Pradėkite „Monero“ kasybą namuose atlikdami šiuos paprastus veiksmus

Net jei ką tik pradėjote kriptovaliuta, tikriausiai žinote, kad nauji bitkoinai yra kuriami per procesą, vadinamą kasyba. Galbūt nežinote, kad „Bitcoin“ nėra vienintelė moneta, kurią galima iškasti – iš tikrųjų jų yra daug.

Viena labai įdomi išgaunama moneta yra privatumo suvokimas „Monero“, o šiandien aš eisiu veiksmus, kuriuos turite atlikti, kad pats išgautumėte „Monero“ iš savo namų nešiojamojo ar stalinio kompiuterio. Ir nesijaudink. Instrukcijose nėra nieko labai sudėtingo ir viską galite nustatyti ir paleisti per 30 ar mažiau minučių.

Monero kalnakasybos mūšis

„Monero“ (XMR) yra decentralizuota, keičiamo dydžio kriptovaliuta, kurios pranašumas suteikia vartotojams visišką anonimiškumą. Tiesą sakant, jis buvo sukurtas būtent tam tikslui. „Monero“ buvo paleista 2014 m. Ir nuolat populiarėja. Tai nėra „Bitcoin“ ar „Ethereum“ šakutė, kaip ir daugelis kitų monetų, bet tai yra jos pačios unikali moneta, kuri veikia nuo „CryptoNoteV7“ protokolo.

Tiesą sakant, „Monero“ tapo tokia populiari, kad neseniai viena pagrindinių kasybos bendrovių sukūrė ASIC lustą, galintį išgauti „Monero“. Kadangi projektas griežtai priešinasi ASIC kasybai, teigdamas, kad tai skatina centralizaciją, jie beveik iš karto sutvarkė projektą, išjungdami naujųjų ASIC kalnakasių galimybes..

Tai buvo padaryta pakeitus minimalų sandorių žiedo dydį nuo 5 iki 7. „Monero“ kietoji šakutė įvyko 2018 m. Balandžio 6 d..

Vienas pakeitimas, įvykęs dėl šakės, yra tas, kad daugelis programinės įrangos „Monero“ kasybos paketų, kurie anksčiau veikė, kai naudojo 5 žiedų „CryptoNote“ protokolą, nebeveikia su naujuoju 7 žiedų „CryptoNoteV7“ protokolu..

Laimei, „Monero“ pati palaiko kasybą tiesiogiai per savo GUI piniginę, ir yra bent viena kita galimybė, kuri yra šiek tiek labiau susijusi.

Kodėl mano Monero?

GPU kalnakasybos lustai

Vaizdas per „Fotolia“

Yra daugybė „Proof of Work“ („PoW“) monetų, kurias galėtumėte išgauti, tad kam rinktis mano „Monero“? Iš tikrųjų yra kelios priežastys, dėl kurių Monero yra puikus pasirinkimas naujam kalnakasiui.

Pirmasis yra tas, kad kasyba labai gerai veikia su AMD aparatūra, taip pat su „Nvidia“ GPU. Tiesą sakant, „Monero“ paprastai mato vieną geriausių bet kurios kriptovaliutos maišos rodiklių AMD kortelėje.

Tada „Monero“ naudojamas „CryptoNightV7“ algoritmas yra optimizuotas procesoriaus kasybai. Dauguma kriptovaliutų yra nuostolingos, kai kasamos naudojant procesorių, nes jos nėra optimizuotos, arba dėl ASIC kasybos.

Galiausiai „Monero“ savaime tapo itin populiari moneta. „Monero“ teikiamas privatumas ir anonimiškumas padarė jį naudingu daugeliui kriptovaliutų entuziastų, ypač todėl, kad vienas iš kriptovaliutos tikslų yra išvengti niurnėjimo, kurį pasaulio vyriausybės padarė taip gerai.

„Solero“ kasyba „Monero“ su savo GUI pinigine

Solo kasyba nėra pats pelningiausias būdas išgauti „Monero“, tačiau daugeliui vartotojų tai patinka dėl kelių priežasčių.

