Znajdowanie najlepszych basenów Decred: kompletny przewodnik dla początkujących

Decred (DCR) była jedną z pierwszych monet skoncentrowanych na prywatności i została wydana w lutym 2016 r. Od tego czasu byliśmy świadkami wielu zmian w kryptowalutach oraz w wydobyciu i handlu monetami i tokenami. W 2016 roku Decred był wart zaledwie 1 dolara, ale od lipca 2018 roku prawie 65 dolarów po prawie 120 dolarów w maju 2018.

Decred spadał wraz z szerszym rynkiem od stycznia do kwietnia 2018 roku, ale odbił się znacznie szybciej i silniej niż prawie jakakolwiek inna moneta. Od tego czasu nieco wycofał się ze swoich maksimów, ale oczywiście wśród inwestorów i handlowców jest apetyt na tę monetę.

Kup Nicehash DCR

To również przyciągnęło zainteresowanie górników, którzy są zainteresowani potencjałem zysku z wydobycia Decred. Wielu z nich korzystało z procesorów graficznych i pul wydobywczych do wydobywania Decred, ale w ciągu ostatnich pięciu miesięcy atrakcyjność wydobycia Decred dramatycznie spadła z jednego powodu – ASIC.

Używanie ASIC do kopania Decred

W styczniu Obelisk ogłosił, że stworzył górnika Decred ASIC. Nazywany DCR1, ma szybkość mieszania 1200 GH / s i wymaga zaledwie 500 watów do zużycia energii. Inni producenci poszli za nimi z własnymi górnikami Decred ASIC.

Crypto Valley Szwajcaria

Decred DragonMint ASIC Miner. Źródło crypto-miningblog.com

Jak można się spodziewać, znacznie zwiększa to trudność wydobycia. W rzeczywistości od początku maja trudność wydobycia wzrosła z 273 629 001 do 3 975 462 300. Jak można się już domyślić, wydobywanie GPU dla Decred umiera i prawdopodobnie już nie żyje.

Oczywiście nadal istnieją baseny wydobywcze dla Decred, a jeśli używasz górnika Claymore, możesz również podwójnie wydobywać Decred z Ethereum. Ale według wielu raportów online nie warto już nawet podwójnie kopać Decred, ze względu na ogromny wzrost trudności wydobycia spowodowany wprowadzeniem układów ASIC.

Zagadnienia dotyczące basenów górniczych

Jeśli zamierzasz dołączyć do puli wydobywczej Decred, jest kilka podstawowych rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas porównywania pul. W większości przypadków nie ma dużej różnicy w pulach wydobywczych, ale istnieją pewne czynniki, które będą odróżniać jedną pulę od drugiej.


  1. Opłaty za basen. Oczywiście im niższe opłaty, tym więcej monet trafia do twojego portfela, więc niższe opłaty są zawsze lepsze. Ogólnie rzecz biorąc, opłaty będą wynosić 1% w większości pul wydobywczych, ale czasami nadal napotykasz pulę z 0% opłatami eksploatacyjnymi.
  2. Lokalizacja geograficzna. Potrzebujesz puli wydobywczej, która znajduje się w tym samym obszarze geograficznym, co Ty, aby kopanie działało efektywnie. Tak więc, jeśli jesteś w USA, chcesz wybrać pulę wydobywczą z serwerami w USA. To samo dotyczy Europy, Azji, Australii lub dowolnego miejsca na świecie. Zasadniczo im bliżej Twojej lokalizacji są serwery, tym lepiej.
  3. Godne zaufania – większość pul wydobywczych działa wystarczająco długo, aby mieć historię, a użytkownicy wiedzą, że właściciele puli są godni zaufania. Te, które nie są zazwyczaj zamykane szybko, gdy słowo się rozprzestrzenia. Po prostu upewnij się, że przeszukałeś pulę wydobywczą, aby upewnić się, że nie ma żadnych pytań o jej wiarygodność.
  4. Metoda płatności. Istnieje kilka schematów wypłat, z których korzystają pule wydobywcze, z których najpopularniejszy w dzisiejszych czasach to Pay Per Last N Shares (PPLNS). Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z różnymi schematami płatności i upewnij się, że czujesz się komfortowo ze schematem, z którego korzysta Twoja wybrana kopalnia.

Najlepsze baseny wydobywcze Decred

Jeśli chcesz iść dalej i wypróbować pulę wydobywczą Decred, cztery poniższe są dobrym wyborem na początek:

Suprnova – Jeden z największych i najpopularniejszych basenów wydobywczych Decred, Suprnova ma baseny dla prawie 4 tuzinów różnych monet i serwerów zlokalizowanych na całym świecie. Korzysta ze schematu płatności proporcjonalnych (Prop) i ma 0% opłat.

