfela.

Gdy masz włączone dynamiczne kreślenie, Burst nie zacznie pisać wykresów, dopóki nie zaczniesz wydobywania. Jeśli zakończyłeś pobieranie pełnego łańcucha bloków i wysłałeś już opłatę, możesz rozpocząć wydobycie teraz, w przeciwnym razie być może będziesz musiał poczekać, aż otrzymasz BURST, aby uiścić opłatę i do zakończenia pobierania łańcucha bloków.

Część 4 – Begin to Mine Burstcoin

Po utworzeniu plików wykresów możesz rozpocząć wydobywanie Burst.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest ustawienie odbiorcy. Informuje to oprogramowanie wydobywcze, kto otrzyma nagrodę, jeśli znajdziesz blok. Możesz ustawić to na swój własny identyfikator, jeśli zamierzasz kopać solo (nie warto, chyba że masz 100 TB lub więcej), lub możesz ustawić go na identyfikator puli. Klikając kropki po prawej stronie pola, pojawi się menu zawierające około 10 wstępnie skonfigurowanych pul. Używam Burstneon.com jako mojej puli.

Będziesz także chciał zmienić „portfel do wykorzystania” na portfel online, jeśli Twój portfel lokalny nie zakończył synchronizacji. Zwróć uwagę na opłatę i upewnij się, że włożyłeś wystarczająco dużo pieniędzy, aby osiągnąć minimum. Wartość domyślna tego pola to 0,01, co jest domyślnym minimum potrzebnym do ustawienia odbiorcy nagrody. Następnie kliknij przycisk „Ustaw odbiorcę nagrody”.

Ustawianie odbiorcy nagrody Burstcoin

Ustawianie odbiorcy nagrody Burstcoin

Teraz musisz uruchomić górnika. Idź do Narzędzia -> Górnik i kliknij. Zmień przycisk opcji na „Pool Mining”. Aby to zrobić, portfel musi być zsynchronizowany, a odbiorca nagrody musi być już ustawiony. Pamiętaj, że umieszczenie odbiorcy nagrody w Twoim portfelu może zająć 20-30 minut.

Jako serwery wydobywcze, aktualizacyjne i informacyjne będziemy używać Burstneon.com z portem 8080. Limit terminu powinien być ustawiony na 63072000. Kliknij „Rozpocznij wydobycie”. Zapyta, czy chcesz zainstalować górnika Blago. Kliknij tak i pozwól na zainstalowanie.

Blago CPU Burstcoin Miner

Blago CPU Burstcoin Miner

Pamiętaj, że będziesz wtedy musiał przejść do folderu Burst 2.5.0 utworzonego wcześniej, znaleźć folder BlagoMiner.zip i wyodrębnić go, w przeciwnym razie nadal będziesz otrzymywać błędy, a wydobywanie nie rozpocznie się prawidłowo.

A teraz wydobywasz Burst!

Wniosek

Wydobywanie Burst jest proste, a co najważniejsze, bardzo ekonomiczne, ponieważ wykorzystuje dysk twardy komputera. Po skonfigurowaniu i wydobyciu zaangażowanie procesora jest bardzo małe, co oznacza, że ​​nie zobaczysz dużego zużycia energii elektrycznej z działalności wydobywczej Burstcoin.

W projekcie planowane jest również rozwiązanie problemów związanych ze skalowalnością i anonimowością oraz dodanie nowych funkcji kanału płatności. Zespół twierdzi, że zintegruje szereg protokołów i pomysłów już sprawdzonych przez inne kryptowaluty. Ta lista obejmuje wykorzystanie Lightning Networks do płatności á la Bitcoin / Litecoin, technologię Tangle z IOTA, cechy anonimowości z Monero i Zcash.

Każdy, kto ma kilka wolnych terabajtów miejsca na dysku twardym, nie ma nic do stracenia, wydobywając trochę BURSTA, a jeśli wystartuje i wróci do swojego rekordowego poziomu, może sporo zyskać na niedrogim wydobyciu Burstcoinów.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me