Pirmoji priežastis yra ta, kad solo kasyba padeda sustiprinti visą „Monero“ tinklą. Kai jūs ieškote solo be baseino, prie tinklo decentralizavimo pridedate savo maišos koeficientą, palyginti su likusiu tinklu. Jei prisijungiate prie kalnakasių grupės, jūs paprasčiausiai prisidedate prie šio baseino maišos normos, o tai iš tikrųjų daro tinklą labiau centralizuotą, nes šie baseinai įgauna vis daugiau galios.

Pirkite „Nicehash XMR“

Galite pamatyti, kaip tokio tipo baseinų centralizavimas kenkia kriptovaliutai, pažiūrėję į problemas „Vertcoin“ turėjo, kur kasybos baseinas, žinomas kaip Coinotron, įgijo 51% tinklo maišos normos kontrolę. Tai vadinama 51% ataka ir suteikia „Coinotron“ galimybę keisti operacijas tinkle ir galbūt dvigubai išleisti monetas. Dar viena privatumo moneta – „Zcash“ – matė panašius klausimus.

„Monero GUI“ piniginės kasybos nustatymas

Nustatyti „solo-mining“ yra paprasta ir lengva, o funkcionalumas įmontuotas tiesiai į oficialią „Monero GUI“ piniginę.

Kaip ir „Bitcoin“ kasyboje, jei sėkmingai randate (išsprendžiate) ir išminuojate bloką prieš likusį tinklą, turite teisę į viso bloko atlygį. Tai yra daug daugiau, nei gautumėte, jei kasytumėte kasybos baseine, nors atlygis už baseiną yra kur kas nuoseklesnis.

Vien tik kasyba yra kur kas mažiau pelninga nei baseinų kasyba, nebent jums pasiseks. Kadangi jūsų mašinos maišos galia yra tokia maža, palyginti su viso tinklo maišos galia, tikimybė, kad jūs iš tikrųjų surasite ir išgausite bloką, yra neįtikėtinai maža.

Daugeliu atvejų jūs tiesiog sunaudosite elektrą, o ne gausite ją. Solo kasyba vis tiek gali būti įdomi ir naudinga, ir tai yra puikus įvadas į kriptovaliutų kasybą apskritai.

Norėdami pradėti savo „Monero“ kasybos nuotykius pirmiausia eikite į oficialią „Monero“ svetainę ir atsisiųskite savo GUI piniginę. Jie palengvina tai, kad palaikomos visos pagrindinės operacinės sistemos („Windows“, „OS X“ ir „Linux“). Norėdami atsisiųsti, spustelėkite atitinkamą nuorodą.

„Monero“ piniginė

Atsisiuntę galite įdiegti piniginę, kuri sugeneruos jūsų informaciją ir adresą. (Pastaba: gali tekti paleisti diegimo programą kaip administratorių)

Sugeneravę pradinę informaciją ir adresą, norėsite spustelėti skirtuką Išplėstinė, tada – Kasyba.

„Monero Solo Miner“

Šaltinis: GetMonero.org

Iš čia jūs turite galimybę pakeisti procesoriaus gijų (branduolių) skaičių su mano (# 1), taip pat galimybę įjungti foninį kasimą (# 2). Taip pat galite pradėti (# 3) ir sustabdyti (# 4) kasybą. Kuo daugiau branduolių įgalinsite, tuo daugiau hashrate’o prisidėsite. Būtinai pakankamai vėsinkite, jei planuojate įjungti visų procesoriaus branduolių kasybą.

Du kiti dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį prieš pradedant kasyti Monero. Pirmiausia turite palaukti, kol demonas baigs sinchronizuoti (būseną galite pamatyti apatiniame kairiajame piniginės kampe). Antra, jūs negalite įgalinti daugiau branduolių, nei jūsų procesorius iš tikrųjų turi, arba piniginė greičiausiai pradės elgtis keistai.

Taigi, kai tik įdiegsite ir paleisite piniginę, būtinai grįžkite ir paleiskite monerod.exe, kad paleistumėte demoną ir leistumėte piniginei sinchronizuotis su tinklu, kitaip gausite klaidą ir negalėsite minėti.

Įdiegę piniginę, leiskite jai sinchronizuotis ir pradėti kasinėti. Tai viskas. Čia reikia pažymėti, kad vienintelis būdas solo solo manybai yra oficialios „Monero“ piniginės.

