Najlepsze portfele Lisk: 7 najlepszych miejsc do bezpiecznego przechowywania LSK

Lisk (LSK) powstał jako platforma do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji w Javascript.

Celem projektu jest stworzenie zdecentralizowanej platformy programistycznej dla aplikacji, która będzie bardziej sprawiedliwa dla programistów i zapewni im większe nagrody za ich twórczość, w przeciwieństwie do obecnych scentralizowanych platform, takich jak Google Play i Apple App Store, z których obie zajmują pierwsze miejsce. udział w jakichkolwiek przychodach.

Lisk ma własną walutę oznaczoną symbolem giełdowym LSK i można ją kupić na wielu giełdach. Jeśli jednak to zrobisz, będziesz potrzebować również portfela do ich przechowywania, ponieważ trzymanie ich po prostu w portfelach wymiany nie jest bezpieczne.

Mając to na uwadze, stworzyłem poniżej przewodnik po 7 najlepszych portfelach Lisk do bezpiecznego przechowywania LSK.

6 najlepszych portfeli Lisk

W przeciwieństwie do wielu tokenów inteligentnych kontraktów dostępnych obecnie w kosmosie, Lisk nie jest standardem ERC20. Nie zbudowali swojego łańcucha blokowego na bazie Ethereum. Dlatego wymagają indywidualnego wyboru portfeli, ponieważ kompatybilność z ERC20 po prostu nie wystarczy.

Zebraliśmy listę najlepszych portfeli Lisk i opcji przechowywania, które są obecnie dostępne na rynku. Nasze kryteria opierały się na wielu czynnikach, w tym przyjazności dla użytkownika, wsparciu społeczności i oczywiście bezpieczeństwie portfela.

Nie jest to wyczerpująca lista, ale jeśli zamierzasz używać innego portfela, upewnij się, że ma on szerokie wsparcie społeczności. Są one wymienione w kolejności preferencji.

Ledger Nano S (portfel sprzętowy)

Portfel sprzętowy to najlepszy wybór do bezpiecznego przechowywania LSK lub jakiejkolwiek innej kryptowaluty w tym zakresie. Do niedawna Ledger nie obsługiwał pamięci LSK, ale we wrześniu dodał obsługę Lisk i teraz można przechowywać LSK w Ledger Nano S.

Ledger wygląda jak pendrive, a oprócz używania go dla Liska możesz go również używać do ponad 700 innych kryptowalut. Zespół Ledger przez cały czas dodaje wsparcie dla większej liczby monet i jest szansa, że ​​twoja ulubiona moneta może być przechowywana w księdze.

Portfel Ledger Nano S Lisk

Kup Ledger Nano S już dziś

Oprócz korzystania z szyfrowania i kodów PIN w celu zapewnienia bezpieczeństwa, Ledger wyświetla również transakcje na małym ekranie OLED, ale wymaga od użytkownika fizycznego naciśnięcia przycisku na urządzeniu Ledger w celu potwierdzenia dowolnej transakcji. Uniemożliwia to hakerom zdalny dostęp do twoich środków, ponieważ nie byliby w stanie fizycznie nacisnąć przycisku i potwierdzić transakcji, których mogliby próbować zdalnie.

Księga Ledger jest również bardzo łatwa w konfiguracji, a jednocześnie tak bezpieczna, jak to tylko możliwe. Jego głównym minusem jest to, że nie jest darmowy, ale dzięki niedawnej obniżce ceny możesz dostać Ledger Nano S za jedyne 69,99 USD, co jest niewielką ceną za zabezpieczenie kryptowalut.

Trezor Model One (portfel sprzętowy)

Plik Trezor to kolejny bardzo popularny portfel sprzętowy opracowany przez firmę Satoshi labs w Czechach. Jest to nieco droższe niż portfel księgi i kosztuje 69 € + VAT. Aby korzystać z portfela Trezor dla swojego Lisk, będziesz musiał zainstalować LiskishWallet, który jest portfelem innej firmy z integracją Trezor.

Portfel Liskish Trezor

Interfejs użytkownika LiskishWallet. Źródło obrazu: Trezor

Podobnie jak Ledger Nano, portfel Trezor będzie przechowywać Twoje klucze prywatne w środowisku offline i będzie współdziałać z LiskishWallet przez połączenie USB. Trezor to także portfel wielowalutowy. Możesz przechowywać do 700 różnych monet, w tym cały kompleks ERC20.

Chociaż Trezor Model One powinien być wystarczający do twoich celów, istnieje kilka monet, których nie obsługuje (między innymi Monero, Ripple i Cardano). Jeśli są to monety, które HODL chciałbyś również przechowywać, możesz rozważyć Trezor Model T. Jest on nieco droższy niż Model One i kosztuje 149 € + VAT. Jednak Model T ma bardziej przyjazny dla użytkownika kolorowy ekran LCD, który jest większy niż modelowy.

Lisk Hub (portfel biurkowy)

Lisk Hub nazywany jest najbardziej zaawansowanym portfelem Lisk i został wydany, gdy Lisk niedawno został ponownie uruchomiony. To nie jest tylko portfel. To kompleksowe rozwiązanie do zarządzania tokenami Lisk i identyfikatorem Lisk. Oprócz podstawowej funkcji wysyłania i odbierania, Lisk Hub może być również używany do głosowania na delegatów. Pozwala także śledzić całą aktywność Lisk, od samego łańcucha bloków po kanał Lisk na Twitterze.

