Najlepsze baseny górnicze Verge: Gdzie wydobywać swój XVG

Verge to kolejna z kryptowalut, które koncentrują się na prywatności i anonimowości swoich użytkowników.

Verge umożliwia swoją anonimowość, budując swój łańcuch bloków w oparciu o usługi Tor i I2P, które służą do ukrywania danych osobowych użytkowników, takich jak ich adres IP i geolokalizacja.

Inną ciekawą i unikalną cechą Verge jest algorytm zgodności z potwierdzeniem pracy. W przeciwieństwie do wielu innych kryptowalut wykorzystuje kombinację różnych algorytmów. Wszystkie te algorytmy konsensusu nadal pozwalają użytkownikom kopać Verge na GPU ich domowego komputera. To ogromna premia, a ten rodzaj domowego wydobywania działa bardzo dobrze, jeśli połączysz swoją moc mieszania w puli wydobywczej Verge.

Ale do których basenów najlepiej dołączyć?

W tym poście przyjrzymy się niektórym z najbardziej dochodowych basenów górniczych Verge, a także damy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze najlepszych basenów.

Przegląd Verge Mining

Eksploracja skrajna pozwala górnikom na zdobywanie nagród za zabezpieczenie sieci Verge oraz sprawdzanie bloków i transakcji. Tak też powstają nowe tokeny Verge. Chociaż Verge używa 5 różnych algorytmów do wydobywania, wszystkie są algorytmami Proof-of-Work. Verge zdecydował się na użycie PoW, ponieważ jest uważany za najbezpieczniejszy protokół konsensusu.

Kup Nicehash teraz

Proces wydobywania wykorzystuje moc obliczeniową komputera do rozwiązania trudnego problemu kryptograficznego. Po rozwiązaniu problemu wykrywany jest nowy blok i sprawdzane są wszystkie dane transakcji w tym bloku.

Tworzenie bloków nagradza również górników nowymi żetonami skraju. Ponieważ kilka algorytmów jest odpornych na układy ASIC, Verge można nadal wydobywać za pomocą podstawowego GPU. Oprócz karty graficznej górnicy potrzebują również portfela Verge i specjalistycznego oprogramowania do wydobywania.

Algorytmy konsensusu granicznego

Większość kryptowalut używa tylko jednego protokołu konsensusu, więc Verge jest nieco wyjątkowy, ponieważ pozwala na wydobywanie z pięcioma różnymi algorytmami. Algorytmy obsługiwane przez Verge to Scrypt, X17, Lyra2rev2, myr-groestl i blake2s.

Zauważ, że algorytm Scrypt jest zdominowany przez platformy ASIC i nie nadaje się do wydobywania w domu. Większość pozostałych algorytmów będzie działać najlepiej z kartami Nvidii, z wyjątkiem myr-groestl, który działa najlepiej z kartami AMD. Inną możliwością jest podwójne wydobywanie Ethereum i Verge, ponieważ Claymore Miner obsługuje podwójne wydobywanie tokenów algorytmu Blake2s.

Pobrzeże basenu górniczego

Ponieważ domyślam się, że większość z was nie korzysta z zestawów ASIC w swoim domu, wolelibyście połączyć moje, a nie solo. Eksploracja puli umożliwia łączenie zasobów obliczeniowych z innymi górnikami na całym świecie, ułatwiając i przyspieszając znajdowanie bloków i zdobywanie nagród. Wydobywanie w basenie jest bardzo popularne w przypadku monet, które nie są zależne od platform ASIC.

Co to jest Verge Mining

Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

Wydobywanie solo, jak można się domyślić z nazwy, odbywa się samodzielnie, a to sprawia, że ​​jest mało prawdopodobne, abyś miał wystarczającą moc mieszania, aby bardzo szybko znaleźć blok. Zaletą wydobywania solo jest to, że nie musisz dzielić się nagrodą, ale wadą jest to, że uzyskanie jakiejkolwiek nagrody może zająć miesiące.

Trzymanie się basenu wydobywczego pozwoli ci codziennie zbierać niewielką nagrodę.

Zanim wybierzesz pulę, będziesz potrzebować portfela Verge, ponieważ pule wydobywcze będą potrzebować adresu portfela, do którego mają wysłać Twój Verge. Możesz pobierz portfele Core Wraith dla Windows, Linux i OSX lub przechowuj Verge prywatnie na telefonie komórkowym za pomocą portfela Verge Tor.

Teraz możesz zabrać się za wybór puli wydobywczej Verge. Jak wspomniałem powyżej, większość algorytmów jest najlepsza dla kart Nvidia, ale karty AMD mogą korzystać z algorytmu myr-groestl. A algorytmu Scrypt najlepiej unikać, ponieważ jest zdominowany przez platformy ASIC.