Kasybos baseinas „Monero“ su „XMR-Stak“

Nors baseinų kasyba neprisideda prie „Monero“ tinklo saugumo, ji yra pelningesnė nei individuali kasyba. Buvo keletas labai gerų baseinų kasybos programinės įrangos paketų, tačiau nuo kietosios šakės daugelis jų nebeveikia ir jų kūrėjai nebepalaiko. Gaila, bet vis tiek yra geras pasirinkimas „XMR-Stak“, kurį galite atsisiųsti iš „Github“. Jis palaiko naujesnį „CryptoNoteV7“ ir jį rekomenduoja oficiali „Monero“ svetainė.

Ši atvirojo kodo programinė įranga palaiko visas pagrindines operacines sistemas ir leidžia išgauti visų pagrindinių gamintojų procesorius ir GPU. Tai yra kompromisas, nes našumas yra šiek tiek prastesnis nei kitos programinės įrangos, palaikančios konkrečią aparatinę įrangą, tačiau šiuo metu nėra daug kitų galimybių, o „XMR-Stak“ turi pranašumą, kad ją gana lengva įdiegti ir naudoti..

Taip pat turėčiau pastebėti, kad „XMR-Stak“ yra iš anksto sukonfigūruota paaukoti 2% maišos galios kūrėjui. Galite pakeisti, jei norite, redaguodami donate-level.hpp failą prieš kurdami dvejetainius failus.

Pirmyn atsisiųskite „XMR-Stak“.

Kai atsisiuntimas bus baigtas, norėsite paleisti / nustatyti „XMR-Stak“. Norėdami tai padaryti, ieškokite failo xmr-stak.exe atsisiųstame aplanke ir dukart spustelėkite jį, kad paleistumėte. Galite gauti įspėjimą iš savo antivirusinės programos, bet tai klaidingai teigiamas rezultatas ir galite paleisti programą.

„XMR Stak“ vykdomas

„XMR-Stak“ sąranka vykdoma komandinėje eilutėje, tačiau kartu su ja lengva sekti. Pirmasis klausimas, kurio jums bus užduota, yra tai, ar norite naudoti http sąsają. Tai leidžia jums pamatyti savo hashrate tiesiai savo naršyklėje. Jei norite naudoti šią funkciją, įveskite nenaudotą prievado numerį (aš naudojau 2018 m.), Kitaip įveskite „0“, kad išjungtumėte šią funkciją. Tada jis paklaus, kurią valiutą norėtumėte išgauti. Įveskite „monero7“ ir paspauskite ENTER.

„XMR Stak“ sąranka

Dabar jūsų paprašys baseino adreso. Čia patogu „Monero“ baseinų sąrašas galite naudoti baseinų kasyboje. Norite pasirinkti baseiną, kurio serveriai yra arti jūsų vietos, o mano atveju tai yra „MoneroHash“ JAV skyriuje. Tiesiog spustelėkite mygtuką „Eiti į baseiną“ jūsų pasirinktam baseinui, tada raskite kasybos baseino svetainės skiltį „Pradžia“.

Čia galite rasti su tuo telkiniu susietų prievadų sąrašą. Jūs pasirinksite savo prievadą atsižvelgdami į aparatinės įrangos kokybę, su kuria kasate „Monero“.

Pavyzdžiui, „MoneroHash“:

„Monero XMR Hash“

Jei ketinčiau kasinėti šiame baseine ir su aukščiausios klasės procesoriumi, ir su GPU, rinkčiausi 5555 prievadą.

Taigi, eikite į priekį ir įveskite baseiną bei uostą, tada paspauskite ENTER. Tada būsite paraginti įvesti vartotojo vardą. Tai gali būti jūsų piniginės adresas arba prisijungimo prie baseino adresas. Čia rekomenduojama naudoti piniginės adresą. Tai visą jūsų baseino uždarbį nusiųs tiesiai į „Monero“ piniginę.

