Najlepsze baseny Monero: wszystko, co musisz wiedzieć

Ponieważ coraz więcej monet pada ofiarą platform wydobywczych ASIC i wyspecjalizowanych farm wydobywczych, przeciętna osoba wydaje się już niemożliwa do konkurowania w górnictwie. To prawda w przypadku wielu monet, ale jest jedna moneta, którą nadal mogą wydobywać osoby fizyczne i zobowiązała się, że tak pozostanie, nawet powstrzymując wysiłki producentów ASIC.

Mówię o Monero, monecie skoncentrowanej na prywatności, która jest idealna dla tych, którzy chcą wydobywać kryptowaluty za pomocą domowego komputera. Monero nadal można wydobywać z zyskiem za pomocą GPU dzięki zobowiązaniu społeczności Monero do pozostania wolnym od ASIC.

Jeśli jeszcze nie wiesz o wydobywaniu Monero i najlepszych konfiguracjach domowych, możesz przejść do mojego przewodnika po Monero Mining, aby dowiedzieć się więcej o rzeczywistym procesie wydobywania.

Aby uczynić rzeczy jeszcze lepszymi dla swoich wysiłków wydobywczych, powinieneś rozważyć dołączenie do puli wydobywczej Monero. Omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o znalezieniu odpowiedniej puli i najlepszych pul XMR, do których możesz dołączyć już dziś.

Dlaczego warto korzystać z puli Monero?

Baseny kopalniane łączą moc haszowania wszystkich swoich członków, aby kopać wydajniej. Dołączając do puli wydobywczej, otrzymasz mniejsze wypłaty, ale będą one również bardziej regularne. Jest mniej szczęścia, a zarobki są wyrównane i regularne. Każdy blok wydobyty przez pulę jest dzielony między wszystkich członków puli w zależności od metody wypłaty używanej przez pulę (więcej o tym później).

Kup Nicehash XMR

Wydobywanie na własną rękę, zwane wydobyciem solo, jest nadal możliwe w Monero, a jeśli znajdziesz blok, otrzymasz znaczną ilość monet. Problem polega na tym, że w przypadku konfiguracji domowej musisz mieć naprawdę szczęście, aby kiedykolwiek znaleźć blok. Więc nawet jeśli znalazłeś blokadę, prawdopodobnie nie będziesz to robić zbyt często. Co oznacza, że ​​czujesz się nieco lepiej z pulą wydobywczą, ponieważ eliminuje ona dużą część wariancji związanej z wydobywaniem kryptowalut.

Zanim faktycznie będziesz mógł dołączyć do puli wydobywczej, musisz upewnić się, że wiesz, czego szukasz z tej puli.

Czego szukać w kopalni Monero

Funkcje puli wydobywania kryptowalut, których należy szukać, są podobne bez względu na to, którą kryptowalutę planujesz wydobywać. Najważniejszą funkcją będzie godna zaufania pula, która jest znana z wypłaty wszystkich wpływów należnych górnikom w puli.

Nie jest to rzadkie od pozbawionych skrupułów operatorów, ale bardziej ugruntowane pule są ogólnie uważane za godne zaufania. Zdziwiłbyś się, jak szybko doświadczeni górnicy odkryją operatorów puli, którzy próbują przejrzeć niektóre wypłaty lub moc haszowania.

Dlaczego warto korzystać z Monero Pool

Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

Następną cechą, którą chcesz zbadać, są opłaty pobierane przez pulę. Im wyższe opłaty, tym niższe wypłaty i wszystkie inne rzeczy są równe, więc chcesz znaleźć pulę wydobywczą z najniższymi opłatami, aby zmaksymalizować swoje zarobki. Zwykle okaże się, że większość pul ma bardzo podobne opłaty, ale niektóre są wyższe lub niższe i warto poświęcić czas, aby dowiedzieć się, ile zrzekniesz się opłat.

Trzecim czynnikiem, który warto rozważyć, jest lokalizacja serwerów puli. Musisz znaleźć pulę z serwerami, które znajdują się blisko Ciebie, przynajmniej na tym samym kontynencie. Jeśli więc jesteś w Los Angeles, najlepiej jest znaleźć pulę z serwerami w Los Angeles lub przynajmniej w USA. Pula, która ma serwery tylko w Azji, nie będzie dla Ciebie najbardziej efektywna. Dzieje się tak, ponieważ im bliżej Twojej lokalizacji znajdują się serwery puli, tym większa będzie twoja moc mieszania.

Innym czynnikiem, na który niektórzy zwracają uwagę, jest minimalna wypłata puli. Niższa minimalna wypłata jest zawsze lepsza, ale jeśli nie przejmujesz się zbytnio częstotliwością wypłat, możesz uznać wyższą minimalną wypłatę za akceptowalną. Będzie to miało również wpływ na moc twojego sprzętu. Jeśli uda Ci się osiągnąć minimalną wypłatę w ciągu jednego lub dwóch dni za pomocą swojego sprzętu, będziesz mniej zaniepokojony, niż gdyby osiągnięcie minimalnej wypłaty zajęłoby ponad 10 dni.

