Kupowanie Monero z LocalMonero – przewodnik krok po kroku

LocalMonero właśnie to robi, strona internetowa działa jako platforma wymiany, która łączy lokalnych kupujących i sprzedawców popularnej kryptowaluty.

Platforma oferuje podobną funkcjonalność jak Localbitcoins i pomaga użytkownikom bezpiecznie dokonywać transakcji w walutach fiducjarnych dla Monero (XMR).

W 2018 roku nadal pojawiają się zdecentralizowane giełdy kryptowalut i platformy handlu peer to peer. Wraz z rozwojem sektora rośnie liczba usług, których celem jest łączenie użytkowników, przy jednoczesnym wyeliminowaniu potrzeby scentralizowanego organu.

W tej recenzji omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o LocalMonero, a także przeprowadzimy Cię przez przewodnik zakupu krok po kroku.

Wskakujmy.

Co to jest LocalMonero?

Lokalna misja Monero

Obraz za pośrednictwem localmonero.co

LocalMonero uruchomiona w sierpniu 2017 r., a giełda internetowa umożliwia użytkownikom łączenie się z osobami kupującymi lub sprzedającymi kryptowalutę Monero w ich okolicy. Strona została uruchomiona przez zespół entuzjastów z Hongkongu, a projekt ożył dzięki wpisowi na Reddicie, który pojawił się pod koniec sierpnia.

Zespół stojący za projektem decyduje się pozostać anonimowy i nie przekazuje zbyt wielu informacji o sobie. Jednak opracowali witrynę, która działa w podobny sposób jak Localbitcoins i umożliwia użytkownikom znajdowanie lokalnych kupujących i sprzedawców Monero oraz dokonywanie zakupów online lub spotykanie się i wymianę Monero na gotówkę.

Witryna zapewnia dostęp do handlowców z krajów takich jak Kanada, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz ułatwia transakcje fiducjarne z użytkownikami, którzy mogą handlować anonimową walutą za „prawdziwe pieniądze”..

Monero istnieje od 2013 roku i jest kryptowalutą, która podkreśla prywatność i anonimowość. Zespół stojący za Monero korzysta z technologii Ring Signature, aby utrudniać śledzenie adresów i transakcji, a funkcje te przyciągnęły społeczność użytkowników zainteresowanych zachowaniem prywatności podczas transakcji online.

Specyfikacje handlowe

  • Lokalne Monero pozwala na handel kryptowalutą Monero (XMR) w zamian za waluty fiducjarne. Witryna obsługuje obecnie waluty fiducjarne, takie jak CAD, EUR, PKB, USD i JPY, które są używane w obszarach, w których witryna ma aktywną społeczność.
  • Witryna obsługuje limity transakcji dla transakcji, które obejmują przejście z jednej waluty fiducjarnej na inną. Limity te są określane przez reklamodawców, a użytkownicy określają wszystkie warunki handlowe, takie jak ceny i kursy wymiany w reklamie.
  • Aby reklama była publicznie wyświetlana, użytkownicy muszą mieć w portfelu co najmniej 0,35 XMR.
  • Wszystkie transakcje online są chronione przez usługę escrow, a po rozpoczęciu transakcji Monero potrzebne do transakcji jest automatycznie rezerwowane z portfela LocalMonero sprzedawcy. Dlatego, jeśli sprzedawca nie wyda wymaganego Monero, zespół wsparcia może zwolnić XMR kupującemu z depozytu. Sprzedającym radzi się, aby nie zwalniali depozytu przed potwierdzeniem, że otrzymali płatność od kupującego.
  • Wszystkie spory są rozwiązywane przez personel pomocniczy witryny, a spory są rozwiązywane po dokładnym zbadaniu warunków handlowych, dowodów płatności, reputacji użytkownika i wszelkich innych istotnych danych. Użytkownikom zaleca się sprawdzenie wyniku reputacji i liczby wcześniejszych transakcji przeprowadzonych przez tradera, aby znaleźć najbardziej wiarygodnych i renomowanych handlowców..
  • Wszystkie transakcje przeprowadzane na LocalMonero są całkowicie nieodwracalne, dlatego użytkownicy powinni zachować ostrożność i wybierać metody płatności o najniższym ryzyku.

