Najlepsze portfele Dogecoin: najbezpieczniejsze miejsca do przechowywania DOGE

Dużo DOGE, potrzebuję portfela!

Pomimo tego, że Dogecoin został wprowadzony na rynek jako memecoin, urok Dogecoina nadal urzeka społeczność kryptowalut i jest jednym z powodów, dla których nadal utrzymuje tak wysoki ranking kapitalizacji rynkowej.

Jeśli zdecydowałeś się dołączyć do tego trendu, będziesz potrzebować pewnych bezpiecznych sposobów przechowywania tego memu internetowego złota. Biorąc pod uwagę wzrost popularności Dogecoin, istnieje teraz wiele różnych opcji przechowywania i portfeli z obsługą DOGE.

W tym poście przeanalizujemy najlepsze dostępne obecnie portfele Dogecoin. Będzie to obejmować wybór portfeli stacjonarnych, mobilnych i sprzętowych. Przyjrzymy się również, jak skonfigurować bezpieczne chłodzenie za pomocą podstawowej, ale bezpiecznej opcji portfela papierowego.

6 najlepszych portfeli Dogecoin

Zanim przejdziemy do listy portfeli Dogecoin, ważne jest, aby wskazać nasze kryteria wyboru najlepszych portfeli. Opieramy się na takich czynnikach, jak bezpieczeństwo portfela, stałe wsparcie, przyjazność dla użytkownika, koszty i ogólne opinie społeczności.

To nie jest pełna lista i mogą istnieć portfele, których nie omówiliśmy. Jeśli jednak chcesz używać innego portfela, upewnij się, że został on zweryfikowany przez społeczność i przeszedł ogólne audyty bezpieczeństwa.

Portfel sprzętowy Ledger Nano S.

Przechowywanie w trybie offline jest powszechnie uważane za najbezpieczniejszy i najbezpieczniejszy sposób przechowywania kryptowalut. Jedną z metod przechowywania w trybie offline jest portfel sprzętowy, a jednym z najlepszych portfeli sprzętowych jest Ledger Nano S. Powodem, dla którego jest to jeden z najlepszych wyborów, jest szeroki wachlarz funkcji bezpieczeństwa wbudowanych w urządzenie, aby Twoje monety były jak najbardziej bezpieczne i poza zasięgiem hakerów.

Plik Ledger Nano S wygląda jak małe urządzenie USB, z jedną kluczową różnicą polegającą na tym, że ma wbudowany wyświetlacz OLED, który jest używany w połączeniu z małymi przyciskami na urządzeniu do potwierdzania i ręcznej weryfikacji transakcji. Księga Ledger zapewnia bezpieczne przechowywanie kluczy prywatnych za pomocą kodu PIN oraz łatwą w użyciu funkcję tworzenia kopii zapasowych i przywracania, a także uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Ledger Nano S Dogecoin

Urządzenie Ledger Nano S. Zdjęcie za pośrednictwem ledger.com

Urządzenie nie tylko przechowuje klucze prywatne Dogecoin, ale obsługuje przechowywanie ponad 700 różnych kryptowalut. Tak więc prawdopodobnie możesz przechowywać prawie wszystkie swoje zasoby w księdze, zachowując wszystko bezpieczne.

Jedynym minusem Ledger Nano S jest to, że nie jest darmowy, a od listopada 2018 roku będzie kosztować 99 USD, co naszym zdaniem jest tego warte, biorąc pod uwagę dodatkowe bezpieczeństwo, które zapewnia portfel sprzętowy.

Portfel sprzętowy Trezor One

Nieco tańszy portfel sprzętowy za 83 € to Trezor One. Jest to portfel sprzętowy opracowany przez firmę Satoshilabs z siedzibą w Czechach. Wraz z Ledgerem Trezor jest jednym z najbardziej zaufanych portfeli sprzętowych. Oprócz obsługi Dogecoina portfela obsługuje kolejne 700 tokenów.

