Najlepsze portfele Decred: 6 najlepszych miejsc do przechowywania DCR

Decred (DCR) powstał w lutym 2016 roku jako ulepszona wersja Bitcoina. Łączy w sobie Proof of Work z Proof of Stake w celu uzyskania konsensusu i zawiera element zarządzania.

Z Decred 60% nagród wydobywczych jest wypłacanych górnikom PoW, 30% trafia do interesariuszy PoS, a 10% jest przeznaczane na fundusz na przyszły rozwój. Oznacza to, że oprócz długoterminowego potencjału cenowego DCR, posiadacze będą również mogli uzyskiwać stały zwrot za obstawianie DCR.

Oczywiście, jeśli planujesz obstawiać Decred, będziesz potrzebować portfela do przechowywania DCR. W tym poście przyjrzymy się 6 najlepszym miejscom do przechowywania Decred, a także podamy kilka wskazówek i wskazówek, które mogą pomóc w obstawianiu DCR.

6 najlepszych miejsc do przechowywania DCR

Decred jest dość popularną kryptowalutą samą w sobie, ale biorąc pod uwagę unikalny charakter jej protokołu, niektórzy z największych dostawców portfeli nadal mają stosunkowo ograniczony zasięg. Niemniej jednak nadal istnieje kilka opcji przechowywania, które musisz mieć w swoim DCR.

W naszym podsumowaniu niektórych z najlepszych portfeli Decred przyjrzeliśmy się krzyżowemu wyborowi portfeli różnych programistów. Chociaż mogą istnieć portfele, których nie uwzględniliśmy na tej liście, a które rozważasz, ważne jest, aby upewnić się, że dany portfel jest obsługiwany przez społeczność Decred.

Decrediton (portfel na komputer)

Plik Decrediton Portfel na biurko to oficjalny portfel Decred z graficznym interfejsem użytkownika. Portfel Decrediton jest w pełni open source i istnieje od momentu powstania Decred. Z biegiem lat został również znacznie ulepszony, dzięki czemu obecnie oferuje doskonały interfejs do przechowywania, wysyłania i odbierania Decred.

Interfejs portfela Decrediton

Interfejs użytkownika portfela biurkowego Decrediton. Źródło: Decred Docs

Portfel Decrediton jest dostępny dla systemów Windows, OSX i Linux. Zapewnia wyjątkowe bezpieczeństwo, ponieważ stanowi niewiele więcej niż graficzną reprezentację portfela interfejsu wiersza poleceń. Ci, którzy chcą łatwego w użyciu i bezpiecznego miejsca do przechowywania i stawiania Decred, będą więcej niż zadowoleni z Decrediton.

Coś, na co należy zwrócić uwagę w przypadku portfela Decrediton, to fakt, że nie możesz samodzielnie postawić swojego DCR. Będziesz musiał skorzystać z puli stawek lub dostawcy usług głosowania (więcej na ten temat poniżej). Będzie to wymagało wniesienia opłaty do puli stawek, więc jeśli chcesz tego uniknąć, możesz rozważyć użycie portfela wiersza poleceń.

Ledger Nano S (portfel sprzętowy)

Jeśli znasz przechowywanie kryptowalut, wiesz, że portfel sprzętowy jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania monet. Ledger Nano S to jeden z najlepszych dostępnych portfeli sprzętowych, a przechowywanie Decred w portfelu Ledger zapewnia spokój ducha.

Portfel Ledger Nano S Decred

Kup Ledger Nano S już dziś

The Ledger chroni Twoje Decred na wiele sposobów przed hakerami i innymi złymi aktorami. Urządzenie wymaga zarówno cyfrowych, jak i fizycznych danych wejściowych, aby zakończyć jakiekolwiek transakcje, co oznacza, że ​​nie można zdalnie ukraść środków z Księgi Głównej. Wszystkie dane są szyfrowane i chronione kodem PIN, a także mają pełną kopię zapasową. Nie trzeba się martwić utratą Decred przechowywanego w księdze. Otrzymujesz również testy pod kątem złośliwego oprogramowania, aby upewnić się, że urządzenie nie jest zagrożone.

