Najlepsze baseny wydobywcze Litecoin: pełna lista

Litecoin (LTC) to altcoin, który został stworzony w 2011 roku przez Charliego Lee jako szybsza alternatywa dla Bitcoina. Tam, gdzie bloki Bitcoin są weryfikowane mniej więcej co 10 minut, bloki Litecoin są weryfikowane co 2,5 minuty, dzięki czemu sieć jest czterokrotnie szybsza.

Litecoin był często nazywany srebrem złota Bitcoina. Chociaż Litecoin używa innego algorytmu niż Bitcoin, nadal jest to dowód pracy monety i jako taki może być wydobywany, aby otrzymać Litecoiny.

Poniżej opowiem więcej o wydobywaniu Litecoina w 2019 roku i najlepszych pulach wydobywczych Litecoina.

Kryteria puli wydobywczej Litecoin

Tak jak zasugerowałem w moim przewodniku po basenach wydobywczych Ethereum, jedną z pierwszych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, są opłaty pobierane przez pulę wydobywczą. Im niższe opłaty, tym więcej Litecoinów możesz zatrzymać dla siebie, więc wybór niskiej puli opłat jest oczywiście dobrym wyborem.

Weź również pod uwagę minimalny poziom wypłaty. Jednym z powodów, dla których warto wybrać kopanie z puli, są stałe płatności w regularnych odstępach czasu, a jeśli te okresy są krótsze, to też jest lepsze.

I wreszcie będziesz chciał poszukać basenu górniczego, który jest blisko Ciebie geograficznie. Nie potrzebujesz puli z serwerami w Chinach, jeśli wydobywasz w Nowym Jorku. Im bliżej serwerów puli, tym lepsza będzie wydajność wydobywania.

Poniżej przyjrzę się bliżej kilku popularnym pulom wydobywczym Litecoin, a także omówię opcję P2Pool do wydobywania. Poza tym jest krótka dyskusja na temat niedawnego dodania sprzętu do kopania ASIC Litecoin i co to może oznaczać dla górników Litecoin.

Jak wybrać najlepszą pulę wydobywczą Litecoin

Nie ma „najlepszej” puli wydobywczej Litecoin, jest tylko najlepsza pula wydobywcza Litecoin dla Twoich potrzeb. Na przykład trzy największe pule wydobywcze Litecoin to Antpool, F2Pool i LTC.top, ale nigdy nie byłyby dla mnie najlepsze, ponieważ ich serwery znajdują się w Chinach, a ich strony internetowe są głównie w języku chińskim.

Kup Nicehash LTC

To jest w porządku, ponieważ nie ma zbyt dużej różnicy między różnymi basenami wydobywczymi. Po prostu wybierz pulę, która ma serwery zbliżone do i uczciwą strukturę opłat, a zobaczysz płatności, które są prawie podobne w całym asortymencie pul wydobywczych Litecoin.

Widzisz, wybór puli Litecoin jest w końcu całkiem łatwy. Po prostu upewnij się, że serwery puli znajdują się blisko Twojej lokalizacji, aby zmaksymalizować korzyści z wydobycia, i znajdź taki z niskimi opłatami, aby zminimalizować wydatki.

Możesz również przejść do innych forów i artykułów, aby przeczytać, co inni myślą o różnych basenach wydobywczych Litecoin, ale nie sądzę, że usłyszysz coś innego niż to, czego się tutaj dowiesz. Tak więc, jeśli nie znasz kogoś, kto wydobywa Litecoina i chcesz poznać jego opinię, nie sądzę, że będzie konieczne zdobycie opinii innych.

Na początek przedstawiam listę trzech basenów górniczych i czwartą sugestię, która przypomina basen, ale nie jest dokładnie taki sam jak basen. Zmieszany? W porządku, wkrótce nie będziesz.

LitecoinPool.org

Jest to jeden z najstarszych i największych basenów wydobywczych Litecoina. Jest to pula typu pay-per-share (PPS), a także połączona pula wydobywcza, która może czasami przynosić najlepsze wyniki dzięki wydobyciu drugiej monety. Dodatkowo, dzięki systemowi PPS otrzymujesz zapłatę, nawet jeśli blok zostanie osierocony przez sieć Litecoin.

