Najlepsze portfele IOTA: co musisz wziąć pod uwagę

IOTA jest jedną z niewielu kryptowalut, które są rozwijane za pomocą czegoś innego niż technologia blockchain. W przypadku IOTA wykorzystywaną technologią jest technologia Directed Acyclic Graph (DAG), a IOTA nazywa swoją sieć „The Tangle”.

To fascynująca technologia, która może wyprzedzić blockchain. Może już o tym słyszałeś i czujesz to samo, więc planujesz kupić trochę IOTA. Czy znasz najlepsze portfele IOTA do przechowywania monet??

To właśnie omówimy w dalszej części tego artykułu, ponieważ niezwykle ważne jest, aby wybrać bezpieczny portfel do przechowywania monet. Jeśli obecnie masz IOTA w portfelu giełdowym, zapewni to lepsze, bezpieczniejsze i bezpieczniejsze alternatywy.

Nie tylko przejdę do najlepszych dostępnych obecnie portfeli do przechowywania IOTA, ale także do wschodzących portfeli, które są obecnie w fazie rozwoju.

Dlaczego potrzebujesz portfela IOTA

Kiedy kupujesz IOTA na giełdzie i trzymasz ją w portfelu, tak naprawdę nie kontrolujesz swoich monet. Giełda nadal ma klucze prywatne do tych monet, więc w rzeczywistości kontroluje monety.

Dlaczego potrzebujesz IOTA Wallert

Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

I aby dodać do braku bezpieczeństwa twoich monet, kiedy pozostają na giełdzie, są narażone na ryzyko hakerów, którzy mogą dostać się na scentralizowane serwery giełdy i ukraść twoje monety.

Jestem pewien, że dobrze wiesz o wszystkich włamaniach, które miały miejsce od czasu premiery Bitcoina w 2009 roku.

Tam był Mt. Gox hack (460 mln USD), Bitfinex (72 mln USD), CoinDash Ethereum (7 mln USD) i wiele innych mniejszych i większych hacków.

I wiesz, co się stało z prawie wszystkimi ludźmi, którzy mieli monety na tych giełdach, kiedy zostali zhakowani? Zgubili monety. Część została zwrócona, ale fundusze przepadają o wiele częściej. Dlatego tak ważne jest, aby przenieść swoje monety z portfeli wymiany do własnego bezpiecznego portfela.

To wyjaśnia, dlaczego portfel IOTA jest tak ważny.

Który portfel IOTA jest najlepszy

Mimo że IOTA rozwija się od 2015 roku, nie ma wielu portfeli, które obsługują tę monetę. Poniżej znajdują się trzy, których możesz użyć od razu.

Lekki portfel GUI IOTA

Zaczynam od Lekki portfel GUI IOTA ponieważ jest tak prosty w instalacji i idealny dla początkującego inwestora w kryptowaluty.

Jest też świetny, ponieważ jest dostępny dla systemów Windows, Linux i Mac. Niestety nie działa na urządzeniach mobilnych, tylko na komputerach stacjonarnych.

Graficzny interfejs użytkownika IOTA dla komputerów stacjonarnych

Interfejs GUI IOTA Light Wallet. Źródło ODROBINA

Jako portfel biurkowy jest dobrym zabezpieczeniem – tak samo jak Twój własny komputer. Masz klucze prywatne i nigdy nie są one przechowywane przez żadną firmę zewnętrzną.

W tym kliencie znajduje się również pełny węzeł, który podczas instalacji zapyta, czy chcesz zainstalować pełny węzeł, czy lekki węzeł. Jeśli jesteś początkującym i chcesz po prostu zachować prostotę i przechowywać IOTA, wybierz lekki węzeł. Jeśli jednak chcesz zarabiać na weryfikacji IOTA, mamy pełne przewodniki po węzłach IOTA.

Lekki portfel Nostalgia IOTA

Plik Lekki portfel Nostalgia IOTA to kolejny portfel na komputery stacjonarne dostępny dla systemów Windows, Linux i Mac. Powszechnie wiadomo, że jest bezpieczny, ale nie jest łatwy w użyciu, więc początkujący mogą zastanowić się dwa razy przed wyborem tego portfela. Będziesz chciał mieć podstawową wiedzę na temat kodowania.

