Najlepsze baseny wydobywcze Dogecoin: wszystko, co musisz wiedzieć

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut, ich wydobycie staje się coraz trudniejsze, nawet w przypadku altcoinów mniejszych niż Bitcoin lub Ethereum.

Z tego powodu pule wydobywcze zyskały na popularności i można znaleźć baseny wydobywcze dla prawie każdej monety do wydobywania, w tym ulubionej przez wszystkich monet memów – Dogecoin.

Jeśli nie jesteś zbyt zaznajomiony z basenami wydobywczymi, może być trudno zdecydować, którego z nich użyć podczas wydobywania Dogecoin, ale mam dla Ciebie ochronę. W tym artykule możesz dowiedzieć się, jakie są najlepsze pule wydobywcze Dogecoin, jeśli chcesz być bezpieczny i opłacalny.

Podstawy Dogecoin

Dogecoin został wydany w grudniu 2013 roku i był oparty na popularnym memie internetowym przedstawiającym psa Shiba. Twórca chciał, aby Dogecoin był alternatywą dla Bitcoin, która mogłaby potencjalnie dotrzeć do znacznie większej grupy demograficznej, ale od tego czasu stała się bardziej słoikiem z napiwkami kryptowalut, a entuzjaści kryptowalut często używają Dogecoin jako sposobu na napiwki innym użytkownikom online.

Kup Nicehash DOGE

Warto zauważyć, że Dogecoin, który zaczął się jako żart, jest obecnie 37 największą monetą pod względem kapitalizacji rynkowej i ma kapitalizację rynkową przekraczającą 430 milionów dolarów. W styczniu 2018 Dogecoin osiągnął najwyższy w historii poziom z kapitalizacją rynkową przekraczającą 2 miliardy dolarów. Ponieważ pozostaje popularny w ekosystemie kryptowalut, jest również popularny wśród górników.

Mining Dogecoin

Dogecoin różni się od Bitcoin, ponieważ wykorzystuje algorytm Scrypt. Litecoin to kolejna kryptowaluta korzystająca z algorytmu Scrypt i chociaż odróżnia Dogecoin od Bitcoin, jest również podobny, ponieważ nadal wykorzystuje Proof of Work jako mechanizm konsensusu, a to oznacza, że ​​każdy, kto chce wydobywać Dogecoin, potrzebuje komputera, który to potrafi.

Ponieważ Dogecoin jest oparty na algorytmie Scrypt, koparki Scrypt ASIC używane do Litecoina mogą być również używane do wydobywania Dogecoin, jednak nie jest to zbyt powszechne, ponieważ wydobywanie Litecoina za pomocą drogich platform ASIC jest często bardziej opłacalne. W rzeczywistości obecnie większość wydobycia Dogecoin jest po prostu produktem ubocznym wydobycia Litecoin. Zamiast bezpośrednio wydobywać Dogecoin, możesz „scalić” kopalnie, co pozwala wydobywać zarówno Litecoin, jak i Dogecoin bez spadku szybkości mieszania.

Platformy górnicze GPU

GPU Mining Rig za pośrednictwem Fotolia

Ponieważ trudność wydobycia Dogecoin wzrosła tak bardzo w 2018 roku, jedynym sposobem na prawdziwą rywalizację jest dołączenie do puli wydobywczej Dogecoin.

Pula wydobywcza po prostu łączy w sobie moc mieszania wszystkich członków, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że pula będzie w stanie rozwiązać blok i otrzymać nagrodę za blok. Ta nagroda jest następnie dzielona między członków puli wydobywczej, umożliwiając członkom puli generowanie przychodów w szybszy i bardziej spójny sposób.

Zanim dołączysz do jakiejkolwiek puli wydobywczej, w tym puli wydobywczej Dogecoin, powinieneś zbadać, w jaki sposób pula oblicza nagrody dla swoich członków, jakie opłaty pobiera pula, jak bezpieczna jest pula, gdzie znajdują się serwery puli i ile moc mieszania, jaką posiada basen.

Możesz również sprawdzić, czy pula jest specyficzna dla Dogecoin, czy też pozwala na wydobywanie innych kryptowalut. Pule, które wydobywają różne kryptowaluty, mogą zapewnić górnikom pewną elastyczność, pozwalając im w razie potrzeby przejść na bardziej dochodową monetę. Aby dowiedzieć się, jak opłacalne może być wydobycie Dogecoin, możesz skorzystać z kalkulatora rentowności wydobycia, takiego jak ten, co pozwoli ci również porównać inne monety oparte na Scrypt, aby dowiedzieć się, która z nich jest obecnie najbardziej opłacalna dla mojego.