Wielu górników basenów nie bierze pod uwagę kolejnego czynnika, ale jest on naprawdę ważny dla utrzymania decentralizacji sieci. To jest całkowita moc mieszania puli. Niestety, zbyt wielu górników po prostu szuka największej puli, a następnie do niej dołącza, nie myśląc, że zwiększają moc mieszania puli, która i tak ma ogromne wpływy w sieci. O wiele lepiej jest wybrać mniejszą pulę, a w Monero przekonasz się, że istnieje duża liczba górników, którzy kopią solo tylko dlatego, że pomaga to w utrzymaniu jak największej zdecentralizowanej sieci.

Na koniec sprawdź dostępność puli. Większość basenów ma bardzo długi czas sprawności, ale warto poświęcić chwilę, aby się upewnić. Im dłuższy czas pracy, tym lepiej, ponieważ jeśli pula nie działa, to nie jest wydobywanie.

Monero Hard Fork

Widelec Monero Anti ASIC

Monero Hard Fork

Zanim przejdę do najlepszych basenów górniczych Monero, chcę poświęcić chwilę, aby porozmawiać o najnowszym widelcu Monero Hard dla tych, którzy mogą nie być tego świadomi.

Zasadniczo stało się tak, że wiodący producent ASIC Bitmain ogłosił, że opracował koparkę ASIC zdolną do pracy na algorytmie Cryptonight, który jest algorytmem używanym przez Monero. Społeczność Monero jest tak głęboko przeciwna centralizacji spowodowanej przez wydobywanie ASIC, że zdecydowała się na hard fork Monero, aby wyłączyć możliwość korzystania z górników ASIC na monecie. Hard fork miał miejsce 6 kwietnia 2018 r.

Ten hard fork wysłał mocną wiadomość do górników ASIC i nie spodziewalibyśmy się, że zobaczymy kolejnego górnika ASIC dla Monero. Widelec sprawił również, że moneta była bardziej skoncentrowana na prywatności, zwiększając jej atrakcyjność wśród społeczności górniczej, której dotyczy prywatność.

Dobrą wiadomością dla indywidualnych górników jest to, że widelec ułatwił wydobycie Monero na tyle, że ludzie mogą nadal wydobywać monetę, nie martwiąc się, że platformy ASIC zdominują moc haszowania i odepchną jednostki. Monero pozostaje niezwykle popularne, co powinno również prowadzić do wzrostu cen. W rzeczywistości jest tak popularny, że jego użycie w ciemnej sieci przewyższyło Bitcoin.

Trudność wydobycia znacznie spadła natychmiast po rozwidleniu i teraz jest znacznie łatwiej wydobywać Monero niż przed rozwidleniem. Teraz jest świetny czas na rozpoczęcie. Rzućmy okiem na niektóre z najlepszych basenów wydobywczych Monero.

Najlepsze baseny Monero

Teraz, gdy masz już ogólne pojęcie o tym, czego musisz szukać w basenie wydobywczym, możemy podsumować listę niektórych z najbardziej szanowanych basenów obecnie dostępnych na rynku. Oczywiście nie jest to wyczerpująca lista i tak jak w przypadku wszystkiego, co dotyczy kryptowalut, powinieneś przeprowadzić własne badania.

Minergate

Minergate był bardzo popularnym wyborem do kopalni Monero ze względu na łatwość użytkowania. Ma 99,7% czasu sprawności, co jest całkiem dobre, a opłata za pulę wydobywczą wynosi zaledwie 1%, co jest standardem wśród basenów górniczych. Minergate ma również bardzo niską minimalną wypłatę 0,01 XMR, więc większość ludzi będzie mogła otrzymywać codzienne wypłaty.

Statystyki puli Minergate

Statystyki puli MinerGate

Wreszcie możesz kopać w sieci za pomocą Minergate, co jest bardzo wygodne i przyczyniło się do popularności puli. Minergate dostarcza około 16 MH / s do światowego hashratu, czyli około 460 MH / s.

Nanopool

Nanopool to kolejny popularny wybór dla basenów kopalnianych Monero. Ma standardową opłatę za wydobycie w wysokości 1%, ale patrząc na czas pracy, można mieć pewne obawy. W ciągu ostatniego tygodnia czas sprawności wyniósł 99,99%, ale w ciągu ostatniego miesiąca był to zaledwie 92,74%. To prawdopodobnie odosobniony przypadek, ale warto o tym pamiętać.

