Najlepsze portfele Digibyte: 7 najbezpieczniejszych opcji przechowywania DGB

DigiByte (DGB) to blockchain, który został stworzony w celu poprawy szybkości, bezpieczeństwa i skalowalności Bitcoin.

Chociaż DigiByte nie jest zbyt dobrze znany wśród kryptowalut, stał się najdłuższym blockchainem na świecie, a także jest uważany za najszybszy i najbardziej zdecentralizowany blockchain. Uruchomiono bez ICO w styczniu 2014 r. I dodano obsługę SegWit w kwietniu 2017 r.

Dzięki ciągłym ulepszeniom w stosunku do Bitcoin DigiByte był w stanie wspiąć się na 40. największą kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej. To sprawia, że ​​DGB jest dobrym wyborem na inwestycję, a jeśli zdecydujesz się zainwestować i zatrzymać trochę DGB, będziesz potrzebować portfela. I tu przyda się ten artykuł.

Top 7 najlepszych portfeli Digibyte

Poniżej zebrałem listę niektórych z najlepszych portfeli Digibyte dostępnych obecnie na rynku. Są one oparte na mojej ocenie ich bezpieczeństwa, użyteczności, wsparcia społeczności i wielofunkcyjnego zastosowania. Wybór portfela zależy w dużej mierze od twoich osobistych preferencji i okoliczności.

Warto też zwrócić uwagę, że choć mogą istnieć inne portfele obsługujące DGB, ważne jest, aby przeprowadzić rozeznanie i sprawdzić, czy deweloperzy wciąż aktualizują portfel i czy jest on dobrze znany w społeczności Digibyte.

Powiedziawszy to, do dzieła.

Portfele księgi (portfel sprzętowy)

Ledger Nano S jest dobrze znany jako jeden z najlepszych portfeli sprzętowych do przechowywania wielu różnych kryptowalut. W rzeczywistości Ledger obsługuje ponad 700 różnych kryptowalut i jest jedną z najbezpieczniejszych metod przechowywania kryptowalut i ochrony ich przed złymi podmiotami.

Dzieje się tak, ponieważ portfele sprzętowe przechowują wszystkie informacje o kluczach prywatnych na urządzeniu w środowisku offline. Jeśli chcesz dokonać transakcji na portfelu, połączy się on z Twoim laptopem i klientem księgi za pośrednictwem połączenia USB. Oznacza to, że w żadnym momencie Twój klucz prywatny nie jest nigdy ujawniany w Internecie, a co za tym idzie, przez chętnych hakerów.

Podczas gdy Nano S jest najtańszym z portfeli Ledger, istnieją również Ledger Blue i nowy Ledger X, z których oba mogą być również używane do przechowywania DGB.

Portfel Ledger Nano S Digibyte Wallet

Kup Ledger Nano S już dziś

Portfele Ledger zapewniają doskonałe bezpieczeństwo, łącząc kody PIN, szyfrowanie i dwuskładnikowe uwierzytelnianie transakcji, wymagając zarówno uwierzytelniania cyfrowego, jak i fizycznego.

Ledger Nano S odnotował kilka obniżek cen w 2018 r., A na początku 2019 r. Kosztuje zaledwie 59 USD. Ledger Nano X to bardziej zaawansowany model i kosztuje 119 USD, podczas gdy Ledger Blue zapewnia najnowocześniejsze zabezpieczenia ekranu dotykowego, ale ma dość wysoką cenę 269,99 USD.

DigiByte Core (portfel na komputery stacjonarne)

Plik DigiByte Core portfel został stworzony przez zespół DigiByte specjalnie do przechowywania DGB. Oprócz przechowywania DGB, portfel Core działa jako węzeł blockchain, pomagając zabezpieczyć cały łańcuch bloków DigiByte. Już samo to sprawia, że ​​portfel DigiByte Core jest dobrym wyborem, ponieważ będziesz obsługiwać sieć.

Portfel Digibyte Core

Interfejs użytkownika portfela Digibyte Core. Źródło obrazu: Youtube

Portfel Core zapewnia podstawową kontrolę nad wysyłaniem i odbieraniem DGB i został już zainstalowany przez ponad 100 000 użytkowników, dzięki czemu DigiByte jest blockchainem z jedną z największych grup węzłów. Portfel Core jest dość intuicyjny i nie powinieneś mieć żadnych problemów z szybkim określeniem sposobu wysyłania i odbierania DGB.