Podobnie jak w przypadku Ledger Nano, klucze prywatne do portfela Dogecoin są przechowywane na Twoim urządzeniu i bardzo utrudniają hakerom zdobycie go za pośrednictwem połączeń online. Współdziała z mostkiem Trezor, który ułatwia połączenie między urządzeniem Trezor a przeglądarką. Poniżej znajduje się zrzut ekranu z interfejsem Dogecoin Trezor.

Trezor Home Dogecoin

Interfejs domowy Trezor Model One podłączony przez most Trezor. Zdjęcie za pośrednictwem Reddit

Chociaż Trezor Model One jest portfelem na poziomie podstawowym, SatoshiLabs opracował również droższą wersję o nazwie Model T. Cena detaliczna to 180 euro iw przeciwieństwie do Trezora One ma kolorowy ekran dotykowy. Ułatwia to interakcję z portfelem bez konieczności ręcznego wprowadzania danych cyfra po cyfrze.

Jeśli chodzi o pokrycie monet, model T obsługuje kilka dodatkowych monet i obsługuje kryptowaluty, takie jak Ripple (XRP), Monero (XMR) i kilka innych monet innych niż ERC20. Mają jednak takie same zabezpieczenia i samą funkcjonalność, więc jeśli nie zamierzasz trzymać tych monet, Trezor One może wystarczyć.

Oficjalny portfel Dogecoin

Jeśli naprawdę interesuje Cię Dogecoin, najlepszym sposobem na przechowywanie monet jest oficjalny Portfel Dogecoin. Wersja portfela dla komputerów stacjonarnych jest dostępna zarówno w portfelu podstawowym, który pobiera cały łańcuch bloków i pomaga zabezpieczyć sieć, jak iw wersji lite o nazwie MultiDoge nadaje się do prostego przechowywania i przesyłania Dogecoin oraz wersji mobilnej na urządzenia z systemem Android.

Wersje dla komputerów stacjonarnych, zarówno Core, jak i Lite, są dostępne dla systemów Windows, OSX i Linux. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że wersji lite nie można używać do wydobywania, więc jeśli jesteś zainteresowany wydobyciem Dogecoin, będziesz potrzebować wersji podstawowej.

Oficjalny portfel Dogecoin

Interfejs użytkownika oficjalnego portfela Dogecoin. Zdjęcie za pośrednictwem Reddit

Oficjalny portfel Dogecoin nie jest najładniejszym, jaki zobaczysz, ale jest szybki i łatwy w konfiguracji i obsłudze. Proces synchronizacji nie jest zbyt długi, zwłaszcza jeśli używasz wersji uproszczonej, a interfejs jest łatwy do zrozumienia i nawigacji.

Wadą oficjalnych portfeli Dogecoin jest brak wsparcia lub iOS oraz fakt, że jest to portfel wyłącznie Dogecoin, więc jeśli masz inne monety, będziesz potrzebować innego portfela.

Portfel Dogechain (portfel online)

Ze względu na łatwość użytkowania niektórzy wolą portfele online, do których można uzyskać dostęp z dowolnej przeglądarki. Nie zalecamy tego typu portfela ze względów bezpieczeństwa, ale jeśli masz do czynienia tylko z niewielkimi ilościami DOGE Dogechain portfel to solidny wybór dla portfela internetowego.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​ten portfel szyfruje wszystko, a Dogechain nigdy nie uzyskuje dostępu do informacji z portfela. Zaszyfrowane pliki są przechowywane w chmurze, a nie na serwerach DogeChain, więc nawet jeśli uderzenie nuklearne zniszczy wszystkie serwery Dogechain naraz, nadal będziesz mieć dostęp do swoich monet.

To proste rozwiązanie, które działa szczególnie dobrze, jeśli często podróżujesz i może potrzebować dostępu do portfela Dogecoin z różnych lokalizacji i różnych komputerów.

Portfel Jaxx

Jaxx to portfel na wiele monet z opcjami zarówno na komputery stacjonarne, jak i na urządzenia mobilne. Jest to kolejny dobry wybór dla każdego, kto chce bezpiecznie przechowywać swoje Dogecoiny. Został niedawno zaktualizowany i teraz nazywa się Jaxx Liberty i może przechowywać ponad 85 różnych kryptowalut, a przez cały czas dodawane są kolejne.