Istnieje osiem serwerów zróżnicowanych geograficznie, co sprawia, że ​​jest to dobra pula z prawie dowolnego miejsca na świecie i nie ma żadnych opłat za automatyczne lub ręczne wypłaty.

LitecoinPool.org został zapoczątkowany w 2011 roku przez jednego z głównych twórców Litecoina, który nazywa się Pooler. Z tego powodu basen cieszy się dużym zaufaniem od samego początku. W pewnym momencie w 2012 roku pula kontrolowała ponad 40% mocy mieszania Litecoina.

Statystyki Litecoinpool.org

Statystyki LitecoinPool.org

Z tego powodu rejestracje były zamknięte na kilka miesięcy i od tego czasu wymagało zgody, aby zostać przyjętym do puli LitecoinPool.org. Pula była również pierwszą, która oferowała bezpieczne wydobywanie za pośrednictwem połączeń Stratum zaszyfrowanych TLS, chroniąc górników przed potencjalnymi atakami typu man-in-the-middle.

viaBTC

Jest to kolejna co do wielkości pula Litecoinów za LitecoinPool.org, co czyni ją piątą co do wielkości pulą wydobywczą Litecoin. Jest to pula łączona, a oprócz puli Litecoin dostępne są również pule Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Dash i Zcash na viaBTC. Jest to nowsza pula wydobywcza Litecoin, która rozpoczęła się jako pula wydobywcza Bitcoin w czerwcu 2016 r., A następnie dodała Litecoin w styczniu 2017 r..

W viaBTC możesz wybrać metodę płatności PPS lub oferują również akcje pay-per-last-n (PPLNS), co jest bardzo popularnym schematem płatności w pulach wydobywczych. Tak czy inaczej, nie ma żadnych opłat transakcyjnych, a górnicy są zobowiązani do uiszczenia niewielkiej opłaty za utrzymanie w wysokości 4% za płatności PPS i 2% za płatności PPLNS.

Statystyki górnicze ViaBTC

Statystyki puli ViaBTC Litecoin

Nawet przy opłatach viaBTC może być całkiem opłacalne, ponieważ wykorzystuje połączone wydobycie i wypłaca 800 DOGE za każde 1 wydobycie LTC. viaBTC oferuje również eksplorację w chmurze dla tych, którzy nie chcą wdrażać własnego sprzętu.

ProHashing

ProHashing to dziewiąty co do wielkości basen wydobywczy Litecoin, który działa od sierpnia 2014 roku. Został uruchomiony przez trzech inżynierów, z których dwóch to bracia. Oprócz Litecoin i innych monet Scrypt, ma również pule wydobywcze dla monet algorytmów SHA-256, Equihash i x11.

Wykorzystuje model płatności PPS i jest wyjątkowy pod tym względem, że możesz otrzymać zapłatę w dowolnej monecie. Możesz więc wydobywać Ethereum, ale jeśli chcesz, zarabiaj w Litecoin lub Bitcoin. Jeśli chcesz, możesz nawet wybrać wypłaty w dolarach amerykańskich, a jeśli nie prosisz o bardzo małe wypłaty, w ProHashing nie ma żadnych opłat za wypłaty. Nie są również pobierane żadne opłaty transakcyjne. Zamiast tego ProHashing dąży do uzyskania stałej opłaty w wysokości 4,99%, która obejmuje korzystanie ze wszystkich ich funkcji.

Prohashing Scrypt Statistics

Prohashing Scrypt Statistics

Jeśli chcesz, możesz ustawić ProHashing na automatyczne kopanie, w którym to przypadku użyje twojej mocy mieszania do wydobycia najbardziej dochodowej monety. Ta moneta jest określana przez niestandardowy algorytm ProHashing, a rentowność jest ponownie obliczana przez algorytm wiele razy na sekundę. Ponadto ProHashing będzie łączyć monety kopalniane, gdy tylko będzie to możliwe, jeszcze bardziej zwiększając rentowność.

Duże baseny górnicze

Chociaż obecnie nie ma żadnych pul wydobywczych, które stanowią blisko 51% całkowitej szybkości mieszania sieci, zaleca się unikanie używania największych pul wydobywczych, aby żadna z puli nie wzrosła do tego limitu 51%. Pamiętaj, że większe nie znaczy lepsze, jeśli chodzi o baseny wydobywcze.