W księdze jest cena 59,00 USD, ale każdy, kto posiada kryptowaluty o wartości ponad kilkuset dolarów, uzna to za niewielką cenę za bezpieczeństwo. Co więcej, Ledger Nano obsługuje ponad 800 różnych kryptowalut, co czyni go portfelem sprzętowym z największą obsługą monet na rynku.

Możesz również być zainteresowany, aby wiedzieć, że Ledger właśnie udostępnił swoje pliki Model Nano X.. Obejmuje to imponujący nowy sprzęt, taki jak nowy certyfikowany bezpieczny chip. Będzie obsługiwał więcej monet niż jest obecnie oferowany w modelu Nano S, a także będzie wyposażony w Bluetooth do bezprzewodowej mobilności.

Portfel Decred Command Line

Kolejnym portfelem Decred open source, który możesz wziąć pod uwagę, jest Decred portfel wiersza poleceń. Nie jest to tak przyjazne dla użytkownika, jak portfel Decrediton i będzie wymagało od ciebie pewnej biegłości w obsłudze wiersza poleceń. Jednak istnieje kilka plików pomocne przewodniki o tym, jak zainstalować i używać Decred CLI.

Jedną z głównych zalet portfela Decred Command jest dodanie funkcji. Na przykład ten portfel umożliwia samodzielne obstawianie DCR, a tym samym rezygnację z opłat naliczanych w pulach obstawiania.

Chociaż obstawianie solo może wydawać się atrakcyjną opcją z perspektywy zwrotu, będzie wymagało odblokowania portfela oraz włączenia komputera i podłączenia do sieci 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Więc jeśli myślisz o stawianiu solo, musisz upewnić się, że Twoja konfiguracja na to pozwala.

Alternatywnie, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś korzystał z portfela CLI i dołączał do jednej z pul do obstawiania, tak jak w przypadku portfela Decrediton.

Exodus (portfel na biurko)

Portfel kryptograficzny Exodus został po raz pierwszy wprowadzony w lipcu 2016 roku i od tamtej pory był popularnym wyborem dla wielu entuzjastów kryptowalut. Powodem jest piękny interfejs użytkownika i łatwość obsługi. Cały czas dodaje też wsparcie dla nowych monet, a zespół programistów jest bardzo aktywny.

Exodus zapewnia szyfrowanie zarówno danych transakcji, jak i kluczy prywatnych, a dane nigdy nie opuszczają Twojego urządzenia. Ułatwia również tworzenie kopii zapasowych lub odzyskiwanie portfela za pomocą jednego kliknięcia.

Portfel Exodus Decred

Interfejs użytkownika Exodus portfela biurkowego

Inną przydatną funkcją portfela Exodus jest wbudowany Shapeshift. Dzięki temu można szybko i łatwo wymieniać różne kryptowaluty. Exodus jest dostępny dla systemów Windows, Linux i OSX, a jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, zespół wsparcia jest dostępny 24/7.

Ten portfel ma jednak kilka wad. Na przykład nie jest tak bezpieczny jak portfel sprzętowy, a niektórzy użytkownicy narzekali na brak uwierzytelniania dwuskładnikowego. Co więcej, nie możesz postawić swojego DCR z portfela Exodus, więc możesz stracić potencjalne nagrody ze stakowania.

Cobo (portfel mobilny)

Plik Portfel Cobo to coś innego, ponieważ działa jak portfel do obstawiania. Dodano obsługę Decred w październiku 2018 roku i możesz postawić swój Decred bezpośrednio z portfela Cobo. Obsługuje również ponad 20 innych monet Proof of Stake i pozwala stawiać wiele z nich z tego samego portfela.

Niedawno dodali również dostęp do kluczy prywatnych z hierarchicznych portfeli deterministycznych, a także dodali kody PIN dla lepszego bezpieczeństwa. Interfejs użytkownika portfela Cobo jest przejrzysty i intuicyjny, a nawet zawiera funkcje specyficzne dla lokalizacji.