Rekomenduoju naudoti oficialią „Monero“ piniginę, kurią galima atsisiųsti čia. Jei norite naudoti žiniatinklio piniginę, galite ją naudoti „MyMonero“, bet supraskite, kad internetinė piniginė nėra tokia saugi kaip darbalaukio piniginė, nes kiekvieną kartą turėdami įvesti savo piniginę turite įvesti savo asmeninę.

Tada jums bus paprašyta įvesti slaptažodį ir galėsite palikti tuščią vietą ir tiesiog paspausti ENTER. „XMR-Stak“ toliau klausia, ar jūsų baseinas palaiko TSL / SSL. Tai priklausys nuo naudojamo prievado. Kaip matote iš aukščiau esančio ekrano, „MoneroHash“ prievadas 9999 palaiko TSL / SSL, tačiau nė vienas iš kitų prievadų nepalaiko. Jei abejojate arba jei jūsų telkinyje nėra aiškiai nurodyta, kad jis naudoja TSL / SSL, čia galite įvesti „n“. Po to jums bus paklausta, ar norite naudoti „niceehash“, ir po to, jei norite naudoti kelis baseinus. Galite įvesti „n“ abiem.

Tai viskas. Jūsų kalnakasis turėtų būti užvestas ir kasamas!

Keletą statistinių duomenų galite patikrinti iš komandinės eilutės taip:

  • „H“ – jūsų hasratas
  • „R“ – rezultatai
  • „C“ ryšiui

Visus nustatymo metu įvestus nustatymus galima lengvai pakeisti redaguojant konfigūracijos failą, esantį aplanke XMR-Stak. Tiesiog atidarykite failą naudodami „Notepad“ arba mėgstamą teksto rengyklę.

„Stak Configuration XMR“

Šaltinis: „YouTube“

Jei atrodo, kad jūsų kasykloje nuolat stringa, gali tekti sumažinti siūlų, kuriuos jis naudoja jūsų vaizdo plokštėje, skaičių. Tai taip pat galima lengvai pakeisti redaguojant „nvidia.txt“ arba „amd.txt“ failus (priklausomai nuo jūsų vaizdo plokštės gamintojo).

„XMR Stak“ GPU

Šaltinis: „YouTube“

Faile galite nustatyti, kad GPU gijos dydis būtų 0, jei visiškai nenorite kasti grafikos plokštės. „XMR-Stak“ bandys išminuoti naudodama visą jūsų aparatinę įrangą (GPU ir CPU), taigi, jei išjungsite GPU kasybą, vis tiek kassite su procesoriumi..

Jei turite daugiau nei vieną GPU, kiekvienos kortelės konfigūracijos informaciją pamatysite GPU konfigūracijos faile. Jei nenorite naudoti visų savo procesoriaus branduolių, taip pat galite modifikuoti cpu.txt failą, tačiau daugumai žmonių to nereikės, nes „XMR-Stak“ paliks vieną branduolį laisvą.

„XMR Stak“ procesorius

Šaltinis: „YouTube“

Išvada

Neseniai pagaminta „Monero“ šakutė privertė monetą dar labiau sutelkti dėmesį į privatumą ir greičiausiai išsiuntė pranešimą ASIC kasybos žmonėms, kad „Monero“ padarys viską, ko reikia, kad liktų nemokama ASIC..

Dėl to jis idealiai tinka individualiems kalnakasiams, kurie gali būti tikri, kad ASIC platformos nedominuos tinklo maišos galios. „Monero“ taip pat išlieka labai paklausia moneta, ir yra didelė tikimybė, kad kaina ir toliau didės, kai daugiau kriptovaliutos vartotojų susidomės privatumo monetomis..

Pastaroji kietoji šakutė taip pat sumažino Monero kasimo sunkumus, todėl dabar tai yra labai geras pasirinkimas. Nors individualus kasimas gali būti įdomus, naudojimasis kasybos baseinu beveik neabejotinai bus pelningesnis, o „XMR-Stak“ programinė įranga yra maždaug tokia pat lengva, kaip ir nustatant ir konfigūruojant..

Kai jums patiks tokia kasyba, galite net pagalvoti apie kitas galimybes, pavyzdžiui, pridėti daugiau GPU kortelių į savo kompiuterį, kad padidintumėte maišos normą, arba sukurti mašiną, skirtą kasybai, bet tai yra kita tema pamoka.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me