Płatności są określane przez schemat płatności, a ponieważ większość pul to PPS lub PPLNS, płatności w większych pulach nie są większe ani nie przychodzą szybciej. Możesz zobaczyć szybkość dystrybucji haszowania Litecoina tutaj. Sprawdź to i unikaj dołączania do największych basenów.

Wypróbuj P2Pool

Zamiast tego wybierz mniejszą pulę lub możesz nawet rozważyć użycie P2Pool, która jest publiczną siecią wyszukiwania peer-to-peer, do której każdy może dołączyć bez rejestracji. Węzły P2Pool są całkowicie zdecentralizowane (świetne w przypadku kryptowalut) i można je połączyć, używając adresu portfela Litecoin jako nazwy użytkownika i czegokolwiek jako hasła. Zdecentralizowany charakter sieci P2Pool sprzyja poprawie bezpieczeństwa i promuje szerszą dystrybucję węzłów.

Węzeł P2Pool zapewnia podłączonym górnikom pracę o niskim poziomie trudności. Po zakończeniu każdej części pracy górnik otrzymuje udział w puli. Udziały są przesyłane między węzłami P2Pool i łączone w łańcuch udziałów – tak jak sieć Bitcoin łączy bloki w łańcuch bloków.

Gdy pula znajdzie blok, wszyscy wpłacający są opłacani bezpośrednio, zgodnie z posiadanymi udziałami odzwierciedlonymi w łańcuchu udziałów. Płatność jest realizowana przez sharechain i bez udziału osób trzecich. Poniżej znajduje się lista niektórych puli Litecoin P2P.

Stół Źródło

Nazwa Opłata% Uruchomiona Węzeł puli Lokalizacja
Carntha 1 2013-04-03 sea.snicter.com:9327 USA
Syari 1 2013-04-05 syari.net Francja
Litecoin.tw 1 2013-07-20 litecoin.tw:9327 USA
elitter.net 1 2013-11-30 www.elitter.net:9327/ USA
Carntha 1 2013-04-03 sea.snicter.com:9327 USA
kyrio’s 1 10.12.2013 ltc.lurkmore.com:9327 USA
Qhor 1 2014-02-04 q30.qhor.net:9327 Niemcy

Czy wydobycie Litecoina jest opłacalne?

Tak, nadal możesz zarabiać na wydobywaniu Litecoina, jednak robienie tego za pomocą GPU staje się coraz trudniejsze. W rzeczywistości potrzebujesz obecnie wysokiej klasy procesora graficznego, aby skutecznie wydobywać Litecoina. Powodem jest to, że Bitmain wypuścił koparkę ASIC Scrypt ponad rok temu. Proste wydobywanie GPU nie może zbliżyć się do surowej mocy jednostek Bitmain Antminer L3 +.

Jeśli rozważasz wydobycie Litecoina lub innych monet algorytmu Scrypt w 2018 roku i później, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z jednego z tych górników ASIC. Dobra wiadomość jest taka, że ​​koszt tych koparek ASIC nie jest wyższy niż koszt dobrego GPU, a dzięki marżom na rynku wtórnym koparka ASIC Litecoin jest w rzeczywistości tańsza. Nawet z górnikiem ASIC najlepiej będzie, jeśli dołączysz do basenu, zamiast iść sam.

Wniosek

Jeśli jesteś przekonany, że kryptowaluty, a zwłaszcza Litecoin, będą teraz rosły w dłuższej perspektywie, może to być świetny czas na rozpoczęcie wydobywania.

Ze względu na niższe ceny trudność wydobycia jest obecnie niższa, a koszt sprzętu górniczego jest również niższy. Jeśli Litecoin powróci do cen z końca 2017 r. Do końca 2018 r., Możesz siedzieć na cennym zapasie monet.

Korzystając z wymienionych powyżej basenów wydobywczych Litecoin, możesz być pewien, że otrzymujesz niezawodność i bezpieczeństwo z dobrze znanych basenów górniczych. Będziesz mieć również pewność niskich opłat i najwyższego wskaźnika mieszania, jeśli wybierzesz pulę, która ma serwery w pobliżu Twojej lokalizacji.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me