Oto kilka możliwości wyboru puli wyszukiwania granicznego dla każdego algorytmu:

Scrypt

Jeśli jesteś po prostu uparty lub masz inny powód, aby skorzystać z algorytmu Scrypt, to jedna bardzo dobra pula wydobywcza jest CoinFoundry. Nie jest to największa kopalnia, ale jest wystarczająco duża, aby regularnie i dość szybko znajdować bloki.

Statystyki XVG Coinfoundry dla Scrypt

Coinfoundry XVG Scrypt Pool Stats

Ma również niską opłatę w wysokości 0,75%, która jest lepsza niż większość. Istnieją serwery zlokalizowane na całym świecie, a czas działania wynosi 100%. Inne pule wydobywcze Scrypt dla Verge obejmują:

X17

Możesz także użyć CoinFoundry do połączenia kopalni Verge za pomocą algorytmu X17. Jeśli jednak chcesz bardziej popularnej opcji, możesz wybrać Suprnova.cc zamiast. Jest to popularna pula dla wielu różnych monet i cieszy się dużym zaufaniem w społeczności kryptowalut.

Suprnova XVG X17 Mining pool Stats

Suprnova XVG X17 Mining pool Stats

Mają nieco wyższą opłatę w wysokości 1%, ale mają również serwery globalne i 100% czasu pracy. Możesz również użyć Suprnova do wydobywania w algorytmie Myr-Groestl. Inne popularne pule wydobywcze X17 dla Verge to:

Myr-Groestl

To jest dla tych, którzy mają karty AMD w swoich komputerach. Jedną z najlepszych pul wydobywczych dla tego algorytmu jest IDCray, który ma siedzibę w Chinach, ale ma serwery na całym świecie.

Statystyki puli IDCray Myr-Groestl Verge Mining

Statystyki puli IDCray Myr-Groestl Verge Mining

Mają również standardową opłatę w wysokości 1% i jeden z największych basenów górniczych myr-groestl dla Verge. IDCray obsługuje również inne algorytmy haszujące Verge w swoich pulach, takie jak Lyra2rev2. Jest kilka innych opcji, jeśli chcesz kopać z basenem spoza Chin:

Lyra2rev2

Korzystając z algorytmu Lyra2rev2, masz kilka alternatyw, z których niektóre są tymi samymi pulami, które wymieniono powyżej. Jedna inna pula to Block Masters basen, co jest interesujące, ponieważ ma bardzo niską opłatę wynoszącą zaledwie 0,25%.

Block Masters Lyra2rev2 Pool Stats

Block Masters Lyra2rev2 Pool Stats z ostatnich 30 dni

Ma również dość dużą liczbę górników i szybkość mieszania oraz globalne serwery. Nie udało mi się znaleźć informacji o dostępności, ale jest to ulubiona strona wśród górników z Verge, więc możesz się założyć, że jest na poziomie 100% lub prawie. Niektóre inne opcje wydobywania Verge z Lyra2rev2 to:

Blake2s

Wreszcie, dochodzimy do algorytmu blake2s. Jedną z najpopularniejszych pul wydobywczych dla tego algorytmu jest Verge Blake2s CryptoCartel basen górniczy.

CryptoCartel Blake2S Verge Mining Pool Stats

CryptoCartel Blake2S Verge Mining Pool Stats

Ma niską 0,5% opłatę za wydobycie i tysiące górników, więc wiesz, że zostanie znalezionych wiele bloków. W witrynie nie jest wymagana rejestracja, co zapewnia prywatność. Jeśli chcesz kopać gdzie indziej, te strony obsługują również wydobywanie blake2s Verge:

Wniosek

Monety zorientowane na prywatność stały się coraz bardziej popularne w ciągu ostatniego roku, a Verge rośnie wraz z innymi popularnymi monetami prywatności. Wraz z wprowadzeniem technologii RSK pod koniec 2018 roku, Verge będzie jedyną kryptowalutą zorientowaną na prywatność, która może również zawierać inteligentne kontrakty. To powinno wzmocnić monetę.

Z perspektywy wydobycia w domu to świetna moneta, ponieważ pozwala wybrać jeden z pięciu różnych algorytmów. Chociaż Scrypt nie jest do końca odpowiedni, pozostałe cztery tak, więc nawet gdyby jeden został wyprzedzony przez górników ASIC, nadal byłoby dużo miejsca dla górnika domowego.

Dzięki prywatności, anonimowości i szybkim transakcjom, Verge ma sporo do zrobienia i może być jedną z monet, które kończą się jako czołowy pretendent do regularnych codziennych transakcji. Jest za wcześnie, by to stwierdzić, ale wydobywanie niektórych w domu, gdy i tak nie używasz komputera, z pewnością nie zaszkodzi.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me