Najlepsze portfele DASH – gdzie bezpiecznie przechowywać swoje krypto

DASH był jednym z pierwszych altcoinów i pozostaje jedną z najpopularniejszych opcji płatności na początku nowej ery blockchain.

Częścią atrakcji dla użytkowników DASH jest użyteczność DASH jako systemu płatności peer-to-peer. Bitcoin mógł być oryginalnym systemem płatności P2P, ale DASH naprawdę poprawił funkcje blockchain.

Jednym z solidnych ulepszeń, które pochodzi z DASH, jest koncepcja masternode. Zasadniczo, masternody pozwalają na blokowanie tokenów przed ich walidacją, co pozwala na znacznie szybsze transakcje, jednocześnie unikając problemów z podwójnymi wydatkami. Masternodes w DASH wprowadził również zdecentralizowane zarządzanie, anonimowy transfer środków za pośrednictwem PrivateSend i prawie natychmiastowe przelewy za pośrednictwem InstantSend.

Obsługa tych funkcji jest ważną kwestią przy wyborze portfela DASH, a reszta mojego artykułu będzie poświęcona analizie funkcji, mocnych i słabych stron różnych portfeli DASH.

Czego szukać w portfelu Dash

Chociaż niekoniecznie potrzebujesz wszystkich tych funkcji, są to najważniejsze funkcje, których należy szukać w portfelu DASH:

 • Wsparcie DASH. Oczywiście najważniejszą kwestią jest to, że wybrany portfel obsługuje DASH. Na szczęście wiele osób oferuje obsługę DASH.
 • Wsparcie dla funkcji DASH. Funkcje DASH InstantSend i PrivateSend są przełomowe, ale jeśli chcesz z nich skorzystać, musisz upewnić się, że wybrany portfel obsługuje je, ponieważ nie wszystkie portfele DASH obsługują InstantSend i PrivateSend.
 • Dobry interfejs użytkownika. Dotyczy to każdego portfela kryptowalut, którego używasz. Technologia może być złożona, ale nie ma powodu, dla którego Twój portfel nie może być prosty i łatwy w użyciu.
 • Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem. Mówiłem to już wcześniej, ale zawsze trzeba to powtarzać – bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem we wszystkim, co dotyczy kryptowalut. Wybierając portfel DASH, szukaj uwierzytelniania dwuskładnikowego, funkcji bezpiecznego kodu PIN i oczywiście możliwości kontrolowania swoich kluczy prywatnych.
 • Opcje kopii zapasowych i przywracania. Jest to funkcja, której masz nadzieję, że nigdy nie będziesz potrzebować, ale czy chcesz ryzykować utratę zasobów DASH, jeśli nie możesz wykonać kopii zapasowej i przywrócić swojego portfela?
 • Ciągły rozwój. Ciągły rozwój jest często pomijany, ale jeśli chcesz mieć portfel, który stale się poprawia i oferuje nowe funkcje, musisz wybrać taki, w którym znajduje się aktywny zespół programistów, a najlepiej taki, który słucha również społeczności użytkowników.
 • Obsługa klienta. Jest to jeden obszar, którego brakuje w wielu biznesach kryptowalutowych. Upewnij się, że wybrany portfel ma zespół wsparcia, który może pomóc w przypadku problemów z portfelem. Poczytaj na forach internetowych i przejrzyj strony, aby sprawdzić, czy zespół wsparcia portfela jest rzeczywiście pomocny.

Przejdźmy teraz do faktycznego patrzenia na portfele.

Portfele sprzętowe DASH

Istnieje kilka portfeli sprzętowych, ale zdecydowanie najbardziej popularne to Ledger Nano S i Trezor. Oba obsługują pamięć DASH, więc zacznijmy od tej najbezpieczniejszej opcji.

Ledger Nano S

Jako jeden z najpopularniejszych portfeli sprzętowych możesz być prawie pewien, że Ledger Nano S to solidny wybór. Zobaczmy, czy to prawda.

Z punktu widzenia bezpieczeństwa portfel sprzętowy Ledger pozwala na przechowywanie DASH w izolowanym środowisku, z kluczami prywatnymi zablokowanymi kodem PIN. Dostępna jest obsługa uwierzytelniania dwuskładnikowego, a wszelkie transakcje wymagają ręcznego potwierdzenia za pomocą kombinacji przycisków na urządzeniu Ledger i ekranie OLED urządzenia.

Portfel Ledger Nano DASH

Portfel Ledger Nano S. Źródło obrazu: Ledger.com

Jeśli oprócz DASH masz monety, z przyjemnością dowiesz się, że Ledger obsługuje wszystkie główne kryptowaluty, a także duży wybór altcoinów. Posiada również funkcję tworzenia kopii zapasowych i przywracania, co pomoże Ci zachować spokój ducha. Aktywny zespół programistów stale dodaje więcej funkcji i monet.