Pulpit nawigacyjny XMRNanopool

Pulpit nawigacyjny XMRNanopool

Minimalna płatność to 0,3 XMR, a Nanopool ma kilka rund płatności dziennie. Jednym z powodów, dla których warto unikać Nanopool, jest fakt, że obecnie ma on największą ze wszystkich puli hashrate wynoszącą 103 MH / s.

MineXMR

MineXMR uderzy cię z taką samą opłatą 1%, jak powyższe pule wydobywcze, ale jeśli chodzi o minimalną wypłatę, MineXMR to niski 0,004 XMR, co oznacza, że ​​prawie każdy powinien otrzymywać codzienne wypłaty. Bezawaryjność to wyjątkowy 100%.

Funkcje MineXMR

Funkcje MineXMR

Podobnym problemem do Nanopool jest duży hashrate w MineXMR, który obecnie wynosi ponad 95 MH / s. Jest to mniej niż 25%, ale warto mieć na to oko, jeśli zdecydujesz się tutaj wydobywać. Możesz zobaczyć czas działania funkcji hashrate i pool tutaj.

Monero Crypto Pool FR

Monero Crypto Pool FR była popularną opcją dla górników z Europy, ale ostatnio ich dostępność nie była aż tak dobra. W ciągu ostatniego miesiąca ich czas sprawności wynosił zaledwie 81,79%, co jest po prostu niedopuszczalne.

Ponadto mają dość wysoką opłatę za wydobycie w wysokości 2%. Minimalna wypłata to 0,3 XMR, co jest również nieco wysokie w porównaniu z konkurencyjnymi witrynami. Jeśli chodzi o hashrate, to 1,59 MH / s.

MoneroHash

MoneroHash to jedna z najstarszych pul dla Monero, uruchomiona w październiku 2014. Mają trochę wysoką opłatę za wydobycie na poziomie 1,6%, ale pozwalają również na wydobywanie bezpośrednio do portfela giełdowego, więc unikasz opłat transakcyjnych.

Funkcje MoneroHASH

Funkcje MoneroHASH

Istnieje dość wysoka minimalna wypłata w wysokości 0,5 XMR, więc rozważ to również, zwłaszcza jeśli nie masz szczególnie wydajnej platformy wydobywczej. Hashrate w MoneroHash wynosi 4,32 MH / s, a czas pracy w ciągu ostatniego miesiąca był na stałym poziomie 99,92%.

Wsparcie XMR

Wszystkie poprzednie pule wydobywały monety inne niż Monero, ale Wsparcie XMR kopalnie tylko Monero. Mają niską opłatę w wysokości zaledwie 0,6% i minimalną płatność w wysokości 0,1 XMR, co czyni je jednymi z najlepszych pod względem finansowym. Pozwalają również monitorować wydajność swoich platform na wykresie szybkości mieszania na pracownika.

Obsługa statystyk puli XMR

Obsługa statystyk puli XMR

SupportXMR płaci swoim górnikom co dwie godziny i pozwala ci ustawić własne progi płatności dla portfeli zwykłych i giełdowych. Są popularne, jak widać po ich hashrate 82,89 MH / s. Pod względem czasu sprawności są również jednymi z najlepszych, ze 100% bezawaryjnością w ciągu ostatnich 30 dni.

XMRPool.net

To kolejna pula wydobywcza Monero, ale XMRPool.net jest znacznie mniejszy niż Support XMR. Podobnie jak Support XMR mają niską opłatę w wysokości 0,6%, ale minimalna płatność tutaj wynosi 0,3 XMR. Możesz zobaczyć, jak mała jest pula wydobywcza, gdy spojrzysz na hashrate, który wynosi zaledwie 607,27 KH / s. Czas pracy jest doskonały, chociaż w 100%.

Unipool.pro

Unipool to operator basenów, który właśnie uruchomił ich nowy stronie internetowej. Mają również basen Monero, do którego można również uzyskać dostęp tutaj.

Unipool Monero Pool

Unipool Monero Pool

Pula Monero firmy Unipool jest mniejsza niż wszystkie inne pule powyżej. Może to być jednak korzystne, jeśli chodzi o blokowanie nagród i decentralizację. Całkowita opłata za pulę za wydobycie XMR wynosi 0,5%.

Wniosek

Wydobywanie Monero pozostaje jedną z najlepszych opcji dla entuzjastów górnictwa domowego, dzięki zaangażowaniu społeczności Monero w pozostanie odpornym na ASIC.

Kiedy połączysz swoją moc mieszania Monero z innymi użytkownikami, możesz wygładzić zmienność zarobków, ponieważ pule wydobywcze będą znajdować bloki znacznie częściej niż indywidualni górnicy.

Istnieje wiele dobrych pul do wydobywania Monero, a wybór tego, którego chcesz użyć, powinien opierać się na lokalizacji serwerów, naliczonych opłatach, wiarygodności puli, czasie działania puli i szybkości mieszania puli.

Miłego haszowania!

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me