Jak zacząć

Użytkownik może kupić Monero na stronie poprzez:

Zakładanie konta na platformie – Można się zarejestrować, wprowadzając nazwę użytkownika i hasło zawierające od 8 do 72 znaków. Przesyłanie i adres e-mail są opcjonalne.

Następnie kliknij opcję kupna w lewej części strony głównej i wypełnij wymagane informacje, takie jak kwota, waluta, lokalizacja i metoda płatności. Następnie kliknij przycisk wyszukiwania, informacje są przetwarzane, a użytkownicy mogą zobaczyć listę ogłoszeń, z których mogą wybierać. Następnie możesz kliknąć przycisk „Kup”, aby wyświetlić dodatkowe informacje o wybranej reklamie.

Tutaj wyświetlane są warunki handlowe reklamodawcy, a jeśli kupujący zgadza się z warunkami, może przejść do kliknięcia przycisku „wyślij zapytanie o transakcję”, aby rozpocząć transakcję.

Kupujący i sprzedający mogą wtedy uzgodnić najbardziej dogodną metodę płatności, a płatność kupującego zostanie przetworzona przez witrynę i zweryfikowana przez odbiorcę. Gdy to nastąpi, zakupione Monero zostanie przeniesione z depozytu i przeniesione do portfela LocalMonero kupującego.

Użytkownik może sprzedawać Monero na stronie poprzez:

Tworzenie konta jak powyżej – Następnie kliknij opcję „Sprzedaj” w lewej części strony głównej i wypełnij wymagane informacje, takie jak kwota, waluta, lokalizacja i preferowana metoda płatności. Następnie kliknij szukaj.

Platforma przetworzy przesłane informacje i wyświetli listę sugerowanych reklam od wielu potencjalnych nabywców. Sprzedawca może następnie wybrać kupującego o najlepszej reputacji i historii handlu, klikając przycisk „Sprzedaj” w reklamie.

Następnie wyświetlane są warunki handlowe reklamodawcy i jeśli sprzedawca zgadza się na te warunki, może kliknąć przycisk „wyślij zapytanie handlowe”, aby rozpocząć transakcję. Kupujący poprosi sprzedającego o podanie szczegółów płatności i dokona płatności. Sprzedawca następnie weryfikuje płatność i wypuszcza zakupione monety, klikając przycisk „uwolnij Monero” na stronie.

Obsługiwane waluty

Lokalne Monero obsługuje kupno i sprzedaż Monero (XMR) w zamian za różne waluty fiducjarne. Obecnie obejmują one takie waluty, jak USD, CAD, EUR, PKB, JPY i KES. Platforma obsługuje również liczne metody płatności i globalne metody płatności, w tym przelewy bankowe, karty podarunkowe, MoneyGram, Skrill, Apple pay, przelewy kryptograficzne, Neteller, Perfect money, Payoneer, PayPal, Venmo i Western Union.

Lokalne metody płatności różnią się w zależności od kraju, a niektóre popularne lokalne metody płatności obejmują gotówkę, karty podarunkowe Walmart, M-Pesa, Advcash, CashU, Xoom, Dwolla, Payza i OneCard.

Bezpieczeństwo i prywatność

Witryna korzysta z uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) oprócz co najmniej ośmiocyfrowego hasła. Ta metoda stanowi dodatkową warstwę weryfikacji i bezpieczeństwa dla użytkowników platformy. Podczas tworzenia konta wymagana jest tylko nazwa użytkownika i hasło, a e-mail jest opcjonalny. Procedura 2FA wykorzystuje również opcjonalne hasło jednorazowe oparte na czasie (TOTP), a użytkownicy otrzymują jako kopię zapasową długie hasło numeryczne.

Giełda wykorzystuje również zaawansowane zabezpieczenia Distributed Denial of Service (DDoS) od Cloudflare jako metodę ochrony przed atakami internetowymi.