Mobilny portfel Cobo Decred

Zrzuty ekranu Cobo Mobile Wallet. Źródło: Sklep Google Play

Fakt, że Cobo to portfel mobilny, jest niepokojący z punktu widzenia bezpieczeństwa, ale jeśli używasz go na urządzeniu mobilnym, które nie jest używane z innymi aplikacjami, powinno być wystarczająco bezpieczne. Funkcja obstawiania jest świetnym dodatkiem, zwłaszcza jeśli oprócz Decred posiadasz kilka obsługiwanych przez Cobo monet PoS.

Portfel Atomic (uniwersalny)

Portfel Atomic to uniwersalny portfel kryptowalut, który obsługuje ponad 300 monet, w tym Decred. Portfel Atomic ma również zintegrowane usługi wymiany kryptowalut, takie jak Changelly i Shapeshift, w swoich rozwiązaniach portfelowych.

Oznacza to, że możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty z fiat bezpośrednio ze swojego portfela, korzystając z tych natychmiastowych usług wymiany. Umożliwia również natychmiastową wymianę monet, takich jak DCR, na dowolną inną monetę obsługiwaną przez te bramy kryptograficzne.

Jeśli jesteś bardziej tradycjonalistą i wolisz wymieniać swoje monety bezpośrednio, bez korzystania ze scentralizowanej usługi, wsparcie Atomic Swap może być wkrótce dostępne. Jest to szczególnie istotne dla Decred, biorąc pod uwagę ich pracę nad urzeczywistnianiem cross-chain atomic swap.

Portfel Atomic jest dostępny w wielu różnych systemach operacyjnych, w tym Windows, MacOS, Ubuntu, Debian i Fedora. Deweloper zamierza również uruchomić wersję mobilną zarówno w Apple iStore, jak iw sklepie Google Play. Będą publikować aktualizacje wersji alfa na swojej stronie internetowej.

Chociaż portfel Atomic jest wciąż stosunkowo nowym produktem, ma dość silne wsparcie wpływowych firm i osób w społeczności kryptowalut.

Dostawcy usług głosowania

Jak już wspomniano, kiedy posiadasz Decred, ich protokół zarządzania daje ci prawo do głosowania nad konkretnymi inicjatywami. Aby wziąć udział w programie, musiałbyś mieć swój komputer włączony na stałe z pełnym węzłem w sieci, pozostawiając odblokowany portfel.

Jeśli jednak wolisz delegować te prawa do głosowania (i otrzymać nagrodę za obstawianie), możesz skorzystać z tak zwanego Dostawcy usług głosowania. Są one również nazywane „Stakepools” i umożliwiają uczestnictwo w systemie PoS Decred bez konieczności ciągłego uruchamiania pełnego węzła.

VSP oczywiście pobiera opłatę za prowadzenie tej usługi, ale masz do wyboru całą gamę pul. Jeśli zamierzasz wybierać VSP, zachęcamy do wybrania takiego, który nie ma więcej niż 5% wszystkich głosów w sieci. Ma to na celu pomoc w decentralizacji sieci poprzez rozdział siły głosu.

Wniosek

Istnieje wiele portfeli Decred i opcji przechowywania. Jeśli szukasz najbezpieczniejszej metody, prawdopodobnie najlepiej będzie Ci służyć portfel sprzętowy Ledger Nano. Pozwoliłoby to na utrzymanie DCR w środowisku offline, z dala od rąk ciekawskich hakerów.

Alternatywnie, jeśli wolisz pełną funkcjonalność oficjalnego portfela komputerowego Decred, możesz zainstalować portfel Decrediton. Pamiętaj jednak, że jeśli zamierzasz obstawiać bez VSP, będziesz musiał utrzymywać komputer w trybie 24/7 z odblokowanym portfelem.

Portfele innych firm, takie jak portfel Exodus lub Cobo, również mogą być rozwiązaniem, o ile nie masz nic przeciwko opłatom pobieranym przez te pule stawek. Pamiętaj tylko, że wybierając VSP, oprzyj swój wybór na decentralizacji sieci, a nie tylko na opłatach.

Najlepsze miejsca do kupowania DCR:

  • Binance Exchange
  • Huobi
  • Bittrex
  • Kryptopia

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me