Jeśli jesteś w stanie korzystać z portfela Nostalgia, będziesz miał najszybszy dostęp do sieci IOTA, co jest świetne podczas dokonywania lub otrzymywania płatności.

Możesz uzyskać instrukcje dotyczące tworzenia lekkiego portfela tutaj, a także linki do pełnego portfela węzłów, jeśli jesteś wystarczająco zaawansowany, aby go używać.

Portfel IOTA dla Androida

Ostatni, ale nie mniej ważny jest plik Portfel IOTA na Androida. Oczywiście jest to portfel mobilny, który jest bardzo wygodny, ale nie tak bezpieczny jak portfel stacjonarny.

Portfel mobilny IOTA na Androida

Portfel mobilny IOTA na Androida. Źródło: Sklep Google Play

Skonfigurowanie tego portfela jest tak proste, jak pobranie go ze sklepu Google Play i zainstalowanie na urządzeniu z systemem Android. Po zainstalowaniu możesz łatwo przechowywać, odbierać i wysyłać IOTA. Zawiera również skaner QR, pasek wskazujący kurs wymiany IOTA do fiat oraz dodatkowe narzędzia do haseł, które zwiększają bezpieczeństwo Twojego portfela.

Ten portfel jest stosunkowo nowy i nadal jest w fazie beta, więc jest daleki od dopracowania. W rzeczywistości ma ocenę 2,7 gwiazdki w sklepie Play i wiele skarg użytkowników na temat różnych błędów.

Portfel IOTA Trinity

Portfel IOTA Trinity obiecuje być jak dotąd najbardziej przyjaznym dla użytkownika i bezpiecznym portfelem IOTA. Jest w wersji beta przez mniej niż miesiąc, ale jak dotąd wszystkie recenzje są dobre. Możesz go pobrać na Androida tutaj lub zarejestruj się jako beta tester iOS tutaj. Mówi się, że wersja na komputery stacjonarne zostanie wydana „W niezbyt odległej przyszłości”.

Trinity ma ogromną liczbę funkcji, w tym uwierzytelnianie odcisków palców, tryb podstawowy lub ekspercki, lokalne lub zdalne PoW, możliwość drukowania portfela papierowego i wiele więcej. Możesz zobaczyć wszystkie obecne funkcje, a także planowane przyszłe funkcje tutaj.

Portfel Trinity Mobile IOTA

Interfejs portfela Trinity Mobile IOTA. Źródło: Sklep Google Play

Osobiście uważam, że portfel Trinity jest najlepszy w tej grupie i będę czekał na wydanie wersji na komputery stacjonarne.

Portfel Atomic IOTA

Innym portfelem stacjonarnym IOTA, do którego możesz zajrzeć, jest portfel Atomic. To portfel multicoin, który obsługuje ponad 300 innych monet.

Możesz także dokonywać szybkich i łatwych wymian na inne kryptowaluty za pomocą wbudowanej funkcji wymiany. To łączy Cię z Changelly lub Shapeshift, aby szybko i łatwo sprzedać swoją MIOTA za wszystkie obsługiwane monety. Monety zawsze pozostaną na twoim komputerze, gdy będziesz kontrolować swoje klucze prywatne.

Portfel IOTA Atomic

Interfejs użytkownika portfela Atomic na komputerach Mac i portfel mobilny

Portfel Atomic umożliwia również użytkownikowi szybkie i łatwe dodawanie własnych tokenów ERC20, jeśli chcą trzymać monety inne niż MIOTA. Zapewniają obsługę klienta na wypadek, gdybyś potrzebował pomocy, jak to zrobić.

Obecnie Atomic Walllet jest dostępny na komputerach z systemem Windows, Linux i Mac. W nadchodzących miesiącach planują udostępnić wsparcie mobilne.

Portfel papierowy IOTA

Portfel papierowy to nic innego jak klucze prywatne zapisane na kartce papieru i przechowywane w bezpiecznym miejscu w chłodni. Możesz użyć powyższego portfela Trinity, aby szybko i łatwo utworzyć portfel papierowy.