Opłaty za pulę są dość standardowe i nie znajdziesz tam dużej zmienności, ale metody płatności mogą się różnić, więc powinieneś zrozumieć różnicę między Pay Per Share (PPS), Pay Per Share Plus (PPS +) i Pay Per Last “N ”Schematy płatności udziałów (PPLNS) przed zobowiązaniem się do puli wydobywczej.

Najlepsze baseny wydobywcze Dogecoin na 2019 rok

Teraz, gdy usunąłem z drogi wszystkie tło, oto lista czterech najlepszych pul do wydobywania Dogecoin, które możesz wziąć pod uwagę. Przedstawię Ci niektóre z najważniejszych korzyści i powiem o wszelkich poważnych wadach, ale przed podjęciem decyzji o wyborze jednej puli zamiast drugiej powinieneś również odwiedzić każdą witrynę i przeprowadzić własne badania.

Prohashing

Prohashing nie tylko pozwoli ci wydobywać Dogecoin, ale jest to jedna z niewielu pul, które faktycznie wypłacają Dogecoiny. W rzeczywistości zapłaci Ci dowolną monetę, więc możesz wydobyć Dogecoin i otrzymać płatność w Bitcoin, lub możesz wydobyć Monero i otrzymać płatność w Dogecoin.

Statystyki Pro Hashing Mining Pool

Prohashing Mining Pool Stats

Działa w systemie Pay Per Share i, jeśli wolisz, płaci bezpośrednio na Twój portfel lub konto bankowe. Posiada również algorytm, którego możesz użyć, który automatycznie przełączy Twoją moc haszowania na najbardziej dochodową monetę. Opłata w Prohashing wynosi 4,99%, bez minimalnej wypłaty i bez opłaty za wypłatę.

Multipool

Multipool oferuje wydobywanie puli wielu różnych kryptowalut, w tym tych wykorzystujących algorytm SHA-256 (Bitcoin, Digibyte itp.) i algorytm X11 (Dash). Oczywiście istnieją również inne opcje wydobywania Scrypt, takie jak Litecoin i Verge. Multipool zapłaci również w Dogecoin, a także w wielu innych monetach.

Statystyki Multipool Doge

Statystyka Multipool DOGE

Nie ma opłat za wypłatę, gdy spełnione są minimalne progi i używana jest automatyczna płatność. Inną fajną funkcją jest obsługa scalonego wydobywania. Oznacza to, że możesz wydobywać Litecoina i Dogecoina w tym samym czasie bez utraty mocy mieszania.

1Coinpool

Plik 1CoinPool Pula to mniejsza pula oferująca proporcjonalną strukturę wypłat na akcję (PPPS), która wypłaca procent od każdego znalezionego bloku. Monety są automatycznie wpłacane do Twojego portfela.

Zalety 1coinpool

Zalety 1coinpool

Oprócz Dogecoina możesz także wydobywać Litecoina w 1CoinPool, a w najbliższej przyszłości dodadzą również obsługę Ethereum i ZCash. Obecnie nie ma żadnych opłat za wydobycie z 1CoinPool, a strona twierdzi, że znajduje średnio trzy bloki tygodniowo.

Aikapool

Aikapool to kolejna mniejsza pula wydobywcza Dogecoin, w której zwykle jest mniej niż 50 aktywnych górników. Oprócz Dogecoina dostępnych jest 14 innych monet Scrypt, a jeśli chcesz zmienić na coś innego niż algorytm Scrypt, na Aikapool jest wydobywanych 10 innych algorytmów.

Statystyki Aikapool Dogecoin

Statystyki Aikapool Dogecoin

Górnicy są nagradzani w systemie PROP (proporcjonalnym), w którym nie ma ryzyka dla operatora puli, ponieważ system płaci tylko wtedy, gdy zostanie znaleziony blok.

Wniosek

Oczywiście powyższe nie obejmuje wszystkich pul, których można by użyć dla Dogecoin, ale daje dwie bardzo dobre, większe opcje i dwie bardzo dobre mniejsze opcje. W każdym przypadku opłaty są minimalne lub nie istnieją, ale systemy płatności są różne, więc warto przyjrzeć się tym, które są dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

Zasięg serwerów jest w każdym przypadku globalny, więc Twoja lokalizacja nie będzie przeszkadzać, bez względu na to, gdzie mieszkasz, jeden z tych basenów wydobywczych pomoże Ci zebrać jak najwięcej Dogecoin dla Twojej platformy wydobywczej.

Większość obsługuje również inne monety, a nawet inne algorytmy, więc jeśli masz ochotę przejść z Dogecoin na inny altcoin, będzie to dość szybkie, łatwe i bezbolesne zadanie.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat Dogecoin lub potrzebujesz pobrać portfel, możesz to zrobić u urzędnika Strona Dogecoin.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me