Uruchomiony w 2014 roku portfel Jaxx został pobrany miliony razy i jest najlepszym wyborem dla wielu entuzjastów kryptowalut dzięki szerokiej gamie monet, które może przechowywać, oraz ponieważ zespół Jaxx nieustannie ulepsza portfel.

Wersję Jaxx Liberty na komputery stacjonarne można pobrać dla systemów Windows, OSX i Linux. Wersja mobilna obsługuje zarówno urządzenia z systemem Android, jak i iOS, a nawet rozszerzenie Google Chrome do korzystania z portfela online. Możesz synchronizować i sparować swój portfel na wszystkich tych urządzeniach. To wygoda.

Interfejs użytkownika jest bardzo intuicyjny i przyjazny dla użytkownika oraz pozwala zachować kontrolę nad kluczami prywatnymi. Nawet ci, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z portfela kryptowalut, nie powinni mieć problemu z nauczeniem się, jak zarządzać swoim DOGE za pomocą portfela Jaxx. Jaxx sprawia, że ​​wymiana monet jest bardzo prosta dzięki wbudowanej integracji ShapeShift.

Portfel papierowy Dogecoin

Szkolną metodą bezpiecznego przechowywania Twoich kryptowalut jest fizyczny portfel papierowy. Chociaż nie wspomina się o tym już tak często, jak kiedyś, portfele papierowe są nadal bardzo dobrym wyborem, jeśli bezpieczeństwo jest jednym z Twoich głównych problemów.

Portfel papierowy to nic innego jak klucze prywatne wydrukowane na kartce papieru. Generatory portfeli papierowych często drukują również kody QR, aby ułatwić przenoszenie monet. Ale główną atrakcją portfela papierowego jest to, że nie jest on połączony z Internetem, co oznacza, że ​​haker nie może ukraść Twoich monet.

Generator portfeli papierowych DogeCoin

Generator portfela online dla Dogecoin. Źródło: WalletGenerator.net

Oczywiście sam portfel papierowy jest nadal podatny na kradzież lub zniszczenie, dlatego po jego wygenerowaniu należy koniecznie zabezpieczyć portfel papierowy. Wiele osób korzysta z sejfu lub skrytki bankowej do bezpiecznego przechowywania portfeli papierowych. Wiele osób zaleca również przechowywanie kopii portfela papierowego w kilku bezpiecznych miejscach na wypadek zniszczenia jednego.

Jednym z najpopularniejszych generatorów portfeli papierowych jest WalletGenerator.net, który nie tylko obsługuje tworzenie portfeli papierowych Dogecoin, ale może być również używany do tworzenia portfeli papierowych dla 196 innych kryptowalut.

Wskazane jest również, aby w przypadku korzystania z takiego generatora portfela papierowego do portfela Dogecoin używać go w trybie offline. Możesz pobrać pliki strony internetowej, a następnie ręcznie wygenerować portfel w środowisku offline, które jest bez wątpienia o wiele bezpieczniejsze niż korzystanie z niego podczas połączenia z Internetem.

Wniosek

Wybór portfela Dogecoin zależy tak naprawdę od twoich osobistych preferencji.

Jeśli szukasz taniego i szybkiego sposobu na wysyłanie / odbieranie monet, możesz skorzystać z oficjalnego portfela Dogecoin. Alternatywnie, jeśli szukasz bezpieczniejszych opcji przechowywania w chłodni dla większego magazynu DOGE, możesz rozważyć portfel sprzętowy lub papierowy.

Pamiętaj, że podczas przechowywania kryptowalut bezpieczeństwo powinno być Twoim głównym zmartwieniem. Zbyt łatwo jest stracić monety dla hakerów, niepoprawnie wpisać adres lub po prostu zapomnieć o haśle. Zawsze podejmuj wszelkie środki ostrożności i korzystaj z najbezpieczniejszego miejsca przechowywania swoich kryptowalut.

Miejsca do kupienia DOGE:

  • HitBTC
  • Kraken
  • Bittrex
  • Poloniex
  • Kryptopia

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me