Jedna uwaga jest taka, że ​​kiedy początkowo pobierasz portfel, będziesz musiał poczekać, aż pobierze i zsynchronizuje cały łańcuch bloków. Może to zająć trochę czasu, ale jeśli zostawisz portfel otwarty i uruchomiony na noc, powinien zostać wypełniony do następnego ranka.

Guarda (na komputery / internet / portfel mobilny)

Jeśli szukasz portfela wielowalutowego i wieloplatformowego do przechowywania DGB, to Portfel Guarda może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Jest dostępny na komputery stacjonarne, internetowe i mobilne, a instalacje są zsynchronizowane, dzięki czemu zawsze masz dostęp do swoich funduszy i historii transakcji.

Portfel Guarda Digibyte

Portfel mobilny Guarda z obsługą DGB. Źródło obrazu: Sklep Google Play

Portfel Guarda ma również wbudowaną wymianę, która umożliwia konwersję Twojego DGB na dziesiątki innych monet lub odwrotnie. Jeśli potrzebujesz więcej DGB, możesz łatwo kupić więcej bezpośrednio przez portfel Guarda. W przypadku użytkowników korporacyjnych portfel może nawet służyć do generowania niestandardowych tokenów.

Prosty design jest cechą charakterystyczną portfela Guarda, dzięki czemu jest łatwy w użyciu i spójny bez względu na platformę, na której go używasz.

Jaxx Liberty (komputer stacjonarny / mobilny / Chrome)

Portfel Jaxx Liberty to rebranding oryginalnego portfela Jaxx i na podstawie opinii użytkowników nowy portfel Jaxx Liberty jest solidnym ulepszeniem w stosunku do starszego portfela Jaxx. Jaxx Liberty ma zwiększone funkcje bezpieczeństwa, synchronizuje się z wersjami mobilnymi, internetowymi i stacjonarnymi i jest w stanie przechowywać 85 różnych kryptowalut, w tym oczywiście DGB.

Jedyną cechą, która wydaje się być najbardziej doceniana przez użytkowników, jest możliwość synchronizacji Jaxx Liberty na wielu platformach. Użytkownicy cenią sobie możliwość sprawdzania salda i historii transakcji w czasie rzeczywistym, bez względu na platformę, na której się znajdują.

Portfel Jaxx Digibyte

Wsparcie Jaxx dla DGB. Źródło obrazu: Blog Jaxx

Wersja na komputery działa z systemami Windows, Linux i OSX, natomiast wersja mobilna jest dostępna na iOS i Androida, a nawet rozszerzenie do Chrome dla użytkowników portfela online.

Oryginalny portfel Jaxx został wydany w 2014 roku, więc ma długą historię, a zespół programistów wykorzystuje swoje bogate doświadczenie, aby nadal ulepszać Jaxx Liberty. Portfel jest bardzo przyjazny dla użytkownika i każdy może łatwo przechowywać swój DGB lub wysyłać i odbierać monety w Jaxx Liberty. Portfel ma również integrację z ShapeShift, dzięki czemu wymiana DGB na inne monety bezpośrednio w portfelu jest bardzo prosta.

Portfel DigiByte Go (portfel online / rozszerzenie Chrome)

Plik Portfel DigiByte Go to oficjalne wydanie od zespołu DigiByte. Jest to rozszerzenie przeglądarki Chrome i jest uważane za całkiem bezpieczne jako portfel internetowy. Dla tych, którzy są zawsze w ruchu, przechowywanie DGB w portfelu online jest często najlepszym wyborem, przynajmniej o ile nie jest to zbyt duże ilości przechowywane.

Przed przemianowaniem na portfel DigiByte Go w grudniu 2017 roku był on znany jako portfel DigiByte Gaming. Tak więc osoby zaznajomione z DigiByte od samego początku rozpoznają to jako portfel do gier.

Portfel DigiByte Go można utworzyć i gotowy do użycia w ciągu kilku minut, co jest bardzo wygodne. Posiada również intuicyjny interfejs, ułatwiający wysyłanie i odbieranie DGB. Wiele osób uważa, że ​​jest to ich ulubiony portfel DigiByte.