Największym minusem jest koszt, który obecnie wynosi 99,99 USD (sierpień 2018 r.). Nie obsługuje też urządzeń mobilnych, więc niekoniecznie jest to wygodna metoda przechowywania. Wreszcie, nie ma wsparcia dla funkcji PrivateSend i InstantSend, chociaż jest to planowane w przyszłości.

TREZOR

Trezor był pierwszym portfelem sprzętowym do kryptowalut i pozostaje popularnym wyborem. Jest mały i bezpieczny, zapewnia ochronę PINem, ręczną weryfikację transakcji, uwierzytelnianie dwuskładnikowe i zaawansowaną kryptografię.

Sprzętowy portfel Dash Trezor

Opcje portfela sprzętowego Trezor. Źródło obrazu: Trezor.io

Podobnie jak jego rywal Ledger Nano S, Trezor nie tylko obsługuje DASH, ale także wszystkie inne główne kryptowaluty i różne altcoiny. Podobnie jak w przypadku Nano S, istnieje aktywna grupa programistów stale ulepszających Trezora.

Nie ma wsparcia dla funkcji PrivateSend i InstantSend, ale wsparcie jest planowane w przyszłości.

Trezor zaczyna się od 89 € + VAT, więc może to zniechęcić niektórych użytkowników.

Portfele Desktop DASH

Portfele na komputery stacjonarne nie są tak bezpieczne jak portfele sprzętowe, ale wydają się być bezpieczniejsze niż portfele mobilne. Poniżej znajduje się kilka dobrych alternatyw dla portfela stacjonarnego DASH.

Dash Core

To jest oficjalny portfel DASH i jako taki został specjalnie zaprojektowany do przechowywania, wysyłania i odbierania DASH. Obsługuje zarówno funkcje PrivateSend, jak i InstantSend.

Portfel Dash Core

Portfel Dash Core Desktop. Źródło obrazu: Dash.org

Plik Portfel Dash Core zapewnia kontrolę nad kluczami prywatnymi i jest łatwy w konfiguracji i obsłudze. Jest też aplikacja na iOS, która łączy się bezpośrednio z siecią DASH i wykorzystuje Shapeshift, aby umożliwić płatności Bitcoin za pomocą DASH.

Nie ma jeszcze obsługi Androida, a ponieważ jest to pełny klient, wymaga dość dużo pamięci i przetwarzania.

Exodus

Portfel Exodus jest popularnym wyborem od czasu jego wprowadzenia w lipcu 2016 r. Dzieje się tak ze względu na jego łatwy w użyciu i piękny interfejs użytkownika, a także rosnącą liczbę monet, które może przechowywać..

Exodus Wallet Dash

Portfel Exodus dla DASH. Źródło obrazu: Exodus.io

Tak bardzo lubię Exodus, że sam go używam. Zapewnia szyfrowanie kluczy prywatnych i danych transakcji, które są przechowywane na Twoim urządzeniu. Dostępny jest również pomocny system tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania jednym kliknięciem.

Exodus ma wbudowaną funkcję Shapeshift, co pozwala na szybką wymianę kryptowalut. Istnieją wersje dla systemów Windows, Mac i Linux, a także doskonały zespół pomocy 24/7.

Oczywiście nie jest tak bezpieczny jak portfel sprzętowy, a niektórzy użytkownicy narzekali na brak uwierzytelniania dwuskładnikowego, ale pozostaje solidnym wyborem portfela.

Jaxx

Plik Portfel Jaxx istnieje już od około 4 lat i został zbudowany w celu zapewnienia prostego doświadczenia użytkownika. Znajdziesz tam wersję komputerową dla systemów Windows, Mac i Linux, a także wersje mobilne na Androida i iOS oraz wersję internetową jako rozszerzenie przeglądarki Chrome. Ponieważ jest przeznaczony dla początkujących, interfejs jest bardzo intuicyjny i łatwy w użyciu.

Interfejs portfela Jaxx Desktop

Interfejs portfela Jaxx Desktop. Źródło obrazu: 99 bitcoinów

Jaxx zachowuje klucze prywatne na Twoim własnym urządzeniu, ale nie ma jeszcze obsługi uwierzytelniania dwuskładnikowego. Portfel jest kompatybilny z dziesiątkami kryptowalut i ma wbudowaną funkcję Shapeshift do łatwej wymiany tokenów.

Portfel Atomic

Atomic Wallet to portfel wielowalutowy obsługujący DASH. Obecnie obsługuje ponad 300 kryptowalut. Obsługuje również natychmiastową konwersję twojego DASH na inną kryptowalutę za pomocą Changelly lub Shapeshift. Mogłoby to zaoszczędzić na opłatach transakcyjnych scentralizowanych giełd.

Atomic Wallet Dash

Interfejs użytkownika Atomic Wallet na komputerach Mac i urządzeniach mobilnych

Interfejs użytkownika jest przejrzysty, intuicyjny i przyjazny dla użytkownika. Obecnie jest dostępny w systemach Windows, Mac i Linux. Planują mobilne wydanie swojego portfela w październiku 2018 r. W przeciwieństwie do innych portfeli z tej listy, Atomic ma również włączoną obsługę klienta na żywo.