LocalMonero stara się również ułatwić w pełni anonimowy handel i nie wymaga od użytkowników posiadania adresu e-mail ani nie prowadzi żadnych rejestrów adresów IP. Dzienniki czatów handlowych, które odbywają się na stronie, są zaszyfrowane, a wszelkie załączniki przesyłane do czatu są również szyfrowane i oznaczone znakiem wodnym, aby zapobiec nieautoryzowanemu użyciu. Dzienniki czatu handlowego są przechowywane przez 180 dni, aby pomóc witrynie w rozwiązywaniu mediacji w sporach.

Witryna korzysta również z Tor i I2P (Invisible Internet Project) i można uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem nazwy domeny .onion (localmonerogt7be.onion) i adresu I2P (http: //yeyar743vuwmm6fpgf3x6bzmj7fxb5uxhuoxx4ea76wqssdi4f3q.b32.i2p). Nie przeprowadza się również weryfikacji adresu IP za pośrednictwem portali witryny.

Opłaty

Rejestracja, kupowanie i sprzedawanie Monero jest całkowicie bezpłatne na platformie, a użytkownicy, którzy tworzą reklamy na LocalMonero, są obciążani opłatą w wysokości 1% za każdą zakończoną transakcję.

Transakcje do portfeli innych użytkowników LocalMonero są darmowe, podczas gdy transakcje do innych portfeli Monero podlegają opłacie transakcyjnej w sieci Monero. Opłata transakcyjna jest pobierana z portfela LocalMonero w momencie wysyłania transakcji, a aktualna opłata jest widoczna na strona portfela pod nagłówkiem Wychodzące opłaty Monero.

 Obsługa klienta

Witryna oferuje usługi wsparcia a użytkownicy mogą otwierać zgłoszenia i rozmawiać z członkami zespołu wsparcia za pośrednictwem poczty elektronicznej. Istnieje również plik FAQ sekcja zaprojektowana, aby odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania, a zespół zawierał również przewodnik o tym, jak zacząć korzystać z platformy.

Ponadto do zespołu można dotrzeć za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych, takich jak Telegram kanał i Świergot konto.

Należy używać LocalMonero?

Czy powinieneś używać LocalMonero

Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia & Localmonero

Witryna oczywiście przemawia do osób zainteresowanych tylko kupnem Monero i pozwala ludziom handlować kryptowalutą bardziej anonimowo niż w przypadku zakupów za pośrednictwem bardziej popularnych giełd online.

LocalMonero umożliwia użytkownikom dokonywanie transakcji tylko z osobą, z którą przeprowadzasz transakcję, która ma jakikolwiek dostęp do odpowiednich informacji. Witryna jest ogólnie prosta w obsłudze, a odwiedzając ją, można wyświetlić listę osób kupujących i sprzedających Monero wraz z ich lokalizacją na stronie głównej.

Istnieją również sprzedawcy online Monero, a użytkownicy mogą płacić w walutach fiducjarnych za pośrednictwem witryny obsługującej wiele metod płatności. Są to wszystkie atrakcyjne funkcje, a co najważniejsze, LocalMonero wypracowało dobry poziom zaufania społeczności.

Platforma otrzymała pozytywne recenzje od swoich użytkowników i nie było znaczącej liczby negatywnych zgłoszeń na temat witryny lub ogonów oszustw mających miejsce na LocalMonero. Usługa depozytowa i ogólne środki bezpieczeństwa bardzo pomagają; jednak użytkownicy nadal powinni zachować ostrożność podczas korzystania z witryny.

Witryna jest wciąż stosunkowo młoda i ma dużo miejsca na ulepszenia, użytkownicy powinni zachować ostrożność i przetestować platformę, wyszukując handlowców o silnej reputacji i dokonując niewielkich zakupów na początek. Użytkownicy powinni również zachować ostrożność podczas umawiania się ze sprzedawcami w celu zawarcia transakcji i generalnie powinni zachować zdrowy rozsądek podczas handlu na platformie.

Należy również pamiętać, że LocalMonero nie ułatwia żadnych nielegalnych działań i istnieje wyłącznie po to, aby pomóc użytkownikom w handlu walutą XMR. Witryna działa legalnie w wielu różnych jurysdykcjach, a użytkownikom zaleca się sprawdzenie przepisów dotyczących handlu kryptowalutami w kraju, w którym mieszkają.

Obrazy za pośrednictwem Localmonero.co

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me