Portfel Exodus (portfel na biurko)

Portfel Exodus to wielowalutowy portfel stacjonarny, którego można używać do bezpiecznego przechowywania DigiBytes. Tak się składa, że ​​jest to również jeden z najpiękniejszych portfeli kryptowalut i cieszy się ogromną popularnością od czasu jego premiery w 2016 roku. Interfejs użytkownika jest przejrzysty i prosty, a szyfrowanie kluczy prywatnych i danych transakcyjnych sprawia, że ​​Exodus jest doskonałym wyborem na komputer stacjonarny DigiByte portfel.

Interfejs portfela Exodus Digibyte

Interfejs użytkownika portfela portfela Exodus Desktop

Exodus jest dostępny dla systemów Windows, OSX i Linux i ma dostępną całodobową pomoc techniczną.

Atomic (uniwersalny portfel)

Innym portfelem innej firmy, który warto rozważyć, jest portfel Atomic. To uniwersalny portfel, który jest obecnie dostępny na komputerach stacjonarnych, a wkrótce zostanie uruchomiony w wersji mobilnej. Oprócz wsparcia dla Digibyte, może być również używany do ponad 300 innych kryptowalut.

Być może jedną z najlepszych cech portfela Atomic jest integracja z Shapeshift i Changelly. Te błyskawiczne bramki wymiany kryptowalut pozwolą użytkownikowi portfela Atomic na wymianę DGB na dowolną inną kryptowalutę. Możesz również użyć ich bramki fiat, aby wymienić swoje monety na EUR, GBP lub USD.

Jeśli cenisz sobie funkcjonalność wymiany, ale wolisz nie korzystać ze scentralizowanej usługi, z przyjemnością dowiesz się o nadchodzącej obsłudze Atomic Swap. Umożliwi to wymianę monet na inną monetę bezpośrednio w łańcuchach.

Pomimo tych integracji, Atomic Wallet przechowuje informacje o kluczach prywatnych lokalnie na Twoim urządzeniu i jako takie jest lepszą alternatywą dla licznych „portfeli” giełdowych, które są czasami reklamowane. Jeśli chciałeś użyć portfela Atomic, jest on dostępny do pobrania i obecnie działa na Ubuntu, Debian i Fedorze.

Twórcy pracują nad wydaniem mobilnej wersji na Androida. Niedługo wydadzą wersję alfa aplikacji, o której będą informować użytkowników na swojej stronie internetowej.

Portfel papierowy Digibyte

Najłatwiejszym sposobem utworzenia portfela papierowego jest po prostu napisanie klucza prywatnego na kartce papieru. Jeśli chcesz czegoś, co wygląda trochę ładniej i zawiera poręczny kod QR, możesz użyć generatora wielowalutowych portfeli papierowych pod adresem WalletGenerator.net. Portfele papierowe są najbezpieczniejszą metodą przechowywania DGB, jeśli portfel jest tworzony offline. Świetnie nadają się również do wręczania prezentów DGB.

Wniosek

Na powyższej liście powinieneś znaleźć idealny portfel Digibyte do swoich celów. Jeśli chcesz mieć największe bezpieczeństwo, prawdopodobnie najlepiej nadajesz się do zakupu portfela sprzętowego. Oczywiście kosztują pieniądze, ale jeśli masz więcej w kryptowalutach, ma to sens z czysto praktycznego punktu widzenia.

Jeśli szukasz bardziej funkcjonalnego portfela, Digibyte Core ma największe wsparcie społeczności. Jeśli wolisz portfel, który pozwala na przechowywanie wielu innych monet, możesz rozważyć jeden z portfeli innych firm.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć wiele opcji przechowywania do różnych celów. Możesz przechowywać większość swoich oszczędności DGB w portfelu sprzętowym, a następnie zachować mniejszą kwotę w portfelu mobilnym lub stacjonarnym na potrzeby bardziej regularnych transakcji.

Niezależnie od tego, jakie portfele zdecydujesz się wybrać, upewnij się, że postępujesz zgodnie z najlepszymi praktykami, jeśli chodzi o bezpieczeństwo portfela. Nie pobieraj podejrzanych plików, przechowuj kopie zapasowe słów wyjściowych i przechowuj je w bezpiecznym środowisku.

Najlepsze miejsce na zakup DGB

  • Bittrex
  • Poloniex
  • Huobi
  • KuCoin

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me