Coinmine – Coinmine to kolejny popularny wybór, szczególnie dla górników dbających o prywatność, ponieważ Coinmine umożliwia anonimowe wydobywanie. Ma minimalną wypłatę 0,1 DCR, która jest dość niska i korzysta ze schematu płatności PPLNS. Ma również 0% opłat i serwerów w kluczowych lokalizacjach na całym świecie.

Decredpool – Decredpool to mniejszy basen górniczy, ale nadal jest to dobry wybór. Z opłatami 0% i płatnością proporcjonalną jest to dość podobne do Suprnova.

Górnictwo Luxor – Luxor Mining niedawno uruchomił pulę Decred, która oferuje system 1% PPS. Obecnie mają cztery serwery, z którymi się łączysz, z dwoma w USA, jednym w Europie i jednym w Azji.

Inny sposób na mój Decred

Decred różni się nieco od innych kryptowalut tym, że wykorzystuje hybrydowy algorytm konsensusu Proof of Work / Proof of Stake.

Wraz ze wzrostem trudności w znalezieniu bloków w systemie wyszukiwania Proof of Work coraz więcej osób znajduje drogę do puli wydobywczych Decred Proof of Stake (pule stawek), aby generować zyski z inwestycji w Decred.

Decred Stakey

Przegląd systemu Decred PoS z „Stakey”. Źródło: Średni

Jest ich sporo, a jedyne rzeczywiste wskaźniki pozwalające ocenić, do której puli należy dołączyć, to wielkość puli (mniejsze pule są preferowane do decentralizacji, ale większe pule mają mniej utraconych głosów) oraz opłata pobierana przez stawkę basen.

Masz do wyboru sporą liczbę pul stawek i możesz zobaczyć pełną listę tutaj na stronie Decred.

Dlaczego warto wybrać pulę stawek

Pula stawek jest używana do delegowania Twoich uprawnień do głosowania stronie trzeciej (puli). Pula nie może ukraść twoich funduszy.

Udział w puli stawek jest idealny dla osób, które chcą wziąć udział w głosowaniu Decred na dowód udziału w głosowaniu, ale nie mogą z tego powodu:

  • Nie chcąc mieć ciągle odblokowanego portfela
  • Brak niezawodnego połączenia internetowego o małych opóźnieniach

Aby wziąć udział w głosowaniu Proof of Stake i pulach stawek, potrzebujesz portfela obsługującego głosowanie w puli stawek oraz wystarczającej liczby DCR, aby kupić bilety do głosowania.

Obecnie istnieją dwa portfele obsługujące głosowanie w puli stawek:

Według stanu na koniec lipca 2018 r. Średni DCR potrzebny do zakupu biletów wynosił nieco ponad 93. Przy obecnych cenach to prawie 7 000 USD, o czym powinni pamiętać osoby rozważające skorzystanie z głosowania Proof of Stake i pul stawek.

Którą pulę stawek wybrać

Różnica w pulach stawek jest naprawdę bardzo niewielka, poza procentem głosów kontrolowanych w sieci, odsetkiem głosów utraconych i opłatą pobieraną przez pulę stawek.

Dwa największe to Stakeminer, który ma ponad 17% głosów w sieci, oraz Stakepool, który posiada ponad 7% głosów w sieci. Nie zaleca się dołączania do puli, które mają więcej niż 5% głosów w sieci, aby wspierać zwiększoną decentralizację. Pierwsza pobiera opłatę w wysokości 1%, a druga 2%.

Statystyki Decred Stakeminer

Decred StakeMiner Stats. Źródło: Stakeminer.com

Niektóre mniejsze alternatywy, które są równie dobre lub lepsze niż największe pule stawek Decred to:

Ubiqsmart – Ta pula stawek jest średniej wielkości, z nieco ponad 400 użytkownikami i niską opłatą w wysokości 0,95%. Wskaźnik utraconych głosów jest nieco gorszy niż w Stakepool, ale podobny do Stakeminer.

UltraPool – Średniej wielkości europejska alternatywa z opłatą w wysokości 1%, niskim odsetkiem nieodebranych głosów wynoszącym 0,08% i ponad 500 użytkownikami.

Stakeynet – To jest całkiem nowa pula stawek z nieco ponad 200 użytkownikami, działa od sześciu miesięcy. Ma 1% opłaty i bardzo niski wskaźnik nieudanych głosów 0,05%.

Podsumowanie

Podobnie jak wiele innych monet, wydobywanie ASIC zrujnowało wydobycie GPU dla Decred. Na szczęście nadal można wykorzystać kopanie Proof of Stake w tej monecie, aby czerpać zyski z obecnych zasobów DCR.

Nie zamierzam sugerować zakupu DCR tylko dla Proof of Stake Mining, ponieważ byłaby to spora inwestycja, ale jeśli masz już niezbędną kryptowalutę i chcesz gromadzić Decred bez bezpośredniego kupowania jej, Decred Stake Pools mogą być najlepsze opcja.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me