Portfel Lisk Hub

Portfel biurkowy Lisk Hub. Źródło obrazu: Lisk Hub

Przyszłe wersje Lisk Hub planują obejmować zdecentralizowaną giełdę, możliwość uruchomienia ICO, monitorowanie sieci i rynku oraz możliwość rejestracji nowej aplikacji.

Ponadto możesz zarejestrować się jako delegat, a także obstawiać i fałszować Lisk bezpośrednio w portfelu. Naprawdę nie potrzebujesz żadnego innego portfela Lisk, jeśli masz Lisk Hub.

Lisk Hub jest dostępny zarówno dla systemu Windows, jak i Mac.

Lisk Core (portfel biurkowy)

Lisk Core jest w rzeczywistości pełnym węzłem Lisk, co oznacza, że ​​musisz pobrać i zsynchronizować z całym blockchainem Lisk. Lisk Core ma znacznie większą funkcjonalność niż zwykłe działanie jako portfel i jest najlepszy dla programistów, którzy chcą wchodzić w interakcję z łańcuchem bloków Lisk w tworzeniu zdecentralizowanych aplikacji.

Oprócz prostego przechowywania, wysyłania i odbierania LSK, możesz również fałszować i obstawiać w Lisk Core, co zapewnia pełny dostęp do zestawów programistycznych API.

Lisk Core jest zalecany tylko dla osób z wysoce technicznym doświadczeniem i jest najlepszy dla programistów, którzy chcą pracować z blockchainem Lisk.

Lisk Commander (portfel pulpitu wiersza poleceń)

Plik Lisk Commander był wcześniej znany jako „Lisky” i jest sposobem interakcji z łańcuchem bloków Lisk w interfejsie wiersza poleceń. Zasadniczo jest to Lisk Core, ale z interfejsem wiersza poleceń. Umożliwia komunikację z lokalnymi i zdalnymi węzłami Lisk, a także wykonywanie funkcji związanych z Lisk za pośrednictwem zestawu narzędzi Lisk.

Nawet bardziej niż Lisk Core, ten portfel jest przeznaczony dla tych, którzy mają wysoce techniczne doświadczenie. Powinieneś być zaznajomiony z interfejsami linii poleceń i językiem, jeśli rozważasz użycie Lisk Command.

Lisk Mobile (portfel mobilny)

Plik wersja mobilna portfela Lisk jest tak dobry, że ma 4,9 na 5 gwiazdek w Google Play i 4,3 na 5 gwiazdek w Apple App Store. Jest to łatwa w obsłudze aplikacja mobilna, która umożliwia łatwe przechowywanie, wysyłanie i odbieranie tokenów Lisk.

Chociaż nie ma jeszcze zaawansowanych funkcji delegata zaimplementowanych w portfelu Lisk Hub na komputery stacjonarne, funkcja ta jest planowana w przyszłych wersjach. Planowane jest również dodanie FaceID i TouchID w celu zwiększenia bezpieczeństwa w nadchodzących wersjach.

Portfel papierowy Lisk

To jest nieoficjalny portfel papierowy, ale nadal jest świetną opcją do przechowywania LSK, jeśli bezpieczeństwo ma największe znaczenie i jeśli nie planujesz używać swojego LSK w najbliższym czasie.

Jednym z problemów jest to, że nie możesz obstawiać i fałszować swojego LSK, jeśli przechowujesz go w tym papierowym portfelu, co może być poważną wadą dla użytkowników, którzy planują zarobić więcej LSK, obstawiając swoje obecne udziały w LSK.

Ponieważ jest to nieoficjalna wersja, zalecamy pobranie kodu źródłowego i otwarcie pliku index.html na komputerze, który nie jest połączony z internetem, w celu wygenerowania portfela. Gdy już to zrobisz i będziesz mieć słowa z nasion, możesz je umieścić w bezpiecznym miejscu do dłuższego przechowywania w chłodni.

Wniosek

Portfele Lisk poczyniły duże postępy w drugiej połowie 2018 r. Dodanie obsługi portfela sprzętowego Ledger, portfela mobilnego i rozbudowanej funkcjonalności portfela Lisk Hub daje użytkownikom duży wybór w zakresie przechowywania tokenów Lisk.

Możesz zauważyć, że nie wspomniałem o portfelu Lisk Nano, który jest lekkim portfelem używanym do przechowywania LSK. Chociaż ten portfel obecnie istnieje, zespół programistów Lisk zaprzestaje obsługi Lisk Nano 1 stycznia 2019 r..

Projekt Lisk jest mocny, a posiadanie tokenów LSK może być sprytnym posunięciem, zwłaszcza, że ​​możesz obstawiać i wykuwać z Lisk oraz tworzyć dodatkowe tokeny. A to sprawia, że ​​posiadanie solidnego portfela do przechowywania LSK jest jeszcze ważniejsze.

Miejsca do kupienia LSK:

  • Binance
  • Bittrex
  • Huobi
  • HitBTC
  • Poloniex

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me