Dzięki portfelowi Atomic DASH użytkownik zawsze ma kontrolę nad swoimi kluczami. Oznacza to, że jest to bezpieczniejsza alternatywa dla portfeli internetowych online. Portfel ma również wiele funkcji, w tym możliwość szybkiego i łatwego dodania dowolnego tokena ERC20.

Mobilne portfele DASH

Portfele mobilne rezygnują z bezpieczeństwa, ale są najwygodniejszym sposobem na przechowywanie monet. Ponieważ DASH ma być używana jako metoda płatności, posiadanie mobilnego portfela do przechowywania przynajmniej niewielkiej ilości monet w podróży jest sprytne.

Coinomi

Coinomi to potężny portfel mobilny, który może pomieścić DASH i ponad 100 innych kryptowalut, w tym wszystkie główne monety.

Aplikacja mobilna Coinomi DASH

Aplikacja mobilna Coinomi w iStore. Źródło obrazu: iTunes

Został zaprojektowany tak, aby był jak najbardziej przyjazny dla użytkownika, a interfejs jest idealny nawet dla początkujących. Wbudowana funkcja Shapeshift sprawia, że ​​konwersje są szybkie i łatwe.

Twoje klucze prywatne zawsze pozostają na Twoim urządzeniu, ale są tak bezpieczne, jak samo urządzenie. Niestety dla użytkowników iOS jest obecnie tylko wersja Coinomi na Androida.

Możesz przeczytać więcej o portfelu w naszej dogłębnej recenzji Coinomi.

Portfel Dash

Plik Portfel DASH to aplikacja na Androida typu open source, która została stworzona specjalnie do przechowywania, wysyłania i odbierania DASH. Jest prosty w obsłudze i nieskomplikowany, a ponieważ został zaprojektowany specjalnie dla DASH, obsługuje InstantSend.

Portfel DASH Core Sklep Play

Portfel DASH Core w Sklepie Play. Źródło obrazu: Sklep Play

Korzystanie z portfela jest tak proste, jak pobranie i zainstalowanie aplikacji, ponieważ nie jest wymagana rejestracja. A gdy jesteś offline, możesz nawet wysyłać płatności przez Bluetooth.

Największe wady to brak wersji na iOS i brak wsparcia dla jakichkolwiek monet poza DASH.

Portfele internetowe DASH

Jeśli potrzebujesz wygodnej opcji internetowej, możesz rozważyć MyDashWallet.

To ciekawy projekt, który został zainspirowany MyEtherWallet. MyDashWallet ułatwia połączenie z łańcuchem bloków DASH.

Chociaż jest to portfel internetowy, nie jest to portfel internetowy w tym sensie, że przez cały czas zachowujesz kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi, nigdy nie są one przesyłane na serwery MyDashWallet.

Jest również kompatybilny z portfelami sprzętowymi Ledger i Trezor i obsługuje funkcje InstantSend i PrivateSend w DASH.

Wadą jest to, że jest kompatybilny tylko z DASH i może być nieco zbyt skomplikowany dla początkujących.

Inne możliwości przechowywania

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na portfel sprzętowy, ale nadal chcesz mieć jak największe bezpieczeństwo, rozwiązaniem może być portfel papierowy DASH. DASH zapewnia plik Generator portfela papierowego których możesz użyć do szybkiego przeniesienia DASH w bezpieczne miejsce w chłodni.

Możesz również przechowywać DASH w portfelu giełdowym, ale nie jest to zalecane, chyba że planujesz używać monet do handlu. W przeciwnym razie portfel wymiany może być najmniej bezpieczną opcją, ponieważ giełda będzie przechowywać twoje klucze prywatne, a giełdy są często celem hakerów.

Wniosek

Ponieważ DASH istnieje już od dawna i jest bardzo popularną kryptowalutą, do wyboru jest wiele portfeli – nawet więcej, niż opisałem tutaj. Możesz być tak bezpieczny, jak to tylko możliwe, korzystając z portfela sprzętowego lub użyć portfela mobilnego dla wygody wydawania. Istnieją również portfele stacjonarne i portfele internetowe. I oczywiście zawsze dostępny jest portfel papierowy o niskim standardzie, który zapewnia podobną ochronę jak portfel sprzętowy, ale bez kosztów.

Ze względów bezpieczeństwa zawsze upewnij się, że posiadasz własne klucze prywatne, bez względu na wybrany typ portfela. Powszechnym oszustwem jest przechowywanie przez portfel kluczy prywatnych online, co daje programistom pełny dostęp do Twojego portfela i monet.

Wszystkie portfele, które tutaj omówiłem, są wymienione w oficjalnej witrynie DASH i są zatwierdzone przez DASH. Czuję się bezpiecznie, mówiąc, że te portfele są dobrym wyborem do przechowywania DASH.

Najlepsze miejsca do kupowania DASH:

 • Binance
 • Kraken
 • Bittrex
 • HitBTC
 • Huobi

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me