Po prostu trzymaj go w bezpiecznym miejscu przed kradzieżą, zalaniem, ogniem i wszystkim, co mogłoby naruszyć twoje klucze prywatne. W rzeczywistości możesz chcieć przechowywać kilka kopii w wielu bezpiecznych lokalizacjach.

Co nowego w portfelach IOTA

W tym momencie prawdopodobnie zastanawiasz się, jakie inne opcje możesz mieć, a prawda jest taka, że ​​są to wszystkie obecne opcje. Prawda jest taka, że ​​platforma IOTA jest nadal w fazie rozwoju i dopóki nie będzie gotowym produktem, wsparcie portfela prawdopodobnie pozostanie drugą kwestią.

Chociaż liczba dostępnych w tej chwili portfeli IOTA jest bardzo ograniczona, jest kilka nowych, które są obecnie w fazie rozwoju.

Portfel Nelium

Nelium to kolejny przyjazny dla użytkownika portfel, który właśnie wchodzi do wersji beta. Możesz przejść do ich witryny internetowej i dodać swój adres e-mail do listy z prośbą o dostęp do wersji beta. W przeciwieństwie do portfela Trinity, Nelium jest portfelem wyłącznie mobilnym i nie będzie mieć wersji na komputer. Jego głównym atutem jest to, że jest bezproblemowy i umożliwia łatwe przenoszenie oraz eliminuje potrzebę ręcznych ustawień i zmian. Powinno to uczynić go idealnym dla początkujących.

Interfejs użytkownika portfela Nelium IOTA

Zdjęcia interfejsu użytkownika Nelium. Źródło: Nelium.io

Portfel przechowuje klucze prywatne i seedy tylko na Twoim urządzeniu mobilnym. Nigdy nie są narażeni na działanie serwerów Nelium. Interfejs użytkownika został zaprojektowany tak, aby był intuicyjny i łatwy w użyciu, a dostępna jest również opcja kodu QR, aby maksymalnie ułatwić przenoszenie.

Ledger Nano S IOTA

Zespół IOTA ogłosił, że Ledger pracuje nad dostosowaniem portfela sprzętowego Nano S do IOTA w kwietniu. Wciąż czekamy cierpliwie, ponieważ będzie to przełom w zabezpieczeniach portfela dla posiadaczy IOTA.

Jak być może już wiesz, Ledger Nano S to portfel sprzętowy, który jest prawie tak bezpieczny, jak można go uzyskać w magazynie kryptowalut. Nawet jeśli urządzenie zostanie skradzione, możesz odzyskać IOTA i nie ma innego portfela, który mógłby to odebrać.

Jeśli kupujesz Ledger Nano S, w grę wchodzi inwestycja, która od sierpnia 2018 r. Kosztuje 99,99 USD na oficjalnej stronie Ledger.

Wniosek

Po przeczytaniu całego przewodnika powinieneś wiedzieć, który portfel IOTA najlepiej spełni Twoje potrzeby.

Czy potrzebujesz portfela do używania w podróży? Portfel mobilny to najlepszy wybór. Chcesz maksymalnego bezpieczeństwa? Wybierz portfel sprzętowy lub jeśli koszt jest zbyt wysoki, wybierz portfel papierowy. Lub możesz wybrać środek i wybrać portfel na biurko.

Portfele IOTA są obecnie ograniczone, ale dzięki Trinity w wersji beta i wsparciu, które wkrótce pojawi się w Ledger, powinieneś mieć wszystkie potrzebne zasoby portfela. Może użyj portfela na pulpicie jako węzła, a gdy tylko Ledger doda obsługę IOTA, przenieś tam większość swoich monet dla jego bezpieczeństwa.

Cokolwiek zdecydujesz, powinieneś wiedzieć, że projekt IOTA posuwa się naprzód, a programiści są zaangażowani w stworzenie kryptowaluty, która zmienia oblicze blockchain, nie korzystając z technologii blockchain.

Miejsca do kupienia MIOTA:

  • Binance Exchange
  • Huobi
  • HitBTC

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me